DomůDoplňky stravyImunitaCordyceps - Toto jsou jeho účinky a cena!

Cordyceps – Toto jsou jeho účinky a cena!

Alternativní nebo jinak řečeno přírodní medicína, není zatím v Evropě rozšířena tak, jak je tomu například v asijských zemích.

Proto se k nám také způsoby léčby či potraviny, které mají léčivé účinky, dostávají o něco později. V Asii jejich účinky znají již několik set let, ale k nám mnohé přicházejí teprve nyní.

Jedním z takových případů je i Cordyceps.

Houba, kterou v tradiční čínské medicíně považují za jakýsi zlatý lék.

Cordyceps – Nejlepší produkty


Co je Cordyceps?


Cordyceps sinensis je léčivá houba, která našemu tělu zvyšuje energii, posiluje imunitní systém a je pro naše tělo skvělým tonikem.

Tato čínská houba si na západě díky svým účinkům získala ohromnou popularitu.

V daleké Číně však její účinky znají a využívají je již více než 1200 let. V tradiční čínské a tibetské medicíně se dokonce věří, že tato houba přirozeně působí na všechna známá onemocnění.

Cordyceps je opravdu vzácnou houbou, která se vyskytuje jen na jednom specifickém místě na světě. Jedná se o takzvanou Tibetskou plošinu. Ta se nachází vysoko v horách a pokrývá část několika zemí a území. Především však Tibet, Čínu a Indii.

Najít tuto vzácnou houbu není nejjednodušší, jelikož roste pod zemí. Nad zemí tak uvidíte jen jednu hnědou tyčinku, kterou často můžete přehlédnout.

Zajímavostí také je fakt, že sběr této houby tvoří jednu z hlavních částí příjmu obyvatel žijících ve venkovských osadách hluboko v horách.

Jaké látky se v houbě Cordyceps nacházejí?


Tato léčivá houba obsahuje ve svém nitru velké množství zdraví prospěšných látek. Je bohatá zejména na vitamíny B1, B2, B12, ale i E a K.

Také v ní najdeme různé minerály, cyklické dipeptidy, karbohydráty, alkaloidy či mastné kyseliny. Její hlavní účinná látka však dlouho nebyla pojmenována. To se změnilo před pár lety. Tato látka dostala název kordycepin, který je odvozen od oficiálního názvu této houby. Má cytostatické účinky, což v praxi znamená, že pomáhá při léčení nádorových onemocnění.

cordyceps

Účinky Cordycepsu


Léčivé účinky této vzácné houby, kterou mnoho Číňanů v minulosti považovalo za boží dar, jsou nezpochybnitelné.

Díky svému složení pomáhá při více onemocněních. Nejčastěji se ovšem konzumuje kvůli posílení imunitního systému.

S tím souvisí i alergie, na něž působení hub, jako je například Cordyceps, funguje mimořádně účinně.

Pomáhá odstraňovat stafylokokové, streptokokové nebo pneumokokové infekce a záněty. Našemu tělu může dodat energii a zvýšit jeho celkovou vitalitu.

Také jsme zmiňovali, že funguje jako skvělá prevence a lék nádorových onemocnění. Je vhodným doplňkem výživy po chemoterapii či radioterapii.

Příznivé účinky má i na naše ledviny, plíce, srdce a celý kardiovaskulární systém.

V neposlední řadě pozitivně ovlivňuje i různá kožní onemocnění, která jsou jedněmi z nejčastěji se vyskytujících onemocnění vůbec.

Díky svým detoxikačním účinkům tak umí houba Cordyceps pomoci i při takové věci, jako je například nepříjemné a výrazné akné.

Účinků na naše tělo zaručuje užívání Cordycepsu opravdu mnoho a nyní i vy už možná lépe chápete, proč tuto houbu starověcí Číňané nazývali božím darem.

Cordyceps ve sportu


Tato léčivá houba si své místo našla i ve sportu a v podpoře sportovních výkonů. Nebude tak vůbec žádným překvapením, pokud ji najdete v jídelníčku mnoha předních sportovců.

Užívání Cordycepsu totiž pomáhá zvyšovat okysličování krve a také dodává energii, kterou sportovci během svého výkonu jednoznačně potřebují.

Cordyceps posiluje celkovou fyzickou stavbu člověka a pomáhá při regeneraci. Také díky ní dokážete podávat 100% výkon, a to mnohem delší dobu.

Cordyceps a vedlejší účinky


Tato houba i po dlouhých letech, kdy prokazatelně příznivě působí na organismus člověka, však stále není uznána jako oficiální lék.

Cordyceps je tak nadále jen lékem, který se využívá v tradiční alternativní čínské a tibetské medicíně.

S různými léky přicházejí i nepříznivé vedlejší účinky, které jednou za čas mohou zkomplikovat náš stav.

S Cordycepsem se vám však nic podobného nestane. Jelikož se jedná o čistě přírodní produkt, nemusíte se bát žádných vedlejších účinků. Toto tvrzení bylo prokázáno i na množství testů.

Jediným případem, kdy je vhodné Cordyceps vysadit, je před nějakou plánovanou operací. V tomto případě i lékaři či různí léčitelé doporučují konzumaci této houby vysadit minimálně dva týdny před zákrokem.

Jak správně Cordyceps dávkovat?


Určit správné dávkování a ideální doporučenou dávku Cordycepsu je mimořádně náročné, protože je to závislé na množství aspektů.

Důležité je však odpovídat si, zda plánujete Cordyceps užívat preventivně, nebo jen při akutních problémech.

V prvním případě, kdy jste se rozhodli pro užívání Cordycepsu kvůli prevenci, se doporučuje po dobu dvou až tří měsíců v roce užívat jednu tobolku denně. Tu byste měli konzumovat vždy ideálně 15 minut před snídaní.

Večerní konzumování Cordycepsu se příliš nedoporučuje, jedině v tom případě, že se skutečně cítíte mimořádně vyčerpaní.

Každý z nás je však jiný. Proto je v tomto případě nejdůležitější poslouchat vlastní tělo, které ví, co je pro něj nejlepší.

Pokud trpíte nějakými akutními problémy a chcete vyléčení dopomoci konzumací houby Cordyceps, určitě se nejprve poraďte se svým odborným lékařem.

V tradiční medicíně se však tvrdí, že při akutních problémech je ideální užívat 4 – 5 kapslí denně v průběhu pěti dnů. Dva dny z týdne Cordyceps neužívejte.

Ideální je Cordyceps zapíjet vlažnou čistou vodou.

Pro koho není užívání Cordycepsu vhodné?


I když se může zdát, že Cordyceps by mohl kvůli jeho mimořádně příznivým účinkům užívat každý na světě, není tomu tak.

Existují případy, ve kterých se doporučuje Cordyceps raději ze svého jídelníčku vyloučit.

Tuto houbu by neměly konzumovat děti do 3 let, a to kvůli jejich nestálému vývoji.

Také se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy, které podstupují v této fázi života mimořádnou hormonální změnu.

Cena Cordycepsu


Tato houba je mimořádně vzácná, a to nejen kvůli svým skvělým účinkům.

To, že je mimořádně náročná na sklizeň pochopitelně ovlivňuje i její cenu.

Ta se v mnoha případech pohybuje kolem 729 Kč za jedno balení.

Existují však i extrakty z Cordycepsu, které mají podobné účinky, ale ve specializovaných obchodech je koupíte za mnohem nižší ceny.

Tento typ produktu se pohybuje kolem 190 Kč.

Shrnutí na závěr


Cordyceps sinensis neboli housenka čínská, jak ji někteří pojmenovávají, je jednou z nejléčivějších hub, jaké na světě existují.

V tradiční čínské a tibetské medicíně je považována za jakýsi boží dar, a to kvůli řadě příznivých léčivých účinků, které má na naše tělo.

Před pár lety to bylo i oficiálně potvrzeno, kdy byla tato houba zapsána jako lék v čínské alternativní medicíně.

U nás se však stále jedná jen o doplněk stravy a ani tato houba nedokáže odstranit všechny problémy, které jste si mohli způsobit svým nezdravým stylem života.

Na závěr bychom ještě rádi shrnovali všechny pozitivní účinky, které má houba Cordyceps na náš organismus.

 • Pomáhá zlepšovat imunitu.
 • Je prevencí a lékem při nádorových onemocněních.
 • Je skvělým doplňkem ke chemoterapii.
 • Odstraňuje akné.
 • Podporuje kardiovaskulární aoběhový systém.
 • Podporuje fungování ledvin a plic.
 • Odstraňuje různé typy zánětů (streptokok, stafylokok, pneumokok).
 • Má detoxikační účinky.
 • Dodává energii a vitalitu sportovcům a podporuje je ve výkonech.

Cordyceps od Natural Nutrition

Cordyceps značky Natural Nutrition patří mezi kvalitní produkty. Mezi hlavní výhody patří velikost balení a dobrá dostupnost. Aby se účinky dostavily, je třeba produkt užívat delší dobu.

Prohlédněte si více detailů o tomto produktu.

 • Velké balení
 • Kvalitní účinky
 • Produkt je většinou skladem
 • Vyšší cena

Celkové hodnocení

4.7/5 - (10 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.