DomůMagazínHubnutíKrabičková dieta: Zkušenosti s rychlým a efektivním hubnutím

Krabičková dieta: Zkušenosti s rychlým a efektivním hubnutím

Pokud hledáte způsob, jak ušetřit čas při přípravě jídel a přitom zhubnout, tak krabičková dieta bude pro vás tím správným řešením. Krabičková dieta nabízí několik druhů stravovacích programů, ze kterých si vybere opravdu každý.

Krabičkovou dietu vymysleli v roce 2007 ve Švédsku. Konkrétně šlo o bratry Niklase Aronssona a Lina Gebäcka, díky kterým se krabičková dieta rozšířila do celé země, a později i do celého světa.

Více o krabičkové dietě si přečtete v novém článku.

Nejlepší krabičkové diety

Co je to krabičková dieta a jak funguje

Krabičková dieta je styl stravování, který obsahuje nutričně a kaloricky vyvážené jídlo rozdělené v krabičkách na celý den. Můžete si vybrat z několika stravovacích programů, které závisí na tom, zda chcete zhubnout, udržet si váhu nebo restartovat svůj organismus.

Krabičková dieta v dnešní době obsahuje také programy, které jsou navrženy pro speciální diety, alergie a intolerance na potraviny. Jedná se například o bezlepkový program, program pro vegetariány a vegany, pro lidi s intolerancí na laktózu, low carb variantu či program pro diabetiky.

Pro koho je krabičková dieta určena?

 • Zaměstnaní lidé, kteří nechtějí ztrácet čas
 • Lidé s nadváhou, kteří nevědí, jak se stravovat správně
 • Maminky na mateřské, které chtějí svým dětem dopřát vyvážené jídlo
 • Lidé se speciálními dietami a alergiemi na potraviny
 • Běžní zákazníci, kteří si chtějí udržet váhu a stravovat se kvalitně a vyváženě

Výhody krabičkové diety

Krabičková dieta je styl stravování, který s sebou přináší také určité výhody. Mezi hlavní přínosy patří čerstvost potravin každý den, úspora času, který strávíte vařením, zda váha a hmotnost pod kontrolou.

Kolega s tím zhubl z cca 100kg na 80kg a už nenabral zpátky. Je tomu už cca 5 let, co to držel, do fitka nechodil a ani nechodí. Teď už si jen dává pozor co je, ale zase netýrá se – dá si i sladká, i „nezdravá“ jídla, ale vše s mírou. (Modrý koník)

Čerstvé potraviny každý den

Kvalitní krabičková dieta by měla sestávat z čerstvých a zdravých potravin, kterou jsou co nejméně zpracovány a plné živin a vitaminů. Při této dietě máte na výběr z různých typů programů, které jsou určeny pro hubnutí, udržení hmotnosti, restart těla a další.

Rovněž trpíte-li alergií nebo intolerancí na některé potraviny, krabičková dieta by měla zahrnovat i čerstvé potraviny, které spadají do tohoto typu speciálního stravování.

Pohodlně a bez problémů

Není nic jednoduššího, než zapnout počítač, vybrat si na internetu krabičkovou dietu podle vaší chuti, objednat si ji a už jen počkat na příchod kurýra.

Krabičková dieta je řešením pro ty, kteří se pokoušejí zařadit plánování jídla do svého nabitého programu.

 

Krabičková dieta se podobá donášce rychlého občerstvení, hlavní zásadní rozdíl je však v tom, že v tomto případě vám kurýr donese čerstvé a chutné jídlo, které máte rozvrženo do celého dne.

Pomůcka pro regulaci hmotnosti

Hlavním principem a benefitem krabičkové diety je to, že vám pomáhá při hubnutí. Na každý den máte uvařené jídlo, které je přesně rozpočteno do vašeho denního příjmu kalorií.

V jednotlivých jídlech máte zastoupeny všechny důležité živiny, které vaše tělo potřebuje. To znamená, že v těchto jídlech jsou bílkoviny, sacharidy a tuky v takovém poměru, abyste nebyli hladoví, nepřejídali se a také hubli.

Šetří čas

To, že využíváte donášku jídel ještě neznamená, že neumíte vařit. Někdo prostě nemá vztah k vaření, nebo nemá přehled o tom, jaké by mělo být složení jednotlivých jídel a v jakém množství.

Krabičková dieta vám šetří čas, který můžete využít na věci, které máte rádi, na vaše hoby nebo rodinu.

Už více nemusíte stát v kuchyni několik hodin a vařit oběd a večeři pro celou rodinu, stačí si objednat takový typ programu, který je určen pro dosažení vašeho cíle a pokryje potřebný celodenní příjem.

Rovněž všechna jídla, která si objednáte s programem při krabičkové dietě, vám dovezou až k vám domů nebo do práce.

Už žádné zbytky

Plýtvání potravin je v dnešním světě velký problém, který bychom se měli naučit omezit a minimalizovat. Při krabičkové dietě vám tento problém nehrozí.

Dva měsíce jsem si platila a nezhubla jsem nic. Potom jsem zjistila, že si raději budu vařit a spoustu peněz i ušetřím. Teprve potom se mi podařilo zhubnout. (Modrý koník)

Proto pokud máte problém s kontrolou porcí nebo nakupujete potraviny každý den, krabičková dieta je pro vás tím správným řešením. Ve stravovacím programu dostanete jen takovou porci jídel, jakou vaše tělo potřebuje k zasycení.

Přehled krabičkových diet, se kterým se můžete při výběru setkat

Vitabox

Vitabox je krabičková dieta, která vám slibuje, že bude váš osobní kuchař, který vám připraví chutná a výživná jídla na každý den. Takto uvařená jídla vám donese kurýr přímo do práce nebo k vám domů.

Odborným garantem Vitaboxu je MUDr. Juraj Chovan, který je certifikovaným výživovým poradcem a anesteziologem. Ten ručí za čerstvost a vyváženost potravin, z nichž jsou jednotlivá jídla připravována.

Naleznete zde stravovací programy jako Slim, Fit, Vita nebo Restart.

Výhody:

 • čerstvost a rozmanitost jídel,
 • široká nabídka dietních programů,
 • online nutriční poradenství,
 • polévka zdarma,
 • možnost platby stravnými lístky.

Nevýhody:

 • vyšší cena,
 • plastové obaly v některých městech.

Zdravé stravování

Zdravé stravování je typ krabičkové diety, která představuje společnost s bohatými zkušenostmi a garanty, kterými jsou nutriční odborníci. Připravované jídlo je chutné, čerstvé, nutričně vyvážené a pestré.

Mezi stravovacími programy najdete programy vhodné pro lidi s alergiemi, cukrovkou a jinými omezeními v jídle.

Jedná se o programy, jako například novinky, programy pro každý den, programy s upraveným jídelním lístkem (bez masa, pro mámy, pro diabetiky), programy pro sportovce a speciální programy.

 

Výhody:

 • vysoká kvalita potravin,
 • velký výběr různých programů,
 • zdravé jídlo,
 • nutriční poradenství,
 • doprava je zdarma.

Nevýhody:

 • rozvoz není na celém území ČR/SR.

Easydiet

Krabičková dieta Easydiet je skvělou volbou pro ty, kteří hledají způsob, jak dosáhnout svého fitness cíl. Proto pokud plánujete zhubnout nebo vyrýsovat si postavu, Easydiet vám ušetří starosti s výběrem potravin a jejich následnou přípravou.

Rovněž tato krabičková dieta nabízí několik programů, mezi kterými najdete redukční diety, detoxikaci, mámu, fitbody, zdravé stravování a speciální diety. Easydiet myslí opravdu na každého!

Výhody:

 • zdravá příprava jídla,
 • účinné detox diety,
  nutriční poradenství,
 • doprava je zdarma.

Nevýhody:

 • rozvoz jen v několika městech.

Pohodlná dieta

Krabičková dieta Pohodlná dieta je jasnou volbou pro ty, kteří mají nedostatek času na přípravu jídel, ale přitom se chtějí stravovat zdravě a kvalitně. Tato dieta nabízí základní množství programů, které však tento nedostatek vyváží svojí kvalitou.

Můžete zde najít stravovací programy jako redukční dieta, standardní dieta, aktiv a sport. Naleznete zde však i několik speciálních programů, jako například dia dieta, vegetariánská, bezlaktózová a bezlepková dieta.

Hlavní výhodou této krabičkové diety je to, že nabízí zkušební týden pro nové zákazníky, ve kterém si mohou otestovat kvalitu jídla a služeb za zvýhodněnou cenu.

Výhody:

 • chutná jídla,
 • zkušební týden pro nové zákazníky,
 • dovoz jídla zdarma.

Nevýhody:

 • bez programu pro vegany,
 • rozvoz jen v rámci Bratislavy.

Jak vybrat krabičkovou dietu?

Přinášíme vám několik tipů, jak si vybrat krabičkovou dietu šitou na míru.

Kvalita a čerstvost surovin

Kvalitní krabičková dieta by se měla skládat převážně z nezpracovaných jídel a částečně z potravin od lokálních dodavatelů, jako jsou:

 • ovoce,
 • zelenina alespoň 200 – 400 g denně,
 • libové maso,
 • celozrnné pečivo,
 • luštěniny,
 • zdravé tuky,
 • kvalitní bílkoviny,
 • méně tučné mléčné výrobky.

Také všechny suroviny by měly být čerstvé, aby neztrácely své vitamíny a byly chuťově lahodné.

 

Zkušební kolo

Nejlepším řešením je při koupi krabičkové diety vyzkoušet testovací kolo. Existují tzv. týdenní zkušební stravovací plány za zvýhodněné ceny, které jsou navrženy zvláště pro muže a pro ženy.

Pokud se vám bude krabičková dieta po týdnu líbit a budete z ní mít dobrý pocit, tak si můžete zakoupit plnou verzi stravovacího programu. Pokud se vám společnost, od které máte krabičkovou dietu líbit nebude, můžete vyzkoušet stravovací program od jiného provozovatele.

Fičím na tom 4 roky. Po druhém dítěti jsem měla 90 kg/175 cm. 4 měsíce jsem měla celodenní stravu, poté půldenní. Poslední 2 roky mám jen oběd a večeři. V práci nemám kam chodit na oběd, večeři se mi nechce vymýšlet. Dětem uvaříme a my s manželem jsme na krabičkách. Po těch prvních 4 měsících jsem zhubla na cca 70 kg. Aktuálně mám 65kg. (Modrý koník)

Garance a spolupráce s odborníkem na výživu

V případě krabičkové diety bývají garanty a odborníky většinou výživoví poradci nebo lékaři, kteří garantují kvalitu a funkčnost krabičkové diety.

Prodej krabičkové diety není ze zákona vázán na nějakou speciální kvalifikaci, takže dodavatel nemá povinnost odborného garanta.

V tomto případě hrozí, že pokud by stravovací plán sestavoval člověk, který není odborníkem na výživu, mohla by krabičková dieta způsobit i nežádoucí zdravotní problémy nebo nulový efekt.

Výběr programů

Kvalitu společnosti poznáte také podle toho, zda svým zákazníkům nabízí dostatek různorodých stravovacích programů. Třeba i pro lidi, kteří preferují nebo mají speciální styl stravování.

Konzultant krabičkové diety vám doporučí ideální program na základě vašeho věku, metabolismu, výšky, váhy a energetického výdeje.

Rovněž by měly být všechny informace o složení jídel, nutriční hodnotě a osobě, která jídlo sestavuje, dostupné na internetové stránce konkrétního dodavatele nebo na vyžádání.

Recenze na internet

Při hledání té správné krabičkové diety se nezaměřujte jen na cenu, ale také na dostupné informace a konkrétní recenze od uživatelů, které jsou zaměřeny i na kvalitu a služby dané společnosti.

Cena

Z hlediska ceny jsou krabičkové diety cenově variabilní, protože výsledná cena se odvíjí od více faktorů, a to například:

 • celková nutriční hodnota,
 • složení jídla,
 • kvalita potravin,
 • způsob přípravy,
 • délka stravovacího programu,
 • speciální stravovací požadavky a další.

Závěr

Krabičková dieta je účinný způsob, jak zredukovat vaši hmotnost a stravovat se zdravě i v případě, že jste časově zaneprázdněni. Tento styl stravování je vhodný pro lidi s nadváhou, maminky na mateřské, sportovce či lidi se speciálními dietami.

Na výběr máte z několika stravovacích programů, které se přizpůsobí vašim požadavkům, potravinovým alergiím a redukčním cílům. Čerstvě připravené jídlo vám dovezou až k vám domů nebo do práce.

4.6/5 - (9 votes)

1 komentář

 1. Objednávám krabičkovou dietu několik měsíců u Zdravého stravování a sedí mi jejich program Fit, při sportování mám potřebnou energii a nemusím věnovat energii nákupům a vaření zdravého a vyváženého jídla, nedělá mi problém si za takovou službu platit, když splňuje všechno co od toho očekávám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.