DomůMagazínHubnutíJak rychle zhubnout? 20+ tipů, které vám pomohou! (OVĚŘENO)

Jak rychle zhubnout? 20+ tipů, které vám pomohou! (OVĚŘENO)

V tomto článku se budeme zabývat otázkou: Jak zhubnout rychle.

Myslíte, že lze zhubnout rychle? Určitě ano. Nicméně, nejprve je třeba si stanovit, co to znamená rychle. Chcete-li zhubnout 15 kg za týden, tak to vás asi zklameme, protože to prostě tak nefunguje.

Hubnutí může být pro některé lidi výzvou. S dostatečnou motivací a správným přístupem je to však plně dosažitelné. Záleží na tom, jak rychlý pokles hmotnosti si představujete.

V tomto článku se vám budeme snažit poskytnout veškeré informace o tom, jak lze zhubnout poměrně za krátký čas bez jojo efektu.

Co je třeba vědět předtím, než začnete hubnout?

Jako první si uvědomte, že na všechno je třeba čas. Samozřejmě, je možné zhubnout i 5 kg za týden, ale nebude to vůbec zdravé. My jsme si dali za úkol vyhnout se radikálním dietám a namáhavým cvičebním plánům, které by mohly negativně ovlivnit váš organismus. S těmito metodami se vám možná i podaří rychle zhubnout, ale zmiňovaný jojo efekt na sebe nenechá příliš dlouho čekat.

Namísto toho vám chceme ukázat, že hubnout se dá celkem rychle i zdravou a přirozenou cestou. Zdravé hubnutí je postupný proces a nemělo by být výrazně omezující.

Reálný odhad zdravého a rychlého hubnutí můžeme odhadovat na přibližnou ztrátu 6 – 10 kg za deset až dvanáct týdnů. Jednoduše, cca 1 kg týdně.

Sami si však nejprve stanovte cíl, kolik kilogramů chcete zhubnout a jak dlouho jste tomu ochoten věnovat.

Při procesu hubnutí se pravidelně važte a zapisujte si vaše dosažené cíle. Bude vás to motivovat dále na sobě pracovat.

Výpočet energetického příjmu

Hubnutí začínáme tím, že si správně vypočteme energetický příjem, tedy hodnotu BMR. S výpočtem vám pomůže BMR kalkulačka. Výpočet energetického příjmu závisí na několika faktorech, jako je váš věk, pohlaví, tělesná hmotnost, úroveň fyzické aktivity a metabolická rychlost.

Správně nastavený příjem energie je určující pro to, jestli budeme hubnout, nabírat na váze nebo si budeme udržovat aktuální hmotnost.

Pro ještě lepší výsledky si můžete stáhnout kalorické tabulky a zapisovat do nich vše, co sníte a vypijete.

Kalorický deficit

Když budete znát vaši hodnotu energetického příjmu, je třeba ji snížit, abyste se dostali do tzv. kalorického deficitu. To znamená, že uberete v počtu přijatých živin z jídel a nápojů, v rozmezí přibližně 15 – 20%. Nejrychlejšího hubnutí dosáhneme snížením příjmu až o 30%.

Kalorický deficit funguje na takovém principu, že konzumujeme méně kalorií, než jsme schopni spálit v průběhu dne. Tento nedostatek kalorií nutí naše tělo hledat alternativní zdroj energie a začne spalovat uložené tuky. Tímto způsobem postupně začínáte hubnout a dosahovat vašeho cíle.

Nevýhodou podle jedné studie je, že kalorický deficit spouští i proces rozkládání svalů. Proto, chcete-li si udržovat svalovou hmotu je třeba silově cvičit.

Soustřeďte se na to, abyste hubli postupně a zdravě

Hubnutí by nemělo být jen o tom, aby vám na váze svítilo nižší číslo. Hubnutím si totiž tvarujete svoji postavu. A hezkou postavu a zdraví dělají kromě váhy i svaly. Tím chceme říci jen tolik, že i když budete vážit o něco víc, ale budete mít větší svaly, vaše tělo bude vypadat stále dobře.

Je totiž rozdíl, pokud vyšší množství z vaší váhy tvoří tuk, namísto svalů. Vaším cílem je shazovat jen ten tuk, ne svaly. A k tomu vás chceme postupně dopracovat. S našimi tipy vám to půjde určitě jednodušší.

Věnujte tomu určitý čas a vaše tělo vám za to poděkuje. Tím, že budete držet radikální diety, můžete po jejich skončení přibrat všechna kila zpět. Nechte tedy, až se vaše tělo na to postupně přizpůsobí a začněte zvolna.

Nejčastější chyby při hubnutí

Nepřetržitě počítáte kalorie, cvičíte několikrát do dne a snažíte se oklamat své tělo, aby nepociťovalo hlad?

Už jste zkusili opravdu všechno a nepodařilo se vám zhubnout ani kilo? Někde děláte chybu!

V dnešní době žijeme skutečně uspěchaným způsobem života. Je obtížné zvládat práci, osobní záležitosti, společenský život a při tom se držet striktní diety a pravidelně cvičit. Je pochopitelné, že se nestíháte věnovat sobě.

Musíte si však přiznat, že jste to vy kdo se rozhodl pro pohodlí a zanedbal to. Nyní je na čase to všechno změnit od základů. Připravte se na boj s nadbytečnými kily!

Jak jednou řekl britský předseda vlády v letech 1916-1922 David Lloyd George: ,, Není větší chyby než skákat přes propast na dvakrát.“

Pokud předešlá taktika nezabrala je rozumné změnit taktiku. Nejprve však musíme vědět, kde jsme dosud dělali chybu. Není nic horšího než neinformovanost. Nedostatek informací vede k dalším chybám ak neúspěchu.

Pojďme se tedy společně podívat na nejčastější chyby při hubnutí.

 

Hladovění

V první řadě je důležité si ujasnit, že hladovění je maximálně nezdravé.

Samozřejmě, že při hubnutí musíte omezit příjem kalorií (1), ale určitě ne je omezit úplně. Pokud si myslíte, že když budete jíst méně tak zhubnete rychleji, tak jste na velkém omylu. (2)

Tím, že začnete hladovět váš metabolismus se akorát tak zpomalí. Lidské tělo se nechce zbavovat tuku a tím, že hladovíte mu dáváte prostor, aby si začalo vytvářet tukové rezervy. (3)

Vyzkoušejte například přerušovaný půst.

Nedostatečný pitný režim

I vy patříte k těm, kteří si uvědomí až večer, že za celý den vypili sotva sklenici vody?

Ale tímto způsobem určitě nezhubnete. Vypít sklenici vody vám zabere jen pár minut. Nemůžete se věčně vymlouvat na spěch v práci a nedostatek času.

Pokud během hubnutí zvýšíte příjem tekutin nejen, že podpoříte detoxikaci těla a činnost ledvin, ale také vám voda pomůže zahnat hlad. Je to jednoduchý návyk, kterým přispějete ke svému zdraví. Bez dostatečného pitného režimu se vám bude jen velmi obtížně pokračovat dál.

Jíte nízkotučné potraviny

Nesahejte po nízkotučných potravinách. Kupujte výrobky s přirozeným obsahem tuku.

Největší problém bývá s jogurty. Tuk je nahrazovanými cukry, takže v konečném důsledku si vůbec nepomůžete. Dávejte si také pozor na potraviny se sníženým obsahem cukru.

Ten je často nahrazen umělými sladidly, jejichž vliv na naše zdraví nebyl potvrzen ani vyvrácen.

Rychlé konzumování

Na jídlo byste si vždy měli dopřát čas. Vaše tělo nezajímá kde musíte být za půl hodiny, že máte spěch v práci nebo prostě jen znovu nestíháte. Když jíte rychle a ve spěchu vaše tělo nestíhá vyslat do mozku signál o zasycení. Přesně proto sníte někdy mnohem víc než byste chtěli.

Polykání velkých nerozkousaných soust může podráždit žaludek a způsobit zažívací potíže.

Jíte dietní potraviny

Potraviny se sníženým obsahem tuku mohou sice obsahovat méně kalorií, ale naleznete v nich nezdravé přísady, někdy i více soli a cukru, aby měly poživatelnou chuť.

Dietní potraviny se snížením obsahem všeho vůbec nezasytí.

To může způsobit, že nakonec budeme jíst více.

Zavrhnete všechny své pochoutky

Pokud vynecháte všechna svá oblíbená jídla jako jsou hranolky, zmrzlina, čokoláda či víno, vaše dieta bude i vaším utrpením.

Je lepší, když si tyto lahůdky, na které jste si navykli, dopřejete v malých množstvích v pravidelných intervalech.

Nechte si proto v záloze 150 až 200 kalorií. Vyhnete se tak pozdějšímu přejídání.

Málo bílkovin

Nejdůležitější živinou, která vám pomůže při hubnutí jsou bílkoviny.

Spousta žen, které se snaží redukovat hmotnost mají jídelníček plný zeleniny, ovoce a celozrnného pečiva, ale právě na bílkoviny zapomínají. (4)

Jíte při sledování televize nebo u počítače

Máte-li problém zhubnout, měli byste se zamyslet, zda je vaše mysl při jídle dostatečně koncentrovaná a nerozptylují ji jiné podněty než je např. televizor, počítač.

Zvykli jste si jíst takhle a už si ani neumíte představit jíst v tichu? To je chyba!

Vaše mysl se tak během jídla soustředí na jiný podnět a vy si neuvědomujete kolik toho sníte.

Vynechávání jídel

Lidé, kteří jedí méně než třikrát denně, přijmou nakonec mnohem více kalorií než v dané době spotřebují. A to nemluvě o tom, že z hladu je člověk schopen sníst mnohem víc než kdyby jedl častěji bez pocitu hladu.

Dojídání

Tak tuto chybu znají hlavně maminky. Dojídání po dětech je klamné a vyvolává pocit, že je to jen malé množství jídla.

Po svém dítěti jídlo rozhodně nedojídejte. I když je vám možná líto vyhodit to, ale tohoto zlozvyku se musíte co nejdříve zbavit.

Vaše tělo je přece důležitější než kousek nedojedeného jídla.

Kardio trénink jako jediný způsob hubnutí

Dělat kardio je naprosto v pořádku. Ale určitě byste ho neměli upřednostňovat před silovým tréninkem.

Bez silového tréninku je velmi pravděpodobné, že namísto spalování tuku budete spalovat svaly. Také byste měli vědět, že méně svalové hmoty zpomaluje metabolismus.

Určitě nevynechávejte silový trénink.

Kompenzujete jedení cvičením

Pokud si myslíte, že běh či trénink v posilovně vyřeší všechna nezdravá jídla co jste v ten den do sebe nacpali tak se neuvěřitelně mýlíte.

Takovýmto způsobem si akorát tak budujete nezdravý vztah k jídlu a to vede k přibírání. 30 minutový běh spálí jen 250 kalorií, takže pokud si dopřejete něco co má přes 300 kalorií nemůžete se divit, že přibíráte.

Cvičením byste neměli maskovat špatné stravovací návyky!

Nedostatek nebo nadbytek cvičení

Dá se hubnout i bez cvičení, ale o to snáze pak skáčou kilogramy zpátky.

Pokud cvičíte málo nebo vůbec ztrácíte svalovou hmotu a klesá vám bazální metabolismus. Pokud však cvičíte příliš organismus, je ve stresu a nedokáže uvolnit tukové buňky.

Najděte optimální poměr zátěže a rozhodně to nepřehánějte. I vaše tělo potřebuje odpočinek.

Teď už znáte nejčastější chyby, které lidé dělají při snaze zhubnout.

Dříve než se odhodláte ke změně, měli byste si osvojit tyto rady:

 • Zkuste se nejprve poradit s lékařem. Nezaškodí kontrola vašeho zdravotního stavu abyste věděli, jaké cviky jsou pro vás vhodné.
 • Promyslete si následky. Hubnutí si vyžádá velké změny ve vašem životě. Připravte se na to, že to bude vyžadovat určitý čas, který tomu musíte obětovat.
 • Než začnete, udělejte si fotku. Po zhubnutí budete vděční za tyto fotky!
 • Nezačínejte naslepo! Ujistěte se, že máte o hubnutí dostatek informací. Nastudujte si alespoň základy.
 • Ujistěte se, že máte dostatečně silnou motivaci. Vaše motivace se rovná důvodu, proč chcete zhubnout. Měl by to být dlouhodobý cíl.
 • Měli byste si ujasnit, kde jste udělali chybu a proč jste vlastně přibrali!

Jak zhubnout rychle – nejlepší tipy na hubnutí

Začněte změnou stravy

Strava je základ. Chcete-li zhubnout rychle, vaše první kroky budou směřovat do kuchyně. Nejlepším způsobem, jak rychle zhubnout nadbytečná kila je jíst zdravě a vyváženě. Zaměřte se na pestrost stravy a kvalitní plnohodnotné potraviny.

Z jídelníčku vyhoďte sladké pečivo, bílou mouku, slazené nápoje, polotovary, smažená a fritovaná jídla, knedlíky, vepřové maso, sladkosti

Cukr byste neměli přijímat ani z ovoce, ve kterém je ho příliš mnoho, například v banánech.

Naopak, vaši stravu by měly většinou tvořit luštěniny, semena, ořechy, cizrna, losos a zelenina.

Neberte to na lehkou váhu, ani příliš striktně. Občas si můžete dopřát také to, na co máte chuť. Zdravá strava by však měla tvořit 90 % vašeho příjmu.

 

Zvyšte příjem zeleniny

Voda a vláknina v zelenině dodá vašim pokrmům objem a svěžest. Zelenina obsahuje přirozeně nízký obsah tuku a kalorií, ale přitom je bohatá na vitamíny a minerály.

Příklady vhodné zeleniny, kterou byste jistě při hubnutí měli zařadit do jídelníčku.

 • Listová zelenina
 • Rajčata
 • Papriky
 • Zelené fazole
 • Brokolice

Mějte však na paměti, že některá zelenina, jako například brambory, sladké brambory či kukuřice se považují za sacharidy, protože mají vyšší obsah sacharidů a kalorií. Při přidávání této zeleniny na talíř dbejte na velikost porce.

Vyvážená snídaně

Proč je snídaně tak důležitá? Protože právě vynechání snídaně může ovlivnit vaše hormony a vy budete později během dne o to více hladovější, což následně vede k častému jídlu nezdravých jídel.

Dopřejte si proto každé ráno vyváženou snídani. Měly by být nabité vlákninou, bílkovinami a zdravými tuky. Nejvydatnější snídaně je ta, která vás zasytí, uspokojí a zaženou chutě na delší dobu. Ideální volbou jsou například vajíčka, ovesné vločky, ovoce či řecký jogurt.

Vyhýbejte se slazeným nápojům a sladkostem

Hlavní složkou těchto potravin a nápojů je cukr. Navíc tím, že jde jen o nápoj, necítíte ani to množství kalorií, které jste do sebe přijali. Vynechání slazených nápojů a sladkostí je často nejjednodušší způsob, jak zhubnout rychle.

Okořeňte si život

Věděli jste o tom, že i pikantní jídla vám mohou pomoci snížit příjem kalorií? Je to proto, že složka kapsaicin, nacházející se ve feferonkách může zvýšit uvolňování adrenalinu, což může vést k rychlejšímu spalování kalorií.

Jezte s rozumem

U tohoto bodu bychom se zaměřili na příjem jídla. Doporučujeme vám jíst v menších porcích a pravidelně během dne. Někteří lidé dělají právě opak, kdy během dne vynechávají jídlo a poté večer se snaží dohnat chybějící kalorie.

Zkuste se naučit jíst pomaleji a vychutnávat si ho. Pomalé pojídání dává totiž mozku signál, že jste sytý, což vám pomůže naučit se i rozlišit pocit skutečného hladu od pocitu plnosti.

Pohyb, pohyb a ještě jednou POHYB

Jak zhubnout rychle? No přece pohybem. Pohyb hraje při hubnutí klíčovou roli, spolu se zdravou stravou.

Provádějte jakýkoli pohyb, který je vám blízký. Pokud z nějakého důvodu nemůžete cvičit, začněte chodit. Chůze je skvělá a levná možnost, která nevyžaduje žádné vybavení.

Pokud bychom vám mohli doporučit, kombinujte silový trénink s kardiem. Při silovém tréninku nejenže spálíte více kalorií, navíc si budujete svalovou hmotu. Čím více svalové hmoty máte, tím rychleji zhubnete.

Nepohrdáme však ani HIIT tréninkem či kardiovaskulárním cvičením, při kterém dokážete za krátký čas spálit množství kalorií.

Pokud si neumíte najít ke sportu cestu, bez něj to půjde to velmi těžko. Zkuste začít alespoň malými kroky. Vyzkoušejte jízdu na kole, bruslení, tanec, zaparkujte o ulici dál a projeďte se pěšky,… Možností je mnoho.

Nezapomínejte na pitný režim

Dostatečný příjem vody je velmi důležitý nejen při hubnutí. Proč si ho ale máme spojovat s hubnutím?

Pití většího množství vody vám pomůže zvýšit sytost, a tím bojovat proti přejídání se a chutím na jídlo. Tekutiny pomáhají i při spalování tuků.

Při redukci váhy zapomeňte na pití alkoholu, slazených nápojů i piv. Omezte také kávu či ovocné čaje. Základem vašeho pitného režimu by měla být čistá voda, kterou můžete dochutit citrónem, limetkou nebo okurkou.

 

Dopřejte si kvalitní spánek

Kromě změny jídelníčku a rutinního cvičení je při hubnutí důležitý i dostatek spánku. Nedostatečné množství spánku a fyzické vyčerpání může mít totiž vliv na hormony, které kontrolují chuť k jídlu a hlad.

Obecně se doporučuje pravidelně spát cca 7 hodin. Dobrý spánek má navíc i řadu dalších výhod, jako je zvýšení bdělosti, zlepšení nálady a celkové kvality života.

S trenérem se výsledky dosahují rychleji

Pokud se vám výsledky zdají nedosažitelné, zkuste se svěřit do rukou osobnímu trenérovi. Právě on vám může pomoci vytvořit si vztah ke zdravému stravování a sportovním návykům. Fyzickou aktivitu vám přizpůsobí k vašim cílům a navíc, nebudete na to sami.

Buďte vytrvalí

Každý touží po skvělé postavě bez námahy, ale takhle to nefunguje. Z jednoho nezdravého jídla plného kalorií jste určitě nepřibrali.

Stejně jako jedno zdravé jídlo vám zhubnout nepomůže. To vše zabralo určitý čas, než jste se dopracovali k tomu kde se dnes nacházíte.

Proto je na vás, abyste nyní obětovali čas na nápravu chyb, kterých jste se dopustili. Hubnutí je možné jen s pořádnou dávkou sebedisciplíny a odříkání.

Žádné hladovky

Hladovce jsme si vzpomínali už při nejčastějších chybách, ale toto téma patří i k základním pravidlům. Hladovění vážně škodí vašemu tělu. Důležité je dosáhnout kalorického deficitu. (5)

Hladovět určitě nevydržíte dlouho. Zrovna si zpomalíte metabolismus a nakonec se i tak vrátí ručička na vaší váhy do původního stavu a v horším případě přiberete ještě více.

A to určitě nechcete.

Vyhýbejte se slazeným nápojům

Nenechte se zlákat reklamami a barevnými etiketami, které na vás číhají z regálů supermarketů.

V žádném případě to není jen voda. Je to doslova cukrová bomba. Nedejte se oklamat nápisy na plechovce, které slibují nízký obsah cukru. Něco ta limonáda přece obsahovat musí.

Pokud to není cukr tak co potom?

Dejte přednost čisté vodě

Nic se nevyrovná čisté vodě. Odepřete si všechny ty slazené nápoje a přestaňte spekulovat nad jejich složeními.

Přečtěte si více o nápojích na hubnutí.

Raději je nahraďte čistou vodou. Umíme pochopit, že se nedá pít čistou vodu neustále a že občas máte chuť i na ochucenou.

I to lze ještě nahradit mnohem zdravější alternativou.

Dejte si minerálku s citrónem.

Každodenní pití vody s citrónem má blahodárné účinky na vaše zdraví:

 • ráno vám dodá energii do celého dne
 • reguluje výšku pH ve vašem těle
 • poradí si i s astmatem
 • snižuje vysoký krevní tlak
 • působí močopudně čímž podporuje výměnu látek v těle
 • má příznivý vliv na fungování trávicího traktu
 • zabraňuje dehydrataci
 • prospěšná pro zuby
 • potlačuje chuť k jídlu a tím pomáhá při hubnutí

Jezte 5 menších nebo 3 velká jídla

Toto pravidlo je klíčem ke správnému stravování. Buď se rozhodnete sníst za den 5 menších jídel nebo 3 velká. 5 menších se dělí na snídani, svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. 3 velká jídla budou samozřejmě snídaně, oběd a večeře.

Nezajídejte

Zapomeňte na zajídání mezi hlavními jídly. Tady si zobnete z čokolády, keksu a tam ze zmrzliny a z dezertu.

Tak přesně takhle se to postupně sbírá každý den. Právě proto si zvolte adekvátní počet porcí. Vyhnete se zajídání.

Jezte polévky

Nezapomínejte zařadit do svého jídelníčku i polévky. Nejideálnější typu vývar.

Mají méně kilojoulů, ale zasytí vás a tím pádem sníte méně kaloricky vydatnější hlavní jídlo. Dejte si však pozor na krémové polévky.

Ty jsou totiž zahušťovány jíškou a smetanou.

Servírujte spoustu zeleniny

Pokuste se ke každému jídlu servírovat také zeleninu. Při přípravě salátů se snažte vyhýbat tučným dresinkům a majonézám.

Namísto nich zkuste zeleninu pokapat citrónem nebo olivovým olejem a posypat dýňovými semínky. Určitě vám bude chutnat víc.

Dopřejte si bezmasé dny

Zkuste alespoň jeden den v týdnu. Bílkoviny nahraďte mléčnými výrobky a luštěninami.

Vaše trávení si odpočine a ušetříte také kalorie, které jsou ukryty v mase. V tyto dny máte prostor pro experimentování se zeleninou.

 

Nepřehánějte to s ovocem

Ano ovoce je zdravé a obsahuje spoustu vitamínů. Věděli jste však, že čím je zralejší, tím více sacharidů obsahuje?

To vašemu hubnutí nepomůže. Důležitý je výběr ovoce a také čas konzumace.

Pokud se chcete vyhnout přemýšlení o tom kolik které ovoce obsahuje sacharidů a kdy byste si jej měli dát, tak vám dáme radu.

Ananas, citrusové plody, jablka a červený meloun můžete jíst kdykoli během dne.

Omezte konzumaci pečiva

Pro mnohé je nejtěžší zřeknout se pečiva. Vždyť kdo by už jen odolal bílým čerstvým rohlíkům, které tak úžasně provoní.

Nemyslíme tím, že máte pečivo přestat jíst, ale omezit nejvíc jak se dá pokud to s hubnutím myslíte vážně. Popřípadě jej můžete nahradit jinou potravinou. Zdravější formou je celozrnné pečivo, ale také byste to s ním neměli přehánět.

Pozor na mléčné výrobky

Vybírejte si mléčné výrobky, které neobsahují přidaná sladidla ani emulgátory chuti.

Také doporučujeme vybírat si mléčné výrobky s nejvyšším obsahem bílkovin. Dopřejte si tvaroh, cottage cheese nebo máslo, které je kromě vhodného zdroje bílkovin také zdravým tukem.

Mléčné výrobky obsahují důležitý minerál vápník. Nedostatek vápníku se projevuje řídnutím kostí. Jako zdravý dezert vám doporučujeme islandský jogurt Skyr, který obsahuje ve 100 gramech až 17 gramů bílkovin. Pořiďte si jej ale raději bez příchutě.

Snažte se jíst doma

Pokud máte možnost, jezte jídlo, které jste si připravili doma. Jen tak máte kontrolu nad tím, z jakých surovin je vaše jídlo připraveno.

Ti co vaří častěji dobře vědí, že po vaření jim stačí mnohem méně jídla, jelikož během vaření se naochutnávali dost. Navíc pokud si vaříte tak si připravené jídlo můžete vzít do práce i na více dní čímž značně ušetříte.

 

Pohyb

Pohyb je během hubnutí stejně důležitý jako strava. Pro začátek si zkuste přivstat a jděte do práce pěšky nebo na kole. Po práci si dopřejte večerní procházku, která vám pomůže trošku vyčistit mysl. Jsou to sice jednoduché kroky bez velké námahy, ale pro začátek to stačí.

Později se můžete začít věnovat náročnějším aktivitám, jako je běh či navštívit posilovnu. Chcete-li ušetřit, cvičte doma.

Dnes už máme spoustu aplikací, které nám přesně popisují každý jeden cvik a nahrazují nám trenéra. Díky těmto aplikacím bude každé vaše cvičení jedinečné a nikdy vás neomrzí.

Doplňujte vitamíny a minerály

Vaše tělo potřebuje základní vitamíny a minerály k tomu, aby fungovalo tak, jak má.

Pokud máte nedostatek vitamínů, tělo tělo zvýší hlad tak, aby zvýšilo šance, že sníte více a doplníte chybějící živiny.

Pravidelné doplňování vitamínů a minerálů sníží váš pocit hladu a také nutkání se přejíst.

Nejdůležitější vitamíny:

 • Vitamin D – tři nejnovější studie ukázaly, že doplňování tohoto vitamínu může snížit vaše procento tuku
 • Multivitamin – může snížit pocit hladu

Pilulky na hubnutí

Na závěr bychom vám ještě chtěli podat pár informací o pilulkách na hubnutí, se kterými jste se již jistě setkali v mnoha reklamách.

Internet je plný zázračných a nekvalitních doplňků, které slibují, že díky nim určitě zhubnete.

Pravda je však taková, že jediné co pocítí úbytek bude vaše peněženka. Každá jedna z pilulek, které nám reklamy nabízejí, má neskutečně mnoho nežádoucích účinků.

Každý organismus je jiný a tyto neověřené pilulky by mohly zrovna tak poškodit vaše zdraví. Nemluvě o tom, že některé vůbec nefungují.

Neexistuje pilulka, která by vás udělala o deset kilo lehčími než šibnutím kouzelného proutku.

Pravdou je, že existují pilulky a spalovače, které dokáží podpořit hubnutí a určitým způsobem jej urychlit.

Važte si svého zdraví a raději se snažte poctivou prací a hlavně zdravým způsobem dopracovat k požadovaným výsledkům.

Určitě se vám to povede a my vám držíme prsty!

Závěr

Téma hubnutí je velmi vyhledávaná. Kdo by nechtěl vypadat přitažlivě a zdravě? Všichni chtějí ale výsledky vidět hned. Pamatujte, každý člověk je jiný a každé tělo reaguje odlišně na změny životního stylu. Proto je důležité poslouchat své tělo a respektovat jeho potřeby.

Zaměřte se na zdravé stravování, pravidelnou fyzickou aktivitu a dostatečný odpočinek. Se správným přístupem a trpělivostí dosáhnete svého cíle mnohem rychleji, než když budete zkoušet radikální diety, které vám jen rozhází celý organismu.

Věříme, že vám naše rady a tipy pomohou na vaší cestě za vysněnou postavou.

Máte nějaké ověřené tipy, které vám pomohly s rychlým hubnutím? Podělte se s námi o ně v komentářích.

4.6/5 - (9 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.