DomůMagazínHubnutíKetoMix dieta - (RECENZE) + sleva

KetoMix dieta – (RECENZE) + sleva

Diety od výmyslu světa se závodí v tom, která vám zaručí rychlejší a udržitelnější úbytek na váze. Pravdou však je, že pokud si neosvojíte základní návyky zdravého a pestrého stravování, všechny výsledky budou pouze dočasné.

Dnes jsme si posvítili na oblíbenou a ověřenou bílkovinnou dietu od firmy Ketomix. Přiblížíme vám základní principy, na kterých funguje i postup, který vás čeká, až se pro ni rozhodnete.

Zmíníme naše oblíbené výrobky, které díky vyššímu obsahu bílkovin využijete, i pokud bílkovinnou dietu nedržíte. V závěru se dozvíte, jak můžete vyladit nedostatky dietního plánu od Ketomixu a vytěžit z něj maximum.

Nejprodávanější KetoMix balíčky na hubnutí

Co je ketomix?

Ketomix je název produktů, které jsou určeny k hubnutí prostřednictvím bílkovinné diety.

Zahrnují široké spektrum potravin, jako například proteinové nápoje, tyčinky, pudinky, směsi pro přípravu palačinek či lívanců, proteinové pečivo, nudle a jiné.

Co je bílkovinná dieta?

Bílkovinnou dietu můžete znát také pod názvem proteinová dieta, ketogenní, ketonová dieta či ketodieta.

Jak už název napovídá, bílkovinná dieta je postavena na principu zvýšeného příjmu bílkovin (a tuků) na úkor sacharidů.

Bílkoviny jsou pro naše tělo prospěšné a nezbytné. Hrají důležitou roli při budování svalové hmoty, ale jejich dostatečný příjem určuje i zdraví chrupavek, nehtů a prodlužuje pocit sytosti.

Věděli jste? Jedním z efektů dostatečného příjmu bílkovin je i podpora imunity. Bílkoviny totiž tvoří většinu našeho imunitního systému.

ketomix balíček

Stav ketózy je základním pilířem bílkovinné diety

Cílem bílkovinné diety je dostat vaše tělo do stavu ketózy. Zjednodušeně jde o stav, kdy organismus využívá jako zdroj energie ketolátky, které si tvoří z tuku (ideálně z tukových zásob, nacházíme-li se v kalorickém deficitu).

Ketóza je určitý způsob záložního fungování organismu a nastává v období delšího hladovění, resp. při nedostatečném příjmu sacharidů.

Nejde však o nic nebezpečného a je často využívána i v klinické výživě, například při léčbě epilepsie.

hubnutí ketomix recenze

V případě tzv. nutriční ketózy nepřijímáme sacharidy (resp. cca do 50 g za den).

Převážnou část jídelníčku tvoří maso, mléčné výrobky, vajíčka, ořechy, semínka či zelenina.

Zajímá vás, jak se co nejrychleji dostat do ketózy, jak to v průběhu ketózy vypadá ve vašem těle a jak ji využít v prospěch hubnutí?

Věnujte 10 minut čtení tohoto článku a dozvíte se o ketóze vše, co potřebujete vědět.

Jak probíhá hubnutí s Ketomixem?

Bílkovina dieta od Ketomixu je rozdělena do tří fází.

První fáze – výrobky ketomix + zelenina a oříšky

První fáze trvá 1 – 8 týdnů, v závislosti na tom, jaká je vaše cílová hmotnost a kolik vážíte nyní. Energetická hodnota jídla během první fáze je nejnižší.

Kompletní balíček jídel od Ketomixu na jeden den během první fáze obsahuje přibližně 600 kcal.

KetoMix jsme si osobně objednali a testovali. Podívejte se, jak vypadá jedno balení tohoto kvalitního a účinného programu na hubnutí.

K tomu máte během dne sníst 500 gramů syrové zeleniny (což je cca do 200 kcal navíc) a 20 gramů ořechů.

Tomu fandíme, protože to zvedne denní energetický příjem přibližně o 100 kcal. Doporučujeme, abyste alespoň 5 gramů vyplnili brazilskými ořechy, protože již tato dávka vám poskytne 100% ODD selenu).

hubnutí

Stále jsme však na extrémně nízkém příjmu energie, nedoporučujeme tedy tuto fázi držet delší dobu.

Výrobce uvádí, že někdy může trvat až 8 týdnů, podobné drastické úpravy kalorického příjmu by však měly být prováděny pouze pod dohledem lékaře (více se tomu budeme věnovat v závěru článku).

Druhá fáze – 3 produkty Ketomix denně + 2 normální jídla

V druhé fázi, která je mírnější, si přijdou na své všichni zapálení kuchaři.

Dostanete totiž manuál, podle kterého si budete denně vařit 2 jídla (převážně z masa, ryb, vajíček nebo sýrů), zbývající tři zůstávají z balíčků Ketomix. Stále se nacházíte ve stavu ketózy.

Kolik trvá druhá fáze?

Celkem by první a druhá fáze měla trvat maximálně 14 týdnů. Druhá fáze by měla trvat minimálně týden.

I vzhledem k nízkému energetickému příjmu během první fáze doporučujeme raději věnovat více času druhé fázi a první brát pouze jako nezbytný start (je-li vůbec nezbytný).

Třetí fáze – vyvážená strava a zdravý životní styl

V této fázi končíte stav ketózy a cílem je udržení zdravých návyků a pestrého stravování. Postupně zařadíte do stravy zpět ovoce a přílohy. V této fázi se můžete konečně těšit na rýži, těstoviny, brambory či bulgur.

Základem však stále bude hledat kvalitní zdroje bílkovin a konzumovat co nejméně přidaného cukru.

Proteinová jídla Ketomix

Největší výhodou proteinových jídel je, že vám udělají skvělou službu i v případě, že nedržíte proteinovou dietu (hodí se taková věta vůbec do recenze?).

ketomix recenze

V případě produktů ketomixu máte navíc záruku, že obsahují pouze minimální množství sacharidů, a tedy po jejich konzumaci nedojde k prudkému nárůstu hladiny cukru v krvi a nebude vás už po hodině honit vlčí hlad.

Proteinové tyčinky

O tom, jak si vybrat správnou proteinovou tyčinku, jsme psali v tomto článku. Proteinová tyčinka je skvělým snackem na cesty, který zažene chuť na sladké a ještě i tělu dodá kvalitní bílkoviny.

Nemusíte si ráno chystat do práce svačinu, jednoduše hodíte tyčinku do kabelky a můžete vyrazit.

Ketomix nabízí proteinové tyčinky ve třech příchutích – čokoládová, vanilková a jahodová. Nám nejvíc chutná čokoládová, naopak, v jahodové nám trochu překáží pachuť umělé jahodové příchutě.

Jedna tyčinka Ketomix obsahuje 138 kcal, čemuž dáváme palec nahoru! Váží 40 g a dodá 10 gramů mixu syrovátkové a sójové bílkoviny.

 

Za nás by obsah bílkovin mohl být i trochu vyšší, což ale jednoduše udělá trochu tvarohu navíc.

Velkou výhodou je obsah vitamínů a minerálů, kdy už jedna tyčinka vám zajistí celou denní potřebu vitamínu B1, B2, B3, B5, B6, B7 a kyseliny listové.

Slušný je i obsah vitamínu C, E a B12. V případě B12 bychom měli zpozornět zejména tehdy, patříte-li k vegetariánům (doporučujeme tyčinku lakto-ovo-vegetariánem, jelikož obsahuje syrovátkovou i vaječnou bílkovinu).

Složení proteinových tyčinek Ketomix

Na prvním místě ve složení je oligofruktóza, což je druh vlákniny. Z bílkovin je zastoupen syrovátkový bílkovinný koncentrát (11 %), sójový izolát (10 %) a sójové vločky.

Syrovátková bílkovina je považována za nejhodnotnější bílkovinu, ale vzhledem k její vyšší ceně je v tyčinkách často nahrazována levnějšími alternativami.

Jsme rádi, že si do Ketomix tyčinek našla svou cestu a zaručí tak kompletní spektrum esenciálních aminokyselin.

Čokolády a sladkosti

Pokud jste se odhodlali na proteinovou dietu, na čokoládu můžete zapomenout.

Nebo ne?

Výrobci Ketomixu mysleli i na milovníky čokolády a přišli s vhodnou alternativou: mléčná čokoláda slazená erytritolem, který obsahuje pouze minimum kalorií. Najdete ji také ve verzi s kokosem nebo lískovými oříšky.

jak zhubnout

Velmi se nám líbí jednoduché složení, kde naleznete pouze kakaové boby, plnotučné mléko, kakaové máslo, erytritol, kešu ořechy a mandle. Žádné palmové oleje, ztužovače ani levné náhražky kvalitního kakaa.

Čokoláda má jemnou delikátní chuť. Je ručně dělaná a použité kakaové bby pocházejí z Peru. Jsou charakteristické ovocnou chutí a mininem hořkých tónů – na své si tedy přijdou i lidé, kterým hořká čokoláda příliš nešmakuje.

Pokud je vaším cílem hubnutí, dejte si však pozor na vysoký obsah kalorií – ten je ovšem stále nižší, než v případě běžně dostupných čokolád.

 

Proteinové kaše

Znáte lepší začátek dne, než teplá ovesná kaše? Inu, během bílkovinné diety na ni můžete zapomenout.

Pokud však odmítněně vzdát se své ranní kaše, můžete využít proteinovou alternativu. V nabídce je čokoládová, vanilková nebo jablečně-banánová příchuť.

hubnutí

Místo ovesných vloček v ní naleznete mix bílkovin (syrovátková a sójová), sójovou a lněnou mouku, slušnou porci vlákniny, vitamínů a minerálů.

Jedna porce obsahuje 104 kcal, 13 gramů bílkovin a poskytne vám přibližně pětinu všech potřebných mikroživin.

Proteinové pečivo

Patříte k milovníkům čerstvého pečiva, které ještě teplé natřete máslem a přidáte uvařené vajíčko?

Ve stavu ketózy budete mít na výběr z proteinových housek nebo z proteinového bezlepkového chlebu, který ocení zejména celiatici.

Jedna porce má přibližně 30 gramů a obsahuje oko 14 gramů bílkovin, slušnou porci vlákniny a minimum sacharidů a tuků.

Proteinové těstoviny

Dobře, ne tak úplně těstoviny, ale alespoň velmi podobná náhražka. Konjacové nudle vám vytvoří alespoň iluzi těstovinové přílohy.

Obsahují minimum kalorií, což z nich činí skvělé jídlo nejen do diety.

Na 100 gramů obsahují pouze legračních 9 kcal. Neobsahují sacharidy, lepek, tuky, jsou v bio kvalitě, bez soli i cukru.

konjakove nudle ketomix

Kde je háček? Jsou vyrobeny z hlíz rostliny Amorphohallus Konjac, které obsahují velké množství vlákniny. Lidem s citlivějším trávením mohou způsobit křeče, bolesti břicha a nadýmání.

Veganský protein

Ketomix myslel také na neustále se rozšiřující základnu lidí, kteří upřednostňují výlučně rostlinné produkty.

Do nabídky nově zařadili také čokoládový veganský proteinový nápoj, který je zdrojem kvalitních rostlinných bílkovin, vitamínů a minerálů.

Ochutnávkový balíček Ketomix

Přemýšlíte, že to zkusíte?

Četli jste několik Ketomix recenzí, ale bojíte se, že vám výrobky nebudou chutnat? Nekupujte kočku v pytli!

Na výběr máte i ochutnávkový balíček, který obsahuje proteinový koktejl, proteinovou tyčinku, konjackové přílohy, manuál s informacemi a recepty + praktické šejkry a odměrky.

Pokud dodržíte základní princip diety (sníte a vypijete méně energie, než vydáte), proteinová dieta bude na 100% účinná. Manuál vám umožní

Jaké jsou nástrahy ketomixu?

Složení většiny produktů se nám líbí, fandíme obsahu bílkovin i přidaných vitamínů a minerálů.

Díky tomu se nemusíte bát, že i při nízkém kalorickém příjmu bude vaše tělo trpět nedostatkem mikroživin.

Co nám ale dělá vrásky? Zejména v první části proteinové diety je tělo vystaveno extrémně nízkému kalorickému příjmu.

hubnutí ketomix

V první fázi v případě lehké nadváhy obsahuje diety plán od Ketomixu 5 předem připravených jídel z jejich nabídky, k tomu doporučují sníst ještě 500 gramů zeleniny a 20 gramů ořechů.

To je dohromady do 1000 kcal/den, i to bychom museli zvolit poměrně kalorické druhy zeleniny (např. mrkev, která se už ale kvůli vysokému obsahu sacharidů nedoporučuje).

Průměrný denní příjem běžné ženy se pohybuje kolem 2000 kcal, přičemž takové nárazové snížení energetického příjmu může vyvolat návaly hladu, přejídání, špatnou náladu či zhoršení kognitivních funkcí.

V krajních případech bude vést k přirozené obranné funkci organismu před nízkým příjmem – což laicky jmenujeme „zpomalený metabolismus“ – pokud vás zajímají relevantnější články, hledejte pojem „adaptivní termogeneze“.

Co s tím?

Kalorický příjem si jednoduše odsledujete pomocí některé z mnoha dostupných aplikací (Kalorické tabulky, My Fitness Pal) as její pomocí vytěžíte maximum z každé diety: ať už to bude proteinová dieta nebo dieta, kdy můžete každý druhý pátek jíst pouze svatojánské mušky.

Hlavní výhody a nevýhody KetoMixu – Shrnutí

  • chutný způsob jak se zbavit kilogramů
  • kvalitní složení
  • různé balíčky na výběr
  • balíčky rozděleny podle toho, kolik chcete zhubnout
  • detailní popis jednotlivých jídel a balíčků

  • není vhodný pro alergiky na mléko, vejce a sóju
  • vyšší cena

Pro koho nejsou výrobky ketomix vhodné?

  • pro alergiky (mléko, sója, vejce, celer)
  • trpíte-li anorexií nebo bulimií či jiným psychickým onemocněním
  • pro těhotné a kojící ženy

Pozor si dejte, i pokud trpíte onemocněním žlučníku, střev, cukrovkou, srdečně-cévními onemocněními či autoimunitními onemocněními.

O vašem záměru začít s bílkovinnou dietou se při jakýchkoli pochybnostech vždy poraďte s lékařem.

Jaké jsou vaše zkušenosti s Ketomixem?

4.2/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.