DomůOblečeníSportovní obuvKopačky Nike Mercurial – co od nich můžete očekávat?

Kopačky Nike Mercurial – co od nich můžete očekávat?

Výběr kopaček je pro každého rekreačního či profesionálního fotbalistu velmi důležitý. V tomto článku si představíme kopačky Nike Mercurial, které patří mezi jedny z nejlepších.

Kopačky Nike Mercurial Kopačky Nike Mercurial nepředstavují jen jeden druh, ale v této kategorii mají několik dalších modelů a generací. Mezi ně patří například Vapor nebo Fade. A právě ty mají malé odlišnosti v závislosti na konkrétních potřebách či roce výroby. Obecně jsou však kopačky Nike Mercurial stejně spolehlivé jako samotná značka Nike. Podrží vás na každém tréninku, ale i při důležitém zápase. Společnost Nike využívá ověřené technologie, díky kterým je schopna přinést na trh kopačky, které sedí na noze. Právě kvůli tomu je zde umožněn skvělý kontakt s míčem, a to ať se nacházíte na jakémkoli povrchu – přírodním či umělém.

Charakteristika kopaček Nike Mercurial

Kopačky Nike Mercurial patří mezi jedny z nejlepších ve své třídě. Svršek kopaček Nike Mercurial je vyroben u všech modelů ze syntetického materiálu. Samotná bota má pohodlnou vložku, která dokáže dokonale obepnout chodidlo.

Charakter těchto bot lze přirovnat k ponožce, protože vám velmi dobře sedne. Přitom jsou lehké. Díky vyšší vrstvě podrážky na špičce jsou také odolnější.

Kromě toho dokážou kopačky zajistit skvělou oporu, ale také jistotu na hřišti. Bota je potažena měkčím syntetickým materiálem. Ten je texturován od špičky až po patu.

Bezvadné vedení míče i při vyšších rychlostech nebude na hřišti žádný problém.

V neposlední řadě vám lisovky Mercurial umožní neskutečně rychlé starty. Díky zpevněné části v přední části se zónou Nike Aerotrak a hranatými kolíky bude každý váš záběr maximálně efektivní a sebejistý. To je důležité hlavně na krátce střižené trávě.

Benefity kopaček Nike Mercurial a kde je výhodně koupit

Dá se říci, že naprosto největším benefitem kopaček Nike Mercurial je jejich rychlost. Jsou maximálně flexibilní a také mají skvělou schopnost tlumit nárazy. Mají univerzální podrážku. Díky tomu si hru užijete na kterémkoli trávníku. 

Benefity těchto kopaček

Mnohé z výhod jsme již výše zmínili, avšak hlavní výhody lze charakterizovat následovně:

 • jsou univerzální – určeny pro přírodní i umělé povrchy;
 • dobrý materiál – svršek ze syntetického materiálu a pohodlná vložka;
 • kopačky dokonale padnou a obepnou chodidlo;
 • Nike Mercurial Vapor jsou lehké a odolné;
 • potažené texturovaným syntetickým materiálem pro přesný kontakt s míčem;
 • přední část se zónou Nike Aerotrak pro maximálně efektivní záběr;
 • boty jsou unisex;
 • jednodílný, tenký, měkký a flexibilní Flyknit svršek;
 • kvalitní anatomická rychlostní podrážka;
 • ACC technologie (u některých druhů);
 • lehká váha kolem 200 g – v závislosti na modelech;
 • pravé rychlostní kopačky se vším.

Boty Nike Mercurial jsou jednoznačně určeny pro hráče, pro které je důležité hlavně tempo.

Nevýhody kopaček Nike Mercurial

V souvislosti s výhodami je třeba zmínit i několik nevýhod. Může se totiž stát, že kopačky nesednou úplně každému. Nicméně je to spíše nepravděpodobné. Mezi hlavní nevýhody těchto kopaček patří:

 • jsou trochu užší;
 • čistě čepelovité špunty nemusí vyhovovat každému.

Charakteristika několika dalších druhů Nike Mercurial

Společnost Nike v této kategorii přichází na trh s dalšími druhy kopaček, které přinášejí specifické benefity nebo jsou lepší než ty předchozí. Je zcela přirozené, že se postupně uvádějí na trh ze stejné řady další a další kopačky, které splňují mnohé potřeby trhu. Zde jsou některé z nich.

Nike Mercurial Superfly

2021 Mercurial Superfly je již 8. generací této značky. Mercurial Superfly jsou určeny pro hráče, kteří se soustřeďují především na rychlost na hřišti. Na těchto kopačkách je specifický zcela nový svršek zvaný Vaporposite. Ten je složen z přilnavého síťovaného překrytí, syntetického těla Titan a základny z měkkého materiálu Avail Q Liner.

Kopačky však mají stále měkkou část kolem jazyka a límec, proto jsou stále maximálně pohodlné. Tvar límce byl přepracován tak, aby byl rovnější než předchozí verze. Responzivní Aerotrak je propracovaný a je efektivnější. Další specifickou částí na tomto modelu jsou hřebíky na podrážce. Přední a zadní desky s hřebíky jsou nyní spojeny pomocí centrální úzké části. Kopačka má anatomicky tvarovanou podrážku. Kopačky jsou velmi kvalitní, avšak nejsou výjimečně odlišné od verze Vapor.

Nike Mercurial Vapor

I v tomto případě společnost Nike představuje téměř každou sezónu novou generaci této obuvi. U těchto kopaček je základní a tou nejdůležitější vlastností jejich rychlost. S touto verzí kopaček je důležité vyzvednout také design. Kopačky jsou velmi elegantní a jejich paleta barev se soustřeďuje spíše do tmavých a elegantních odstínů. Design je také kompaktní a pohodlný při chůzi. Třeba také říci, že je io něco tužší. Materiály však nošením vždy mírně povolí.

Pokud jde o výkon, u těchto bot byl představen inovovaný a o něco hrubší svršek Flyknit. Boty se velmi dobře adaptují na tvar chodidla. Páteř boty se v zásadě neohýbá jako jiné, což by mělo pomoci k lepšímu zrychlování na povrchu.

Již v minulosti společnost Nike vytvořila neobvykle zvlněnou stélku, která vytváří mírně neobvyklý pocit při nošení a chvíli trvá, než si na to zvyknete.

Pokud jde o materiály kolem chodidla, zde se nachází 360 stupňová konstrukce Flyknit, která je zakončena novým ultratenkým povrchem NIKESKIN pro lepší kontrolu nad míčem. A povrchová úprava All Condition Control (ACC) znamená, že získáte spolehlivý dotek ve vlhkých i suchých podmínkách.

Nike Mercurial Superfly 6 Elite (FG)

Tyto kopačky jsou jedním z nejlepších modelů řady kopaček Superfly 6. Celá nová řada kopaček Superfly 6 nahrazuje po dvou letech dnes již starší řadu Superfly 5. Není tajemstvím, že právě tyto kopačky používají i mnohé známé fotbalové tváře, jako například Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé, Alexis Sánchez nebo Marek Hamšík.

Kopačky Mercurial byly vždy rychlostními kopačkami a právě tomu odpovídá také design. Ne jinak je tomu jinak ani v tomto případě. Na kopačkách lze spatřit, že se designéři inspirovali jedním z nejrychlejších zvířat naší planety – GEPARD.

Jednou z prvních barevných kombinací, která byla představena, byla oranžová s černými detaily. Toto však nebyla jediná kombinace. Hned po ní přišla na řadu černá s oranžovými díly a v neposlední řadě i celo-oranžová.

Jednou z výraznějších změn na tomto modelu je podrážka. Ta spíše vypadá, jako by byla jen ze dvou částí, ale není tomu úplně tak. Tento „dvoudílný“ design podrážky byl inspirován tlapami geparda. Nachází se také při několika dalších generacích Vapor či Superfly.

Podrážka je ve skutečnosti uvnitř kopačky a zvenčí je obtočena Flyknit materiálem, který ji skrývá. Z této vnitřní strany podrážky pak ven vystupují jen dvě části, které vidíme. Části jsou ještě potaženy pochromovanou vrstvou a vytváří tak činí pěkný efekt.

Cena kopaček Nike Mercurial

Třeba říci, že kopačky Nike Mercurial obecně nepatří mezi ty nejlevnější.

U těchto kopaček je třeba jednoznačně počítat s tím, že platíte určitým způsobem už i za prestiž bot. Značka Nike nabízí jedny z nejlepších kopaček na trhu, a to je promítnuto i do jejich ceny.

Starší generace z jakéhokoli modelu je vždy o něco levnější, proto pokud chcete něco ušetřit, nevybírejte si právě nejnovější generaci. Novější generace má vždy několik benefitů navíc oproti předchozí, a proto má také vyšší cenu. Ovšem v tomto případě neprohloupíte ani tehdy, když se rozhodnete pro starší model. 

Cenu základního modelu starší generace je od 2380 kč. Tyto kopačky dokonce na některých místech seženete i za nižší cenu, a to kolem 1904 až 2140 kč. Opravdu příjemná cena za kvalitní kopačky, že?

Třeba však počítat s tím, že v případě, že budete chtít nejnovější model nebo více propracovaný design, připlatíte si. V tomto případě je třeba počítat s tím, že cena kopaček bude od 3570 kč výše. Nejnovější modely jsou v cenách až 4760 do 5950 kč.

Třeba si však uvědomit, že se zvyšující se cenou budete mít doma skutečnou kvalitu a designový skvost ze světa kopaček.

Když se rozhodnete zainvestovat do jedněch z bot, můžete se spolehnout na to, že vám vydrží několik sezón.

Pokud milujete značku Nike, je velmi pravděpodobné, že budete rovněž fanouškem kopaček Nike Mercurial.

Nike vyniká technologiemi, které předurčují kopačky k dosažení vysoké rychlosti. Zároveň jsou z hlediska designu opravdu výjimečné. Jednoznačně jedna z výborných voleb při výběru kopaček.

4/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.