DomůSportBrusleNejlepší dětské kolečkové brusle - Vybíráme (TOP 7)

Nejlepší dětské kolečkové brusle – Vybíráme (TOP 7)

Jízda na kolečkových bruslích patří k oblíbeným letním sportům nejen pro dospělé, ale také pro děti. Nenechte proto nic náhodě, a pořiďte vašim nejmenším kvalitní dětské kolečkové brusle podle našich tipů a zkušeností.

Při koupi dětských kolečkových bruslí musíte myslet na různé parametry, protože děti zvyknou ještě růst, a jejich velikost chodidla či jezdecké zkušenosti se časem a dospíváním mění.

V následujícím článku vám poradíme, jak vybrat nejlepší dětské kolečkové brusle pro vaše dítě, a také vám přineseme TOP 5 modelů dětských bruslí podle vašich recenzí.

Nejlepší dětské kolečkové brusle

Vybíráme nejlepší dětské kolečkové brusle – TOP 5

Dětské kolečkové brusle fit3 OXELO

Dětské kolečkové brusle fit3 představují kvalitní produkt společnosti OXELO, který má vše, co vaše dítě při jízdě na bruslích potřebuje. Jedná se o pohodlné a víceúčelové brusle, které jsou nastavitelné na 4 velikosti. Jedná se o model dětských bruslí, který je ideální pro dlouhé výlety.

Hlavní výhody:

 • 4 nastavitelné velikosti od 29 do 38,
 • polopružná vnitřní bota a stélka z pěny,
 • trojitý systém stažení (šňůrky, přezky a suchý zip),
 • protiskluzová kolečka a brzda z gumy,
 • kvalita skluzu díky kompozitovému rámu a ložiskům ABEC 3.

Nastavitelné brusle WORKER Nolan 2v1 

Nastavitelné brusle Worker Nolan 2v1 představují ideální volbu pro nadšence letního a zimního bruslení. V létě jsou vám k dispozici kolečkové brusle s hliníkovým rámem, v zimě jsou naopak Worker Nolan vybaveny ocelovým nožem na led.

Hlavní výhody:

 • brusle 2 v 1 na léto i zimu,
 • snadné obouvání a bezpečnostní zapínání s přezkou MicroLock,
 • pohodlná jízda díky vnitřní botě se systémem Comfort Fit,
 • zpevnění kotníku díky technologií Safety Ankle,
 • jedinečný a atraktivní design.

Kolečkové brusle Powerslide Phuzion Argon Rose 100 Trinity 

Hledáte jedinečné a kvalitní brusle pro vaši malou princeznu? V tom případě sáhněte po dětských kolečkových bruslích Powerslide Phuzion, které se prodávají v krásné růžové barvě. Jejich výhodou je speciální rám Trinity, který přispívá k tlumení nárazů a vyšší stabilitě.

Hlavní výhody:

 • brusle vhodné pro začátečníky a pokročilé,
 • brzdový systém HABS, se kterým měníte brzdný úhel,
 • speciální rám Trinity, který snižuje těžiště a stabilizuje brusli,
 • anatomicky tvarovaný vnitřek pro pohodlnou jízdu,
 • vhodné i na nerovné povrchy.

Nastavitelné brusle 3v1 WORKER Juando

Nastavitelné brusle 3v1 WORKER Juando jsou jedinečné brusle, které nabízejí sportovní využití ve 3 případech. Nabízejí inline podvozek pro rychlou a sportovní jízdu, trekový podvozek s dvouřadým uspořádáním koleček pro začátečníky a zimní verzi na ledové plochy.

Hlavní výhody:

 • celoroční brusle 3 v 1,
 • funkce AdjusTouch – nastavení velikosti tlačítkem na boku bruslí,
 • přední a zadní brzda vzhledem k typu podvozku,
 • praktické poutko na horní zadní části boty,
 • snadné obouvání a oboustranná bezpečnostní přezka MicroLock.

Dětské kolečkové brusle play3 OXELO

Hledáte kvalitní kolečkové brusle, které by se perfektně hodily pro nácvik jemné motoriky a rovnováhy vašeho dítěte? V tom případě jsou pro vás dětské kolečkové brusle play3 OXELO tou správnou volbou. Brusle play3 jsou ideální brusle pro malé začátečníky a začátečníčky.

Hlavní výhody:

 • dostupné v modré a růžové barvě,
 • vyjímatelná vnitřní bota z pěny pro více pohodlí,
 • zpevnění kotníku díky plastové výztuze a upevňovacím přezkám,
 • speciální ložiska pro pomalejší první odrazy,
 • vhodné pro začátečníky.

Jak vybrat dětské kolečkové brusle i pro vaše děti

Pokud se chystáte koupit vašim dětem první dětské brusle a nemáte přehled o tom, jak vybrat ty správné, jsme tady pro vás.

Při výběru vhodných dětských bruslí byste měli myslet na jednotlivé parametry, kterými jsou cíl využití, velikost chodidla, typ koleček, způsob zapínání a samotná cena. Rovněž nesmíte zapomenout na správné doplňky jako přilba a chrániče na nohy a ruce.

Cíl využití

Při výběru dětských bruslí musíte také myslet na to, za jakým účelem je budou vaše ratolesti používat. Zda půjde o rekreační bruslení, inline ježdění kaskadérských kousků nebo o první kolečkové brusle pro začátečníky.

V každém případě musíte danou koupi bruslí přizpůsobit aktuální situaci.

S jakými typy kolečkových bruslí se můžete při výběru setkat?

Rekreační brusle

Jedná se o nejvýhodnější typ bruslí, který je vhodný pro úplné začátečníky. Tyto brusle můžete použít ve volném čase pro různý typ terénu, jako například park nebo město.

Aggressive inline brusle

Inline brusle jsou určeny pro milovníky freestylu, jízd ve skateparcích a přes překážky. Tento typ bruslí odolá také extrémnímu zatížení.

Rychlostní (závodní) brusle

Rychlostní brusle jsou vybaveny 5 kolečky a delším rámem, proto jsou ideální pro profesionální jezdce, kteří mají rádi rychlou jízdu.

Velikost chodidla

Základním pravidlem je zajistit, aby brusle přiléhaly s jednou vrstvou ponožek, a tak se předešlo tlačení a puchýřům.

Dětské kolečkové brusle jsou dost často nastavitelné, takže vaše děti z nich tak brzy nevyrostou a nabídnou jim dostatek místa k nošení i v dalších letech.

Rozhodnete-li se pro nenastavitelné dětské kolečkové brusle, před nákupem se doporučuje prohlédnout si průvodce velikostmi.

Potřebují děti brusle o půl čísla větší?

Často se setkáte s doporučením, že je vhodnější kupovat o půl čísla větší brusle. Jedná se o pravdivé tvrzení, protože noha zvykne při sportu otékat. Po několika jízdách se brusle sama přizpůsobí noze vašeho dítěte a tvarováním mírně zvětší svoji velikost.

Velikost a materiál koleček

Jedná se o parametry, které výrazně ovlivňuje samotnou výkonnost a rychlost bruslí.

Velikost koleček se označuje na jejich boku v milimetrech, jedná se přitom o 2 typy údajů. První údaj hovoří o průměru kolečka, druhý o jeho tloušťce.

Menší typ koleček je určen pro začátečníky. Jde o pomalejší kolečka, která se lépe ovládají a jsou vhodná na lehký povrch.

Větší kolečka jsou naopak rychlejší a ideální pro učení správné techniky, a jsou vhodná na hrbolatější a méně kvalitní povrch.

V případě koleček se zaměřte také na jejich materiál, z něhož jsou vyrobeny. V tomto případě může jít například o gumu, plast nebo speciální plast konkrétních výrobců bruslí.

Základním materiálem při výrobě je polyuretan, který je složen z různých příměsí, které rozhodují o kvalitě samotných koleček.

Nejlevnější modely dětských bruslí mají nejčastěji kolečka vyrobená z PVC materiálu, ty dražší z duální směsi – vnitřní měkká část a vnější tvrdší část.

Měkčí část kolečka vašemu dítěti zaručí lepší přilnavost a odraz, tvrdší část naopak vyšší životnost a dobrou valivost.

Jak prodloužit životnost koleček?

V závislosti na umístění na brusli se mohou některá kolečka opotřebovat rychleji než jiná. Z tohoto důvodu je vhodné kolečka pravidelně přesouvat, po jejich velkém opotřebení je zase žádoucí kolečka rovnou vyměnit za nová.

Systém zapínání

Systém zapínání představuje jeden z důležitých faktorů, které ovlivňují bezpečnost, pohodlí a stabilitu chodidla při bruslení.

U kolečkových bruslí existuje několik způsobů zapínání, jako například:

 • klasické šňůrky,
 • klipsny,
 • suchý zip,
 • přezky,
 • BOA stahování (otočný knoflík, kterým botu rovnoměrně utahujete).

V případě dětských bruslí se nejčastěji k zapínání používají klipsny. Brusle zvyknou při jízdě vždy povolit, proto je zapotřebí vícestupňové vázání, které představuje kombinaci různých typů zapínání.

Ceny kolečkových bruslí

Samotná cena bruslí se odvíjí od jejich kvality, náročnosti používání a přídavných funkcí.

V případě kolečkových bruslí do 1420 Kč najdete kolečkové brusle vhodné pro děti i dospělé, kteří s tímto sportem teprve začínají. Jedná se o kolečkové brusle, které jsou vhodné pro rekreační bruslení a jejich kvalita je nižší, ale dostačující.

V cenové kategorii od 1420 do 2840 Kč najdete kvalitní kolečkové brusle, s nimiž podáte opravdu dobrý výkon. Tyto brusle zvládnou také časté používání a vyšší zátěž.

V případě nejdražších modelů od 2840 Kč výše najdete kolečkové brusle pro samotné profesionály. Tento typ bruslí disponuje kvalitními součástkami a komponenty, takže jejich oprava nebo výměna nebude moc dlouho nutná.

4.5/5 - (8 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.