DomůVýživaDoplňky stravyDračí krev🩸: Co to je? + účinky a zkušenosti

Dračí krev🩸: Co to je? + účinky a zkušenosti

Dračí krev, ačkoli jeho název evokuje pohádku, je skutečným zázrakem z přírody. Tato vzácná tekutina, známá také pod názvem „Sangre de Drago“, má původ v kůře stromu Croton lechleri, který roste v tropických Andách. V minulosti byla tato pryskyřice využívána starověkými civilizacemi, jako Řekové, Římané a národy Blízkého východu, pro své výjimečné účinky. Čtěte dál a dozvíte se její účinky.

Dračí krev ADVANCE 30ml – prémiová kvalita

Dračí krev ADVANCE je prémiový produkt se 100% čistým výtažkem ze stromu Croton lechleri. Dováží se přímo z Peru a neobsahuje konzervační látky. S vysokou koncentrací aktivních látek je ideálním doplňkem pro zdraví. 30 ml balení za skvělou cenu.

dračí krev

🩸Dračí krev ADVANCE 30ml – prémiová kvalita
cena od 341 Kč

Co je Dračí krev?

Dračí krev je přírodní rostlinná pryskyřice. Má tmavě červenou barvu, která je důvodem toho, co dává dračí krve její specifické jméno.
Pryskyřice se získává z mnoha různých druhů tropických stromů, které domácí nazývají také dračí stromy. Mohou pocházet ze skupin rostlin Croton, Pterocarpus, Daemonorops nebo Dracaena. Nejčastěji je to však strom Croton lechleri, jak jsme již zmínili v úvodu článku.

Tato rostlinná pryskyřice se používá již tisíce let pro různé účely. Existují záznamy o jeho používání mezi starými Řeky a Římany a v Indii, Číně a na Středním východě.
Některé z jejích využití jsou pro zdraví ale používá se také jako barvivo, kadidlo nebo pro duchovní účely.

Má silnou, poněkud sladkou vůni podobnou vanilce a koření.

Dračí krev složení

Tekutina z kůry stromu Croton lechleri, rostoucího v tropických Andách nazývaná také Dračí krev, obsahuje široké spektrum prospěšných složek.
Když se kůra nařeže, začne vytékat tmavě červená pryskyřice, která dala látce její pojmenování. Obsahuje velké množství prospěšných látek:
 • Antioxidanty: Bojují proti volným radikálům a pomáhají při detoxikaci organismu.
 • Nenasycené mastné kyseliny: Přispívají k udržení zdravé hladiny tuku a cholesterolu v krvi.
 • Taniny: Detoxikují organismus a podporují zdraví trávicího systému.
 • Lignany: Posilují imunitní a oběhový systém.
 • Taspin: Alkaloid s prospěšnými účinky v malých dávkách.

Cena

Cena dračí krve se pohybuje v rozmezí od 329 do 759 Kč. My doporučujeme vyzkoušet kvalitní produkt od Advance Nutraceutics, který má příznivou cenu 340 Kč (v době psaní tohoto článku).

Účinky

Dračí krev má mnoho výjimečných účinků na zdraví lidského těla.
Ve zkratce se využívá následovně:
 • Podpora trávicího systému: Chrání a upravuje gastrointestinální sliznici, bojuje proti škodlivým bakteriím a pomáhá při různých trávicích problémech.
 • Pomáhá při kožních problémů: Má protizánětlivé a hojivé účinky, což ji činí účinnou při léčbě ran, kožních infekcí a bradavic.
 • Zlepšuje krevní oběh: Pomáhá rozptýlit stázi krve, čímž zlepšuje krevní oběh a může pomoci při problémech jako hemoroidy.

Vředy

Dračí krev se ukazuje jako potenciálně prospěšná pro několik různých typů vředů. Je třeba poznamenat, že většina těchto vředů je povrchových, nikoli vnitřních.

Jedna případová studie z roku 2015 ukázala, že dračí krev pomohla při léčbě vředů a proleženin.

Dračí krev může pomoci povrchovým vředům, ale výzkum ještě není zcela stabilní. Její povrchový prospěch lze přisloužit jejím údajným antimikrobiálním vlastnostem. Ale rozhodně to není náhrada za lékařem doporučené přístupy léčby.

dračí krev

Antimikrobiální účinky

Dračí krev může nabídnout některou ochranu proti nebo dokonce zabíjet patogeny jako bakterie, houby a viry.
Jedna laboratorní studie z roku 2011 považovala dračí krev z druhu Dracaena cinnabari za mající významné antimikrobiální vlastnosti, dostatečné k tomu, aby byla považována za zdroj konzervantu potravin.
Další studie z roku 2013 ukázala antimikrobiální účinky, ale to se testovalo pouze in vitro (uvnitř zkumavky nebo jiné laboratorní nádoby mimo tělo).
Dračí krev se však nemůže považovat za náhradu za léčbu infekcí jako antibiotika, ačkoli by mohla přinést mírný prospěch při méně vážných onemocněních.

Účinky na trávicí systém

Jedno z nejčastějších využití dračí krve v minulosti bylo pro trávicí systém.

Některé výzkumy naznačují, odkazují a podporují toto běžné použití v minulosti a současnosti. Rašinová pryskyřice byla speciálně používána k léčbě průjmu nebo úplavice.

To může být způsobeno jejími antimikrobiálními vlastnostmi, které dokáží zabít patogeny, které tyto stavy způsobují. Stále je zapotřebí další výzkum, dokud se nebudeme moci zamyslet nad jejím využitím jako náhrady za tradiční léčby.

Protizánětlivé účinky

Některé studie také odhalily antioxidantový potenciál dračí krve. To naznačuje určité protizánětlivé vlastnosti, které potvrdila další studie z roku 2017.

Užívání doplňku dračí krve by pravděpodobně mohlo přinést mírné výhody, podobně jako jiné potraviny bohaté na antioxidanty. Stále je však zapotřebí další výzkum.

Cukrovka

Přestože výzkum není kompletní, existují známky, že dračí krev by mohla podporovat prevenci diabetes.

Studie z roku 2013 ukázala důkazy o tom, ale studie byla provedena na zvířatech. Obě studie byly na zdrojových druzích rodu Dracaena.

Zatím není prokázáno, že by dračí krev zabránila nebo léčila diabetes u lidí. To však otevírá dveře k budoucímu výzkumu možného použití v lécích na cukrovku.

Anti-rakovinové účinky (stále probíhá výzkum)

Výzkum týkající se dračí krve a rakoviny je ve svých začátcích. V dračí krvi může být potenciál proti nádorům.
Tato léčivá rostlinná pryskyřice má některé antioxidantové výhody. To znamená, že by mohla schopna vyplavit volné radikály, které by mohly vést k rakovině.

Studie také ukázaly anti-rakovinové účinky, i když byly jen in vitro. Před použitím nebo zvážením dračí krve jako léčby nebo prevence rakoviny je zapotřebí ještě mnoho dalšího výzkumu.

🩸Dračí krev ADVANCE 30ml – prémiová kvalita

Dračí krev ADVANCE je prémiový produkt se 100% čistým výtěžkem ze stromu Croton lechleri. Dováží se přímo z Peru a neobsahuje konzervační látky. S vysokou koncentrací aktivních látek je ideálním doplňkem pro zdraví. 30 ml balení za skvělou cenu.dračí krev

Dračí krev ADVANCE 30ml – prémiová kvalita
cena od 341 Kč

Způsob použití

Běžné použití dračí krve se časem změnilo. Dnes se nejčastěji používá k podpoře zdraví trávicího traktu.
V minulosti se jí připisovaly přímo zázračné léčebné vlastnosti, i když už tomu tak není. Předpokládalo, že urychluje hojení ran a někteří léčitelé jej používali k problémům s dýcháním.
Dračí krev se dnes používá pro různé gastrointestinální obtíže.
Pryskyřice je i nadále důležitou součástí v určitých duchovních rituálech. Domorodci ji využívají pro voodoo a šamanismus a některé další lidové magické rituály.
Stále se nachází i v některých přírodních barvivech, barvách, lacích a v kadidle.
Dá použít vnější i vnitřně.
K zevnímu použití se často používají kapky nebo tinktury, zatímco extrakt nebo kapsle jsou vhodné pro vnitřní užití.
Důležité je dodržovat doporučené dávkování a poradit se s lékařem před zahájením užívání, zvláště pokud máte jakékoli zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky.

dračí krev

 

Vedlejší účinky

Přestože je Dračí krev považována za bezpečnou a účinnou, může způsobit některé vedlejší účinky, zejména u citlivých jedinců. Proto se doporučuje:

 • Konzultovat s lékařem před zahájením užívání, zvláště pokud užíváte léky na ředění krve.
 • Dodržovat doporučené dávkování a neužívat ji dlouhodobě bez dohledu odborníka.
 • Vyhnout se jejímu užívání během těhotenství, kojení a u dětí.

Závěr

Dračí krev je fascinující přírodní látka se širokým spektrem zdravotních výhod. Je důležité však užívat ji s rozvahou aby se minimalizovala možná rizika a dosáhly maximálních prospěchů pro zdraví. Díky svým výjimečným vlastnostem si své místo najde nejen v medicíně, ale také v kosmetice a fitness průmyslu.

4.3/5 - (3 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.