DomůFitnessSportovní inteligentní hodinkyNejlepší chytré GARMIN hodinky na sport - TEST + (TOP 9)

Nejlepší chytré GARMIN hodinky na sport – TEST + (TOP 9)

Otestovali jsme nejlepší Garmin hodinky, abychom vám usnadnili hledání ideálních chytrých hodinek pro vaše sportovní a každodenní aktivity. Ať už jste ostřílený sportovec, jehož cílem je posunout svůj trénink na vyšší level a překonat své dosavadní rekordy, nebo hledáte hodinky, které vám pomohou zahájit vaši fitness cestu, FITNESÁCI jsou zde, aby vám pomohli s výběrem.

Nejoblíbenější Garmin hodinky

Které Garmin hodinky jsou nejlepší?

Garmin má v nabídce opravdu široké spektrum modelů. Najdete hodinky pro ty, kteří chtějí většinu (ale ne všechny) fitness funkce a upřednostňují spíše stylovější inteligentní hodinky.

I když cena těchto hodinek není nízká, pomáhají sledovat vaši srdeční frekvenci, spánek, kroky a jakékoli aktivity nebo sporty, které se rozhodnete provádět. Sledování aktivity sahá od běhu, plavání a jízdy na kole až po ještě specializovanější aktivity, jako je paddleboarding, golf nebo dokonce jóga.

Hodinky v tomto seznamu jsou vhodné pro různorodé aktivity a každodenní použití. Vybrat si můžete z levnějších modelů, které jsou vhodné jako vstupní vrata do světa Garmin hodinek. Naleznete zde však i různé vyšší modely, které nabízejí specifické funkce pro zlepšení vašeho tréninku.

Po kvalitním průzkumu uživatelů těchto hodinek (ptali jsme se více než 350 uživatelů!) jsme dospěli k závěru, že nejlepší Garmin hodinky jsou momentálně podle nás Garmin Fenix 7S PRO SOLAR.

Garmin Fenix 7S PRO SOLAR

Tyto hodinky nabízí to nejlepší ze senzorů, tréninkových aplikací a monitorů zdraví. Pohodlně se nosí celý den i noc.

Řada Fenix od Garminu jsou jednoznačně nejlepší outdoorové hodinky a tečka. Fenix 7S Solar je menší, pohodlnější a má solární nabíjení, které doplňuje výdrž baterie. Dokonce i při zamračeném počasí, kdy máte zápěstí často zakryté dlouhými rukávy, dokážete překonat týden na jedno nabití.

Stejně jako ostatní hodinky Garmin s podporou GPS, Fenix 7S sleduje několik výkonnostních metrik specifických pro sport a využívá více satelitních systémů.

Naleznete zde podrobné mapy z celého světa. Prohlédnout si můžete vše od map lyžařských středisek přes mapy golfových hřišť až po topografické mapy.

Garmin Forerunner 255

Model Forerunner 255 je vhodnější pro menší zápěstí a činí z tohoto modelu unisex volbu pro ty, kteří chtějí vstoupit do světa inteligentních hodinek.

Kromě klasických statistik, které jsme zmiňovali výše, využívá Forerunner 245 optický snímač srdeční frekvence pro měření VO2 Max, které se pak přemění na informace o vaší regeneraci, účinku každého tréninku a tréninkové zátěži, jejímž cílem je pomoci zastavit přetrénování.

Na trhu je dostupná také edice Music, která dokáže do hodinek synchronizovat seznamy skladeb ze streamovacích služeb, jako jsou Spotify, Amazon Music nebo Deezer. Můžete tak běhat i bez telefonu. Paměť stačí na přibližně 500 skladeb, což není tolik, kolik se vejde do vyšších modelů (až 1 000 skladeb), ale většině by to stále mělo stačit.

Výdrž baterie je přibližně sedm dní, avšak využívání hudebních funkcí ji může zkrátit. Chybí zde podpora plateb a výškoměr, ale celkově jsou to skvělé běžecké hodinky pro každého, kdo hledá zajímavé funkce.

Garmin Epix

Model Epix je v podstatě totéž jako Fenix 7 ale s AMOLED displejem. Přináší všechny špičkové funkce, které od vlajkové lodi očekáváte. Nádherný 1,3palcový barevný dotykový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů, který činí z tohoto modelu výkonné sportovní hodinky s nádechem inteligentních hodinek.

Garmin Epix nabízí také mapy, pokročilou analýzu výkonu, nový režim výdrže baterie, zdravotní senzor a sportovní režim Fenix.

Garmin Venu Sq

Model Venu Sq je nejnovějším přírůstkem do rodiny inteligentních hodinek a nabízí téměř stejné funkce jako model Venu a Vivoactive 4 ovšem za méně peněz.

Koupí těchto hodinek získáte obrovské množství sledovaných sportů včetně běhu, cyklistiky, plavání, posilování, jógy, chůze, pilatesu a zimních sportů. Dokonce je zde přítomna i možnost monitorování dýchání.

Mají vestavěné GPS a je zde přítomen senzor kyslíku, který provádí náhodné kontroly kyslíku v krvi.

Dokáží sledovat stres a zajímavá je i funkce Body Battery, která studuje vaši připravenost ke cvičení a může vás navést, kdy si odpočinout nebo jít do tréninku naplno.

Samotné hodinky také zaostávají za Vivoactive 4 a Venu a Venu 2 z hlediska kvality zpracování. Nevýhodou je plastová konstrukce a design. Venu Sq nabízí dotykovou obrazovku a dvě fyzická tlačítka.

Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 4 jsou inteligentní hodinky primárně určené pro sport. Jsou navrženy tak, aby nabízely inteligentní funkce se špičkovým sportovním sledováním, které podporují až 20 aktivit.

Stejně jako hlavní konkurenti tohoto modelu, Apple Watch SE a Samsung Galaxy Watch 4, i toto jsou hodinky, jejichž cílem je přinést na vaše zápěstí víc než jen fitness hodinky. Nástupce modelu Vivoactive 3 se může pochlubit kvalitním displejem, který mohl mít vyšší rozlišení.

Je zde přítomen Garmin Pay a podpora pro Spotify.

Pokud jde o sledování sportu, je zde možnost sledování běhu (venku i na běžícím pásu), cyklistiku (venku i na stacionárním kole), plavání, golf, silový trénink, kardio, eliptický trenažér, veslování, jógu a další.

Žádné z těchto sportů však nenabízejí takovou úroveň detailů jako výše řady Forerunner nebo Fenix, takže přijdete o statistiky jako regenerace, tréninková zátěž, stav tréninku, VO2 Max a podobně.

Získat slušné informace o kondici a spánku pomáhá snímač pulsu, který vám během spánku poskytne možnost sledovat stádia spánku a informace o vašem dýchání.

Garmin dámské hodinky

Garmin přináší několik modelů, které ovšem nejsou rozděleny na dámské a pánské garmin hodinky. Je to jen na vás, které se vám líbí a rozhodnete se pro jejich koupi. Rozhodli jsme se, že vám vybereme některé modely, které jsou vhodnější pro ženy.

Ženy si při výběru chytrých hodinek kladou většinou následující otázky:

  1. Jak hodinky vypadají na ruce?
  2. Jsou dostatečně elegantní a pohodlné, abych zapomněla, že je mám na zápěstí?
  3. Mají jemný vzhled – můžu je nosit s čímkoli?

Kromě vzhledu musíte zvážit také výdrž baterie, aplikace, možnosti přehrávání hudby a odolnost vůči vodě.

Čím více víte, co od hodinek chcete, tím snazší je vybrat si ty, které vám budou nejlépe sloužit.

Nejlepší dámské garmin hodinky

Garmin Forerunner 55

Další kvalitní model za nižší cenu je Garmin Forerunner 55. Je to vlastně nižší verze modelu Forerunner 245. Displej je menší, ale výdrž baterie je delší a stále máte přístup k tréninkovým funkcím. Forerunner 55 je dobrou volbou pro každého, kdo začíná se sportem a chce vstoupit do světa chytrých hodinek. Jsou to kvalitní hodinky základní úrovně, které vám ovšem dostatečně představí jednotlivé funkce.

Garmin Venu 2

Jemné hodinky s krásným AMOLED displejem aktivovaným pohybem, kvalitní dotykovou obrazovkou a elegantním designem vypadají doslova jako z budoucnosti. Nabízejí funkce jako sledování stresu, ukládání hudby a sledování spánku. Dokáží také monitorovat dýchací aktivitu, když se obrazovka jemně rozsvítí a jemně vibruje v synchronizaci s nádechy a výdechy. Ti, kdo rádi sledují své zdravotní statistiky, ocení vysoce přesný snímač srdeční frekvence a snímač Pulse Ox, který vám umožní kontrolovat saturaci krve kyslíkem během dne nebo noci a ukazuje, jak dobře vaše tělo absorbuje kyslík.

Garmin FENIX 7S Rose

Toto jsou první hodinky z řady Fenix, které mají dotykovou obrazovku. Displej se během tréninku automaticky uzamkne, aby se předešlo náhodným dotykům a je mimořádně užitečný pro posouvání se po mapách v režimu navigace. Nyní je k dispozici spousta bezplatných map ke stažení a Garmin do samotných hodinek přidal nového správce map, díky čemuž je tento proces rychlý a intuitivní. Satelitní určování polohy je rychlé a mimořádně přesné.

Působivé je i monitorování srdečního tepu, které je obzvláště citlivé.

Nejsou však naprosto dokonalé. Displeji mírně chybí kontrast a výběr modrého podsvícení kazí jeho barvy.

Garmin Forerunner 945

Předchůdce tohoto modelu s názvem Forerunner 935 byly dlouho jedny z nejlepších běžeckých hodinek. Jeho nástupce s označením 945 přináší ještě více funkcí a výhod.

Tyto hodinky jsou vhodné i pro triatlon a v podstatě nabízejí téměř vše, co získáte v nejnovějších hodinkách z řady Fenix. Nabízejí možnost měření více sportů, možnost plateb, vestavěný přehrávač hudby, navigační funkce a barevné mapy.

Výhody Garmin hodinek

Garmin je známý tím, že vyrábí jedny z nejlepších běžeckých a celkově sportovních hodinek. Garmin má v nabídce širokou škálu chytrých hodinek, od každodenních chytrých hodinek, jako jsou například Venu 2, až po pokročilé multisportovní hodinky, jako je řada Epix. Hledáte nejlepší levné chytré hodinky? Vyzkoušejte například vynikající Forerunner 55.

Každé hodinky jsme podrobili přísným testům v reálném světě, přičemž jsme zvážili přesnost jejich sledování GPS, odezvu monitorů srdeční frekvence a kvalitu jejich tréninkových měření.

Hodnotili jsme také výdrž baterie, kvalitu displeje a celkový design, abyste věděli, jak se budete cítit při jejich nošení a používání během tréninku a při každodenním používání.

Bez ohledu na to, které hodinky si vyberete, je pravděpodobné, že časem budou ještě lepší, protože Garmin pravidelně přidává nové funkce prostřednictvím aktualizací softwaru. Například loni přidali nový profil Adventure Racing a ke konci roku zavedli řadu zcela nových režimů sledování aktivity pro hodinky Forerunner.

garmin hodinky

Baterie

Hlavní výhodou Garmin hodinek je jednoznačně baterie, která na jedno nabití vydrží i několik dní. Všechny hodinky se také spolehlivě synchronizují se službou Garmin Connect, která nabízí podrobný přehled o tréninku a propojí vás s globální komunitou uživatelů Garmin.

Některé hodinky Garmin mají také pokročilé funkce, které byste očekávali od nejlepších inteligentních hodinek, jako jsou například mobilní platby, ukládání hudby a kvalitní barevné displeje.

Zařízení Garmin jsou však známější pro své fitness funkce a řada z nich patří právem mezi nejlepší sportovní hodinky na trhu.

Čtěte dál a dozvíte se více o nejlepších hodinkách Garmin.

Cena

Výběr Garmin hodinek závisí na vašich potřebách a také na vašem rozpočtu. Zatímco některé ze zařízení v tomto seznamu jsou spíše fitness hodinky, které jsou navrženy tak, aby počítaly vaše kroky, vzdálenost a spálené kalorie, jiné jsou striktně určeny pro sportovce a outdoorové nadšence.

Cena hodinek Garmin se pohybuje od cca 4100 Kč až po nejvyšší řadu za téměř 31 000 Kč, takže před koupí je dobré přesně vědět, co hledáte.

 

Všechny Garmin hodinky dokáží jednoduše sledovat kroky, spánek, srdeční tep a dokonce i hodinky, které nejsou primárně určeny k plavání, jsou odolné vůči vodě.

Jak jsme testovali hodinky?

Při testování hodinek Garmin je v redakci nosíme ve dne v noci nejméně dva týdny, aby si mohli vytvořit úplný obraz o našem zdraví, kondici a fungování hodinek.

Sledujeme v průměru jeden trénink denně, abychom měli představu, jak dlouho vydrží baterie hodinek při typickém používání.

TIP: Pokud hodinky podporují stahování aplikací z Garmin Connect, můžete také použít aplikaci pro sledování baterie, abychom zjistili, jak rychle se vybíjí.

Každé hodinky přeměříme posuvným měřítkem a na elektrické váze je odvážíme, abychom zkontrolovali jejich přesné rozměry a hmotnost a porovnali je s podobnými hodinkami ve stejné cenové kategorii.

Abychom otestovali přesnost GPS hodinek, absolvujeme několik výletů na předem dohodnutá místa.

Kromě toho někteří redaktoři, kteří pracují u nás v redakci mají Garmin hodinky. Informace o jejich fungování máme z první ruky. Pomocí dotazníku jsme se také ptali zákazníků, kteří si hodinky zakoupili s eshopu se kterým spolupracujeme.

Jednotlivé výhody a nevýhody jsou od reálných zákazníků, kteří Garmin hodinky používají každý den.

4.5/5 - (6 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.