DomůDoplňky stravyKloubní výživaAlavis Triple Blend extra silný – kloubovka, která už není jen pro...

Alavis Triple Blend extra silný – kloubovka, která už není jen pro koně

V dnešním článku se podíváme blíže na oblíbenou kloubní výživu Alavis Triple Blend extra silný. Rozebereme složení, účinné látky, zda je vhodná i pro lidi a jak překonat ne zrovna vábnou chuť tak, aby si z účinků mohl vytěžit maximum.

Aktivní životní styl a tvrdý trénink kladou vysoké nároky nejen na svaly, ale také na tvé klouby. Správnou výživou a tréninkem je můžeš posílit, ale při větší tréninkové náloži neuškodí pojistit se.

Poškození chrupavky je nevratné. Platí tedy, že nejlepší léčbou problémů s klouby je prevence. Jak na to? Dostatek bílkovin, pravidelný pohyb, pitný režim a třešničkou je kvalitní kloubní výživa, která podtrhne tvou snahu.

Kde koupit Alavis?

Alavis Triple Blend

Kvalitní kloubní výživa Triple Blend Extra Silný obsahuje vše, co vaše klouby potřebují. Jedná se o komplexní vícesložková kloubní výživa, která je kombinací chondroitinu, glukosaminu, MSM a kolagenu. Tyto podpůrné aktivní látky přispívají k regeneraci pohybového aparátu a zlepšují zdraví kloubů.

alavis

Alavis Triple Blend od GymBeam.cz
cena od 1149 Kč

 

Kvalitní komplexní kloubní výživa s názvem Triple Blend Extra Strong obsahuje aktivní složky pro regeneraci a podporu kloubních chrupavek, tkání a zmírnění bolestí pohybového aparátu.

Zlepšuje flexibilitu pohybu a zpomaluje další poškozování kloubů a chrupavek.

Obsahuje MSM, methylsulfonylmetan, který tlumí záněty kloubů a pomáhá snižovat bolest. MSM je zároveň zdrojem organické síry, která podporuje zdraví kloubního systému. MSM může také sloužit k regeneraci tělesných tkání, změkčení vazů a chrupavek, které jsou pak pružnější a odolnější.

Glukosamin sulfát je forma glukosaminu, která zmírňuje bolest kloubů a může zpomalit proces osteoartrózy. Slouží jako prevence před poraněními kloubů a pomáhá předcházet prasknutí chrupavky. Glukosamin spolu s chondroitinem jsou základními stavebními kameny chrupavky a obě účinně snižují bolest kloubů. Jsou vhodnými látkami pro zlepšení pohyblivosti a pružnosti kloubů.

Složky Cartidyss a Collyss jsou v jednoduchosti hydrolyzován kolagen typu I a typu II. Ty jsou prospěšné pro zdraví kostí, podporu svalů a mají pozitivní účinky na klouby a chrupavky. Kolagen je důležitý pro zdraví tkáně a podporuje jeho správné fungování.

Hlavní klíčové vlastnosti této kloubní výživy podle výrobce je:

 • jedna z nejkvalitnějších kloubních výživ na trhu
 • obsahuje MSM, glukosamin a chondroitin sulfát
 • je obohacený o kolagen z mořských ryb a rejnoků
 • obsahuje také vitamín C, který přispívá ke správné tvorbě kolagenu a funkci kostí a chrupavek
 • je zcela bez konzervačních látek a barviv

Značka Alavis se specializuje na domácí mazlíčky

Majitelem značky Alavis je Lighthouse International Inc., což je kanadská společnost, která se věnuje primární výrobě veterinárních léčiv. Ve farmakologickém průmyslu jsou známí maximální kvalitou a vysokým obsahem účinných látek.

Před několika lety udělala značka Alavis díru na trhu s revoluční kloubní výživou pro koně, za kterou se šla potrhat ne zvířata, ale hlavně lidé.

Alavis často naleznete ve slevě například v obchodě GymBeam. Můžete využít jejich slevový kód.

Nadšenci ve velkém nakupovali kloubní výživu určenou pro čtyřnohé otce a pochvalovali si její účinnost, cenu i stravitelnost.

A přestože kanadská firma Alavis deklaruje maximální kvalitu a kontrolu svých výrobků, na výrobu produktů pro zvířata se vztahují jiné předpisy, než na doplňky stravy pro lidi. Konzumace známé kloubky pro koně tak přitáhla mnoho nadšenců, mnozí však zůstali skeptičtí a čekali, zda v Alavis zareagují na obrovskou poptávku po kvalitní kloubní výživě pro lidi.

Co je Alavis Triple Blend extra silný?

Jedná se o známou kloubnívýživuprokoně, která je oblíbená iu lidí. Jedná se o kloubovku v prášku, která obsahuje jen ty nejúčinnější a ověřené látky, které zlepšují zdraví kloubů, chrupavek a dalších pojivových tkání.

Obsahuje to nejlepší, co kloubní výživa obsahovat může: glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, kolagen a vitamin C.

Alavis Triple Blend pro lidi? Ano!

Mnoho lidí se potýká s chronickou bolestí kloubů v kolenou, rukou, loktech, ramenou a na jiných místech. Ve většině případů je to způsobeno nejběžnějším typem artritidy, osteoartrózou. Tato forma artritidy postihuje téměř jednu čtvrtinu lidí v na celém světě. Zhoršený stav kloubů může mít na svědomí i aktivní životní styl. Je proto ideální vaše klouby nadopovat prospěšnými látkami.

Tato kultovní kloubovka existuje už i ve variantě pro lidi – hledej dodatek „MAXIMA“ nebo dceřinou značku Barny´s.

Léky proti bolesti, jako je acetaminofen (Tylenol) nebo nesteroidní protizánětlivé léky, jako je ibuprofen (Advil), jsou obvykle první volbou k úlevě od bolesti kloubů.

Existují také desítky doplňků, které tvrdí, že léčí bolesti kloubů, ale které ve skutečnosti fungují? Zde je pohled na 9 nejlepších možností a na to, co o nich mluví stávající výzkum.

Co by měla obsahovat kvalitní kloubní výživa?

Chceš vědět, co všechno by měla obsahovat TOP kloubovka? Přečti si náš článek, ve kterém se i jednoduše otestuješ, jestli jsi vhodný adept na užívání kloubní výživy.

V kloubních doplňcích výživy se nachází široká škála složek. Složky a koncentrace těchto částí se mezi jednotlivými výrobky liší.

Některé z látek, které můžete vidět na etiketě, zahrnují glukosamin, chondroitin (tyto dva se obvykle nacházejí spolu protože mají lepší účinky), omega 3 mastné kyseliny, extrakty z léčivých bylin, kyselina hyaluronová a různé další vitamíny a minerály.

Ve zkratce pouze řekneme, že základem je glukosamin, chondroitin a MSM, potěší kolagen, kurkumin či vitamín C.

Tyto látky jsou součástí kloubních doplňků pro jejich uváděné příznivé účinky na kloubní chrupavku a tekutinu v kloubech.

Například glukosamin a chondroitin jsou dvě složky kloubní tekutiny (zdroj). Hlavním cílem je, že jejich doplněním se přidají ke kloubním tekutinám již přítomným v kloubu, čímž se zlepší zdraví kloubů a zlepší se pohyb. Podobně funguje i kyselina hyaluronová, která je základní složkou kloubní tekutiny. Extrakt ze slávky zelené je také častou složkou přípravků na klouby. Často ve složení naleznete také omega 3 mastné kyseliny pro jejich protizánětlivé účinky, kterými mohou snížit bolest a ztuhlost kloubů.

Jaké výhody má Alavis Triple Blend extra silný?

 • použití vědecky ověřených chondroprotektivních látek (glukosamin, chondroitin, MSM)
 • vysoká kvalita výroby
 • balení vydrží až 5 měsíců
 • přírodní koncentrované složení
 • vitamin C pro podporu přirozené tvorby kolagenu
 • synergické působení složek
 • 2 patentované formy kolagenu

Jaké má Alavis Triple Blend extra silný nevýhody?

 • vyšší cena (někoho může odradit i přesto, že balení vydrží dlouho)
 • chuť
 • některé varianty nejsou primárně vyráběny pro lidi – dej si proto pozor, co kupuješ (a pokud zvolíš veterinární alternativu, abys o tom věděl)

Jaké složení má Alavis Triple Blend extra silný?

Složení této kloubky tleskáme. Říká se sice, že papír snese, ale tady jen těžko něco vytknout.

MSM dodá potřebnou síru

Na prvním místě ve složení je MSM (metylsulfonylmetan). Jedná se o jednu z top 3 nejpoužívanějších a nejpodstatněnejších složek kloubní výživy. Třetinu molekuly tvoří síra, MSM je však přesto bez zápachu a je rozpustný ve vodě.

Existují důkazy, že MSM v kombinaci s jinými doplňky může pomoci s bolestí a otoky kolena. Nedávný výzkum na zvířatech také ukazuje určité zlepšení při degeneraci kloubů.

Další menší vědecké studie také ukazují, že MSM může pomoci při regeneraci po cvičení. Vědci však musí ještě předložit množství důkazů, aby to s určitostí potvrdili.

Glukosamin nemá v kloubovkách konkurenci

Glukosamin je zástupcem z řady SYSADOA látek, což znamená „symptomatic slow-acting drugs for osteoarthritis“. Česky můžeme mluvit o symptomaticky pomalu působících lécích, resp. doplňcích výživy proti osteoartróze – nebo poškození chrupavky.

alavis triple blend pro lidi

Jedná se o skupinu látek, které jsou dlouhodobě v hledáčku předních vědců a lékařů, byly početně testovány a je u nich prokázáno, že pomáhají při onemocněních kloubního aparátu. Glukosamin pomáhá nejen při poškození chrupavky, ale má také protizánětlivé a antikatabolické účinky, zmenšuje ranní ztuhlost a bolest.

Jde přitom o látku, která se v našem těle přirozeně nachází – nejhojněji v meziobratlových plotýnkách či chrupavkách.

V kloubovce od Alavis najdeš glukosamin v jeho nejúčinnější formě: glukosamin sulfát. Získáván je z mořských korýšů, dej si proto pozor, pokud jsi alergický na mořské plody.

Chondroitin podtrhne pozitivní účinek glukosaminu

Důležitá složka hyalinní chrupavky tvoří v kloubovce od Alavis třetí nejpočetnější složku. Rovněž patří mezi SYSADOA látky, které jsou v případě kloubní výživy sázkou na jistotu. Snižuje bolestivost, zmírňuje otok a působí synergicky s glukosaminem. I to je důvod, proč se v každé dobré kloubní výživě objevují spolu.

Důkazy, že chondroitin pomáhá při osteoartróze, jsou smíchány. Zdá se, že množství studií ukázalo, že je účinný. Výzkumníci zjistili, že chondroitin zřejmě snižuje bolest, zvyšuje pohyblivost kloubů a snižuje potřebu léků proti bolesti.

Několik novějších studií však bylo méně přesvědčivých. Několik zjistilo, že čistě chondroitinové doplňky mají jen malý přínos, pokud vůbec nějaký. Ideální je proto tento doplněk stravy brát v kombinaci s glukosaminem přesně jak je přítomen v Alavisu.

Nejčastěji se používá chondroitin sulfát, který je nejkvalitnější a nejlépe tolerovanou formou chondroitinu.

alavis triple blend

Alavis Triple Blend extra silný obsahuje 2 druhy kolagenu

Patentované formy přírodního kolagenu s vysokou vstřebatelností jsou navíc obohaceny o vitamín C.

Kolagen I. typu v patentované formě „Collys“ se získává z chrupavek mořských ryb a je zárukou nejvyšší kvality. Kolagen II. typu „Cartidyss“ pochází také z přírodního zdroje – z chrupavek rejnoků.

Přirozenou tvorbu kolagenu a jeho zapracování do kloubních struktur podporuje vitamín C, o kterém máme samostatný článek – najdeš ho zde.

Jak užívat Alavis Triple Blend extra silný?

Pokud jsme dosud tuto kloubovku chválili, přichází první minus: chuť. Ta opravdu není nic moc, snad ale z kloubovky nečekáš gurmánské nebíčko v tlamičce. Pobavilo nás v jedné recenzi trefné „i koně musí setřást“ – a asi bychom to lépe nepopsali.

Ve variantě pro lidi je už ale přidána i stévie, což činí výrobek mnohem poživatelnějším.

Dávkování je jednoduché – rozmíchat 1 odměrku alespoň ve 200 ml vody. My ti doporučujeme vodu vyměnit za džus nebo ji minimálně něčím ochutit (citronová šťáva, bolero…).

Alavis Triple Blend extra silný je nejlepší užívat spolu s jídlem a pořádně zapít. Možná budeš mít chvíli ještě nepříjemnou pachuť v ústech – není to ale nic, co by neudělal kousek čokolády, haha.

Jeden spokojený zákazník doporučoval jíst jako kašičku s medem: 1 odměrku rozmíchat v 1 – 2 lžičkách medu. Nepříjemná chuť se sice ztratila, konzistence však byla hustší a, kdo ví, jestli je to v pořádku, když výrobce doporučuje rozmíchat alespoň ve 200 ml tekutiny.

Narazili jsme i na doporučení rozmíchat v jogurtu, na to jsme se ale neodhodlali. Pokud vyzkoušíš, dej nám vědět, jak to dopadlo!

Jak dlouho vydrží balení?

Při dodržení doporučeného dávkování budeš mít balení cca na 5 měsíců. Kloubní výživu se doporučuje užívat dlouhodoběji – alespoň 3 měsíce, poté můžeš (a nemusíš) dát pauzu.

Alavis Triple Blend extra silný – zkušenosti

Aby to nebylo jen o nás, dovolili jsme si „prošmejdit“ české e-shopy a přinášíme ti nejzajímavější recenze křížem-krážem internetem:

Jakub: „Při vysoké zátěži, profesionálních sportech nebo i při rychlejším uzdravení ze sportovních úrazů je tento produkt top na trhu. Doporučil mi ho kámo, když měl po nehodě na motorce vykloubené rameno. Prý se díky tomuto dal dohromady o pár týdnů dříve, než mu říkal doktor. Není to zázrak, to ne, ale věřím, že účinky nejsou zanedbatelné – jako u většiny podobných produktů, které slouží spíše k prevenci. Od doby, kdy jsem ho začal brát já, přestal mě pobolívat záda a také mi přestalo praskat v koleně a v zádech při cvičení. Nevýhoda je vyšší cena a také nechutná nejlépe, ale rozhodně je to zaručená kvalita.“

Josefa: „Nejprve jsme se lekli, protože jsme si neuvědomili, že jde o koňskou výživu. Podle recenzí ji však užívají i lidé – zejména ti, kterým běžná kloubovka nezabírá. Po týdnu cítíme mírné zlepšení pohybového aparátu a pokračujeme v užívání. Jelikož jde o velké balení, vydrží to mně i manželovi na déle. Děkujeme.“

Michaela: „Doporučuji Alavis pro ty, kteří mají problémy s klouby, nehty, vlasy. Pomohlo to mně i mému muži. Lépe se hýbeme, skoro nic nás nebolí. Velká spokojenost. Cena je super, neboť balení vydrží dlouho.“

Karin: „Vyzkoušel jsem spoustu produktů na pohybový aparát, avšak Alavis nemá konkurenci. Je sice chuťově odporný, ale účinky jsou naprosto geniální. Zachránilo mě to od operace kolena, které jsem měl ve stavu, že jsem téměř nemohl udělat dřep s vlastní váhou.“

A jaké jsou tvé zkušenosti s kloubní výživou od Alavis?

4/5 - (7 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.