DomůDoplňky stravyKloubní výživaFlextor - 120 kvalitních tablet na klouby (recenze)

Flextor – 120 kvalitních tablet na klouby (recenze)

Výživový přípravek Flextor nabízí komplexní vysokou péči o klouby díky poctivému a kvalitnímu 7-složkovému složení, které zaručuje příznivý a užitečný účinek pro každého. V této recenzi se podíváme na jeho složení, účinky a cenu. Čtěte dál a dozvíte se vše potřebné.

 

Klouby trápí téměř každého

O zdravém a častokrát bezbolestném pohybu může dnes „jen“ snít většina mužů a žen (nejen) ve vyšším věku.

Praskající kosti a klouby s bolestí během pohybu, cvičení či při jiných běžných aktivitách, toto a ještě mnoho dalších problémů signalizuje, že s našimi klouby či kostmi není něco v pořádku.

Vyšší věk si vybírá svoji daň a často na úkor zdraví kloubů, pokud se o ně vhodně či dostatečně nestaráme.

V současné době narůstá počet lidí se zdravotními problémy a obtížemi, které se týkají právě kloubů.

Co je Flextor?

flextorFlextor je jedinečný  výživový přípravek pro celkovou ochranu kloubů od českého výrobce Advance nutraceutics, který vyrábí a distribuuje několik prémiových přírodních přípravků na podporu zdraví.

Proč je tento přípravek jedinečný?

Právě kvůli svému složení, které tvoří až 7 účinných látek, je tento výživový přípravek opravdu ojedinělým produktem v rámci skupiny přírodních kloubních doplňků stravy.

Přípravek je k dispozici v tabletách, takže jej lze snadno užívat pravidelně a dlouhodobě.

Více o účincích, složení, ceně, hodnocení, výhodách či nevýhodách, jakož io celkovém zhodnocení tohoto výživového přípravku, se dočtete více v dalších následujících řádcích recenze.

Účinky

 • Přípravek svým složením pomáhá bezproblémovému fungování kloubů.
 • Podporuje celkové zdraví kloubů
 • Pomáhá vytváření a zároveň i lepšímu vstřebávání kolagenu typu I a II.
 • Vhodný i k prevenci před poškozením kloubů
 • Velmi účinný i v případě ochrany všech pružných tkání v okolí kostí a chrupavek

Složení

Výživový přípravek Flextor v tabletách má bohaté, čistě přírodní složení, které tvoří až 7 účinných látek. Následně si povíme více detailnějších informací o každé z obsažených přírodních látek.

Začněme s látkami, které jsou nejvíce zastoupeny v tomto výživovém přípravku. Jedná se o látky Glukosamin sulfát (700 mg) a Chondroitin sulfát (300 mg). Tyto 2 látky patří k vlastním látkám lidského těla a co se týče jejich významu a funkcí, mají významné postavení v souvislosti s vytvářením optimální mezibuněčné látky chrupavek.

Glukosamin

Glukosamin působí preventivně i proti zánětům a jeho účinky se osvědčily i s přibývajícím věkem, kdy účinně ochraňuje buňky a kloubů před stárnutím. Výrazně zlepšuje léčbu nemocí a jejich příznaky, které úzce souvisí s vyšším věkem.

Tato látka je tedy velmi nápomocná při léčbě osteoartritidy a artritidy.

Mimo jiné tento přípravek celkově podporuje zdraví kloubů a jejich spojů (dokonce bylo zjištěno, že má příznivý dopad i na celkovou funkčnost trávicího traktu).

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je také vlastní látkou v každém lidském organismu (je důležitou ne-li nejdůležitější součástí chrupavek).

Podporuje hojení kostí při zlomeninách či jiných poškozeních a regeneruje klouby u lidí, kteří se léčí na osteoartritidu. Omezuje také nebezpečí vzniku aterosklerózy. Velmi účinně doplňuje látku Glukosamin, o kterém jsme hovořili výše a společně vytvářejí účinnou ochranu kloubů a jejich celkového zdraví a dobré funkčnosti i ve vyšším věku (iu mladých lidí v případě nadměrného opotřebování kloubů).

MSM

Další látkou ve výživovém přípravku Flextor je látka MSM (takzvaný methylsulfonylmetan) v množství 200 mg.

Jedná se o přírodní druh síry s vysokou kvalitou a účinkem (až 99,9% čistá síra). Podle několika zjištění má tento druh látky velmi příznivé vlivy na člověka. V největší míře látka působí proti vzniku zánětlivých stavů či onemocnění kloubů, v případě alergií či při bolestech svalstva.

Boswellia

Rostlinka Boswellia (lat. Boswellia serrata) česky Kadidlovník pilovitý (ve výživovém přípravku se nachází v množství 100 mg) je další prospěšnou látkou ve výživovém přípravku Flextor.

U nás je tato látka či rostlinka známá sice méně, avšak v Indii a Číně ji užívají dlouhá staletí kvůli jejím pozitivním účinkům. Obsahuje řadu cenných kyselin, které podporují zdraví kloubů a jejich částí, pomáhá také k udržení bezproblémové pohyblivosti a zmírňuje projevy osteoartrózy (při tomto onemocnění kloubů vznikají záněty kloubů doprovázené silnými bolestmi). Více info…

Je tedy významnou složkou v boji proti zánětům (akutního i chronického původu) kloubů, jakož i dalších částí v těle. V souvislosti s touto rostlinkou se zmiňuje také i účinná pomoc při tvorbě další významné látky pro zdraví kloubů – kolagenu.

Kyseliny z této rostlinky mají nesmírný význam iv případě obnovování cév, které byly narušeny působením zánětu a zkvalitňují také celkový krevní oběh.

Významným zjištěním u této rostlinky je, že začíná účinkovat již do 5 dnů od začátku podávání této látky.

Bromelain

Bromelain (ve Flextoru v množství 100 mg) je rostlinným enzymem, který se nachází v čerstvém ananasu, v přírodních produktech se však využívá bromelain produkovaný ze stopky tohoto exotického ovoce (má o něco odlišné vlastnosti než čerstvá látka z plodu).

Jeho snad největší význam je v tom, že obsahuje kromě jiných důležitých látek také množství vápníku potřebného pro zdraví kostí.

Bromelain je silná protizánětlivá látka, zároveň je to dobře rozložitelná bílkovina v potravě, a proto pomáhá účinně zmírňovat bolest a otoky (nejen kloubů, ale i svalů), také urychluje proces hojení ran.

Rovněž je účinný i při problémech s močovými cestami, při srdečních potížích. Další látkou je Kolagen (Flextor obsahuje 40 mg kolagenu) respektive jde o velmi ceněný protein, který je pro tělo vlastní látkou.

Kolagen

Výživový přípravek Flextor zahrnuje kolagenový hydrolyzát, který napomáhá tvorbě a zároveň i lepšímu vstřebávání kolagenu typu I a II.

Kolagen má obecně nesmírný význam, jeho nejdůležitějším úkolem je, že je primární látkou kostí, šlach, vaziv a také pokožky.

Jednoduše řečeno, máte-li v těle dostatečné množství kolagenu, budete mít méně problémů při pohybu (s pohyblivými částmi a orgány těla).

Mluvíme však o čistě přírodním kolagenu, který má kromě uváděných funkcí i další funkce.

Kromě toho kolagen podporuje celkovou činnost nervového systému, eliminuje vyčerpanost, chrání buňky před oxidačním stresem, podporuje správnou aktivitu a činnost krevního oběhu.

Nelze nezmínit, že podporuje i celkovou obranyschopnost organismu. Poslední složkou výživového přípravku Flextor je vitamín C (40 mg). Tento druh vitamínu (kyselinu askorbovou) snad není třeba zvláště představovat.

Připomínáme jen, že je to jeden z nejvýznamnějších a nejznámějších vitamínů, který je nesmírně důležitý jak pro celkové zdraví, tak pro zdraví kloubů a celého pohybového ústrojí.

V souvislosti s klouby a jejich zdravím má ještě další významnou úlohu – podporuje optimální vytváření kolagenu pro přirozenou činnost kostí a jejich chrupavek.

Navíc jde o jeden z nejsilnějších antioxidantů, které ničí škodlivé látky v těle a tím zaručují ochranu zdravých buněk před nimi (zdroj).

TIP
flextor
Flextor
Flextor svým složením podporuje pevné klouby a funkční chrupavky. Doporučujeme zakoupit jej přímo od výrobce. Dostanete tak zaručeně nejnižší cenu.

Dávkování a užívání

 • Doporučené dávkování výrobce jsou 2 tablety denně
 • Tablety doporučujeme zapít dostatečným množstvím vody / jiné tekutiny
 • Je možné tablety užít spolu (na jednou) a nejlépe je zajíst spolu se stravou (nebo po stravě)
 • Přípravek je třeba užívat dlouhodobě, optimálně 2 až 3 měsíce pro dosažení co nejlepších výsledků.
 • Vhodný pro pravidelné a dlouhodobé užívání

Flextor cena

Cena výživového přípravku Flextor v době psaní této recenze (19.4.2023) se pohybovala podle oficiální stránky výrobce Advance nutraceutics (www.nutraceutics.sk) při 120 kusovém balení (120 tablet) na úrovni 428 kč.

Cena 1 tablety při ceně 428 kč za 120 tablet, vychází na velmi přijatelné 3 koruny. 1 dávka při užívání 2 tablet denně je na úrovni 6 korun, což v konečném zúčtování lze hodnotit velmi pozitivně!

Při dávkování 2 tablet denně vydrží balení podle výrobce na 60 dní což jsou 2 měsíce (již při této době by měly nastoupit účinky, jelikož výrobce doporučuje užívat přípravek minimálně 2 až 3 měsíce).

Doprava při uváděném internetovém obchodě nutraceutics.sk je při objednávce 1 balení v ceně 47 kč, při objednávce 2 ks balení je doprava ZDARMA. Výhodou je okamžité expandování ze skladu, pokud by výrobce a distributor nedoručil objednaný přípravek na druhý den, máte možnost získání slevy (od 237 kč).

CENA

flextor

1 balení
120 tablet
Při 2 baleních DOPRAVA ZDARMA

od 428 kč

Upozornění

Výživový přípravek není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

Přípravek nelze užívat při známé přecitlivělosti na některou ze složek produktu nebo mořské korýše. Výživový přípravek není vhodný jako náhrada za léky na předpis a pestrou a rozmanitou stravu. Výrobce nedoporučuje překračovat maximální denní dávku.

Je třeba dbát na vyváženou stravu a zdravý životní styl. Před začátkem užívání přípravku je třeba poradit o možných rizika se svým lékařem nebo lékárníkem. Skladujte mimo dosah dětí, v suchu a temnu při teplotě do 25 °C. Přípravek neobsahuje lepek.

Hodnocení

Prohlédněte si také recenze na výživový přípravek Flextor od dalších lidí, kteří mají či měli osobní zkušenosti s tímto přípravkem:


Výhody a nevýhody

Možná i vás již delší dobu pobolívají kříže, kosti či klouby nebo míváte v ranních hodinách časté problémy se ztuhlým svalstvem či se trápíte se zánětlivými obtížemi, v takovém případě máte možnost využít v rámci prevence a pomoci další přírodní výživový přípravek s názvem Flextor.

Výrobce mluví o tom přípravku jako o unikátním výživovém přípravku na klouby. Dodnes jsem nevěděl proč, ale už to vím.

Flextor zaujme už na první pohled se svým složením, které tvoří až 7 přírodních složek. O všech z nich bylo zmíněno iv této recenzi, v části „Složení přípravku“. Stojí za pozornost si přečíst znovu, chcete-li vědět o celém složení znovu.

Výhody
 • Přírodní přípravek na bolest kloubů
 • 7 přírodních složek pro zdraví kloubů
 • 1 balení na 2 měsíce
 • Ověřený výrobce z Čech
Nevýhody
 • Pro někoho vyšší cena

Naše hodnocení

Všechny látky obsažené v přípravku jsou právě takovými, které potřebují bolavé, zanícené a často namáhané klouby nejen ve vyšším věku, ale v každém věku.

O účinnosti tohoto přípravku jsem se přesvědčil na vlastní kůži. Užívám ho vždy, když mě bolí klouby.

Jako bonus, na internetu je dostupných několik recenzí od jiných lidí, kteří si dali námahu o tom napsat i v rámci recenze (ať už na oficiální stránce přípravku, tak na jiných internetových stránkách, které jsem v hodnocení přípravku uvedl).

Ověřený český výrobce doplňků stravy, zároveň i distributor, to je plus navíc.

Možná se vám bude zdát vyšší cena přípravku, ale je třeba si uvědomit, co můžete užíváním tohoto přípravku získat – pohyb bez bolesti a potíží, prevenci před nemocemi kloubů ve vyšším věku a také běžnou ochranu a podporu zdraví kloubů a chrupavek či účinnou podporu tvorby kolagenu.

Celkově dostupných 120 tablet za 428 kč je v porovnání s jinými konkurenčními výživovými přípravky na klouby skutečně dobrou a přijatelnou cenou.

A tak účinné složení s tak pestrými účinky, není už co dodat. Asi už jen to, že ho doporučuji a pozitivně hodnotím a nebojím se říci, že ho musí mít každý, kdo chce změnu v pohybu bez předpisu a náročných vyšetření. Každá léčba něco stojí, ale při této můžete získat víc, než jen dobrého pomocníka na bolavé kříže, klouby či šlachy.

TIP
flextor
Flextor
Flextor svým složením podporuje pevné klouby a funkční chrupavky. Doporučujeme zakoupit jej přímo od výrobce. Dostanete tak zaručeně nejnižší cenu.

4.9/5 - (11 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.