DomůSportBojové sportyOleksandr Usyk: Ukrajinský král ringu

Oleksandr Usyk: Ukrajinský král ringu

Oleksandr Usyk je ukrajinský profesionální boxer a bývalý amatérský boxer, který je znám svými impozantními úspěchy na amatérské i profesionální úrovni. Usyk se narodil 17. ledna 1987 v Simferopolu na Krymu. Od útlého věku byl Usyk fascinován boxem a rozhodl se věnovat se mu jako své profesionální kariéře. Usykovy úspěchy a schopnosti v ringu jsou jedny z nejlepších v historii boxu, protože Usyk vyhrál řadu titulů a udělal si významné jméno v boxerském světě.

V tomto článku se podíváme na kariéru Oleksandra Usyka, jeho úspěchy a statistiky. Také se podíváme na jeho největší vítězství a to, co ho činí tak úspěšným boxerem.

Základní informace

Olexandr Usyk se narodil 17. ledna 1987 v Simferopolu na Ukrajině. Svou kariéru v boxu začal v roce 2006 a o tři roky později se stal členem ukrajinské olympijské reprezentace.

Na olympiádě v Londýně v roce 2012 získal Usyk zlatou medaili v kategorii do 91 kg.

Od té doby se stal nezastavitelnou silou v profesionálním boxu. V roce 2018 se stal Usyk mistrem světa v amatérském boxu v těžké váze a o rok později vyhrál Světový super sériový turnaj v boxu.

Usyk je považován za jednoho z nejlepších profesionálních boxerů na světě a jeho bojová umění je obdivována fanoušky po celém světě.

Kariéra a skóre

Usykovy boxerské kořeny se datují zpět do jeho dětství, kdy se poprvé setkal s boxerským trenérem.

Usykova kariéra začala v roce 2006, kdy začal boxovat v amatérské kategorii. V roce 2008 se kvalifikoval na olympijské hry v Pekingu, kde vyhrál zlatou medaili.

V roce 2012 se opět kvalifikoval na olympijské hry a opět získal zlatou medaili.

Poté, co dosáhl všeho, čeho lze dosáhnout v amatérském boxu, byla jeho cesta jasná.

V roce 2013 se Usyk stal profesionálním boxerem a v roce 2016 získal svůj první titul WBO Inter-Continental Cruiserweight Champion. V roce 2018 Usyk porazil Murata Gassieva a stal se prvním nekazícím profesionálním šampionem světa v kategorii cruiserweight.

V roce 2019 se přesunul do těžké váhy, kde vyhrál svůj první zápas proti Chazz Witherspoonovi.

V roce 2002 začal trénovat v jeho tréninkovém středisku, kde se stal součástí amatérské boxerské reprezentace Ukrajiny. Usyk byl součástí týmu, který se zúčastnil Světového amatérského šampionátu v boxu v roce 2009 a získal zlatou medaili.

  • Usyk má vynikající skóre 20-0-0, což znamená, že vyhrál všech 20 profesionálních zápasů, ve kterých se zúčastnil.
  • Z těchto 20 vítězství se Usyk 13krát rozhodl k výhře zápasu skóre. Rovněž dokázal získat 13 KO vítězství, což svědčí o jeho úžasné síle a přesnosti v ringu.
  • Usyk je momentálně rankován jako třetí nejlepší těžký váhový boxer na světě.

Jak jsme již výše zmínili, v roce 2012 se Usyk rozhodl přejít na profesionální úroveň a svůj debut měl 17. listopadu 2013 proti Mexičanu Felipeovi Romero. Usyk vyhrál svůj první zápas drtivým způsobem a tento úspěch jej inspiroval k tomu, aby pokračoval v boxerské kariéře.

neuvěřitelnou profesionální bilanci s 20 vítězstvími (platí k datu psaní článku), z toho 13 z nich získal přes KO, a 0 prohrami. Také má 16 vítězství získaných v amatérské kariéře. Jeho úspěšnost a schopnosti v ringu jej učinily jedním z nejúspěšnějších boxerů na světě.

Největší vítězství

Usyk má mnoho vítězství, které ho učinily slavným ve světě boxu. Tady je pár z jeho největších vítězství:

Oleksandr Usyk vs. Tony Bellew

V listopadu 2018 Usyk zápasil proti britskému boxerovi Tony Bellewovi v zápase o titul světového šampiona v kategorii cruiserweight.

Usyk ukázal svou sílu a technickou zručnost, když Bellewa porazil v 8. kole KO. Usyk získal titul WBC, WBA, IBF a WBO v kategorii cruiserweight, čímž se stal nesporným králem v této kategorii.

Oleksandr Usyk vs. Murat Gassiev

V roce 2018 Usyk také bojoval proti ruskému boxerovi Muratu Gassievovi o titul světového šampiona v kategorii cruiserweight v zápase, který se stal finále světového poháru v boxu.

Usyk dokázal Gassieva zdolat a získal tak titul jednoznačným rozhodnutím poroty.

Oleksandr Usyk vs. Chazz Witherspoon

Usyk byl naplánován na zápas proti Britu Dereckovi Chisorovi, ale kvůli jeho zranění se místo toho setkal s Američanem Chazzem Witherspoonem v říjnu 2019.

Usyk opět ukázal své umění a technické dovednosti, když Witherspoona zdolal v 7. kole.

Co dělá Usyka tak úspěšným?

Usyk je úspěšný v boxu nejen proto, že má skvělé výsledky, ale také proto, že má v sobě něco speciálního. Má specifický charakter.

Jeho technická dovednost, rychlost, síla a vytrvalost jsou něco, co jej činí vynikajícím boxérem.

Navíc, Usyk je velmi disciplinovaný a trénuje tvrdě, aby udržel svou fyzickou a mentální pohotovost na vysoké úrovni.

Oleksandr Usyk je skvělý boxer a král ringu v kategorii cruiserweight. Jeho úspěchy a statistiky jsou impozantní a dělají z něj jednoho z nejlepších boxerů v historii. Jeho technická dovednost, rychlost, síla a vytrvalost jej dělají jedním z nejúspěšnějších boxerů na světě.

Pokud Usyk bude pokračovat v tomto tempu, je pouze otázkou času, kdy se stane jedním z nejlepších boxerů všech dob.

Čtěte dál a dozvíte se více o jeho taktice a boxerské technice v ringu.

Taktika a technika v ringu

Olexandr Usyk je považován za jednoho z nejlepších těžkých vah v historii a jeho bojové umění je obdivováno pro jeho rychlost, přesnost a vynikající přesnost.

Usyk boxuje v southpaw postoji (pravá noha vpředu) s prvky evropské školy. Má velmi dobrý jab a rychlý footwork. Má vysoké fight IQ a vždy ví, co dělá.

Neustále se snaží vytvářet tlak. To mu umožňuje vysoká výdrž a dobrá kondice.

Jeho taktika v ringu se liší podle toho, s jakým soupeřem se setká, ale obecně se snaží zasadit rychlé a chirurgicky přesné údery, které často využívá k zisku bodů.

Usyk také používá útoky na tělo, které často oslabí jeho soupeře a otevřou cestu k vítězství.

Oleksandr Usyk je známý svou technikou a schopností rychle se pohybovat po ringu. Má velmi silnou nohu a umí se pohybovat po ringu bez problémů.

Má také velmi rychlé údery a dokáže velmi dobře číst soupeře.

Jeho technické dovednosti jsou také prezentovány jeho úžasnými pohyby a reflexy v ringu. Usyk má také vynikající zápasnické IQ a je schopen rychle reagovat na strategii svého soupeře a přizpůsobit se situaci.

Usykova fyzická kondice a tréninkový režim

Není pochyb o tom, že Usyk je jedním z nejlepších těžkých váhových boxerů na světě a jeho úspěch je z velké části založen na jeho vynikající fyzické kondici a tvrdém tréninkovém režimu.

Usyk pravidelně cvičí kondiční a silové tréninky, které zlepšují jeho výdrž, sílu a rychlost.

Kromě toho Usyk se také zaměřuje na tréninkové metody, které zlepšují jeho dovednosti v ringu.

Patří sem například trénink v kombinacích úderů a štítů, kde se Usyk učí kombinovat různé údery a kontrující techniky, aby byl schopen efektivně reagovat na situace v ringu.

Osobnost a filozofie

Kromě svých vynikajících boxerských dovedností má Usyk také velmi zajímavou osobnost.

Je známo, že Usyk je velmi pokorný, vtipný a skromný, i když jeho úspěchy v ringu by mu mohly umožnit být namyšleným.

Usyk má filozofii, která se zaměřuje na překonání sebe sama a dosažení vlastních cílů. Mezi jeho legendární výrok patří odpověď na otázku How do you feel?

„I’m feel, very feel.“

Přestože je Usyk jedním z nejlepších těžkých váhových boxerů na světě, je jasné, že jeho úspěch není jen o jeho bojových schopnostech. Je to také o jeho tvrdé práci, disciplíně a filozofii.

Tímto způsobem si získal respekt od fanoušků i od jiných boxerů.

Závěr

Jeho filozofie překonávání sebe sama a jeho tvrdá práce ho přivedly k tomu, že se stal jedním z nejlepších profesionálních boxerů na světě.

Jeho technické dovednosti, rychlost a přesnost v kombinaci s jeho vynikající fyzickou kondicí dělají z Usyka nezastavitelného soupeře v ringu.

Chcete-li se dozvědět více o Olexandru Usykovi a jeho úžasné kariéře, neváhejte si přečíst další články o něm a sledovat jeho zápasy. Vždy se máme co učit od těch nejlepších a Usyk je jedním z nich.

Doufáme, že vám náš článek pomohl získat lepší pohled na Usyka než boxera a jeho kariéry v ringu.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.