DomůSportJak vybrat polarizační brýle - TOP 10 (pro sport)

Jak vybrat polarizační brýle – TOP 10 (pro sport)

Hledáte polarizační brýle, které by vám seděly a ochránily vás při outdoorové aktivitě nebo sportu? V tom případě jsme si pro vás přichystali výběr TOP 10 modelů, které splňují veškeré náročné požadavky na kvalitní polarizační brýle.

Polarizační brýle mají mnohostranné využití, převážně je můžete využít při outdoorových aktivitách jako cyklistika, běh, rybolov, lyžování či každodenní řízení.

Tyto brýle fungují na principu polarizačního filtru, který eliminuje odrazové světlo, které může být pro vás při různých aktivitách nebezpečné.

Nejlepší polarizační brýle na sport

TOP 10 polarizační brýle na sport

Cyklistické brýle Kellys Dice Photochromic – Red

Potřebujete dobře padnoucí polarizační brýle, které se umí rychle a jednoduše přizpůsobit změnám počasí? V tom případě sáhněte po polarizačních brýlích Kellys Dice Photochromic, které využívají technologii fotochromatických polykarbonátových skel.

Tento model brýlí je ideální tehdy, pokud se vám při sportu často střídá světlo, stín či změny počasí. Rovněž mají polarizační skla, která jsou vysoce odolná vůči poškrábání, zamlžování a nezůstávají na nich kapky potu, vody, či jiné nečistoty.

Oakley Holbrook OO9102-F0 PRIZM Polarized

Pokud hledáte polarizační brýle s příběhem, v tom případě jsou pro vás Oakley Holbrook tím pravým řešením. Model Oakley Holbrook je ideální pro kulaté, oválné a srdeční tváře.

Rám je vyroben z lehkého a kvalitního materiálu. Model brýlí Oakley Holbrook využívá autorizovanou technologii čoček PRIZM™, která strategicky blokuje vlnové délky podél barevného spektra, čímž zvyšuje viditelnost sněhových obrysů, hrbolů a různých textur.

Cyklistické brýle Kellys Respect II – blue

Cyklistické brýle Kellys Respect II jsou 2 v 1, které jsou ideální nejen pro cyklistiku, ale i jako doplněk outfitu do města či volný čas.

Hlavní výhodou Kellys Respect II je optika s filtrem REVO, která skvěle chrání váš zrak před UVA, UVB a UVC zářením. Rovněž jsou brýle vyrobeny z lehkého a odolného švýcarského materiálu Grilamid TR90, čímž poskytují svému majiteli pohodlí při každém sportu či procházce městem.

Uvex sportstyle ocean P Black Mat S3 Polarized

Uvex představuje kvalitní dlouholetou značku na trhu, které věří lyžaři, cyklisté, a také nadšenci hor. Sluneční brýle uvex sportstyle ocean P Black Mat S3 Polarized jsou součástí nejnovější uvex kolekce, která byla navržena jako unisex.

Tento elegantní polorámový model v sobě spojuje nejnovější trendy a je vhodný zejména pro kulaté a oválné tváře. Pohlcování 100% škodlivých UV paprsků je samozřejmostí.

Sluneční brýle Bliz Polarized C Austin

polarizační brýlePolarizační brýle Bliz Polarized C Austin jsou kvalitní polarizační brýle, které dokonale padnou na každý obličej a zároveň vám poskytnou standardní ochranu před UV zářením.

Sluneční brýle s polarizačními skly Bliz Polarized C Austin ocení jak řidiči, tak milovníci pláží či turistiky. Jedná se o unisex model, který výborně drží na tváři a je pohodlný. Rovněž disponují lehkým rámem, který vás nikde nebude tlačit.

Látkový sáček pro úschovu brýlí je samozřejmost.

Polaroid Active Collection PLD7022/S 807/M9 Polarized

Polaroid je známá značka polarizačních a slunečních brýlí, která vám prodává své modely již od roku 1937. Stejně tak si může připsat prvenství v použití polarizačního filtru.

Brýle Polaroid Active Collection se vyznačují špičkovou kvalitou čoček, v kombinaci s kvalitními materiály a úpravami. Jedná se o elegantní celorámový model, který byl vymyšlen přímo pro muže a odráží aktuální trendy v designérské oční optice.

Sluneční brýle Bliz Polarized D Warren

Sluneční brýle Bliz Polarized D Warren jsou unisex polarizační brýle, které disponují oranžovými polarizačními skly. Tato oranžová polarizační skla jsou specifická tím, že jsou schopna eliminovat odlesky, které vznikají odrazem slunečních paprsků od různých vnějších ploch.

Rovněž zorníky z polykarbonátu výrazně zvyšují vaši viditelnost a snižují únavu očí. Rovněž vás překvapí svou pohodlností, a díky pogumovaným nožičkám a nosníku výborně drží na tváři i nosu.

Plovoucí sluneční brýle Jobe Dim – Tortoise-Smoke

polarizační brýlePotřebujete kvalitní polarizační brýle pro plavání, skútr či jiný vodní sport? Sportovní sluneční brýle Jobe Dim jsou pro vás tou správnou volbou. Polarizační brýle Jobe Dim jsou skvělé pro vodní sporty i běžné nošení, ocení je jak muži, tak ženy.

Rovněž poskytují skvělou ochranu před UVA i UVB zářením. Díky neklouzavému nosníku výborně drží, takže ani v případě pádu do vody z paddleboardu je neutopíte, protože díky použitému materiálu plavou na hladině.

Julbo Shield J506 5051 Polarized

Sluneční brýle Julbo Shield J506 5051 Polarized jsou moderní brýle, které byly navrženy speciálně pro muže.

Jedná se o celorámový model polarizačních brýlí, které odráží aktuální trendy. Díky obdélníkovému rámu jsou vhodné pro kulaté a oválné tváře. Rovněž jsou velmi lehké a dobře se nosí, protože jsou vyrobeny z odlehčeného plastu, který je zárukou výjimečné spolehlivosti a odolnosti.

Polaroid PLD7039/S L7Q/OZ Polarized

polarizační brýlePolarizační brýle PLD7039/S L7Q/OZ Polarized představují nejvyšší kvalitu v kombinaci se špičkovými materiály a úpravami. Polaroid jako značka ručí za vizuální komfort svých modelů.

Tento model brýlí je součástí nejnovější Polaroid kolekce navržené jak pro ženy, tak pro muže. Jednolitý rám polarizačních brýlí Polaroid PLD7039/S je ideální pro kulaté, hranaté a srdeční tváře. Rovněž technologie použitá v čočkách pohlcuje 100% škodlivých UV paprsků.

Polarizační brýle VERZUS sluneční brýle

Polarizační a klasické sluneční brýle nejsou jedno a totéž, existuje mezi nimi rozdíl, na jehož základě je dokážete odlišit. Tím rozdílem je, jak dokáží polarizační a nepolarizační brýle zvládat oslnění.

Klasické sluneční brýle

Klasické sluneční brýle jsou navrženy tak, aby snížily intenzitu jakéhokoli světla. Pokud vaše čočky nabízejí ochranu proti UV záření, s největší pravděpodobností obsahují speciální barviva a pigmenty, které absorbují ultrafialové paprsky a brání jim v dosahu vašich očí.

Tato technologie však funguje rovněž u všech typů slunečního záření, bez ohledu na to, kterým směrem světlo svítí. Ve výsledku bude oslnění dopadat pořád stejně, což může mít špatný vliv na vás zrak.

Polarizační sluneční brýle

Světlo ze slunce je nepolarizováno a kmitá různými směry. V momentě, kdy toto světlo dopadne například na hladinu vody, začne polarizovat.

Část tohoto světla se začne šířit vodou, část se odrazí do okolí.

Kvalitní polarizační brýle používají polarizační filtr, jehož součástí jsou i silné dichroidní látky, které tvoří protáhlé makromolekuly orientované v jednom směru.

Dichroidní látky pohltí polarizační světlo, které je orientováno vertikálně, a to světlo, které je orientováno svisle, propustí.

Jak zjistíte, že se jedná o polarizační brýle?

Vezměte si polarizační brýle a displej jako například televizor, notebook nebo mobilní telefon.

Pokud brýle otočíte vertikálně o 60° až 90°, stanou se neprůhlednými a záře se ztlumí. Pokud se to u tohoto triku nestane, brýle neobsahují polarizační filtr.

Výhody a nevýhody polarizačních brýlí

Polarizační brýle mají také své výhody a nevýhody, díky kterým se můžete rozhodnout, zda je tento typ slunečních brýlí pro vás tím správným řešením.

Polarizační brýle a jejich výhody

Bezpečná jízda autem během dne

Když sluneční světlo dopadne na zakřivené sklo čelního skla vašeho auta, rozšíří se do jasného až rušivého odlesku, který vás může oslepit. Polarizační sluneční brýle mohou díky polarizačnímu filtru zablokovat většinu tohoto odlesku, zejména za jasného nebo polojasného dne.

 

Rybolov a člunkování

Polarizační brýle jsou skvělou pomůckou pro rybáře a při vodních sportech, protože dokáží část odraženého světla od vodní hladiny pohltit.

Schopnost vidět, co plave pod odrazy na vodní hladině představuje velkou výhodu, stejně tak i používání polarizačních brýlí při kanoistice, plavání či jízdě na kajaku.

Zářivé vnější barvy

Pokud jde o přírodní scenérie, kvalitní a barevný pohled na krásnou modrou oblohu může mít také uspokojivé účinky. Tento pohled si můžete vychutnat právě díky polarizačním brýlím.

polarizační sluneční brýle

Drobné částečky ve vlhkém nebo znečištěném vzduchu však mohou tuto modrou barvu ztlumit a dodat jí bílé, žluté nebo šedé zatažení. Polarizační čočka v tomto případě zastaví odrazy od těchto částic a obloha si zachová svůj tmavě modrý vzhled.

Fotografování

Polarizační filtr je oblíbeným fotografickým doplňkem umístěným na objektivu fotoaparátu.

Stejně jako brýle dokáže proříznout odlesky a učinit přirozené barvy zářivějšími. Proto pokud chcete použít jeden z těchto filtrů, polarizační brýle vám umožní utvořit si představu, jak bude vaše fotografie vypadat v reálném čase.

Polarizační brýle a jejich nevýhody

Horší viditelnost na LCD displeji

Pokud venku nosíte polarizační brýle a potřebujete se podívat na váš smartphone nebo jiné elektronické zařízení, můžete si všimnout, že obrazovka je tmavá nebo rozmazaná. A to z toho důvodu, že polarizační filtr brýlí odfiltruje světlo z LCD obrazovky, což ztěžuje její vidění.

Změna vnímání

Jednou z hlavních nevýhod polarizačních brýlí je, že jejich používání může změnit to, jak vnímáte svět.

V tomto případě dokáží polarizační brýle redukovat oslnění, díky čemuž vidíte jasněji a se zvýšeným kontrastem. V důsledku toho může neustálé narušení světla a jeho změna způsobit namáhání a únavu vašich očí.polarizační brýle

Při sportu na sněhu zbystřete

Polarizační sluneční brýle nejsou vždy vhodné pro nadšence zimních sportů, kteří při aktivitě využívají sníh.

Tento druh brýlí ztěžuje rozlišení mezi odstíny bílé, což může být při sjezdovém lyžování nebo snowboardu velmi nebezpečné.

Problémy s trvanlivostí

Výrobci polarizačních brýlí zvyknou při jejich výrobě vynechat chemické zpracování plastových čoček, místo něhož používají k vytvoření polarizačního efektu film přes čočku.

Tento systém výroby ničí kvalitu polarizačních brýlí, přičemž po čase budete mít problém například s odlupováním.

Cena

Kvalitní polarizační brýle něco stojí a mohou být dražší, než klasické sluneční brýle.

Cena však nemusí vždy znamenat i kvalitu, proto si před koupí polarizačních brýlí nechte poradit přímo v obchodě nebo prostřednictvím internetových recenzí od odborníků.

Neefektivní za určitých specifických podmínek

Polarizační sluneční brýle mají za cíl filtrovat horizontální světelné vlny, přičemž vaše umístění může snížit jejich účinnost. Tento účinek lze pozorovat hlavně při východu a západu slunce.

4/5 - (6 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.