DomůFitnessAktin - Hodnocení obchodu + (slevový kód)

Aktin – Hodnocení obchodu + (slevový kód)

Aktin není v porovnání s jinými značkami a eshopy v oblasti zdravé výživy a doplňků stravy poměrně novým hráčem. O to progresivnější přístup však má. Není se čemu divit, že v současné době, kdy si bereme mnoho dobré, ale i špatné inspirace z internetu, vznikají různé dezinformace. Značka Aktin se pomocí své filozofie, ale i produktového portfolia snaží hroutit tyto stereotypy. A dá se říci, že je v tom i docela úspěšná.

V každém případě, Aktin řídí cílevědomí lidé, kteří se pomocí lidského přístupu snaží přenést pozitivní vztah k sobě samému na každého člověka. Jsou zastánci inovací v produktech a v technologiích. Motivují se pohybem, zájmem o stravu a otevřenou a svěží myslí.

Více o značce Aktin

Cílem této značky je přinášet na trh kvalitní a inovativní produkty se svěžím designem. Na trhu je mnoho značek, které prodávají sportovní výživu či oblečení, proto může být docela náročné umět se odlišit.

Zároveň také dbá na hodnoty, jako jsou udržitelnost, bezpečnost a vědecké opodstatnění.

Vizí společnosti je „MAXIMALIZOVAT LIDSKÝ POTENCIÁL“.

Historie značky Aktin

Historie značky Aktin sahá do roku 2010. Zakladateli této značky jsou pánové Michal Hubík a Honza Kern. Ti se poznali právě letos v malé prodejně se sportovními doplňky. V té době pan Kern provozoval právě tuto prodejnu is malým online obchodem.

Od tohoto momentu začali oba pánové spolu spolupracovat. Jedním z prvních projektů té doby byl Aktin magazín. Tento magazín reagoval především na poptávku zákazníků, kterým chyběly relevantní informace o produktech a stravě.

Cílem tohoto magazínu bylo uvést na pravou míru již publikované mýty, které se týkaly stravy, doplňků nebo i cvičení.

V roce 2011 byl založen i eshop a zároveň zvětšena i plocha fyzické prodejny. Dále byla otevřena další prodejna v Nákupním centru Královo Pole a sklad na ulici Křenová v Brně.

Další směřování značky Aktin

Společnost postupně rychle rostla a v roce 2013 již měla v portfoliu i dodavatele, kteří jinde v České republice své produkty neprodávali. Do roku 2016 změnila značka sklad, webovou stránku a několikanásobně zvýšila své tržby. Může to znít jako samozřejmost, ale ne vždy se to každé značce povede.

V ROCE 2016 PO PRVÝKRÁT SPUSTILA VLASTNÍ VÝROBU FUNKČNÍ VÝŽIVY PROSTŘEDNICTVÍM SESTERSKÉ SPOLEČNOSTI R3PTILE.

Následně byla následně otevřena prodejna v Obchodním centru Letmo v Brně, a to v 2017. V roce 2018 se výhradním CEO stal Michal Hubík. Do sortimentu v této době přibyla i zcela nová kategorie, kterou byla přírodní kosmetika.

V roce 2019 značka zaznamenala další milník, kdy vstoupila i na slovenský trh. To ovšem nebylo rozhodně všechno, protože v roce 2019 značka začala vyrábět první produkty pod vlastní značkou. Šlo o Aktin Whey Protein a Protein Bar a ty se dokonce staly okamžitě bestsellery. Aktin Protein Bar byl dokonce do dvou měsíců i nejprodávanější proteinovou tyčinkou v Česku.

V současnosti má značka kolem 95 tisíc zákazníků a asi 3 miliony prodaných kusů produktů.

Portfolio produktů značky

Portfolio produktů značky je velmi velké a zahrnuje mnoho druhů produktů od potravin, sportovní výživy až po oblečení. Postupně si jednotlivé kategorie popíšeme, abyste získali lepší přehled o tom, co můžete od stránky očekávat.

Portfoliu produktů se skládá z následujících produktů:

 • potraviny,
 • sportovní výživa,
 • oblečení,
 • kosmetika,
 • domácnost,
 • vybavení,
 • Vilgain produkty jako samostatná kategorie.

V rámci kategorii zde naleznete dále také novinky či akce. Aby bylo pro vás jasnější, co značka nabízí, aniž byste potřebovali navštívit webovou stránku Aktin, projdeme jednotlivé sekce.

Důležité je ještě poznamenat, že stránky jsou dostupné v slovenské i české mutaci.

Potraviny

Značka má opravdu slušné portfolio různých produktů, kde pravděpodobně naleznete cokoli, co byste mohli potřebovat. Společným jmenovatelem jsou především zdravé potraviny.

Pokud hledáte vysloveně výživové či proteinové doplňky, zřejmě zde nenajdete úplně vše, co byste potřebovali a v takovém případě hledejte spíše jiné stránky. V každém případě navštivte sekci sportovní výživa, kde je stále velké množství produktů. Avšak v segmentu zdravých potravin se nachází opravdu téměř vše:

 • cereálie,
 • ořechová másla,
 • vločky,
 • sladké a slané snacky,
 • tuky, oleje a dochucovadla,
 • sladidla a octy,
 • produkty pro zdravé vaření a pečení,
 • ale také pečivo či konzervované produkty.

Z různých filtrů si můžete vybírat produkty podle příchutě, značky i konzistence. Aktin zastává filozofii, že zdravé jídlo opravdu nemusí být nudné.

Co se týká cen, nejsou nejnižší, avšak za výrobci, kteří jsou v portfoliu značky se opravdu skrývá kvalita. Je také možné, že budete překvapeni poměrně jednoduchým designem obalů, ale není třeba se nechat zmást. Skvělý obal neznamená vždy také skvělou kvalitu.

Vilgain Minutové ovesné vločky

Tyto vločky mají jedno z vůbec nejlepších hodnocení na webové stránce a pocházejí z Finska. Právě tato země se vyznačuje unikátními klimatickými podmínkami pro pěstování ovsa.

Výhodou této kaše je, že ji stačí nechat odstát minutu a půl a je ihned připravena. Vločky mimořádně rychle měknou ať už v mléce nebo ve vodě. Obecně mají ovesné vločky vysoký index sytivosti, zároveň na sebe velmi dobře vážou vodu a obsahují více než 11 % vlákniny.

V neposlední řadě se u těchto vloček také minimalizuje ekologická stopa, jelikož se vyrábí i balí u jednoho výrobce. Je zde také použit papír s certifikací FSC®.

Vilgain Protein bar ⁠

Je poměrně náročné nalézt dobrou a kvalitní proteinovou tyčinku. Ale právě tato proteinová tyčinka značky nebude jistě krokem vedle. Co je velmi zajímavé je, že je dokonce ručně vyráběna.

OBSAHUJE SRVÁTKU Z MLÉKA KRÁV KRMENÝCH TRÁVOU, KTERÝ MÁ TU NEJVYŠŠÍ BIOLOGICKOU HODNOTU A NAOPAK JSME SE VYHLI SÓJE A HYDROLYZOVANÉHO KOLAGENU.

Pokud jste fanouškem přírodních sladidel, obsahuje jej i tato tyčinka. Jedná se o erytritol, který má nulovou energetickou hodnotu. Tato ingredience se zcela přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce.

Tyčinka zároveň obsahuje až 14% vlákniny, která je převážně z kukuřice a čekanky.

Základní ingredience:

 • mléčný protein,
 • kukuřičná vláknina,
 • arašídy,
 • poleva z bílé čokolády.

Sportovní výživa

Mezi první produkty, které vůbec značka na začátku své existence prodávala, byly právě produkty sportovní výživy. Od té doby se však portfolio značce rozrostlo, ovšem ani v této nabídce rozhodně nezaostává.

Dá se říci, že existuje poměrně mnoho eshopů, které prodávají právě podobné druhy produktů. Právě eshop Aktin nabízí poměrně dobrý poměr ceny a kvality produktů.

V části sportovní produkty naleznete například tyto produkty:

 • proteiny,
 • sportovní nápoje,
 • vitamíny a minerální látky,
 • kloubní výživa,
 • tyčinky a proteinové snacky,
 • spalovače tuku, kreatin,
 • podpora spánku a trávení, a podobně.

Podobně jako v případě potravin, iv tomto případě si můžete produkty filtrovat na základě různých kritérií, jako jsou značky, složení, příchutě a podobně. Z webové stránce vybíráme některé z nejlépe prodávaných produktů.

Vilgain Whey Protein ⁠–⁠ grass-fed syrovátkový protein bez umělých sladidel, aromat a barviv

Stránka o tomto proteinu mluví jako o: „První skvěle chutnající protein 100% přírodního původu bez umělých sladidel.“

Tento koncentrát nemá žádnou pachuť a je slazený steviol-glykosidy přírodního původu. Mléko, které je použito k výrobě tohoto proteinu pochází z mléka krav, které jsou volně žijící. Výhody:

 • mléko má vyšší zastoupení mastných kyselin,
 • produkt je udržitelnější,
 • je velmi dobře stravitelný,
 • protein zvyšuje pocit sytosti po vypití, což je skvělé v období redukce hmotnosti,
 • protein je rozpustnou formou vlákniny, která podporuje správnou funkci trávení.

Někdy si spotřebitele vybírají levnější proteinový produkt, přičemž neberou velký ohled na kvalitu. Tento přístup není úplně správný. Kvalitní protein splní svůj účel mnohem lépe než kterýkoli levnější produkt.

Vilgain Hořčík

U doplňků výživy je velmi důležité, jakou mají vstřebatelnost. Tento produkt je určen především těm, kdo chtějí snížit úroveň únavy a vyčerpání. Také hořčík obecně dobře podporuje činnost nervové soustavy, svalů, podporuje také zdraví kostí a svalů.

K čemu je potřebný hořčík v těle?

Klíčové vlastnosti produktu:

 • snížení míry únavy a vyčerpání,
 • řádná činnost nervové soustavy,
 • normální činnost svalů,
 • dobrá činnost metabolismu.

Na rozdíl od jiných levnějších forem hořčíku má právě tento až o zhruba 80% vyšší vstřebatelnost než jiné levnější formy. Ty mohou mít například pouze 20% vstřebatelnost.

90 kapslí má však stále příjemnou cenu a navíc je tato forma připravena tak, jako bychom ji zcela běžně přijímali i ve stravě.

Velkou výhodou sportovní výživy, kterou naleznete na této webové stránce je to, že je zde velmi podstatná samotná kvalita produktů. Právě proto si můžete být jisti, že i když jsou tyto produkty o něco dražší s produkty na jiných webových stránkách, mají nejvyšší kvalitu.

Oblečení

Oblečení na eshopu Aktin sice nenajdete obrovské množství, ale pokud se chystáte nakupovat větší množství produktů, můžete to vše velmi jednoduše vybavit na jedné webové stránce.

Velkou výhodou je, že zde například naleznete i oblečení, které na jiných webových stránkách nenajdete.

V portfoliu nechybí:

 • dámské oblečení (jako například legíny, tílka, topy, sportovní podprsenky, ponožky, tepláky a kalhoty),
 • pánské oblečení (trička, mikiny, tepláky a ponožky),
 • doplňky (doplňky do vlasů či tašky).

Aj v tejto kategórii sú produkty prevažne značky Vilgain.

O značce Vilgain

Jelikož poměrně hodně v tomto článku zmiňujeme značku Vilgain, pojďme si o ní říct něco víc. Tato značka se v portfoliu Aktinu vyznačuje velmi dobrou kvalitou, prémiovostí a zároveň zaručeně dobrou chutí. Nenechte se překvapit designem, neboť ten je poměrně jednoduchý, ale zároveň nadčasový a funkční.

Každý produkt má výjimečnou zemi a obsahuje skvělé ingredience, proto stojí za vyzkoušení. Mezi oblíbené produkty této značky patří protein, ovesné vločky či sladká gurmánská másla.

Kosmetika

Již v úvodu článku jsme zmiňovali, že značka po nějaké době od začátku svého působení zařadila do portfolia produktů i přírodní kosmetiku. Přírodní kosmetika je mezi spotřebiteli stále více atraktivnější. Třeba však jednoznačně počítat s tím, že pokud chcete kvalitní kosmetiku, je třeba si za ni io něco více připlatit.

Třeba říci, že kosmetické portfolio značky Aktin je velmi zajímavé a ceny jsou přijatelné. Mezi produkty, které zde naleznete, patří:

 • masážní oleje,
 • pleťové oleje a krémy,
 • péče o rty a čištění pleti,
 • deodoranty,
 • mýdla a sprchové gely,
 • šampony a kondicionéry a další.

Abyste si co nejlépe vytvořili názor o tom, co od kosmetických produktů této značky můžete očekávat, představíme si některé z nejpopulárnějších produktů portfolia.

Kvítek SOS Zinková tyčinka

Tato přírodní antibakteriální tyčinka slouží především k hojení pupínků nebo oparů. Je složena z nimbového oleje, který se vyznačuje velmi silnými antibakteriálními účinky. V kombinaci s oxidem zinečnatým působí proti množení bakterií.

Zároveň obsahuje také velmi oblíbené bambucké máslo, které pokožku regeneruje a zklidňuje. Nejdůležitější vlastnosti produktu:

 • skvěle účinná tyčinka proti akné,
 • má přírodní složení, které se skládá z nimbového oleje, oxidu zinečnatého a bambuckého másla,
 • lze bez problémů využít i na opary.

Navia Přírodní deodorant Chladivý vánek

Kombinaci přírodních a účinných deodorantů není tak snadné najít. Takový přírodní deodporant je spíše určen pro situace, kdy se člověk méně potí, ale i tak může velmi dobře splnit svůj účel.

Tento tuhý deodorant obsahuje esenciální oleje, které působí antibakteriálně, antisepticky a antifungálně. Právě díky tomu dokáže zabránit množení bakterií. Má také velmi příjemnou cenu a vůni.

Jeho výhodou také je, že nezanechává skvrny na oblečení a je citlivý k pokožce. Výrobce Navia pochází z východního Slovenska a zaměřuje se na výrobu čistě přírodních produktů. Produkty jsou bez obsahu ropných derivátů, umělých konzervantů, barviv a syntetických parfémů. Neobsahují žádné živočišné produkty a všechny jsou ručně vyráběny.

Výhody produktu:

 • svěží citrusová vůně,
 • unisex produkt vhodný pro muže i ženy,
 • nebrání přirozenému odstraňování škodlivých látek z těla,
 • není testován na zvířatech.

Purity Vision Růžová voda BIO

Růžová voda je obecně vynikající produkt, pokud chcete pomoci své pleti a vlasům. To platí iv tomto případě. Produkt pochází z bio Damaské růže a je vhodný pro naprosto všechny typy pleti. Má také velmi všestranné využití.

Použití:

 • tonizace pleti a fixace make-upu,
 • pleťová voda,
 • zpevnění a hydratace pleti.

Růžová voda je 100% přírodní a sbírá se ručně.

Domácnost a vybavení

V neposlední řadě je stránka Aktin skvělá také v tom, že nabízí také produkty v oblasti domácnosti a vybavení.

Z ekologických produktů na stránce naleznete například různé ekologické produkty na čištění, které jsou v harmonii s přírodou. Mimo jiné se zde nachází také oblíbená značka Tierra, jejíž ceny jsou však o něco vyšší než například na jiných webových stránkách.

Co se týče doplňků, tato kategorie produktů skvěle dotváří celkové portfolio, protože zde na jedné straně naleznete sportovní pomůcky, ale také masážní pomůcky či produkty určené do fitness center.

Hledejte zde například i krabičky na jídlo či doplňky výživy, misky a podobně.

Tierra Verde Prací gel z mýdlových ořechů

Pokud máte citlivou pokožku, přírodní produkty určené k praní jsou ideální. Základem tohoto produktu je výtažek z mýdlových ořechů. Gel si hravě poradí s prádlem, ať už se ho rozhodnete prát v pračce nebo i ručně.

Gel je ve třech variantách, zcela bez vůně který je velmi vhodný pro alergiky a ekzematiky či s levandulovou nebo pomerančovou silicí.

Kromě zmiňovaných kategorii naleznete na stránce i další sekce, jako je například „Zachraň jídlo“ nebo novinky. V případě sekce zachraň jídlo jde o část, kde se nacházejí produkty těsně před expirací. Díky tomu budou io něco levnější. No a na druhé straně je zde také sekce novinky, kde najdete nové produkty v portfoliu.

Recepty

Hledáte inspiraci pro zdravé jídlo? Právě průkopníci této značky si dají záležet na tom, aby prodávali nejen kvalitní produkty, ale také celkově zdravý životní styl. Určitě návštěvu této stránky nevynechejte v momentě, i když zrovna neplánujete nic koupit, avšak chcete se inspirovat některým ze zdravých receptů.

Recepty můžete velmi snadno filtrovat podle různých kategorií, od druhu kuchyně, přes použité suroviny, až po účel, pro které je jídlo určeno.

Ceny, pobočky a podmínky dodání

Co se týká cen na zmiňovaném eshopu, protože jde o kvalitní a většinou přírodní produkty, ceny jsou o něco vyšší. V obchodě však najdete také značky, které jsou na jiných internetových obchodech hůře dostupné, což jim dává skvělou konkurenční výhodu.

Objednané produkty mohou být obvykle u vás již od 2 dnů od jejich objednání, přičemž při objednávce nad 1000 Kč dostanete dopravu zdarma. V jiném případě se cena příznivých 1,90 Eur až 3,90 Eur. Platit můžete různými formami jako je kartou online, Apple Pay, Google Pay nebo i dobírkou.

Co se týče reklamace, tu lze vyřídit přímo na webové stránce prostřednictvím formuláře. Zboží se reklamuje přes společnost Packeta nebo přímo na pobočce. V případě potřeby je také k dispozici telefonická či emailová podpora.

Dostupnost a prodejny

Zatímco nakupovat online můžete nepřetržitě, fyzické pobočky jsou k dispozici 3, a to konkrétně v Brně. Jedná se však v první řadě o internetový obchod, proto cílem značky v první řadě je, aby byly vždy dostupné produkty online.

Aktuální Aktin slevové kupóny a výprodej

Aktin nemá zrovna propracovaný systém slev či věrnostní systém, avšak něco zde rozhodně najdete. Zajímavá je možnost zakoupení dárkových poukázek, které můžete například věnovat. Lze je zakoupit v hodnotě 10, 20, 40 a 80 Eur.

Kromě toho Aktin na základě studentského poukazu nabízí i výhody pro studenty, a to až slevy do výše 70 %.

V sekci akce také naleznete skvělé slevy i pro všechny ostatní zákazníky. Jsou uspořádány a lze je filtrovat podle různých kategorií, takže se v hledání svého oblíbeného produktu určitě neztratíte.

Hodnocení uživatelů

Hodnocení uživatelů shrneme na základě recenzí z internetového portálu heureka.sk. Přestože právě tyto produkty nejsou hodnoceny množstvím zákazníkům, přesto lze dedukovat, že jsou poměrně oblíbené. Některé z nich jsou dokonce označeny jako TOP produkty.

Například produkt Aktin Arašídy loupané pražené na sucho 500 g má takové hodnocení:

Kteří influenceři spolupracují se značkou?

Společnost Aktin zahájila spolupráci s influencery v roce 2021. Od té doby do jejich portfolia spolupráce přibyla mnohá zvučná jména, a to hlavně z České republiky. Mezi tyto tváře patří Lucie Minářová, Andy Štěchová a Martin Mikyska. Cílem je budovat silné pouto mezi naší značkou a každou osobností, ať už sportovcem nebo influencerem

Lucie Minářová

Je to česká blogerka, influencerka, youtuberka a také trenérka a závodnice crossfitu a českého vzpírání. Je také jednatelkou společnosti jedunavýkon. Věnuje se zdravé výživě, je také vyznavačkou paleo stravování. Na Instagramu má k létu 2022 skoro 70 tisíc fanoušků.

Aktin je zajímavá lokální značka, která je sice mladá, ale o to průbojnější. Chcete-li podpořit lokální obchod, určitě tento eshop nevynechejte. Nabízí velmi dobré a široké portfolio produktů dostupných za příznivé ceny. Stránka vás také mimo jiné možná také inspiruje ke zdravějšímu životního stylu, což je také nepochybně jedním z jejích cílů.

4/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.