DomůFitnessBěhČelenka na běhání - (TOP 5 produktů) + jak vybat?

Čelenka na běhání – (TOP 5 produktů) + jak vybat?

Čelenka na běhání je jednoduchým a efektivním běžeckým doplňkem. Při běhu účinně zabrání vniknutí potu do očí, udrží vlasy na jejich místě a v chladném počasí vás udrží v teple. To vše dokáže splnit bez velkých nákladů. Běžecké čelenky dostanete koupit za pár eur.

Pokud jste při běhu nikdy nenosili čelenku, možná si myslíte, že jsou určena pouze pro použití v chladném počasí, ale existuje mnoho čelenek vyrobených z funkční a prodyšné látky, která je speciálně navržena pro běh v horkém počasí.

Dnes je na trhu mnoho možností. My jsme pro vás vybrali ty nejlepší čelenky na běhání. Ideální je pořídit si jednu čelenku na léto a druhou do chladnějšího počasí. Pojďme si představit jednotlivé produkty.

Nejlepší čelenky na běhání

K čemu slouží čelenka na běhání?

V chladném počasí udrží vaše uši a čelo v teple, ale umožní dostatečný únik tepla z vrchu hlavy, zatímco v klasické čepici vám může být po chvíli běhu příliš horko.

Běžecké čelenky jsou také skvělým způsobem, jak absorbovat pot z hlavy a zabránit jeho stékání do očí.

V létě také čelenka chrání vaši hlavu před sluncem.

Čelenka je snadný způsob, jak zabránit padání dlouhých vlasů do očí.

Materiál čelenky

Materiál je pravděpodobně nejdůležitější aspekt při výběru čelenky na běhání. Je velmi důležité nalézt čelenku z materiálu, který vyhovuje vašim potřebám.

Ať už se věnujete vysoce intenzivním tréninkům, které vyžadují běžeckou čelenku odvádějící pot nebo hledáte čelenku, která vás zahřeje během zimy, vždy si vybírejte materiál, který vám poskytne specifické vlastnosti pro daný účel.

Prodyšnost

Pokud jde o běžecké čelenky, je důležité věnovat velkou pozornost prodyšnosti.

Ať už kupujete běžeckou čelenku pro letní nebo zimní sezónu, prodyšnost je jeden z nejdůležitějších aspektů.

Hledejte produkty vyrobené ze syntetických vláken a s dostatkem ventilačních prvků, které vás udrží déle v chladu. Přírodní vlákna mají tendenci zachytávat teplo a ne tak dobře odvádět pot.

Na léto si pořiďte prodyšnou čelenku, která odvede pot a zajistí, že zůstanete v chladu a suchu.

Čelenky určené pro chladné zimní měsíce musí udržet vaše uši v teple, ale zároveň zůstat dostatečně prodyšné.

Je důležité investovat do čelenky odolné vůči potu, která vás udrží v chladu a suchu, protože pokud se přehřejete, váš výkon rozhodně nebude stoprocentní (zdroj).

Vždy proto dívejte na materiál, ze kterého je čelenka vyrobena.

Údržba a odolnost čelenky

Při zvažování čelenky je důležité myslet na údržbu a celkovou odolnost. Schopnost rychle umýt čelenku po běhu je pro mnohé klíčová.

Hrubší čelenky mají tendenci o něco lépe odvádět pot.

Obáváte-li se o trvanlivost, při praní čelenky postupujte podle pokynů na péči, které jsou vždy přiloženy k produktu.

Správná péče o čelenku výrazně prodlouží její životnost

Správná péče o čelenku výrazně prodlouží její životnost. Obvykle by vám kvalitní čelenka měla vydržet nejméně 12 měsíců neustálého používání.

Při zjišťování, jak prát a sušit čelenku, je důležité zkontrolovat pokyny pro péči přiložené k produktu, protože se to může výrazně lišit od značky ke značce.

Obecně jsme zjistili, že mnoho čelenek musíte sušit rozprostřené popřípadě na slunci. Chcete-li sušit čelenku na běhání v sušičce, přečtěte si na štítku, zda ji tím nezničíte.

Styl a design

Co si budeme lhát, styl je při sportu velmi důležitý. Každý chce vypadat při sportování co nejlépe.

Se širokou škálou dostupných barev jednoznačně přemýšlejte o tom, jaký typ a barva čelenky bude nejlépe ladit s vaším sportovním outfitem. Vybírejte také barvy, které jsou v kontrastu s tónem vaší pleti a barvou vlasů.

Běháte-li v noci, reflexní čelenka je velmi dobrý nápad.

I takový detail jako běžecká čelenka může mít pozitivní vliv na vaše tréninky. Nechte čelenku vyjádřit vaše emoce. Klidně si dejte na sebe výraznou čelenku k celému černému outfitu.

Je to jen na vás!

4.5/5 - (6 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.