DomůVýživaDoplňky stravy✅ Nejlepší Super Greens: Vybrali jsme (TOP 3)

✅ Nejlepší Super Greens: Vybrali jsme (TOP 3)

Super Greens – výraz, který vymysleli nyní tak trendy foodblogeři, skrývá v sobě množství cenných ingrediencí. A pokud jste ještě neobjevili jejich úžasný svět, je tu čas.

Jejich benefity jsou daleko více rozmanité a dalekosáhlé, než byste očekávali a jejich zařazení do vaší rutiny dokáže posílit zdraví nečekaným způsobem.

Co to vlastně Super Greens jsou, jaké živiny obsahují, co přesně s tělem dělají, jaké mají výhody a nevýhody a co je na této zelené supervelmoci speciální, to si povíme v dnešním článku.

Nejlepší Super Greens – TOP 3

Co jsou Super Greens?

Supergreens je výraz pro skupinu zelených rostlin (řasy a trávy), které jsou superpotravinami bohatými na živiny. Podporují trávení, hladinu energie, imunitní systém i zdraví pokožky.

Jsou elektrárnou živin a vynikajícím každodenním doplňkem naší stravy

Hrají také důležitou alkalizující roli. Naše strava má obvykle vysoký obsah bílkovin a obilovin, které vytvářejí kyselou zátěž, která může vést ke ztrátě pevnosti kostí, svalové hmoty a zánětům. Umíme to kompenzovat zásadotvornými potravinami, mezi něž patří i supergreens.

Super Greens jako doplněk výživy ve formě prášku obvykle obsahuje přibližně 25 až 40 složek. Často kombinuje běžné ovoce a zeleninu, jako jsou jablka a brokolice, s méně běžnými ingrediencemi, jako je spirulina nebo chlorella.

Bez ohledu na obsah, zelený super prášek není náhradou výživné stravy. Přesto však může působit jako druh výživového pojištění. Doporučujeme mít po ruce, pokud vám chybí vitamíny.

Můžete dokonce najít i variace, které vyhovují vašim stravovacím potřebám, ať už jsou to veganské doplňky, doplňky bez sóji nebo bez laktózy.

Super Greens Pro – Czech Virus

 • Czech virus Super Greens obsahuje 2 gramy Chlorelly, 2 gramy Spiruliny, 0,5 gramu mladého ječmene a 0,5 gramu mladé pšenice v každé dávce
 • neobsahuje syntetická barviva ani ochucovadla
 • výrobce vlastní certifikát kvality EN ISO 9001 a 22000
 • všechny složky jsou laboratorně testovány na čistotu
 • neobsahuje zakázané látky
 • slazené stévií
 • 30 dávek v jednom balení
 • dostupné příchutě Lesní ovoce a Jablko Fresh

Které rostliny patří do kategorie Super Greens?

Jsou to rostliny, které jsou obzvláště výživné, nebo obsahují množství zdraví prospěšných látek. Zde jsou alespoň nejznámější z nich.

Pšeničná tráva

Plná vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů, vlákniny a speciálních živin, jako je chlorofyl.

Je pro tělo zdrojem antioxidantů a alkalizace. Obsahuje vitamín A, který prospívá pokožce a podporuje imunitní zdraví… ve skutečnosti obsahuje dvojnásobné množství vitamínu A jako mrkev a vyšší obsah vitamínu C než pomeranče!

S plným spektrem vitamínů B dokáže pšeničná tráva podporovat energetickou hladinu a je dobrým zdrojem vápníku, fosforu, hořčíku, sodíku a draslíku ve vyváženém poměru. Je to kompletní zdroj bílkovin a dobrý zdroj železa.

Ječná tráva

Ječmenná tráva obsahuje velké množství vitamínů včetně vitamínu B a C a minerálů – draslíku, vápníku, hořčíku, železa a stopových prvků (měď, fosfor, mangan).

Prášek z ječné trávy se vyrábí ze sušených mladých listů rostliny ječmene a má více vitamínu C než pomeranče (500 %), více vápníku než mléko (200 %) více železa než špenát (500 %)

Je bohatá na chlorofyl a často se používá jako přírodní čistící prostředek.

Chlorella

Jedna z nejvýživnějších potravin na světě, plná bílkovin, vitamínů a minerálů, esenciálních mastných kyselin a antioxidantů.

Chlorella je jednobuněčná sladkovodní rostlina mikrořasa, která má pevné buněčné stěny, takže „cracked chlorella“ na etiketách znamená, že k narušení těchto pevných stěn byl použit speciální proces, čímž se uvolnily živiny z chlorelly.

Obsahuje nejvyšší hladinu chlorofylu ze všech rostlin na planetě, někdy se označuje jako dokonalé plnohodnotné jídlo, neboť se jedná o kompletní protein, který obsahuje všechny vitamíny B, vitamín C, vitamín E a minerály jako zinek a železo.

Jako bohatý zdroj vitamínu D, vitamínu K, selenu, kyseliny listové, jódu a B12 je ideální pro vegany, podporuje zdraví pokožky pomocí B2, B3 a biotinu, zdraví vlasů s biotinem a mědí a podporuje zdravou imunitní funkci s B6, B12 a železem.

Podporuje detoxikaci jater, žlučníku, ledvin – to vše pomáhá odstraňovat těžké kovy (například rtuť) a toxiny.

Je také známo, že vyrovnává střevní flóru normalizací „dobrých“ bakterií ve střevě. Často se používá k podpoře hubnutí.

Spirulina

Další z nutričně nejbohatších potravin na světě je bohatým zdrojem bílkovin a železa.

Spirulina je sladkovodní a vysoce stravitelná mikrořasa. Je skvělá pro podporu hladiny energie a stimuluje růst zdravých bakterií ve střevech.

Obsahuje široké spektrum vitamínů, včetně vitamínů B, minerálů a aminokyselin, esenciálních mastných kyselin a antioxidantů, jakož i hořčík, vápník, B12, B6, betakaroten, chlorofyl.

S větším množstvím železa než špenát a bohatým zdrojem B12 je perfektní pro vegany. Obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu jako ječmen a pšenice.

Často se používá jako součást očistného programu. Spirulina pomáhá při hubnutí tím, že přirozeně potlačuje chuť k jídlu a zároveň dodává celou řadu živin potřebných pro vyvážené stravování.

Supergreens Originál Máta 90 g

 • obsahuje spirulinu chlorellu, zelený ječmen, mladá pšenici a mátu v pečlivě vyváženém poměru
 • podporuje trávení, imunitu a vitalitu organismu
 • působí příznivě na funkci jater
 • detoxikuje organismus
 • dodává tělu energii
 • máta není jen zárukou příjemné chuti, ale pozitivně ovlivňuje také trávení, imunitu a funkci dýchacího systému.
 • dostupné ve třech příchutích
 • výhodná balení 1+1, 2+2 a 3+3 balení zdarma

Jaké jsou zdravotní benefity Super Greens?

Co přesně můžete získat přidáním supergreens do vaší rutiny?

Mohou pomoci upravit krevní tlak

Krevní tlak je alespoň částečně kontrolován rovnováhou elektrolytů, včetně klíčových vitamínů a minerálů, jako je sodík a draslík. Každý elektrolyt vykonává jinou, ale stejně důležitou roli a současně pracují v tandemu, k udržení správného množství krve v oběhu.

Například příliš málo draslíku nebo příliš mnoho sodíku v systému může způsobit zvýšení krevního tlaku a vystavit vás riziku dalších závažných zdravotních komplikací.

Supergreens mohou pomoci podpořit zdravou rovnováhu elektrolytů, což zase podporuje schopnost těla udržovat zdravý krevní tlak (zejména v kombinaci se zdravou stravou a cvičebním plánem).

Podporují zdraví trávicího traktu

I když často bereme zdraví našich střev jako samozřejmost, trávicí systém vyžaduje komplikovanou rovnováhu rozmanitého mikrobiomu, která hladce udržuje vše v „pohybu“. Trávicí enzymy, mikroorganismy jako bakterie a kvasinky a potravinová vláknina hrají roli při optimálním zdraví trávení.

V závislosti na produktu mohou prášky supergreens pomoci podpořit výstelku střevní stěny, podpořit její schopnost absorbovat živiny, podpořit imunitní systém i trávicí funkce a uklidnit gastrointestinální symptomy, jako je nadýmání, nepravidelnost střev a zácpa.

Navíc mnoho supergreens prášky obsahují prebiotickou vlákninu, která může dále podporovat zdraví trávicího traktu.

Mohou pomoci podpořit správnou funkci imunitního systému

Imunitní systém je primární obranná linie, a to jak před vnějšími faktory (jako jsou bakterie a viry), tak před vnitřními faktory. Bojovat s rýmou může být mnohem obtížnější, když je imunitní systém oslaben.

Pravidelné užívání supergreens může posílit schopnost imunitního systému podporovat vás i vaše tělo.

Mohou pomoci podpořit celkové zdraví pokožky

Kromě imunitního systému poskytuje další linii obrany proti vnějšímu světu také pokožka. Když je silná a zdravá, dokáže snáze zabránit vnějším faktorům, jako jsou bakterie a kontaminanty, aby se dostaly do těla a způsobily zmatek.

Pokožka však hraje významnou roli i v tom, jak se cítíme na estetické úrovni. Když je zdravá, vypadá také dobře, což dokáže zvednout sebevědomí.

Mohou pomoci podpořit přirozené detoxikační procesy

Játra jsou primárním orgánem pro přirozenou detoxikaci. Správná směs supergreens dokáže pomoci posílit funkci jater, aby svou práci vykonávala efektivně. S menším počtem toxinů v systému dokáže tělo hladce fungovat a přesměrovat energii do jiných oblastí.

Sunwarrior Ormus Warrior Super Greens Bio 450 g

 • produkt v bio kvalitě
 • obsahuje Alfalfa, mladý ječmen, pšenici a oves, moringu a zázvor, probiotika a prebiotika
 • složky jsou ekologicky pěstovány v sopečné oblasti Utahu v půdě, která je mimořádně bohatá na minerály i stopové prvky
 • vyrobeno procesem sušení za studena – zůstávají zachovány všechny bioaktivní látky a fytoživiny
 • ochucené stévií a mátou
 • speciální obal je zárukou zachování kvality
 • dostupné ve dvou příchutích

Mohou pomoci podpořit kognitivní zdraví

Mozková mlha je součástí života mnoha z nás. Pokud se snažíte najít způsoby, jak posílit své kognitivní zdraví a udržet si ostrý mozek, mohou vám pomoci supergreens.

Mají vysoký obsah vitamínů a minerálů, které mohou pomoci podpořit soustředění a duševní jasnost.

Mohou být oporou při hubnutí

Díky obsahu vlákniny a úrovni živin mohou supergreens pomoci udržet zdravý metabolismus, což může podpořit úsilí o regulaci hmotnosti. Navíc přidaná vláknina omezí vydatnou chuť k jídlu.

Mohou podpořit sportovní výkon

Součástí každého dobrého tréninkového režimu je zdravá strava plná bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů.

To je důvod, proč jsou supergreens tak skvělou základní potravinou každého milovníka sportu. Výzkumy dokázali, že příjem antioxidantů ve stravě může pomoci při únavě a podpoře imunity, což může přispět k udržení sportovního výkonu.

Užívání Super Greens

Dobrou zprávou je, že pokud budete postupovat podle pokynů a poradíte se se svým lékařem nebo dietologem, můžete bezpečně užívat prášek supergreens na denní bázi.
Neexistuje žádné magické číslo, pokud jde o to, kolik prášku můžete užít za den.

Svůj příjem budete muset založit na typu prášku, který užíváte, složkách a vašich konkrétních cílech

Můžete si však vytvořit konzistentní rutinu i tak, že je budete užívat jen několikrát týdně. I v tom případě pocítíte pozitivní účinky.

Důležité!

Navzdory všem výhodám, které s sebou Super Greens přinášejí, je třeba zvážit několik aspektů. Jelikož Super Greens je název, který vymyslely sociální sítě, efekt se připisuje slibům prodejců.
Vybírejte si proto jen produkty, které mají dokonale uvedené složení a feedback si ověřte v ověřených hodnoceních a recenzích. V ideálním případě se zaměřte nejen na ingredience, ale také na udržitelnost obalového materiálu a lokalitu výroby.

Shrnutí na závěr

Který supergreens si nakonec vyberete, je naprosto na vás. Třeba si však uvědomit, že Super Greens nejsou náhradou za vyváženou stravu.
Ale pokud se však obecně vyhýbáte zdravému způsobu stravování, ani supergreens nebudou schopny pokrýt 100% vaší potřeby živin.

Je důležité, abyste je užívali v kombinaci s vyváženým stravováním a životním stylem a ne místo nich!

Zdroje informací:

4.9/5 - (37 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.