DomůVýživaDoplňky stravyAngel Dust Pro Workout - recenze

Angel Dust Pro Workout – recenze

Angel Dust Pro Workout Booster je skutečným kladivem mezi tréninkovými boostry. Pravděpodobně existuje jen málo předtréninkových posilovačů, které se za krátký čas staly tak legendárními jako právě tento.

Se Skull Labs tedy vstoupil na scénu doplňků nový hráč, který svým prvním boosterem s krásným názvem Angel Dust způsobil pořádný rozruch. To je dostatečný důvod k tomu, abychom tento doplněk podrobili kritickému testu a zjistili, zda ten „hype“ kolem něj je opravdu oprávněný.

Skull Labs Angel Dust 270 g

 • Více síly, více motivace, více VŠEHO!
 • Mimořádně účinné složky
 • Silná předtréninovka pro profesionály
 • EU verze legendárního hardcore boosteru Angel Dust
 • Obsahuje až 60 porcí
 • Žádná levná plniva, jen účinné látky
 • Extrémní napumpování, soustředění ostré jako žiletka

Co je Skull Labs Angel Dust Booster?

Většina zúčastněných zná Angel Dust Pro Workout ve verzi Angel Dust US se zakázanou složkou DMAA. Jelikož má mimořádně silný účinek, který má samozřejmě i některé nepříjemné vedlejší účinky, boostery DMAA jsou v Evropě nelegální.

DMAA a související DMHA nebo DMBA, jakož i dodatečně obsažený yohimbin jsou silné stimulanty, které jsou podle Světové antidopingové agentury (WADA) považovány za nelegální dopingové látky a jsou zakázány v doplňcích stravy pro jejich závažné vedlejší účinky.

EU verze Angel Dust Booster značky Skull Labs na rozdíl od zakázané verze Angel Dust Booster USA NEOBSAHUJE žádné zakázané látky a můžete ji bez váhání použít při cvičení.

Angel Dust – složení

O jednotlivých složkách a jejich dávkování:

Beta alanin

Většina uživatelů boosterů pravděpodobně zná beta-alanin a „vedlejší účinek“ spojený s jeho užíváním, typický pocit mravenčení pod kůží.

Beta-alanin je neesenciální aminokyselina, což znamená, že si jej tělo dokáže vyrobit i samo. Oddaluje svalovou únavu a umožňuje tak tvrdší tréninky. Nejlepšího účinku je dosaženo při dlouhodobé a každodenní konzumaci.

1 odměrka (4,5g) obsahuje 1600 mg alaninu.

Bezvodý betain

Betain má pozitivní vliv na zlepšení tréninkových parametrů. Působí jako osmolyt.

To znamená, že pomáhá udržovat rovnováhu tekutin v buňkách. Zjednodušeně řečeno, vtáhne vodu do svalových buněk. Zvyšuje se tak plnost nebo objem svalů. Tento proces se také nazývá pumpování na vodní bázi.

1 odměrka (4,5g) obsahuje 600 mg betainu.

L-tyrosin

L-tyrosin je neesenciální aminokyselina a pravděpodobně jedna z nejvíce nepochopených sloučenin ve světě fitness. Jako prekurzor dopaminu, adrenalinu a noradrenalinu je L-tyrosin nezbytností v každém dobrém předtréninku.

Běžně ho však uvidíte ve vzorci na spalování tuků díky jeho úloze při podpoře produkce hormonů štítné žlázy, ale tyrosin má minimální vliv na spalování tuků a existuje jen málo studií na podporu jeho úlohy.

Co tedy dělá, pokud se nepodílí na spalování tuků?

Tyrosin pomáhá soustředit se a zvládat stresové situace.

Je prekurzorem pro některé z nejsilnějších neurotransmiterů v těle, které se podílejí na pozornosti, soustředění, náladě a motivaci.

A je to také prekurzor esenciálních sloučenin zvaných katecholaminy, které ovlivňují stres a intenzivní fyzickou námahu.

1 odměrka (4,5g) obsahuje 400 mg tyrosinu.

Skull Labs Angel Dust 270 g

 • Více síly, více motivace, více VŠEHO!
 • Mimořádně účinné složky
 • Silná předtréninovka pro profesionály
 • EU verze legendárního hardcore boosteru Angel Dust
 • Obsahuje až 60 porcí
 • Žádná levná plniva, jen účinné složky
 • Extrémní napumpování, soustředění ostré jako žiletka

Kofein

Jedná se o bezvodý kofein a tedy vysoce koncentrovaný kofein. Tato forma je běžná v předtréninkovkách. Kofein má pozitivní vliv na výkonnost, náladu a motivaci.

1 odměrka (4,5g) obsahuje 200 mg kofeinu.

Kyselina gama-aminomáslová (GABA)

GH je životně důležitý peptidový hormon, který podporuje růst a regeneraci tkáně a mobilizuje tukovou tkáň na spalování energie.

Napomáhá ke správné funkci nervové soustavy a pozitivně ovlivňuje náladu

1 odměrka (4,5 g) obsahuje 200 mg GABA.

L-Theanin

Předtréninková pumpa má za úkol nastartovat nervový systém ke zvládnutí náročného tréninku.

L-theanin je její top složkou, neboť podporuje zvýšené soustředění a podporuje produktivitu.

Působí synergicky se stimulanty. V kombinaci s kofeinem poskytuje nootropní účinek – působící na zvýšení kognitivních schopností.

1 odměrka (4,5 g) obsahuje 50 mg L-Theaninu.

Niacin

Niacin je znám také jako vitamín B3. Jelikož se podílí na energetickém metabolismu organismu, účinná látka působí proti vyčerpání a svalové únavě.

1 odměrka (4,5 g) obsahuje 5 mg niacinu.

Vitamín B6

Vitamin B6 pomáhá při tréninku tím, že podporuje tvorbu nových červených krvinek a dodává tělu více kyslíku. Udržuje svaly robustní, pomáhá jim absorbovat dostatečné množství aminokyselin a podporuje syntézu bílkovin

1 odměrka (4,5 g) obsahuje 1,4 mg Vitaminu B6.

Cholin bitartrát

Obvykle je součástí předtréninkovek a/nebo nootropik pro zvýšení hladin acetylcholinu v těle, což by mělo podpořit lepší učení, paměť a soustředění.

Soustředění se je kritickou součástí tréninku. Pokud udržíte svou mysl zaangažovanou, může to pomoci zlepšit váš výkon, vytrvalost a výsledky v posilovně.

Takže je to jednoduché: cholin může pomoci se soustředěním a budováním svalů.

1 odměrka (4,5g) obsahuje 100 mg cholinu.

Výrobek neobsahuje žádná škodlivá barviva, ani regulátory chuti, které jsou v předtréninkovkách bohužel běžné. Jedinou poněkud spornou látkou je barvivo E104 – chinolinová žlutá, která není vhodná pro děti, u dospělých však signifikantní negativní účinky neprodukuje.

Chuť, užívání a dávkování

Jednoznačným plusem tohoto přípravku je chuť. Tato pumpa na cvičení přichází ve 4 chuťových variacích: Citrus – Broskev, Mango – Maracuja, Liči a Dragon Fruit.
A ani jedna nechutná vůbec špatně.

Náznak umělosti samozřejmě cítit, ale není vůbec výrazný. Při přípravě doporučujeme použít spíše menší množství vody, protože i když je tento doplněk chuťově intenzivní, výsledná chuť je lepší, když je poněkud více koncentrovaný. Dalším plusem je vynikající rozpustnost.

Na dně šejkru nezůstanou žádné nebo téměř žádné zbytky prášku. Po promíchání se vytvoří lehká pěna, která však rychle opadne.

Doporučené užívání a dávkování je jedna odměrka – 4,5 g na 100 – 500 ml vody 15 – 30 minut před tréninkem. Jak jsme již zmínili menší množství vody, znamená příjemnější chuť.

Balení

Design 270 g plechovky je agresivní a na první pohled poutá pozornost.

Na zadní straně balení naleznete podrobnou tabulku složení výrobku spolu se všemi požadovanými informacemi od výrobce.

Jedno balení při doporučeném dávkování vystačí na 60 použití.

Možné nežádoucí účinky a upozornění

V případě přecitlivělosti na některou složku přípravku může nastat alergická reakce.

Nepřekračujte dávku 400 mg kofeinu denně ze všech zdrojů. Neužívejte s alkoholem.

Cena

Aktuální cena 270 gramového balení je 439 Kč nezávisle na příchuti. Pokud si to přepočítáte, jedna dávka při doporučeném dávkování vychází na 7 Kč, což je více než přátelská cena.

Už nemluvě o tom, že začátečníkům a těm, kteří na předtréninkovku nejsou moc zvyklí, bude stačit poloviční dávka, což znamená, že Angel Dust je v poměru ceny a výkonu neporazitelný.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • mimořádně účinné složení
 • vydatné balení
 • vynikající chuť
 • bezkonkurenční poměr cena/výkon

Nevýhody:

 • při použití většího (ale stále ještě doporučeného) množství vody méně výrazná chuť
 • obsah barviva E104

Skull Labs Angel Dust 270 g

 • Více síly, více motivace, více VŠEHO!
 • Mimořádně účinné složky
 • Silná předtréninovka pro profesionály
 • EU verze legendárního hardcore boosteru Angel Dust
 • Obsahuje až 60 porcí
 • Žádná levná plniva, jen účinné složky
 • Extrémní napumpování, soustředění ostré jako žiletka

Hodnocení uživatelů

Na největším slovenském srovnávacím portálu Heureka zatím žádné hodnocení nejsou. Našli jsme je však na stránce e-shopu fitness007, který tuto předtréninkovou pumpu prodává.

Angel Dust zde získal od zákazníků v každém případě plný počet hvězdiček. Prohlédněte si tyto recenze i společně.

Kde koupit Angel Dust?

Jak jsme již zmínili výše, přípravek si můžete zakoupit v e-shopu fitness007.cz, který nabízí kompletní portfolio produktů výrobce Skull Labs.

Shrnutí na závěr

Značce Skull Labs se její premiérová předtréninovka opravdu vydařila. Nemá žádné zásadní slabiny a má dobrou pozici iz hlediska ceny. A navíc i chuť je nadprůměrná.

S rozumným složením aktivních složek přípravek dokáže pomoci se všemi důležitými základními požadavky na soustředění a efektivní trénink. Pokud jste nováček, je důležité začít opatrně s poloviční porcí.

Je třeba si také uvědomit, že žádná předtréninovka nemá stejný účinek na všechny spotřebitele, takže zprávy o účinnosti jsou vždy subjektivní.

Zdroje informací:

 • fitness007.cz
4.9/5 - (9 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.