DomůMagazín7 zajímavých výhod maderoterapie + (cena válečků)

7 zajímavých výhod maderoterapie + (cena válečků)

Hledáte účinný způsob, jak si v této rychlé době udržet zdravou rovnováhu těla i mysli? Vyzkoušejte maderoterapii. Jedná se o jeden z nejnovějších trendů v oblasti relaxace a péče o tělo. Maderoterapie se stala oblíbenou metodou ve wellness centrech či kosmetických salonech po celém světě.

Pokud ještě neznáte maderoterapii, v tomto článku se dozvíte o jejích výhodách pro náš organismus.

Výbava na maderoterapii

Co je maderoterapie?

Maderoterapie je druh masáže, která je určena k odstranění celulitidy, bolestí páteře a celkové detoxikace organismu. I přesto, že už má přes stoletou tradici, u nás je poměrně nová a neznámá.

Tato technika pochází z Kolumbie, kde se také zrodil její moderní název. „Madero“ znamená ve španělštině dřevo. Jak souvisí dřevo s masáží? Jednoduše tak, že maderoterapie využívá k masáži dřevěných anatomicky tvarovaných nástrojů.

Hlavními nástroji maderoterapie jsou válečky, hladítka či hranaté desky vyrobené z různých druhů dřeva. Tyto nástroje mají různé tvary a velikosti, což umožňuje přizpůsobení masáže konkrétním partiím těla.

Opakovanými pohyby s masážními pomůckami dochází k odplavení toxinů, tuků či přebytečné tekutiny, podpoře lymfatického systému, tvarování postavy i k odbourání celulitidy.

K čemu je maderoterapie dobrá?

Masáže působí obecně na naše tělo velmi prospěšně. Také maderoterapie má kromě estetických výhod i množství zdravotních.

1. Relaxace a zmírňování stresu

Maderoterapie je skvělým způsobem, jak se zbavit napětí a stresu. Masáž se dřevem dokáže uvolnit svaly a zlepšit jejich prokrvení, čímž se zvyšuje pocit pohody a relaxace.

2. Stimulace krevního oběhu

Masážní pomůcky jsou tvořeny různými výklenky, které vám velmi efektivně pomohou prokrvit ztuhlé tkáně. Do těla se tak může dostat více kyslíku a odplavit z něho množství škodlivých látek.

 

3. Zlepšení stavu pokožky

Maderoterapie může pomoci zlepšit vzhled pokožky tím, že podporuje lymfatický oběh a pomáhá odstranit toxiny z těla. Výsledkem pravidelných masáží je zdravější, hladší a vypnutější pokožka.

4. Redukce celulitidy

Správným prováděním maderoterapie odbourat podkožní tuk na těle, čímž redukuje vzhled celulitidy.

5. Tvarování těla

Tato technika může pomoci tvarovat tělo tím, že pomáhá při spalování tukových zásob. Maderoterapie se často používá na oblastech, ve kterých se zvykne ukládat tuk, jako jsou břicho, stehna či hýždě.

6. Podpora lymfatického oběhu

Funkcí lymfatického systému je vylučování toxických látek. Ty se v našem těle nahromadí nezdravým stravováním i nedostatečným pohybem. Stimulací lymfatické drenáže se při masáži uvolňují přebytečné tekutiny a s nimi i tuk a škodlivé látky, a dostávají se z těla ven.

7. Uvolnění bolesti svalů a kloubů

Promasírováním bolestivých partií můžete zvýšit jejich prokrvení, což pozitivně ovlivňuje jejich uvolnění.

Jak probíhá a kolik stojí maderoterapie?

Maderoterapie by měla být prováděna zkušeným profesionálním terapeutem, který zná jednotlivé nástroje i práci s nimi. Při masáži jsou totiž používány dřevěné nástroje, kterými by vám neškolený člověk mohl zbytečně ublížit.

Maderoterapie začíná konzultací o vašich potřebách, na jejichž základě je vám masáž přizpůsobena.

Každá terapie by měla trvat asi 30-50 minut. Délka je přizpůsobena každému člověku a typu postavy. Ošetření začíná ruční masáží, jejímž prostřednictvím terapeut připraví vaši pokožku na odstraňování nahromaděných tuků. Následně jsou aplikovány na tělo éterické oleje s cílenými vlastnostmi a nakonec přichází na řadu samotná masáž s dřevěnými pomůckami.

Masíruje se rychlými, dynamickými tahy a prochází se přes všechny problematické části těla.

Jelikož vám tato masáž rozproudí lymfatický oběh, po proceduře se doporučuje zvýšit příjem tekutin.

I přesto, že terapeuti slibují viditelné výsledky již po třech sezeních, nejlepší a trvalé výsledky získáte jen pravidelným navštěvováním. Doporučuje se absolvovat alespoň 10 – 15 terapií v jednom cyklu za sebou, ideálně každý druhý den.

Recenze klientů dokazují, že po absolvování cyklu maderoterapií vydrží dosažený stav cca 4 – 5 měsíců. Chcete-li mít výsledky trvanlivé, po absolvování hlavní kúry navštěvujte maderoterapii ideálně 1 krát za 2 týdny nebo alespoň 1 krát do měsíce. Samozřejmě velkou roli hraje i zdravá strava a dostatečné množství pohybu.

Co se týká ceny jednorázové maderoterapie, ta závisí na několika faktorech, jako například místo kde se salon nachází, délka masáže, zkušenosti terapeuta a dalších přidaných služeb.

V průměru se cena jedné maderoterapie pohybuje od přibližně 730 do 1220 Kč. Cena se může lišit také v závislosti na tom, kterou část těla chcete léčit. Terapie na obličej a krk jsou často levnější než terapie na tělo, které mohou být komplexnější a delší.

Pro koho je maderoterapie vhodná?

Maderoterapie je určena pro ženy i pro muže v každém věku. Obzvláště je oblíbená u žen, které chtějí zhubnout, vytvarovat si postavu nebo se zbavit celulitidy.

Také jde o preventivní vyšetření onemocnění spojených s obezitou.

Za zmínku stojí i její estetický aspekt, kterým je pevná a vyhlazená pokožka.

Určitě vyzkoušejte maderoterapii i pokud máte narušený lymfatický oběh.

 

Kdy bychom měli maderoterapii raději vynechat?

Maderoterapie je pro náš organismus zcela zátěžová, jelikož má přímý vliv na pohyb tekutin, lymfy i na imunitu.

Tak jako při jiných masážích, i při maderoterapii platí, že lidé s vážnějšími zdravotními obtížemi by ji měli raději vynechat.

V první řadě jde o lidi, kteří mají různá kožní onemocnění nebo čerstvé rány. V tomto případě není vhodné absolvovat žádnou masáž.

Opatrní by měli být také pacienti, kteří mají problémy s vysokým nebo nízkým krevním tlakem.

Tuto terapii by neměli absolvovat ani lidé s akutním infekčním onemocněním či lidé, kterým v těle probíhá zánět.

Opatrní by měli být lidé s cukrovkou, trombózou a onkologickými onemocněními.

Maderoterapie se v žádném případě nesmí uplatňovat u těhotných a kojících žen, protože mléko se může nakazit toxiny přes proces laktace, které se při maderoterapii vylučují.

Seznamte se s nástroji

Maderoterapie je prováděna výhradně dřevěnými nástroji. V případě, že byste se jí sami chtěli věnovat, nabízíme vám jejich přehled spolu s vysvětlením, na které partie se používají.

Dřevěné masážní pomůcky jsou vyrobeny tak, aby byly pevné a přizpůsobené konkrétním partiím těla.

Masážní válečky

Maderoterapeutické válečky jsou jedním z klíčových nástrojů při maderoterapii.

Známe různé typy válečků, které se liší délkou, ohnutím, tvarem otočných prvků či počtem výstupků.

Válečky se využívají k aktivaci lymfatického systému. Podporují také odstraňování tukových buněk a přispívají k celkové cirkulaci krve v těle.

Masážní desky

Mezi základní pomůcky při maderoterapii patří i tzv. masážní stěrky. Připomínají tvar hranaté desky a používají se při intenzivní masáži s cílem formování postavy.

Tyto desky umožňují terapeutům cílit na konkrétní svalové skupiny a oblasti těla. Jejich prapodivný tvar odpovídá křivkám těla a umožňuje tak použití po téměř celém těle.

Pomáhají zlepšit cirkulaci krve, odstranit toxiny a zmírnit celulitidu. Menší stěrky se používají pro tvarování citlivějších oblastí na těle, zatímco ty větší se zaměřují na ty největší skupiny svalů, jako jsou stehna či hýždě.

Masážní banky

Masážní baňky jsou další užitečnou pomůckou při maderoterapii. Tyto baňky mají hladký povrch a používají se na odsávání a formování kůže.

Pomáhají zlepšit cirkulaci krve, lymfatický oběh, přispívají k redukci celulitidy a zlepšují texturu pokožky.

Vytváří podtlak a doslova nasávají povrchový tuk. Vyhlazují tak povrch pokožky a redukují viditelné příznaky celulitidy. Přečtěte si kompletní článek o baňkování.

Druhy maderoterapie

Maderoterapie těla

Maderoterapie těla je nejčastěji praktikovanou metodou této masáže. Aplikuje se v podstatě po celém těle. Je vhodná k redukování celulitidy, obezity a celkovému formování postavy. Kromě estetických účelů vám může pomoci také snížit úroveň stresu či uvolnit ztuhlé svalstvo.

 

Maderoterapie obličeje

Maderoterapie se často aplikuje také na obličej. Jejím účelem je oživit výrobu elastinu a kolagenu, jakož i zlepšit cirkulaci a tonus obličeje.

Anticelulitidní maderoterapie

Prostřednictvím této maderoterapie se z vašeho těla lépe odstraní nahromaděné toxiny z různých částí těla, jako jsou boky, břicho, nohy či stehna.

Tato metoda vám pomůže také vytvarovat a zpevnit postavu.

Chcete provádět maderoterapii sami?

Pokud se zajímáte o techniky maderoterapie a chtěli byste se jí i sami věnovat, můžete vyzkoušet kurz maderoterapie a stát se kvalifikovaným terapeutem. Domácí maderoterapie je super, ale na to, abyste ji mohli provádět profesionálně, je dobré mít profesionální kurz.

Díky kurzu získáte odborné znalosti, praktické zkušenosti a certifikát, které vám umožní poskytovat klientům tyto zmíněné terapeutické služby.

Kurz maderoterapie vás naučí všechny důležité techniky masáže, představí vám všechny nástroje a péči o ně, a zejména, budete mít možnost cvičit a zdokonalovat své masážní techniky pod dohledem zkušených instruktorů.

Zpravidla po absolvování kurzu obdržíte i certifikát, který vás opravňuje provádět tuto terapii profesionálně.

Závěr

Maderoterapie je víc než jen terapeutická metoda. Je to cesta k relaxaci, kráse a lepšímu zdraví. Tato inovativní technika využívá dřevěných nástrojů pro masáž, stimulaci a formování těla.

Nabízí mnoho výhod pro ty, kteří hledají způsob, jak zlepšit svoji postavu, vzhled kůže, ale i fyzickou či psychickou rovnováhu.

Pokud vás tato metoda zaujala, neváhejte se obrátit na wellness centrum nebo kosmetický salon, kde si můžete vyzkoušet maderoterapii přímo na svém těle.

4.4/5 - (18 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.