DomůMagazínRegeneraceNejlepší masážní pistole - Vhodná pro regeneraci? (RECENZE)

Nejlepší masážní pistole – Vhodná pro regeneraci? (RECENZE)

Jistě si i vy říkáte, že slovo „pistole“ se pojí s úplně něčím jiným, a ne s relaxem. Nás dnes bude zajímat masážní pistole! V každém případě se jedná o relativní novinku na trhu, a pokud jí dáte šanci, uvidíte na sobě pozitivní změny. Pojďme se podívat na co vlastně slouží a které produkty doporučujeme.

Nejlepší masážní pistole – TOP 7

1. Masážní pistole VI Black – GymBeam

Koupě efektivní a všestranné masážní pistole nemusí být drahá záležitost. Důkazem je také model od značky GymBeam s názvem VI. Tato pistole je navržena pro rozmasírování bolavých svalů a spasmů silou 30kg a 3200 otáčkami pro dokonalou masáž hlubokých tkání.

Masážní pistole VI Black od GymBeam.cz
cena od 2199 Kč

 

Masážní pistole GymBeam VI Black je moderní pomůckou pro sportovce, trenéry, ale i fyzioterapeuty ke zrychlení a zefektivnění regenerace svalstva.

Výkonný motoru dokáže vyvinout rychlost až 3 200 otáček za minutu, což vám pomůže potlačit ztuhlost svalů, jejich napětí a zlepšit průtok krve v masírované oblasti.

Díky tomu dojde k efektivnější „metabolické výměně“ v podobě odstranění nahromaděného stresu ve svalech v podobě uzlů a spasmů a zvýšenému přísunu kyslíku a dalších živin nutných pro rychlou a účinnou regeneraci svalových tkání.

Vysoký výkon umožňuje v mnoha případech aktivovat i „Trigger Pointy“, což jsou 2-6 mm velké uzlíky, které jsou bolestivé a jejich aktivace může v mnoha případech výrazně ulevit od bolesti, ztuhlosti a napětí svalů. Dobře poslouží iv případě automasáže jednotlivých fascií.

Hlavní klíčové vlastnosti této masážní pistole jsou podle výrobce:

 • výdrž baterie až 4-6 hodin
 • dotykový LCD displej
 • nízká hmotnost – 1 200 gramů a ergonomický tvar
 • balení obsahuje 6 vyměnitelných hlav
 • stylové baleny v podobě malého kufříku
 • potlačuje ztuhlost svalů a jejich uvolňuje napětí
 • zlepšuje cirkulaci krve v masírované oblasti a ulevit od bolesti
 • moderní regenerační pomůcka pro sportovce
[/su_list]

2. Masážní pistole inSPORTline Bitigo

inSPORTline Bitigo je průkopníkem na trhu masážních pistolí. Tento model je ideální v poměru cena/výkon. Obdržíte rozumnou kvalitní za výhodnou cenu. Jinak řečeno, koupí neuděláte krok vedle.

Masážní pistole Bitigo od inSPORTline.cz
cena od 1790 Kč

 

Je vybavena šesti nástavci a nastavitelnou hlavou, takže uživatelé všech rozměrů mohou úspěšně zacílit na jakoukoli část svého těla. Tato masážní pistole, která zvládá vyvinout sílu až 48W před zastavením, poskytuje dost silnou masážní terapii i náročným zákazníkům. Zatímco výdrž baterie je až 5,8 hod., tento model se dodává s jednou baterií, přičemž plné nabití trvá 3 hodiny.

Rychlost úderů masážní pistole je až 3000. Pozitivem je, že obsahuje pěkné pouzdro na přenášení a interaktivní masáž kdekoli.

Hlavní klíčové vlastnosti masážní pistole Bitigo jsou podle výrobce:

 • pevná, kompaktní konstrukce
 • 4 různé masážní nástavce pro celé tělo
 • 20 stupňů rychlosti
 • ideální pro uvolnění ztuhlých a bolavých svalů
 • podpora krevního oběhu
 • vhodný pro masáž téměř celého těla
 • baterie: dobíjecí, 12V Li-Ion 1500mAh
 • výdrž baterie: až 5,8 hod. (v závislosti na zvolené intenzitě)
 • doba nabíjení: 3 hod
 • frekvence vibrací: 1800 – 3000 rpm
 • zdvih (amplituda): až 8 mm
 • výkon: 48 W
 • hlučnost: 35 – 45 dB
 • hmotnost: 840 g
 • praktické pouzdro pro snadný přenos
 • nabíječka je součástí balení

3. SANITAS Masážní pistole - Lidl.cz

Chcete-li si dopřát svou masáž kdekoli, podívejte se na kompaktní masážní pistoli SANITAS od Lidl. Tato elegantní masážní pistole, druhá verze nabízí 14,4V baterii o kapacitě 2 400 mAh. Vydrží cca 5,5hod. Vybrat si můžete z 5 stupňů intenzity a 4 nástavců pro individuální použití

SANITAS Masážní pistole od lidl.cz
cena od 1699 Kč

 

Kompaktní masážní pistole pro uvolnění napětí ve svalech.

Nabízí na výběr až 5 stupňů intenzity

Naleznete v ní 3 přednastavené masážní programy

Na výběr jsou až 4 nástavce pro individuální použití:

 1. nástavec na bodovou masáž
 2. dvojitý nástavec na šíjové a zádové svalstvo
 3. nástavec pro masáž malých ploch
 4. kulatý nástavec pro masáž větších ploch

Hlavní výhodou této pistole je ergonomická neklouzavá rukojeť pro bezpečné uchopení

Přítomný je i LED indikátor stavu baterie. V případě zapomenutí se o baterii postará vypínač s integrovaným automatickým vypnutím. Tento produkt navzdory své nízké ceně nabízí také ochranné pouzdro.

Hlavní klíčové vlastnosti tohoto modelu jsou podle výrobce:

 • kvalitní zpracování
 • 5 stupňů intenzity
 • nízká cena
 • 3 masážní programy
 • 4 nástavce pro individuální použití
 • ergonomická neklouzavá rukojeť pro bezpečné uchopení
 • LED indikátor stavu baterie
 • automatické vypnutí
 • ochranné pouzdro

Masážní pistole, co to je?

Přestože se může zdát, že se jedná o úplnou novinku na našem trhu, není to úplně pravda. Lidé odnepaměti vymýšleli a mistrovali různé přístroje, které by jim pomohly při regeneraci těla. Zřejmě si i vy pamatujete nebo dokonce pořád máte doma nějaký starý masážní přístroj, který se zapojoval do elektřiny.

Doba pokročila a na trhu dnes najdete sofistikované přístroje, které toho dokážou mnohem víc. Dnes si představíme ty nejlepší na našem slovenském trhu.

Věděli jste, že první prototyp masážní pistole byl vytvořen v roce 2008 americkým chiropraktikem Jasonem Werslandem? Učinil tak proto, aby si ulevil od chronických bolestí po nehodě na motocyklu.

Avšak první komerční masážní pistole byla nabídnuta do prodeje až v roce 2016, takže ano, lze považovat za novinku. Hned si ji oblíbili profesionální sportovci a kondiční trenéři po celém světě, a časem se dostala i mezi běžné lidi.

V následujícím videu si můžete prohlédnout jak se masážní pistole používá.

Kdy používat masážní pistoli?

Po náročném tréninku je to ideální. Chcete-li vidět skutečné výsledky z vašich tréninků, rychlejší regenerace je stejně důležitá jako samotný trénink.

Existuje mnoho různých přístupů k regeneraci svalů, z nichž většina zahrnuje kombinaci výživy a fyzické regenerační aktivity, jako je strečink. Můžete však využít také výhod profesionálních masážních nástrojů, které vám pomohou minimalizovat bolest svalů a urychlit proces jejich obnovy.

masážní pistole na regeneraci svalů

Jelikož se masáže staly během pandemie méně přístupné, trh s masážními pistolemi za posledních několik let drasticky vzrostl. V současnosti existuje mnoho možností a výběr té nejlepší masážní pistole pro vaše potřeby může být jistě problém.

Pojďme si tedy rozebrat detaily toho, jak tyto „osobní masérky“ fungují a proč mohou být tak užitečné.

Na jakém principu funguje tento masážní stroj?

Funguje na principu vibrací, do těla se dostávají vibrace rychlostí několik set až tisíc úderů za minutu, přičemž jejich intenzitu si umíte sami nastavit. Odborně řečeno se jedná o perkusivní masážní terapii, kterou lékaři definují jako formu manipulace měkkých tkání.

V první řadě tuto terapii vyhledávali sportovci, kteří potřebovali zlepšit regeneraci svalů po náročném sportovním výkonu.

Masážní pistole se také podobá jakési ruční vrtačce, která pomáhá zlepšit průtok krve, což je dobré ke krátkodobé úlevě, ale nemá to dlouhodobý efekt. Proto je třeba masáž pravidelně opakovat.

 

Co na to lékaři?

Podle nich, perkusivní masážní terapie může být použita u každého. Má potenciál zmírnit bolest buď akutních nebo chronicky bolestivých stavů ve svalech.

Odůvodňují to tím, že nebolestivá stimulace místa, které bolí může dočasně zablokovat signály bolesti, které putují do mozku. Takto vlastně oklamete vlastní tělo.

Masáž je vhodná po náročném sportovním výkonu. Dokáže uvolnit napětí ve svalech a zrychlit tak svalovou regeneraci (důvěryhodný zdroj).

domácí masáž

Jedná-li se však o akutní zranění nebo rehabilitaci staršího zranění, to už patří do rukou lékaře. Také vám toto zařízení neumí pomoci dlouhodobě, proto by se domácí masáž měla opakovat podle potřeby.

Výzkumy však dokazují, že správně aplikovaná domácí masáž pomáhá snížit bolest svalů a zlepšit svalovou výkonnost i v dlouhodobém horizontu.

Jaké druhy masážních přístrojů k dostání na našem trhu?

Když si zadáte do vyhledávače slovo vibrační masážní pistoli nebo „masážní stroj“, zobrazí se vám mnoho výsledků. Největší výběr samozřejmě naleznete na potrálu heureka.sk.

Umíte si tam porovnat přímo ceny přístrojů v různých internetových obchodech, a najdete tam i hodnocení zákazníků, která jsou při výběru velmi nápomocná.

MY JSME TOTO VŠECHNO SPRAVILI ZA VÁS A VYBRALI JSME PRO VÁS TY NEJLEPŠÍ MASÁŽNÍ PISTOLE!

Na našem trhu naleznete masážní pistole opravdu různých značek, přes Xiaomi, GymBeam, inSPORTline, FIT Life, Naipo a mnoho jiných. Rozdíly jsou nejen v cenách, ale i kvalitě a rozsahu toho, co ta která pistole dokáže.

Jak vybrat masážní pistoli?

Určitě se nezaměřujte jen na venkovní vizuál masážní pistole, ale vybírejte si hlavně podle funkcí, různých přidaných nástavců a až potom ceny.

Podívejte se také na spotřebu a celkovou hmotnost přístroje, aby vás při delším masírování nezačala bolet ruka, ve které ho budete držet. Pomohou vám také recenze zákazníků, kteří si produkt již zakoupili.

Věříme, že i naše recenze vám budou co nejvíce nápomocné.

Při koupi je třeba hledět na několik aspektů. Před výběrem zvažte, jak budete masážní zařízení používat a které funkce jsou pro vás nejdůležitější.

Hluk

Motory, které pohánějí masážní pistole, mohou být překvapivě hlučné, takže jejich použití na krční a ramenní svaly může být dosti nepříjemný zážitek. Naštěstí mnoho novějších modelů upřednostňuje snížení tohoto hluku motoru.

Síla masážní pistole

Ne všechny masážní pistole jsou stejně silné. Proto doporučujeme sáhnout po skutečně kvalitních produktech, abyste nakonec nebyli zklamáni.

Tento výraz se vztahuje na množství tlaku, který dokáže hlava masážní pistole vyvinout, než se motor zastaví.

Je to velmi důležité, neboť pokud chcete zvýšit tlak masážní pistole na svaly a hlavice se přestane pohybovat, pak to pro vás nebude dostatečně užitečné a slabá masážní pistole neplní svůj účel.

 

Hmotnost a rozměry

Tato masážní zařízení se často používají jednou rukou, váha je důležitým faktorem. „Hmotnost je důležitá, protože musíte držet pistoli v ruce a být v pozici, aby masážní pistole zasáhla požadovanou svalovou partii,“ říká Michal.

Chcete mít jistotu, že dokážete udržet masážní pistoli stabilně a bezpečně na cílové svalové partii, když je zapnuta na nejvyšší rychlosti.

Možnost úprav

Zvažte přizpůsobitelnost, když přemýšlíte o tom, na které svalové partie se obvykle potřebujete zaměřit a jaký typ masáže na tyto svaly nejraději používáte.

Některé masážní pistole se dodávají s několika hlavovými nástavci, některé nabízejí nastavitelný úhel hlavy na samotném masážním zařízení, některé poskytují obě tyto funkce a některé ani jednu z nich.

masážní pistole

Recenze

Snažili jsme se pro vás vybrat to nejlepší, co se týče nabídky masážních pistolí na našem trhu. Do našeho hledáčku se dostalo 5 produktů ze tří webových obchodů, a podáváme vám objektivní recenzi:

Masážní pistole inSPORTline Rondys:

Cena od 2390 Kč

Tato pistole je pravděpodobně to nejlepší, co momentálně na našem trhu dostat, co se týče poměru ceny a kvality. Tento kompaktní masážní přístroj nabízí až 6 nástavců, kterými můžete masírovat celé tělo. Malý plochý nástavec využijete při masírování citlivějších částí, jako je například okolí hlavy. Špičatější nástavce jsou vhodné pro zatvrdlá místa.

Kromě toho masážní pistole inSPORTline Rondys nabízí až 20 různých stupňů vibrací, od nejjemnější až po tu nejsilnější. Tato kombinace vám zaručí tu nejlepší masáž v domácím prostředí. Kromě toho, speciální rozdvojený masážní nástavec ve tvaru písmene „U“ je ideální pro masírování krční páteře, která tak často bolí mnoho lidí.

Technické parametry masážní pistole inSPORTline Rondys:

 • Bezdrátový masážní přístroj s dobíjecí 24V Li – lon 1500 mAh baterií, která vydrží více než 6 hodin
 • Doba nabíjení 3, 5 hodiny
 • Frekvence vibrací 1800 – 3000 rpm
 • Hlučnost 35 – 45 dB
 • Praktické pouzdro a nabíječka součástí balení
 • Hmotnost 1,1 kg

Výhody:

 • Opravdu výkonný masážní přístroj se širokou škálou masážních nástavců a stupňů vibrací
 • Dlouhá výdrž na jedno nabití
 • Pevná a kompaktní konstrukce, která dobře padne do ruky
 • Vhodná pro masáž celého těla svépomocí
 • Vhodná i pro sportovce

Nevýhody:

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost, která může způsobit únavu zejména při masáži krční páteře, kdy přístroj držíte déle vysoko, a při vyšších vibracích

Masážní přístroj inSPORTline Esteron

Cena od 2190 Kč

Firma inSPORTlina vyvinula další typ masážního přístroje, který úspěšně konkuruje svému sourozenci – masážní pistoli Rondys. Přístroj Esteron má však trošku jiný design a také funkce. Tento přístroj je úplně jiný level! Speciální chladící a vyhřívací režim zaručí že ho nebude chtít pustit z ruky. Díky tomu si můžete okamžitě ulevit od akutních bolestí i otoků.

V dlouhodobém časovém horizontu dokonce redukuje celulitidu, což jistě ocení mnohé ženy. Víte k čemu slouží chladící masáž? Využívá principů kryoterapie, které působí na akutní a silné bolesti, jednoduše tím, že bolestivá místa vystaví krátkodobě nízkým teplotám. Vyhřívaná masáž zase poslouží při chronických bolestech, při redukci celulitidy nebo jednoduše při každodenní relaxaci.

Technické parametry masážního přístroje inSPORTline Esteron:

 • Dvě masážní hlavice s možností nastavení 5 stupňů intenzity vibrací, as volbou chladicího nebo topného režimu
 • LED podsvícení
 • Masážní hlavice jsou z hygienické hliníkové litiny, a přístroj je vyroben z termoplastického polymeru
 • Hmotnost 1,5 kg
 • Délka kabelu 225 cm
 • Nabíjecí adaptér součástí balení

Výhody:

 • Profesionální masážní přístroj, který mohou využívat i sportovci a kondiční trenéři
 • Zvládnete s ním masáž celého těla, regeneraci svalů, uvolnění od bolestí, redukci celulitidy, pomáhá při otocích, zraněních i akutních a chronických bolestech
 • Jedinečný chladící a zahřívací systém
 • Skvělý poměr ceny, kvality a výkonu

Nevýhody:

 • Vyšší hmotnost, jeho váha vám může vadit zvláště pokud se masírujete sami. Je proto vhodné jej držet v obou rukou, což může být časem únavné
 • Robustní konstrukce působí spíše jako ruční vysavač než masážní přístroj
 • Pokud s ním budete cestovat, v zavazadle vám zabere spoustu místa

Mini masážní pistole MGPC-002 White – NAIPO

Cena od 2449 Kč

Tato maličká skladná masážní pomůcka vám bude skvělým společníkem i na cestách, dokonce si ji můžete s sebou vzít i do práce či do fitka. Okamžitě zlepší průtok krve a uleví tak od únavy a bolestí. Můžete ji použít také pro efektivní zahřátí svalů před sportovním výkonem.

Masážní pistole MGPC – 002 White – NAIPO má futuristický design a v balení naleznete 4 nástavce ( jeden velký plochý, jeden menší ve tvaru koule, další ve tvaru „U“ a jeden mini oválný určený k rozmasírování svalových fascií). Vybrat si můžete z 5 rychlostí a intenzity vibrací.

Technické parametry mini masážní pistole MGPC – 002 White – NAIPO:

 • Součástí balení je i praktická šňůrka na kterou lze přístroj zavěsit
 • Balení obsahuje 4 masážní nástavce a adaptér na dobíjení baterie
 • Baterie se plně dobije za 3 hodiny, a přístroj vydrží pracovat minimálně 2 hodiny (záleží na intenzitě vibrací)
 • Hmotnost jen 0,48 kg
 • Hlučnost méně než 45 dB

Výhody:

 • Tento malý a praktický pomocník se s vámi půjde i do práce, na dovolenou či do fitka. Využijete ho zkrátka všude.
 • Ergonomický tvar a snadná ovladatelnost
 • Navzdory své velikosti vám poskytne benfity plnohodnotné masáže s různými stupni intenzity
 • Vhodný i jako dárek

Nevýhody:

 • Vyšší cena

Vibrující elektronická masážní ruka APTONIA

Cena od 200 Kč

Tato mini masážní pomůcka je asi to nejlevnější to můžete na našem trhu nalézt. Pro lidi, kteří nemají velký rozpočet, ale stále si chtějí dopřát úlevu, je tato masážní ruka jako stvořená. Musíte však vyvinout určitý tlak vlastní ruky, a tím se masáž zintenzivní pomocí vibrací. Skvělá pro uvolnění svalstva a ztuhlé šíje.

Nemůžete si sice zvolit intenzitu masáže pomocí nástavců nebo různých stupňů vibrací, avšak intenzitu si můžete regulovat díky vlastnímu tlaku s jakým masírujete. Tento malý přístroj vám skvěle poslouží, pokud ještě nemáte zkušenosti s masážními pistolemi.

Technické parametry vibrující elektronické masážní ruky APTONIA:

 • Minimální funkční doba přístroje je 1 hodina.
 • Frekvence vibrování je 75 Hz
 • Má nabíjecí lithium-iontovou baterii s dobou nabíjení 1,5 hodiny.
 • Vyrobena z ekologických plastů
 • ON/OFF kontrolka umožňuje snadné ovládání

Výhody:

 • Malý, lehký a přenosný přístroj, který můžete mít stále u sebe
 • Nízká hlučnost a rychlá doba nabíjení
 • Ideální přístroj pokud s domácími masážemi teprve začínáte, intenzitu si regulujete sami pomocí vlastní síly
 • Nízká cena

Nevýhody:

 • Poměrně krátká výdrž na jedno nabití
 • Na výběr jen jedna intenzita vibrací, a tedy jen jeden typ masáže. S tímto přístrojem nečekejte důkladnou masáž celého těla, jen uvolnění svalů

Masážní pistole Pulse Red – Power Plate

Cena od 13 035 Kč

Tato masážní pistole je momentálně to nejdražší, co můžete na našem trhu najít, avšak přesvědčí vás její výkon! Dokáže vyvinout až 3 300 vibrací za minutu, které vám rozmasírují i tu nejztuhlejší část těla. Nabízí až 6 výměnných nástavců (nástavec Fork ve tvaru vidličky slouží k masírování dlouhých a úzkých svalů, kuželový nástavec pro intenzivní bodovou masáž, velký a malý kulový nástavec vám poslouží při masáži velkých svalových partií, velký a malý plochý nástavec ).

Co se týká intenzity vibrací, máte na výběr od 1 po 4, přičemž 4 znamená nejvyšší intenzitu. Baterie vám při plně nabití vydrží dlouho, a spolehněte se i na tichý režim. Masážní pistole Pulse Red i přes svůj silný výkon umí dobře posloužit i nesportovcům. Postará se o regeneraci celého těla.

Technické parametry masážní pistole Pulse Red – Power Plate:

 • Funkční a výkonná masážní pomůcka
 • 4 úrovně intenzity vibrování, a na výběr 6 výměnných nástavců
 • Nabíjení přes bezdrátovou lithiovou baterii, doba nabíjení 2 hodiny
 • Při plném nabití vydrží až do 5 hodin (záleží i na zvolené intenzitě masáže) Tichý provoz až při 3 300 vibracích za minut
 • Hmotnost 1,2 kg
 • Dodává se is praktickým přenosným kufříkem

Výhody:

 • Silný a efektivní přístroj, který zvládne i profesionální masáž
 • Ergonomický tvar, skvěle sedne do ruky
 • Až 6 nástavců pro přesně cílenou masáž
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Nástavce jsou hygienické a snadno se čistí
 • Firma Power Plate má dlouholeté zkušenosti s výrobou sportovních pomůcek, které využívají i profesionální sportovci a fyzioterapeuti

Nevýhody:

 • Poněkud vyšší hmotnost, zvláště pokud se masírujete sami
 • Vyšší cena

Závěr

Masážní pistole s různými nástavci a jiné druhy domácích masážních přístrojů nepatří mezi něco, co naleznete v každé domácnosti. Spojují se spíše se sportovci a kondičními trenéry. Koho však v dnešní době netrápí bolavá záda či ztuhlá šíje?

Pokud dáte šanci masážní pistoli, uvidíte, že se osvědčí všem členům v domácnosti. Pokud s ní ještě nemáte zkušenosti, nemusíte si hned kupovat nejvýkonnější model. Pro začátek vám postačí i malý a přenosný kousek.

Máte-li jakékoli zdravotní problémy (zejména trpíte-li revmatismem, bolestmi kloubů, poruchou krevní srážlivosti či jakýmkoli chronickým onemocněním), určitě se před použitím poraďte se svým lékařem.

Pokud však vysoušíte domácí masážní pistoli, určitě vás překvapí, jaká pozitiva vám přinese. Její efekt se ještě znásobí, pokud ji budete používat pravidelně.

4.2/5 - (6 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.