DomůMagazínRegeneraceNejlepší masážní pomůcky na záda – (TOP 10) + Jak vybrat

Nejlepší masážní pomůcky na záda – (TOP 10) + Jak vybrat

Trpíte bolestmi zad a nemáte čas pravidelně navštěvovat profesionální maséry? Účinným řešením mohou být masážní pomůcky na záda. Jsou navrženy tak, abyste se mohli masírovat sami.

Tyto jednoduché masážní pomůcky mohou uvolnit napětí v zádech a ulevit ztuhlým a bolavým svalům. Díky pravidelné masáži se budete cítit mnohem lépe. Masáž zad vás zbaví bolesti, zvýší pohyblivost a zlepší krevní oběh.

Mezi oblíbené pomůcky pro masáž zad patří masážní váleček, masážní míček nebo masážní trojnožka. Vyberte si vhodnou masážní pomůcku a rozhýbejte ztuhlá záda.

V naší nabídce najdete 10 nejoblíbenějších modelů, které jsme vybrali podle vašich recenzí.

Nejlepší masážní pomůcky na záda

TOP 5 nejlepších masážních pomůcek na záda (dle spotřebitelů)

Elektronický masážní pás

S tímto „domácím masérem“ si umíte snadno vymasírovat záda úplně sami. Elektronický masážní pás je navržen pro ty, které trápí bolesti zad či svalů a touží po uvolnění. Vymasírovat si s ním můžete celé tělo, od šíje až po chodidla.

Navíc, je určen zcela pro každého. Ať už se věnujete sportu nebo trávíte dlouhé hodiny sezením za počítačem, tento masážní pás vám pomůže zmírnit bolesti a uvolnit celé tělo. Dokáže se přizpůsobit každé postavě i různým partiím těla.

Masážní pás je drátový a před použitím je třeba jej zapojit do sítě. Na výběr máte ze 3 rychlosti a ze 2 směrů otáčení, které se přizpůsobují partiím těla. Hloubku masáže umíte zvýšit popruhy či hmotností těla. Za zmínku stojí i režim zahřívání, který ocení zejména vaše kříže.

Dopřejte si pravidelně alespoň 5 minut masírování na každou partii a podpořte regeneraci vašich svalů.

Výhody elektronického masážního pásu:

 • vhodný k masáži celého těla
 • určen pro každého
 • pomáhá zmírňovat bolesti a uvolňovat svaly
 • na výběr máte 3 rychlosti a 2 směry otáčení
 • s popruhy

Masážní válec EPP plný

Účinnou pomůckou pro uvolnění svalů, relaxaci a mobilizaci páteře je i masážní válec, nazývaný také roller. Využít ho můžete hlavně k uvolnění bolestí v hrudní a krční páteři, ale vymasírujete si s ním klidně i celé tělo.

Pravidelnou masáží na válci přinesete úlevu vašim bolestivým a napjatým svalům i zlepšíte celkovou pružnost těla. Je vhodný i pro přípravu svalů před tréninkem či naopak, uvolnění po tréninku. Obzvlášť ho ocení lidé, kteří vedou sedavý způsob života.

Co se týče povrchu masážního válce, na trhu najdeme válce s hladkým povrchem či s výpustkami. Povrch tohoto konkrétního válce je hladký. Jeho vysoce kvalitní materiál vám poskytne přiměřený tlak po celou dobu masáže.

Výhody masážního válce:

 • vymasírujete si s ním celé tělo
 • účinná pomůcka při bolesti svalů
 • vhodný před i po tréninku
 • ocení ho lidé se sedavým zaměstnáním
 • jednoduše se používá

Masážní míček EPP dvojitý

S bolestí, regenerací a zpevněním svalů vám pomůže i dvojitý masážní míček. Je vhodná nejen pro sportovce, ale i pro lidi, kteří mají sedavý způsob zaměstnání.

Tlak míčku a stimulující válcování přinese úlevu bolavým zádům, ramenům, rukám, lýtkům, stehnům i hýždím. Dvojitý míček poskytuje silný a přesný tlak soustředěný na úzkou oblast svalů.

Za výhodu považujeme její malou velikost, díky které si ji můžete vzít kamkoli s sebou. Je vyrobena z odolného pěnového materiálu, který se působením tlaku nedeformuje.

Výhody dvojitého masážního míčku:

 • kompaktní velikost
 • určená k masáži celého těla
 • snadné používání
 • můžete si ji vzít kamkoli s sebou
 • odolný pěnový materiál

Masážní míček 500 SMALL

Věděli jste o tom, že i malý míček vás dokáže vymasírovat? Pokud nevěříte, vyzkoušejte sami. Samozřejmě, nemůže jít o jakýkoli míček. Ideální je speciální míček s přívlastkem masážní.

S míčkem si umíte sami vymasírovat záda, lýtka či klenbu chodila. Výhodou této masážní pomůcky jsou malé rozměry a nezávislost na elektrickém zdroji či baterii. Díky zmíněným vlastnostem si ji můžete vzít kamkoli s sebou.

Aby byla masáž účinná, praktikujte ji pravidelně po dobu minimálně 5 minut.

Výhody masážního míčku:

 • vhodná k masírování zad, nohou
 • kompaktní velikost
 • nezávislá na baterii či elektrickém zdroji
 • ideální na cestování
 • nízká cena

Vibrující elektronická masážní trojnožka

Chcete-li mít masážní pomůcku vždy u sebe, ať už v práci, na cestách nebo na tréninku, oceníte tuto malou vibrující masážní trojnožku. Vymasíruje vám krk, záda, prsní svaly, stehna, lýtka i ruce.

Uvolnění ztuhlých partií a svalů nastává díky vibracím, které vytváří a vaším ručním tlakem. Ten můžete přizpůsobovat podle vaší požadované intenzity.

Za kladnou stránku považujeme její snadné používání. Masážní pomůcku uvedete do chodu jedním stisknutím tlačítka ON/OFF, kterým ji v případě potřeby i vypnete. Baterii nabijete pomocí přibaleného kabelu.

O nabití vás bude informovat LED dioda, která zasvítí zeleně. Při samotném nabíjení svítí červeně. Minimální funkční doba trojnožky je 1 hodina, za kterou si jistě stihnete důkladně vymasírovat celé tělo.

Výhody vibrující masážní trojnožky:

 • můžete používat k masírování krku, zad, rukou, stehen, lýtek
 • jednoduše se používá
 • kompaktní velikost
 • vhodná na cestování, do práce i do fitka
 • dlouhá doba používání

Jak si vybrat vhodnou masážní pomůcku na záda?

Při výběru vhodné masážní pomůcky na záda je důležité zvážit několik faktorů:

Prvním faktorem je účel masáže. Některé masážní pomůcky jsou navrženy cíleně na jednu partii, zatímco jiné nabízejí uvolnění celého těla.

Dalším z nich je typ masážní pomůcky. Na výběr máte masážní válce, míče elektronické přístroje a podobně.

Výběr vhodné pomůcky souvisí i s možností nastavení intenzity zátěže. Zvažte, zda preferujete jemnější nebo silnější masáž a chcete-li mít možnost měnit intenzitu vibrací.

Od typu masážní pomůcky se odvíjí i cena.

Pro koho jsou vhodné masážní pomůcky?

Masážní pomůcky na záda jsou vhodné pro všechny. Ať už patříte k lidem, kteří se pravidelně věnují sportu nebo naopak k těm, kteří tráví hodně času sezením, tyto masážní pomůcky mohou používat všichni, kteří chtějí rozhýbat svá ztuhlá záda.

Výhody používání masážní pomůcky na záda

Používání masážní pomůcky na záda přináší několik výhod a významných přínosů pro naše zdraví. O jaké výhody jde?

Masážní pomůcka na záda může pomoci uvolnit svalové napětí a zlepšovat flexibilitu svalů. Pravidelným používáním dochází také ke zlepšení držení těla.

Pravidelná masáž s těmito pomůckami může být účinným způsobem, jak zmírnit bolest v zádech.

Masáž působí stimulující na cévní systém a může zlepšit průtok krve v oblasti zad. To znamená, že se dostává více živin a kyslíku do svalů a tkání, což může podpořit jejich regeneraci a zdraví.

Kromě pozitivních účinků na naše tělo má masáž výborné účinky také na naši mysl. Její relaxační účinky napomáhají snižovat úzkost, stres a celkové napětí.

Jaké masážní pomůcky na záda existují?

 • Masážní míčky
 • Dvojité masážní míčky
 • Masážní trojnožky
 • Vibrační míčky
 • Masážní válce
 • Vibrační válce
 • Masážní ruce
 • Elektronické masážní pásy
 • Masážní polštáře a podložky

Jak používat různé masážní pomůcky na záda?

Při pohledu na obyčejný míček vám zřejmě nebude hned jasné, jak vám pomůže s bolestí zad. Používání masážních pomůcek je však jednodušší, než si myslíte. Přesvědčte se sami:

Masážní míček a dvojitý míček

Výhodou masáží s míčky je, že k nim nepotřebujete žádnou baterii či připojení k síti. Míček si položte na zem a rolujte po něm bolavé svaly.

Záda si můžete vymasírovat i tak tak, že se postavíte ke stěně a mezi vás a stěnu položíte míček.

Zády se pak jemně po ní přesouváte. Chcete-li si vymasírovat nohy, míček položte na zem a pohybujte po něm nohou.

Elektronický masážní pás

Masírování provádí za vás. Vaším úkolem je s ním jen pohybovat po ztuhlých partiích těla.

Na začátek si však nezapomeňte navolit vhodnou rychlost a směr otáčení. Směr otáčení nahoru je určen pro nohy a směr tam a zpět pro záda. V případě potřeby si umíte tlačítkem zapnout i funkci vyhřívání.

Vibrující elektronická masážní trojnožka

Tato pomůcka po zapnutí vytváří vibrace. Stačí, že si jí budete procházet po jednotlivých partiích těla a vibracemi vás bude zbavovat ztuhlosti.

Masážní válec

Jeho používání je velmi jednoduché. Stačí si položit válec na tvrdý povrch či na stěnu a přitlačovat, resp. rolovat po něm konkrétní svaly. Tlak válce na těle si přizpůsobujete sami, podle vašich preferencí.

Cena

Masážní pomůcky na záda jsou obecně cenově dostupnou pomůckou pro domácí cvičení. Nejlevnější jsou většinou masážní míčky a trojnožky, jejichž cena začíná již od 118,50 kč. Za přijatelnou cenu můžete mít také masážní válce.

Jejich cena se pohybuje od 237 kč výše. Nejdražší jsou většinou různé elektronické masážní pomůcky, jejichž cena začíná na úrovni 1185 kč.

Závěr

Masážní pomůcky na záda patří k užitečným pomocníkům, kteří dokáží zmírnit bolesti a napětí nejen v oblasti zad. Masážní válec, masážní míče, trojnožky či elektronické masážní přístroje jsou jen prostředkem k dosažení vašeho cíle. Důležitá je zejména pravidelnost a důkladnost používání.

Masážní pomůcku vybírejte především na základě vašich preferencí, potřeb a individuálního omezení. Věříme, že i prostřednictvím našich doporučení naleznete tu správnou masážní pomůcku, která pomůže zmírnit vaše problémy.

4.6/5 - (7 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.