DomůMagazínRegeneraceMuay krém - regenerační krém + cena (recenze)

Muay krém – regenerační krém + cena (recenze)

Muay krém je celosvětově nejznámější značka sportovního krému. Je jednodušší aplikovatelnou verzí legendárního thajského oleje Namman Muay®, který používají bojovníci Muay Thai již téměř jedno století.

Byl speciálně vyvinut k použití na zahřátí před workoutem, k prevenci svalového napětí, podvrtnutí nebo zranění během sportu, k úlevě od bolestí kloubů a k použití jako domácí péče po sportovní aktivitě nebo zranění. A jelikož jeho recenze jsou téměř na 100% pozitivní, rozhodli jsme se podívat se na něj detailněji.

Muay krém

 • úleva od bolesti svalů, kloubů, otoků a modřin
 • úleva od artritidy a revmatických problémů
 • dokonale proniká do pokožky a do svalů, má chladivý a zároveň zahřívací účinek
 • nezanechává pokožku mastnou a rychle se vstřebává
 • vhodné pro sportovce před a po cvičení

Namman Muay a malý výlet do historie

Devakam Apothecary Hall, výrobce Namman Muay, byla založena v roce 1930 v Bangkoku v Thajsku. Zakladatelem společnosti byl lékárník Thongtos Intratat, který vytvořil i původní mazání Namman Muay, jehož kořeny lze nalézt v tradiční bylinné medicíně.

Původně jej používalo jen několik vybraných tělocvičen Muay Thai a teprve v roce 1963 „za vlády“ Pone Kingpetche, prvního thajského šampiona v západním stylu v boxu, se zázračný produkt Devakamu stal značkou s masovou přitažlivostí a celosvětovým dosahem.

Devakam Apothecary Hall je dnes globální společnost, která působí v oblasti teplé a studené sportovní terapie. Se svou produktovou řadou Namman Muay se již více než 85 let zaměřuje na vývoj a komercializaci produktů, které se snaží měnit život nejen profesionálních, ale také amatérských sportovců a fyzicky aktivní populace.

V Hua hin v jižním Thajsku byla odhalena AJ socha na počest Pone Kingpetch, Thontos Intratata a jejich historických úspěchů

Co je to Muay krém?

Muay thai krém je externí analgetický prostředek proti bolesti. Pomáhá udržovat konzistentnost v tréninku a namáhavé činnosti tím, že odstraní nebo redukuje nepříjemné bolesti.

Příznivě působí na krevní oběh, rychlé zotavení a dočasnou úlevu od bolesti, které jsou obvykle spojeny s kontaktem se všemi sporty nebo jakoukoli aktivitou, přetíženými svaly a šlachami, revmatismem a artritidou.

Aktivní složka methylsalicylát nebo „olej z gaulterie“ obsahuje všechny přirozené protizánětlivé složky a krém Naman Muay se nyní ve velkém používá v celém západním světě k dočasné úlevě od bolesti svalů nebo kloubů, natažení, podvrtnutí, artritidy, modřin, oteklých kloubů a bolestí.

Namman Muay je jediný druh krému, který má tyto jedinečné vlastnosti.

Složení

Všechny složky krému jsou čistě přírodního původu:

Eugenol (Hřebíčkový olej)

Hřebíčkový olej je vysoce koncentrovaná forma účinných látek nacházejících se v hřebíčku. Je to esenciální olej extrahovaný z květních poupat hřebíčkového stromu, vyrobený destilací sušených květních poupat. Olej je složen hlavně ze sloučeniny eugenol, která mu dodává charakteristickou vůni a mnohé z jeho zdravotních benefitů.

Jedním z důvodů, proč je hřebíčkový olej tak prospěšný, jsou jeho klíčové složky, mezi něž patří eugenol, eugenol acetát, beta-karyofylen, fenoly, ketony, methylsalicylát, vanilín a taniny. Tyto těkavé oleje dodávají hřebíčkovému oleji jeho silnou vůni a řadu zdravotních výhod.

Kromě svého kulinářského využití se hřebíčkový olej po staletí používá v tradiční medicíně pro své protizánětlivé, antimikrobiální a analgetické vlastnosti. Od zmírnění bolesti zubů až po zlepšení trávení, výhody hřebíčkového oleje mají široké terapeutické využití:

 • působí jako lokální anestetikum
 • je antivirový i antibakteriální
 • má antifungicidní účinky

Muay krém

muay krém

 • úleva od bolesti svalů, kloubů, otoků a modřin
 • úleva od artritidy a revmatických problémů
 • dokonale proniká do pokožky a do svalů, má chladivý a zároveň zahřívací účinek
 • nezanechává pokožku mastnou a rychle se vstřebává
 • vhodné pro sportovce před a po cvičení

Gaulterie (methylsalicilát)

Olej Gaulterie se získává z listů byliny Gaultheria, také známé jako Wintergreen. Rostlina dostala své jméno podle své přirozené predispozice pokračovat ve fotosyntéze i během zimních měsíců, čímž si zachovává zelenou barvu po celý rok.

Hlavní složkou oleje je metylsalicylát a hlavním důvodem použití oleje je využít benefity této složky, proto se „metylsalicylát“ často používá jako záměna za „olej z gaulterie“.

Podle historických záznamů některé domorodé kmeny Severní Ameriky, jako například Mohawk a Ojibwe, zjistily, že užívání této byliny je prospěšné pro zmírnění respiračních onemocnění, dýchacích potíží, vyčerpání a slabosti a pro uklidnění zánětu a bolesti. Žvýkali listy, aby snížili horečku a zabránili infekcím, a používali listy k výrobě obkladů k úlevě od bolesti, bolestivosti a podráždění.

muay krém na bolest

V medicíně se esenciální olej z gaulterie používá ke zvýšení krevního oběhu, zlepšení metabolických funkcí a zlepšení trávení, podporuje detoxikaci těla, zklidňuje záněty, zmírňuje bolest a zmírňuje příznaky psoriázy, nachlazení, infekcí a chřipky. Ti, kteří trpí artritidou, revmatismem, dnou, bolestmi kloubů a svalů, často vyhledávají masti s metylsalicilátem, neboť jeho stimulační kvalita má anestetický účinek, který pomáhá dočasně znecitlivět bolestivá místa a zároveň přispívá k pocitu tepla.

Mentol

Mentol je organická sloučenina extrahovaná z oleje rostlin Mentha z čeledi mátových.

Známý pro své chladivé a léčivé vlastnosti, je oblíbený v zubních pastách, ústních vodách, kapkách proti kašli, lécích proti nachlazení, balzámech na rty, tělových balzámech a dalších. Používá se k léčbě plaku nebo bakterií v ústech, kašel, bolest v krku a menší bolesti.

Mentol má chladivý účinek, který „vytváří příjemné rozptýlení od bolesti nebo jiných podráždění“

Mentol ve skutečnosti nesnižuje tělesnou teplotu, ale stimuluje tělesné termoreceptory. To vyšle signál do mozku, že tělo se ochlazuje.

Často se spojuje s dalšími aktivními složkami v přípravcích na potlačení kašle, na ochranu pokožky a jiných produktech. Jelikož pomáhá osvěžit a revitalizovat, lze jej použít mnoha způsoby – ať už jde o chladivou náplast na bolesti hlavy nebo uklidňující pleťové mléko k léčbě nadměrného vystavování se slunci, svědění a zánětu.

Muay krém účinky

Namman Muay Thai Creme je přípravek prémiové kvality, který se po staletí používá ke zmírnění bolesti svalů, ztuhlosti a bolesti těla. Je vyroben z přírodních ingrediencí a je široce používán thajskými boxery, bojovými umělci a sportovci na kondici a uvolnění svalů před a po tréninku.

Jedinečná směs bylinných složek v Namman Muay Thai krém pomáhá zahřát svaly a zlepšit krevní oběh, což podpoří lepší flexibilitu a snadnější pohyb. Přírodní složky krému poskytují úlevu od bolesti i relaxaci.

Jak aplikovat muay thai krém?

Příbalový leták krému doporučuje aplikovat na postižené místo 2 až 3krát denně a jemně masírovat pokožku. Po nanesení krému pokožku nezakrývejte!

Další způsob aplikace je použít krém na celé tělo jako předsportovní zahřátí a jemně vmasírovat, poté znovu aplikovat po sportu, nebo namáhavé aktivitě k uvolnění ztuhlých svalů, nebo k úlevě od bolesti.

MUAY krém cena

Cena krému o objemu 100 g se na různých internetových portálech, resp. v online lékárnách hýbe v rozmezí 260 – 340 Kč. Ne všechny lékárny ho však ve své nabídce mají – například v oblíbené lékárně dr max jej nenajdete.

muay krém

Cena je přiměřená, pokud krém používáte k ošetření bolestivých oblastí. Pokud jej však používáte jako předsportovní zahřátí na celé tělo, 100 gramové balení již za danou cenu není až tak atraktivní.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • vyroben z vysoce kvalitních přírodních surovin
 • snadné použití
 • léty ověřené účinky na bolesti kloubů, svalů i otoků
 • účinný při revmatu a artritidě

Nevýhody:

 • jak jej chcete používat jako zahřívací nástroj před tréninkem 100 gramové balení není příliš rentabilní

Hodnocení uživatelů

Z 71 ověřených recenzí na portálu Heuréka je až 68 pozitivních. Zákazníci oceňují jeho účinky při bolestech pohybového ústrojí u seniorů, jeho hřejivé vlastnosti i příznivé působení na svalovou únavu.

Autoři 3 negativních recenzí zmiňují nízkou účinnost produktu, třetí recenzent je však i přes 94 procentní doporučení krému s výrobkem spokojen.

Podívejme se na některé z recenzí i spolu:

„Velmi dobrá mastička, je pálivá – pozor na oči ale pomůže.“ IVANA

„manžel má pohmožděný nárt u nohy a mast prý mu dost pomáhá, původně jsme měli tu se „zápachem“, nyní zkoušíme inovovanou bez zápachu.“ HANA

„produkt používá celá rodina už delší dobu, super funguje, ale není pro citlivky ;).“ štepánka

„Vynikající mast.Využíváme hlavně na záda a klouby a funguje perfektně.“ jana

Shrnutí na závěr

O tisíciletími ověřených znalostech východní medicíny není pochyb. O ně se opírá i tento, již před 80 lety vyvinutý, jedinečný přípravek.

Thajský krém Namman Muay® používají lidé ze všech oblastí života; amatérští sportovci, profesionální sportovci, senioři i lidé, kteří řeší nejtěžší situace právě ve své práci, ať už jsou to hasiči, policie nebo armáda – Namman Muay® je jejich švýcarským nožem, pokud jde o ztuhlost kloubů a svalovou únavu, která je výsledkem let opakovaných pohybů v práci.

Krém je naprosto bezpečný bez známých vedlejších účinků a je součástí tradiční kultury Muay Thai.

Zdroje informací:

4.9/5 - (33 votes)

3 KOMENTÁŘE

 1. Děláte reklamu původnímu Muay krému ale odkaz máte na ten, který má jiné složení díky omezením a zásahu ze strany SUKL. Takže pochybuji, že má ten pro EU stejné účinky (vyzkoušeno a originál je k nezaplacení a kupodivu stál stejně jako různé Dolgity a Ibalginy a to asi „někomu“ vadilo).

  • Zjistila jsem to samé jako Vy a nechápu proč ho všude v shopech už nenabízí. Ten nový není tolik účinný.

 2. Proč zmizel z oběhu na shopech original muay. Byl opravdu o dost účinný než tento se prodáváte. Škoda. Když někomu opravdu něco pomůže, tak se to stáhne z oběhu. To mi rozum nebere.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.