DomůMagazínNejlepší sportovní filmy - Náš žebříček (TOP 10)

Nejlepší sportovní filmy – Náš žebříček (TOP 10)

Sportovní filmy jsou vždy skvělým způsobem, jak zobrazit silný příběh, hrdinství a neúnavnou vůli vítězství. Když jsou založeny na skutečných událostech, přinášejí nám ještě větší dávku inspirace a motivace. Zde je seznam 10 nejlepších sportovních filmů, které jsou založeny na snaze a cílevědomosti. Rozhodně stojí za to, abyste je viděli.

1. „Million Dollar Baby“ (2004)

Million Dollar Baby“ je příběh o mladém boxerském talentu Maggie Fitzgeraldové, který se snaží dosáhnout svých snů v ringu.

Film ukazuje její neúnavnou vůli dosáhnout úspěchu a také nás seznamuje s tajemstvími a kontroverzemi, které se skrývají v boxerském světě.

2. Race (2016)

Tento film sleduje příběh amerického běžce, Jesseho Owense, který se stal hrdinou berlínských her 1936.

Snaha Jesseho Owense stát se největším atletem v historii ho přivedla na světovou scénu olympijských her v roce 1936, kde čelí vizi árijské nadvlády Adolfa Hitlera.

Film ukazuje, jak Owens překonal rasové bariéry a stal se jedním z největších běžců všech dob. Film ukazuje, jak Owens překonal nejen překážky na trati, ale také rasové překážky v té době.

3. Rudy (1993)

Tento film je skutečným příběhem o neustálé touze po snech a nezlomné vůli. Rudy Ruettiger je mladý muž, který sní o tom, že se stane fotbalovým hráčem Notre Dame.

Navzdory všem překážkám a nástrahám se mu konečně podařilo splnit svůj sen a stát se členem týmu. Tento film vás dojme a motivuje vás k tomu, abyste se snažili dosáhnout svých cílů bez ohledu na překážky.

4. Rocky (1976)

Rocky Balboa je bývalý boxerský zápasník, který se po ukončení kariéry nachází v těžkých životních okolnostech.

Když dostane šanci zápasit proti světovému šampionovi, využije ji a snaží se dosáhnout svého senu. Film Rocky je plný napětí, emocí a motivace a ukazuje nám, že s hrdostí a odhodláním můžeme dosáhnout všeho, co chceme.

5. Hoosiers (1986)

Hoosiers je film o basketbalovém týmu z malého města, který se dostane až do státního finále. Film ukazuje, jak trenér a hráči bojují o své sny a jak spolu překonávají překážky.

Tento film je skvělým příkladem toho, jak může sport spojovat lidi a jak může být silným nástrojem pro dosahování cílů

6. „Tyson“ (2008)

Film „Tyson“ se odehrává v roce 1980 a sleduje příběh amerického boxera Mika Tysona, který se stal nejmladším šampionem váhové kategorie v historii.

Film ukazuje Tysona jako mladého a neohroženého bojovníka, který se vypracoval na vrchol žebříčku, ale také ukazuje jeho kontroverzní život mimo ringu.

7. „Miracle on ice“ (1981)

Zázrak na ledě“ sleduje příběh amerického hokejového týmu, který v roce 1980 získal zlaté medaile na Zimních olympijských hrách v Lake Placid.

Film ukazuje skvělý výkon týmu proti všem odds a jak překonali velkého favorita Sovětského svazu.

8. „Searching for Bobby Fisher“ (2006)

Nevinné tahy“ je film založen na skutečném životě skvělého amerického šachisty Bobbyho Fischera.

Film ukazuje Fischerův boj o vrchol světa šachu a jeho vzestup a pád v průběhu let.

9. The fighter (2010)

Tento film ukazuje boj bývalého šampiona v boxu, Micky Warda, s rodinnými problémy a zraněními. Film ukazuje, jak se Ward rozhodne znovu nastoupit do ringu a získat svůj titul znovu.

Mark Wahlberg ztvárňuje Mickyho Warda a film je natočen tak, že diváci mohou vidět, jak se překonává vše, co mu stojí v cestě.

10. Why We Ride (2013)

Why We Ride vás zanese do světa motocyklů, jeho počátků, prvního závodu až do dnešní moderní doby.

Filmem provázejí legendy jako jsou Valentino Rossi nebo Keith Code, včetně dalších jezdců, kteří vám dodají ten nejlepší přehled do této šílené komunity.

Závěr

Některé z nejlepších sportovních filmů jsou založeny na skutečných událostech. Tyto filmy ukazují, jak sportovci překonávají překážky a dosahují svých snů.

V tomto článku jsme vám představili nejlepší sportovní filmy.

Až 8 z nich je založeno na skutečné události. Doufám, že se vám náš seznam líbil. Ve čtení zajímavých článků můžete pokračovat v kategorii Magazín.

4.4/5 - (10 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.