DomůDoplňky stravySpalovače tukůNejlepší spalovač tuků? Máme odpověď + (TOP 5)

Nejlepší spalovač tuků? Máme odpověď + (TOP 5)

Hledáte efektivního pomocníka při cvičení a redukční dietě? Spalovače tuků jsou účinné doplňky, které dokáží urychlit vaše hubnutí, zvýšit fungování metabolismu a pomoci vám při odbourávání tuků z těla. Důležité je vybrat kvalitní spalovač tuků, který vám přinese požadované výsledky.

Spalovače tuků jsou suplementy, které obsahují látky, díky kterým dokážete při dietě a cvičení urychlit odbourávání tuků z těla.

Nejde však o žádnou zázračnou pilulku na hubnutí, protože i u kvalitních spalovačů musíte pro požadovaný efekt dodržovat určitý dietní režim a pohyb. Spalovač tuků vás však v tomto směru dokáže rychleji přiblížit k vytouženému cíli.

Spalovač tuků funguje na principu zvyšování tělesné teploty o několik desetin stupně, díky čemuž dokáží zvýšit výdej energie až o 10 % v závislosti na složení a aplikovaném množství.

Nejlepší spalovač tuků

Co je to spalovač tuků a na jakém principu funguje

Spalovače tuků jsou doplňky výživy při cvičení a redukční dietě, které pomáhají zvyšovat metabolismus, spalovat tuk a podporují hubnutí.

Některé druhy spalovačů jsou založeny výhradně na přírodní bázi, ty méně kvalitní obsahují několik nezdravých ingrediencí, kterým byste se měli určitě vyhnout.

Pokud plánujete shodit tuk a vyrýsovat vaše tělo, spalovače tuků mohou být v tomto případě velkým pomocníkem, není třeba však čekat zázraky.

Nejlépe fungují ruku v ruce s úpravou stravy a pravidelným pohybem.

Jak funguje spalovač tuků v praxi

Spalovač obsahuje klíčové složky, které jsou navrženy tak, aby stimulovaly hormonální reakce v těle a začaly rozkládat tuk, který tělo využívá jako zdroj paliva.

Hlavní složkou většiny spalovačů tuků je kofein, který zvyšuje metabolismus a pomáhá tělu využívat tuk jako palivo. Rovněž po něm budete mít i více energie na silový a kardio trénink.

Spalovače tuků však musíte i v tomto případě používat v kombinaci s vyváženou stravou, jinak nedosáhnete vytouženého efektu. Nejlepší je jej používat 30 až 60 minut před tréninkem a na lačný žaludek, kdy poskytne nejrychlejší a nejsilnější účinek.

Složení spalovačů tuků

Spalovač obsahuje několik látek, přičemž každá působí v těle jinak a přináší s sebou různé benefity.

Kofein

Kofein může být ve vysokých dávkách nebezpečný, přírodní kofein s mírou však obsahuje množství zdraví prospěšných antioxidantů.

Podle dostupné studie vědci zjistili, že kofein dokáže zvýšit funkci metabolismu až o 11%. To znamená, že tělo využívá tuk k efektivnější výrobě energie, díky čemuž jej snáze spalujete.

Synefrin

Synefrin je látka, která má podobný mechanismus působení jako efedrin, který je na trhu zakázán. A to z toho důvodu, že způsobuje arytmii, zvýšený krevní tlak, nespavost, závislost a další nežádoucí účinky.

Přestože synefrin má nižší účinek než efedrin, potlačuje chuť k jídlu, zejména chuť na sacharidy a sladká jídla. Při jeho užívání se mohou dostavit problémy s trávením.

spalovač tuků

Extrakt ze zeleného čaje a zelené kávy

Zelený čaj je oblíbený nápoj, který nejen že dobře chutná, ale dokáže pomoci i při redukci hmotnosti.

V tomto procesu vám dokáží pomoci konkrétní složky zeleného čaje (EGCG), které dokáží zvýšit výdej energie až o 5 %.

Co se týče zelené kávy, zde se účinná složka nazývá kyselina chlorogenová. Tato látka pomáhá při:

 • spalování tuku,
 • přispívá ke zdraví vašeho srdce,
 • snižuje krevní tlak.

CLA

CLA, tedy konjugovaná kyselina linolová je složka kvalitního spalovače tuků, která zabraňuje vstřebávání tuků z potravy.

Jedná se o látku, kterou je třeba užívat dlouhodobě, aby vám přinesla prokazatelný efekt.

Karnitin

Karnitin je aminokyselina, kterou si tělo dokáže vyrobit samo, ale rovněž ji přijímáme i z potraviny. Největší dávka karnitinu se nachází v tmavém mase, avšak abyste přijali dostatečnou doporučenou dávku, museli byste sníst obrovské množství.

Karnitin se využívá jako okamžitý zdroj energie, umožňuje podat delší a intenzivnější tělesný výkon, zlepšuje kvalitu kostí, posiluje imunitu, u mužů zlepšuje kvalitu a množství spermií.

 

HCA

Kyselina hydroxycitronová (HCA) je látka obsažená ve spalovači tuků, která potlačuje přeměnu sacharidů na tuky.

Její dalšími benefity jsou v případě hubnutí a rýsování postavy antikatabolické vlastnosti a potlačení chuti k jídlu.

Kapsaicin

Kapsaicin je rostlinný alkaloid, který je zodpovědný za pálivou chuť papriky. Tato látka má termogenní účinky, což při cvičení znamená, že využívá tuku jako okamžitého zdroje energie.

Její nástup je rychlý, člověk začne pociťovat velké návaly horka. Mezi její hlavní výhody rovněž patří i to, že jde o silný antikarcinogen, který slouží jako prevence proti vzniku rakoviny.

Typy spalovačů tuků, které trh nabízí

Na trhu existují 2 typy spalovačů, a to komplexní spalovače a doplňky, které obsahují pouze jednu látku.

Komplexní spalovače tuků obsahují několik látek, které mají ve spojení s jinými látkami synergické účinky. To znamená, že se účinek a efekt spalovače zvyšuje.

Na druhé straně existují spalovače, které obsahují pouze jednu látku, jako například kofein, karnitin nebo synefrin. V tomto případě si můžete koupit jednotlivé látky jako samostatný doplněk výživy, a vzájemně je mezi sebou kombinovat.

Spalovače tuků dostanete koupit jako pilulky, prášek nebo tekutý spalovač.

Trénuješ, dodržuješ stravu a hledáš ještě nějaký způsob, jakým hubnutí podpořit? Zastavilo se ti hubnutí a hledáš způsob, jak ho opět nastartovat? Poradíme ti, jak vybrat nejlepší spalovač tuků přesně pro tebe.

Zvažuješ pořízení spalovače tuku, ale pořád nevíš, který vybrat? Tady je náš výběr nejlepších spalovačů tuku na trhu.

Hledáš účinný spalovač tuků na břicho?

Zamyslel ses ale někdy nad otázkou, zda spalovače tuku opravdu fungují nebo se jedná o obyčejný reklamní trik?

Pojďme se proto na spalovače podívat trochu zblízka – a pořádně kritickým očkem. Které spalovače se vyplatí a které jsou pouze vyhozené peníze? Co by měl obsahovat účinný spalovač tuku?

Naši odborníci vybrali – 5 nejlepších spalovačů tuku

Co je spalovač tuků?

Spalovače tuku patří bezpochyby mezi nejzajímavější a nejoblíbenější produkty na trhu s doplňky stravy.

Pod pojmem „spalovač tuku“ si většina z nás představí preparát, který nám pomůže na cestě k vysněné postavě.

Pro každého z nás znamená ideální postava něco jiného. Cihličky na břiše, vyrýsované svaly, štíhlé nohy, úzký pas. Jedno však mají společné – málokdy mají něco společně s nadbytečným tukem.

Pokud aktivně sportujeme, chceme své svaly jednoduše ukázat světu. Říci – podívej se, žiji zdravě, hýbu se, cítím se skvěle!
spalovač tuků

Dříve či později ale přijde během hubnutí období, kdy se naše tělo začne dalšímu úbytku bránit a hubnutí se tak stává náročnějším.

Tehdy se mnoho lidí začne rozhlížet po možnosti, jak hubnutí podpořit a celý proces si trochu ulehčit.

Rozhodnutí často padne na spalovač tuků, od něhož však máme často nereálná očekávání.

Jaké účinky má spalovač tuků?

 • akutně zvýší metabolismus tuků nebo energetický výdej
 • snižují absorpci tuků
 • podporují hubnutí
 • zvyšují oxidaci tuků během cvičení
 • způsobují adaptace, které pomáhají našemu tělu efektivněji spalovat tuk

Jak můžeš vidět, spalovače sami od sebe tuk nepálí.

Mohou ti pomoci k jeho efektivnějšímu využití, v případě některých pilulek na hubnutí působí přímo v tenkém střevě, kde zabraňují vstřebávání tuků ze stravy (většinou sníží množství přijatého tuku asi o třetinu).

Proč jsou spalovače tuku tak oblíbené?

Důvodů, proč patří k nejvyhledávanějším doplňkům stravy (zejména před létem 😊), může být více.

Výrobci často slibují nejen rapidní úbytek hmotnosti a příval energie, ale také zlepšení celkového zdravotního stavu, zlepšení výkonu – či všechno dohromady.

Spalovače tuku jsou pouze doplňky stravy

Pod tímto pojmem si pravděpodobně většina necvičících lidí představí zázračný přípravek, který začne ve tvém těle spalovat tuky „ve velkém“ a ty máš raz dva vysněnou postavu.

Hned na začátku je tedy důležité říci, že takhle to nefunguje!

Spalovače tuku jsou pouze doplňky stravy, které společně se správným tréninkovým plánem a jídelníčkem dokáží urychlit a podpořit spalování tuků.

Laicky řečeno, urychlí ti cestu za dosažením cíle v podobě štíhlejší a lépe vyformované postavy, ale nebude to zadarmo a bez tvého aktivního přičinění.

Beze změny životosprávy to nepůjde

Jelikož však stále jde jen o doplněk stravy, je třeba i vhodně změnit životosprávu.

Nacpávat se spalovači tuků, sedět u televize a jíst chipsy ti určitě vytoužený váhový úbytek nezaručí.

O tom, jestli budeš hubnout, bude vždy rozhodovat celková energetická bilance – tzv. . kalorický deficit. Je tedy důležité, abys i během užívání spalovače tuků přijímal stále méně kalorií, než kolik tvé tělo přes den potřebuje.
spalovač tuků

Svou denní energetickou potřebu si jednoduše vypočteš podle návodu v tomto článku. Užitečnou pomůckou v dietě je zapisování snědených kalorií do některé z dostupných aplikací (například MyFitnessPal nebo Kalorické tabulky).

Jednoduše se ovládají a máš vždy pod kontrolou, kolik kalorií můžeš ještě za den sníst na to, abys stále postupoval ke svému cíli.

Reklamy na spalovače tuků často zavádějí

Od spalovačů tuků mnoho lidí díky klamavým reklamám a různým obchodním praktikám očekává hotové zázraky.

Popisům těchto přípravků je však třeba věnovat dávku zdravého skepticismu.

Těžko je totiž uvěřitelné, že poté, co sníš balení pilulek, zhubneš velké množství tuků a tvá postava bude jako vyměněna.

Pokud máš takovou představu, tak jediné hubnutí, které pocítíš, bude uvnitř tvé peněženky. Odejdou z ní totiž zbytečně vyhozené peníze.

Veškerý tuk, který na sobě máme, jsme nenabrali za jeden den, dokonce ani ne za týden či měsíc. Dej proto hubnutí čas a měj od spalovače tuků reálná očekávání.

Beze změny životosprávy se žádné změny svého těla nedočkáš.

Se sportem se hubne jednodušší

Začít musíš u sebe, a to nejlépe pořádnou sportovní aktivitou. Počítej s tím, že bez běhu, rychlejší chůze, jízdy na kole, plavání, lyžování nebo mnoha a mnoha jiných aktivit tvé hubnutí nebude vůbec účinné a spalovače tuků budou jen drahým doplňkem bez účinku.

Pokud však víš, že bez pořádné fyzické aktivity zhubneš mnohem těžší, jsi tady na správném místě – a teď jsou pro tebe doplňky jako spalovače tuků vhodné.

Tvoji snahu totiž v tomto případě dokážou dostatečně podpořit as tuky dolů ti pomohou.

Opravdu spalovače tuků fungují?

Má spalovač tuků účinek a smysl?

Rozhodně, spalovače tuků mají smysl a mnoho lidí na ně nedá dopustit. Je to však jen díky tomu, že je užívají správně.

Správným způsobem užívání je užívání na podporu své fyzické aktivity.

Sport ale i kvalitní výživa musí být pro tvé tělo základem. Teprve poté se spalovače tuků začnou vyplácet.

Sport pomůže spálit větší množství kalorií, což je při hubnutí klíčové. Adekvátní výživa s dostatkem bílkovin a sacharidů umožní tělu správně zregenerovat – a ty jsi tak v plné síle připraven na další trénink.

sexi postava spalovač tuků

Nepůjde to hned a klíčová je motivace

Hubnutí není jednoduché – a změna životního stylu je ještě náročnější. Na cestě za novým tělem nehledej dokonalost. Mnohem důležitější je plán dodržovat z dlouhodobého hlediska.

Konzistence při cvičení a dodržování zdravého životního stylu ti totiž zaručí, že se nevrátíš do starých kolejí a znovu nepřibereš.

Pojďme se tedy nyní po základních informacích (svědomí by nám to neodpustilo 😊) podívat na to, čím jsou spalovače nejčastěji tvořeny.

Podíváme se také co v nich vyhledávat a jaké účinné látky ti nejvíc pomohou.

Jaký spalovač je pro mě vhodný?

U spalovačů tuků nelze s naprostou přesností říci, který bude vhodný právě pro tebe obecně. Vždy vybírej podle obsažených účinných látek, které popisujeme níže.

Ve složení pravděpodobně najdeš další množství látek, které ale ve spalovači tuku buď nejsou nutné nebo je jejich funkce jiná: například vitamíny, minerály či další přídavné látky (například konzervanty, aromata a barviva).

Vždy vybírej s rozmyslem.

Vysoká cena spalovače ještě nemusí znamenat vysokou kvalitu.

Účinné látky ve spalovačích tuků

Za účinky spalovačů tuků stojí věda a poznatky o interakci určitých látek s fyziologií člověka. Výsledkem působení těchto látek je urychlení hubnutí, rapidnější spalování tuků a často i zvýšení hladiny energie.

Využívají se proto látky, které mají něco společného se získáváním energie, případně dokážou  nastartovat tukový metabolismus.

Spalovače tuku často obsahují i různé stimulanty, které přímo spalování tuků nepodporují, ale dokážeš díky nim odcvičit delší, tvrdší a kvalitnější trénink. Nebo si představ situaci, kdy přijdeš vyflnutý z práce, ale víš, že by sis měl jít ještě alespoň na půlhodinu zaběhat.

Za normálních okolností by ses na to asi vykašlal – vhodný spalovač tě ale dokáže nabudit natolik, že si ty tenisky obuješ a co víc – trénink bude i docela povedený.

Často se využívají i látky v kombinacích, které se navzájem podporují – mají tzv. synergický účinek.

Které látky nejčastěji obsahuje spalovač tuků?

 • kofein
 • L-karnitin
 • extrakt ze zeleného čaje
 • CLA (konjugovaná kyselina linolová)
 • chrom
 • cholin
 • lecitin
 • fukoxanthin
 • kapsaicin
 • forskolin
 • EGCG
 • pyruvát
 • psylium
 • efedrin
 • synefrin
 • HCA

Všechny výše uvedené látky v několika výzkumech potvrdily svůj účinek při spalování tuků. Některé mají za sebou dostatek vědeckého výzkumu, jiné méně.

Některé látky jsou podceňovány a považovány za druhořadé (například kofein), jiné si vysloužily obrovskou pozornost veřejnosti, ale s jejich účinky v případě spalování tuků je to minimálně sporné (například L-karnitin).

Pojďme se nyní na jednotlivé složky spalovačů tuků podívat blíže.

Kofein

Kofein patří mezi látky, které většina z nás přijímá každý den, aniž bychom se nad tím více pozastavili. Najdeme ho v kávě, energetických nápojích, kolových nápojích, dokonce i v čaji či tmavé čokoládě.

Z chemického hlediska jde o rostlinnou látku – tzv. alkaloid, který se získává z listů čajovníku nebo kávových zrn.

První výzkumy o kofeinu se objevily již v 70. letech minulého století, patří tedy k nejprozkoumanějším doplňkům stravy.

sexi žena spalovač tuků

Do roku 2004 patřil k dopingovým látkám a byl Světovou antidopingovou agenturou zakázán v případě soutěží – dnes je ale jeho suplementace povolena a rozšířena.

Jaký účinek má kofein?

 • zvyšuje oxidaci (spalování) tuků
 • zlepšuje dostupnost tuku jako zdroje energie (zvyšuje koncentraci volných mastných kyselin v plazmě)
 • zvyšuje tvorbu tepla, čímž zvyšuje energetický výdej
 • zlepšuje sportovní výkon
 • potlačuje vnímání únavy
 • šetří během sportovního výkonu sacharidy
 • zvyšuje aktivitu sympatiku (část nervového systému, která nás chystá „na akci“)
 • uvolňuje mastné kyseliny z adipocytů
 • zvyšuje množství adrenalinu

Kofein se většinou využívá v dávkách 3 – 6 mg/kg tělesné hmotnosti, mírně vyšší dávky potvrdily i zvýšení hodnoty bazálního metabolismu (cca od 8 mg/kg tělesné hmotnosti) po dobu 3 hodin od užití.

Pozdější studie však potvrdily tento efekt i při nižších dávkách: již 100 mg kofeinu zvýšilo klidový metabolismus o 3–4 %.

Ve stejné fázi, kdy opakovali konzumaci kofeinu ve 2-hodinových intervalech po dobu 12 hodin, došly ke zvýšení klidového metabolismu o 11 % – a to už je co říct. U běžného člověka je to kolem 160 kcal, což je ekvivalentem například jedné housky, malého piva nebo dvou velkých jablek.

L-karnitin

L-karnitin patří mezi nejznámější a nejpoužívanější látky využívané ke spalování přebytečných tuků v těle. Díky jeho pomoci můžeš shodit i několik kilogramů váhy, je však třeba dodržet některé hlavní zásady užívání.

Jak funguje L-karnitin?

L-karnitin má při tukovém metabolismu jeden z nejdůležitějších úkolů. Můžeš si ho představit jako autobus, který tě dopraví z bodu A do bodu B.

Tedy, ne tebe, ale tvé mastné kyseliny z tukových buněk. Přenáší je totiž přímo do centra dění – do mitochondrie. Tu si můžeš představit jako energetické centrum buňky, kde se tuky přeměňují na energii.

L-karnitin je často přeceňován

Víra, že užívání L-karnitinu pomůže zhubnout vychází z předpokladu, že běžná konzumace zvyšuje hladinu karnitinu ve svalech, což následně zvýší i spalování tuků.

To však v následujících výzkumech nepotvrdilo – ani 6 gramů karnitinu denně po dobu 2 týdnů nemělo žádný efekt na hladinu karnitinu ve svalech.

Je proto karnitin ve spalovačích zbytečný?

Mnoho lidí po karnitinu popisuje příval energie a zvýšenou produkci tepla. Víc se potíš, víc vládneš – a v konečném důsledku když ti karnitin pomůže pořádně se vyhecovat, proč ne? Neměl by být jedinou kartou, na kterou vsadíš, ale když se ve spalovači tuků ve složení objeví, na škodu to rozhodně není.

Počítej s tím, že karnitin je třeba užívat delší dobu, aby jeho výsledky byly viditelné. Poslední výzkumy naznačují, že vyšší koncentrace karnitinu ve svalech po užívání se objeví, pokud karnitin konzumuješ spolu s větším množstvím sacharidů.

Pro běžné lidi, kteří chtějí zhubnout, to sice bude spíše kontraproduktivní. Pokud ale patříš k aktivním sportovcům, kteří potřebují kvalitně trénovat a vedle toho musí být v kalorickém deficitu, může být toto cesta, jak zvýšit efektivitu karnitinu.

L-Karnitin má oproti jiným účinným látkám výhodu ve velmi vysoké toleranci u většiny lidí a je tak vhodný téměř pro každého, kdo plánuje shodit nějaké to kilo. Rovněž nemá téměř žádné vedlejší účinky a narozdíl od jiných stimulantů nenarušuje spánek.

L-karnitin od GymBeam

Hledáš kvalitní spalovač tuku založený na L-karnitinu? Vyzkoušej následující produkt od firmy GymBeam. Je kvalitní a za super cenu.

HCA – Garcinia Cambogia

Přípravky s obsahem HCA tedy extraktu z rostliny Garcinie kambodžské jsou dalším velmi účinným spalovačem tuků.

Díky účinku HCA, který zabraňuje ukládání sacharidů ze sladkých jídel jako podkožního tuku.

Vhodný je tedy zejména pokud neustále mlsáš sladké a nemůžeš se zbavit svých chutí na sladkosti. Jedná se o výborný přírodní spalovač tuků.

Synefrin

Synephrine je přírodní látka, která se nachází v plodech rostliny Citrus aurantium (nebo i hořký pomeranč) je čistě přírodní a při náročné aktivitě velmi účinný spalovač tuku.

Synephrine funguje na principu zvýšené termogeneze, při které v těle zvyšuje teplo a tím se zvyšuje energetický výdej a je jedním z nejsilnějších spalovačů tuku na trhu.

Díky tomuto účinnému mechanismu se rychleji odbourávají tuky. Často se ho lidé bojí kvůli nadměrnému pocení, které se kvůli zvýšené tvorbě tepla často objevuje.

Dbej proto během i po cvičení na doplňování tekutin, abys předešel dehydrataci.

Synefrin od GymBeam

Hledáš kvalitní spalovač tuku založený na synefrině? Vyzkoušej následující produkt od firmy GymBeam. Je kvalitní a za super cenu.

Chitosan

Chitosan je preparát, který má za úkol navázat na sebe tuk, který je následně vyloučen z těla.

Jednoduše řečeno, chitosan má za úkol zabránit tuku, aby se dostal do krve, kde by už „nebylo cesty zpět“ a naše tělo by ho muselo využít jako zdroj energie – nebo uložit.

Negativním vlivem tohoto spalovače jsou možné projímavé účinky.

Z tohoto velmi zřejmého důvodu není mezi lidmi příliš oblíbený.

Guarana

Guarana podporuje metabolismus tuků a přispívá k normální tělesné i duševní vitalitě. Její hlavní složkou je kofein, který se však vstřebává pomaleji než ten obsažený v kávových zrnkách.

Guarana dále obsahuje látku guaranin, který stimuluje centrální nervovou soustavu tak, že odstraňuje psychickou i fyzickou únavu. Zvyšuje také výkon našeho organizmu a chuť do cvičení.

Guarana také zvyšuje rychlost metabolismu tuků a omezuje chuť k jídlu. Dále obsahuje vitamín C a vitamíny skupiny B.

Zelený čaj a zelená káva

Zelený čaj i káva patří mezi účinné látky používané ve spalovačích tuků s více aktivními složkami. Mezi nejčastěji patří EGCG – epigalokatechin galát, což je rostlinná látka podporující spalování tuků – a tvoří většinu složení extraktu ze zeleného čaje.

Hlavní účinnou látku zelené kávy zase tvoří kyselina chlorogenová, které se také připisují účinky při zvýšeném spalování tuků.

Zelená káva a zelený čaj mají povzbuzující účinky na tělo a někdy fungují také jako afrodiziakum. Díky vybuzení těla k větší aktivitě dochází i k vyšším energetickým výdajům a tím i spalování tuků.

Tyto přípravky však nejsou příliš vhodné pro osoby s vysokým tlakem, trpící nespavostí nebo žaludečními problémy.

Zdroje:

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1467-789X.2011.00908.x

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19597519

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK77155/

 Zelený čaj

Hledáš kvalitní spalovač tuku založený na zeleném čaji? Vyzkoušej následující produkt od firmy GymBeam. Je kvalitní a za super cenu.

Vláknina

Vláknina je známá jako pomocník při mnoha problémech. Problémy se zažíváním nejsou výjimkou.

Díky svým účinkům na zažívání a optimální zdraví střeva je pro spalování tuků velmi vhodná a mnoho spalovačů ji proto obsahuje.

Bývá to například ve formě glukomanánu či extraktů – například z malin, manga či psylia.

Vláknina také částečně dokáže omezovat pocit hladu, takže konzumace ovoce a zeleniny by měla být jedním z hlavních principů úspěšného jídelníčku na hubnutí.

Zdroj:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3342503/

Jak užívat silný spalovač tuků?

Na trhu se stále častěji setkáváme i se silnými stimulanty, které se prodávají jako nejsilnější spalovače tuků.

Při používání těchto přípravků je na místě zvýšená opatrnost.

Poradíme ti, jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem tak, abys nepocítil jejich sílu negativně.

Použití silnějších stimulantů

Mnoho lidí má se spalovači tuků špatné zkušenosti nebo mají pocit, že nefungují.

Pojďme se tedy zamyslet nad tím, čím to může být.

Předávkování
spalovač tuků zdravé hubnutí

Stimulanty (často ty vyrobené v Americe) bývají opravdu silné a účinné.

Negativem jsou špatné zkušenosti lidí, kteří je používají nesprávně. Nevědomky se předávkují a pak dávají použitým přípravkům špatné jméno nevěda, že se jedná o předávkování kofeinem nebo jinými stimulanty.

Často se v praxi můžeš setkat i s dovozem amerických výrobků, které mohou obsahovat zakázané látky či vyšší množství účinných látek, než které jsou povoleny na našem trhu.

Při předávkování stimulanty jsou tyto příznaky:

 • podrážděnost
 • deprese a pocit beznaděje
 • malátnost

Při tom stačí tak málo – brát přípravky rozumně a oni budou perfektně fungovat.

Jak používat stimulanty správně?

Spalovače tuků a předtréninkovky jsou skvělým doplňkem tréninku, někdy ale umí nadělat více škody než užitku.

Vždy si proto přečti pokyny k užívání a dodržuj je!

 • nepřekračuj denní doporučenou dávku
 • vyzkoušej tvou individuální snášenlivost: můžeš je užívat nalačno, jak doporučuje výrobce? Nezpůsobují ti zažívací potíže?
 • neužívej spalovače tuků s obsahem nakopávačů večer – mohly by způsobit, že se ti bude hůře usínat, resp. se budeš v noci budit. A kvalitní spánek je rovněž důležitým pilířem hubnutí.

Investuj peníze s rozumem

Suma sumárum, spalovač tuku je přípravek vhodný pro ženy i muže hledající efektivnější regulování hmotnosti.

Může ti pomoci ke krásné postavě, ale bez vloženého úsilí ti bude úplně k ničemu.

Proto investuj své finance také do zdravého a vyváženého jídelníčku od odborníka a pořiď si permanentku do fitka nebo kvalitní běžecké tenisky – a hýbej se.

4 tipy, jak si vybrat kvalitní spalovač tuků

Uvažujete-li nad koupí kvalitního spalovače tuků, při jeho výběru byste se měli zaměřit na několik parametrů, které vám při výběru pomohou.

Mezi hlavní oblasti patří recenze od uživatelů, složení, cena a forma.

Recenze od uživatelů

Dnes není nic jednoduššího, než si zapnout internet a přečíst si recenze na produkt, který se chystáte koupit. Hlavně v případě, pokud se chystáte koupit si produkt, který není úplně nejlevnější.

Na základě recenzí naleznete i na jednotlivých stránkách doporučení prodejců, který spalovač tuků je u nich nejprodávanější.

Samotné výsledky spalovačů se však liší v závislosti na tom, jak dlouho ho člověk používá a na jeho životním stylu.

Složení

Jak jsme již psali výše, spalovače tuků mohou obsahovat několik látek současně nebo pouze jednu konkrétní látku.

Některé složky ve spalovačích pomáhají potlačit chuť k jídlu, předcházet ukládání tuků nebo podpořit rychlost metabolismu.

Proto pokud potřebujete konkrétní složku, můžete si pořídit komplexní spalovač tuků, nebo si sami vyskládat jednotlivé doplňky výživy podle vašich potřeb.

Cena

V tomto případě platí, že nejdražší spalovač tuků nemusí být nutně i ten nejlepší. Jeho cenu může ovlivňovat jeho složení, hmotnost nebo počet pilulek či samotná značka.

Nejlevnější spalovače tuků jsou v tekuté formě, koupíte je již od 24 kč. Jedná se však o jednorázovou dávku v podobě shotu.

Ty dražší spalovače se pohybují v cenovém rozmezí od 1188 do 1545 kč.

 

Tablety, prášek nebo tekutá forma

Doplňky ke spalování tuků jsou dostupné ve formě tekutého shotu, prášku nebo tabletek.

V tomto případě výběr záleží jen na vás a na tom, jakou formu při užívání preferujete. Samotná forma by se neměla odrazit na jeho účinku.

 

4.4/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.