DomůFitnessTrampolína na jumping - Kde koupit? + (výběr těch nej)

Trampolína na jumping – Kde koupit? + (výběr těch nej)

Skákání na trampolíně je ideální způsob, jak podpořit své celkové zdraví. Pomůže vám zlepšit zdraví srdce, vytrvalost a v neposlední řadě je to skvělá psychohygiena. Pojďme se společně podívat na to, jak se vybírá ta nejlepší trampolína k jumpingu.

Nejlepší trampolíny na jumping – náš výběr

 

1. Jumping fitness trampolína inSPORTline Cordy

Tato kulatá fitness trampolína má až 114 cm, takže budete mít dostatek prostoru pro skákání. Rukojeť lze také nastavit do tří různých úrovní. Co se týče zpracování, tak je opravdu kvalitní a odpovídá ceně. Hlavní výhodou je bezpružinové zpracování, což zajišťuje tichý chod a 8 nohou trampolíny zajistí dokonalou stabilitu!

Trampolína na jumping Cordy od inSPORTline.cz
cena od 2.670 Kč

2. Trampolína na fitness TRAMPO500

Tato trampolína TRAMPO500 z decathlonu je tichá, stabilní a poskytuje dostatek prostoru pro skákání, a proto jí více než 500 zákazníků udělilo pět hvězdiček. Jeden zákazník napsal, že tato trampolína je „superstabilní“. Lidé také často oceňují, že je dostatečně tichá na to, aby ji mohli používat, dokonce i když je dítě spí. Tato trampolína má perfektní velikost, pevnou rukojeť a přijatelnou cenu.

Trampolína TRAMPO 500 z decathlon.cz
cena od 2.640 Kč

3. Trampolína MASTER FITNESS

Trampolína od MASTER FITNESS má kvalitní odrazovou plochu. Je bez pružin a má tichý chod. Stabilitu zajišťuje 6 nohou a trampolína má také certifikáty bezpečnosti. Nosnost této trampolíny je 100 kg!

Trampolína MASTER FITNESS
cena od 1.770 Kč

Jak vybrat trampolínu na jumping?

Existuje několik detailů, které je třeba mít na paměti, abyste si vybrali kvalitní produkt, který vám umožní plnohodnotně odcvičit váš trénink.

Velikost trampolíny

Při výběru fitness trampolíny je velikost jedním z klíčových faktorů.

Obvykle se pohybují v rozmezí od 91 cm do 140 cm, přičemž větší trampolíny poskytují větší plochu pro cvičení.

Pokud jste začátečník, doporučujeme zvolit menší velikost, abyste si zvykli na cvičení.

Pokročilí cvičenci by mohli preferovat větší trampolíny, které poskytují větší plochu pro komplexnější cviky.

Kvalita materiálu skákacího povrchu

Materiál je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit při koupi trampolíny.

Kvalita materiálů, ze kterých je trampolína vyrobena, je dalším důležitým faktorem, na který byste měli při výběru myslet.

Povrchový materiál je první částí trampolíny, se kterou přijdete do kontaktu, je nezbytné, aby byl kvalitní a vydržel i náročné a dlouhodobé používání.

Skvělá fitness trampolína by měla být vyrobena z kvalitních a odolných materiálů, které zajistí její dlouhou životnost.

Zvolit byste měli trampolínu s odolnými pružinami a pevným rámem, který zajistí stabilitu a bezpečnost při cvičení.

Většina trampolínových povrchů je vyrobena z umělých vláken, jako je nylon nebo polyethylen. Kvalitní trampolína má pevný ale měkký povrch!

Pružiny

Povrch trampolíny je k rámu připevněn sérií pružin, které umožňují typický odraz trampolíny. Typ pružin na trampolíně, kterou si koupíte, je jedním z nejdůležitějších prvků, které je třeba zvážit při výběru.

Ocelové pružiny jsou odolné a pevné, ale mohou být i dosti hlučné. Kovové pružiny, které jsou příliš silné, mohou přitáhnout podložku příliš těsně, čímž uberou trampolíně z její schopnosti odrážet.

Existují také trampolíny, které mají místo pružin odolné provazy. Ty však nemusí být tak odolné, avšak mohou být jemnější a tišší.

Rukojeti

Mnohé fitness trampolíny mají vestavěné rukojeti, pomocí kterých se můžete při skákání držet.

Tyto rukojeti bývají obloukovitého tvaru, nastavitelné a odnímatelné. Pokud s domácí trampolínou teprve začínáte a ta vaše nemá řídítka, můžete k vyvážení použít jiný stabilní povrch, například stěnu.

Jednoduše si trampolínu položte dostatečně blízko ke stěně abyste rukama dosáhli a mohli se opřít.

Doporučujeme abyste se příliš nespoléhali na rukojeti. Můžete si vypěstovat špatné návyky, jako je například nesprávné držení těla při skákání. Pokud se jedná o bezpečnost, nejlepší, co můžete udělat, je před skokem se pomalu seznámit s pohybem trampolíny. Tak předejdete úrazům a naučíte se skákat bezpečně.

Bezpečnostní prvky

Většina trampolín se dodává s bezpečnostními prvky, které jsou umístěny na pružinách tak, aby vás neporanily.

Při cvičení na trampolíně byste měli dbát na bezpečnost. Dalším bezpečnostním prvkem jsou ochranné polštářky, které zajišťují bezpečnost při nárazech.

Důležité je, aby byla trampolína vybavena bezpečnostními prvky, jako jsou například ochranné sítě, které zabrání pádu z trampolíny.

Bezpečnostní podložky mohou učinit váš trénink na trampolíně bezpečnějším a pohodlnějším tím, že chrání vaše nohy před pružinami.

Flexibilita

Mnoho fitness trampolín je skladatelných, což usnadňuje jejich skladování nebo přepravu z místa na místo.

Některé trampolíny nabízejí omezenou skladatelnost, což znamená, že můžete sundat například pouze nohy trampolíny.

Jiné jsou flexibilnější a umožňují rozložit rám a složit trampolínu na zlomek původní velikosti.

Vše záleží na velikosti vašeho bytu nebo domu. Pokud máte menší prostor pro cvičení, doporučujeme hledat trampolínu, kterou umíte jednoduše složit a po tréninku rozložit.

Benefity skákání na trampolíně

Trampolíny jsou skvělé, protože pomáhají rozvíjet lepší rovnováhu, koordinaci a motorické dovednosti.

Tato cvičení se také zaměřují na svaly zad, středu těla a nohou. Procvičíte si také ruce, krk a hýždě.

Studie ukazují, že trampolína má pozitivní vliv na zdraví kostí a může pomoci zlepšit hustotu a sílu kostí.

Skákání na trampolíně už dávno není jen pro děti. Dospělí stále více prchají od nudné rutiny a hledají rozptýlení. Jumping trampolína je pro mnohé ženy neodmyslitelným fitness pomocníkem.

Proč však naskočit na tento trend skákání na trampolíně?

Máme skvělé důvody, proč to vyzkoušet a zlepšit svoji kondičku a také celkový vzhled.

Když mnozí z nás slyší slovo „trampolína“, představí si děti, které radostně skáčou na trampolíně. Ale trampolíny nejsou jen hračky a nejsou vždy určeny pro děti. Mnohé trampolíny byly navrženy primárně ke cvičení.

 

Tyto fitness trampolíny (anglicky nazývané také „rebounder“) mohou být dynamickým zpestřením domácího tréninku.

Někomu se může zdát zvláštní, že něco tak zábavného jako skákání na trampolíně lze považovat za solidní cvičení. Ale je to opravdu stejné jako jakákoli jiná forma kardia.

Cvičení na trampolíně se také pojí se zlepšením krevního tlaku a lepší hladinou glukózy, jakož i se silnějšími svaly a zlepšenou rovnováhou.

Čtěte dál a dozvíte se, jak bezpečně a efektivně provádět cvičení na trampolíně.

Cvičení na jumpingové trampolíně

Trampolína na jumping je vlastně mini trampolína, která má skákací plochu blízko u země, díky čemuž je stabilnější a bezpečnější.

Tyto trampolíny jsou speciálně navrženy pro jumpingové cvičení. Vnější trampolíny, které jsme rozebírali v tomto článku, mají vyšší nosnost a poskytují vám více prostoru pro pohyb.

Jednoduché kardio cvičení na doma

Máte málo prostoru pro cvičení? Nevadí! Jumping trampolína nezabere moc místa a odcvičíte na ní opravdu pořádně náročný trénink.

Ve srovnání s běžeckým pásem je trampolína také cenově dostupná.

Některé jumping trampolíny se pohybují v rozmezí od 960 Kč do cca 7.205 Kč. Většinou se dodávají se skládacíma nohama a rámem, díky nimž lze velmi snadno skladovat.

Navíc, samotné cvičení je jednoduché a můžete jej dělat sami, aniž byste museli dodržovat předem stanovený cvičební program. To znamená, že můžete rozložit mini trampolínu, zapnout si oblíbený pořad nebo podcast a začít skákat.

Skákání zlepšuje rovnováhu a koordinaci

Rovnováha, obratnost a koordinace jsou základní pilíře kondice, které rozhodují během sportovních aktivit a také v každodenním životě.

Skákání na trampolíně má pozitivní vliv na koordinaci, obratnost a rovnováhu.

 

Dvě samostatné vědecké studie publikované v letech 2010 a 2011, zjistily, že pravidelné skákání na trampolíně pomohlo zlepšit dynamickou rovnováhu u starších lidí a také zlepšilo schopnost účastníků studie udržet rovnováhu během pádu (zdroj).

Další studie publikovaná v Journal of Strength and Conditioning Research zkoumala šestitýdenní skákání na jumping trampolíně. Tato studie zjistila, že skákání je stejně účinné pro zlepšení rovnováhy sportovců jako trénink na balanční podložce (zdroj).

 

Podporuje hustotu kostí

Potřebujete zvýšit hustotu kostí? Skákání na trampolíně není první sport, který vám lékař doporučí. Pravděpodobně nejprve vyzkoušíte běh, chůzi nebo silový trénink. Studie z roku 2016 zjistila, že mladé ženy, které se věnují skákání na trampolíně, měly vyšší hustotu kostí v oblasti beder a páteře, větší kosti končetin a větší kostní a svalovou sílu v dolní části těla než jiné ženy, které se jumpingu nevěnovaly. (zdroj).

Tyto výsledky naznačují, že skákání na trampolíně má ve skutečnosti určitý pozitivní vliv na hustotu kostí, zvláště pokud budete skákat pravidelně.

Pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi

Podle American Diabetes Association se odhaduje, že 29,1 milionu Američanů má cukrovku a dalších 86 milionů dospělých nad 20 let má prediabetes. Jinými slovy, mnoho Američanů má problémy s udržováním hladiny cukru v krvi.

Podle studie z roku 2015 publikované v Australian Journal of Rural Health, cvičení na trampolíně prováděné třikrát týdně jen 20 až 30 minut vedlo k pozitivním změnám markerů krevního cukru, jakož i indexu tělesné hmotnosti u jedinců s cukrovkou 2. typu.

trampolína na jumping

Ještě zajímavější je, že pozitivní účinky skákání na jumping trampolíně se nevztahují jen na lidi s cukrovkou nebo předcukrovkou.

Pokud trpíte problémy s cukrovkou, rozhodně byste se měli s lékařem poradit a zařadit do vaší denní rutiny pravidelné cvičení. Pokud se vám nechce chodit do fitka, může být právě jumping trampolína to pravé cvičení přesně pro vás.

Podporuje hubnutí

Skákání na trampolíně po dobu 30 minut denně může pomoci vést ke změnám ve složení těla a snížení hmotnosti. Samozřejmě musíte být důslední a určitě vám pomůže, budete-li konzumovat dobře vyváženou stravu s kontrolovaným příjmem kalorií.

Spálení kalorií se liší v závislosti na hmotnosti, věku, pohlaví a typu postavy. Přibližně však za hodinu skákání můžete spálit až 400 kalorií.

trampolína na jumping

Snižuje bolesti zad

Podle studie z roku 2015 zveřejněné v polském časopise Journal of Sport and Tourism je jednou z nejpřekvapivějších výhod tréninku na trampolíně to, že pravidelné skákání může pomoci snížit bolest zad.

Dospělí ve středním věku, kteří se zúčastnili 21denního rehabilitačního programu sestávajícího ze cvičení na fitness trampolíně, zaznamenali zlepšenou funkční kapacitu a výrazně snížili bolesti bederní páteře.

Dejte si však pozor a před tím, než začnete skákat na trampolíně, promluvte si se svým lékařem.

Skákání vám zlepší náladu

Skákání na trampolíně je prostě zábava. Jedná se o cenově dostupný a relativně bezpečný způsob, jak si dopřát psychohygienu.

Trampolína na jumping je opravdu výhodná aktivita pro potěšení a rovněž pro zdraví.

trampolína na jumping

4.5/5 - (8 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.