DomůDoplňky stravyProteinyVilgain Grass-Fed Whey Protein - recenze

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – recenze

Pro ty, kteří potřebují zvýšit příjem bílkovin, ale aniž by museli „zabíjet čas“ při přípravě steaku nebo vaření dávky čočky, může být proteinový prášek Vilgain Grass-Fed Whey Protein záchranou. Jednoduchým přidáním odměrky prášku do smoothies, nápojů nebo jakýchkoli receptů můžete okamžitě využít toto životně důležité makro.

Chcete-li podpořit udržování a budování svalů pomocí proteinu, na trhu najdete celou řadu produktů. A protože někdy existují velké rozdíly v kvalitě a chuti, snažíme se vám doporučit ty nejlepší možnosti. Aktin Vilgain Protein mezi ně patří.

Jde syrovátkový protein z mléka volně se pasoucích krav, který neobsahuje umělá sladidla, příchutě ani barviva. Čím boduje tento produkt z České republiky, vám prozradíme podrobně níže!

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – 100% přírodní produkt

 • 100% přírodní produkt z mléka volně se pasoucích holandských krav
 • žádná umělá aditiva
 • slazený stévií
 • ultrafiltrovaný za nízkých teplot
 • vhodný nejen pro sportovce
 • příjemná chuť

O značce Vilgain v kostce

Vilgain je česká společnost, která se věnuje výrobě produktů, které nenajdete nikde jinde na světě – a pomáhá svým zákazníkům kvalitněji se stravovat.

S více než čtyřmi miliony prodaných produktů a více než 250 000 zákazníků se zdá, že Vilgain dělá něco správného. Mimochodem, značku založili dva fitness milující mladíci – před více než deseti lety.

V žádném případě se nejedná o nezkušenou nebo velmi mladou společnost, ale spíše o výrobce, který ví, co dělá.

Co je to Vilgain Grass-Fed Whey Protein

Vilgain Whey Protein je čistý syrovátkový proteinový koncentrát, který lze zakoupit v deseti různých příchutích. Neobsahuje zbytečné přísady a sladidla – a staví na čistě přírodní aroma a stévii. Obsahuje o něco více sacharidů a tuku než syrovátkový izolát – a proto chutná o něco sytěji.

Pochází z mléka krav pasoucích se volně na trávě nejméně deset měsíců v roce. Působí to příznivě na složení mastných kyselin a pozitivně ovlivňuje hodnotu bílkovin. Ultrafiltrace probíhá při nízkých teplotách, což má za cíl co nejšetrnějším způsobem zachovat proteinové složky.

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – složení

Obsah bílkovin se zde pohybuje mezi 69 a 78 procenty (čokoládová příchuť versus neutrální příchuť), což je působivé. Obsah tuku je 6 až 7 g na 100 g prášku, přičemž obsah sacharidů je 7,5 g ve verzi s neutrální příchutí a až 11 g při ostatních příchutích. Tyto hodnoty jsou určitě o něco vyšší než u jiných výrobců. Obzvlášť výrazná je vanilková příchuť: obsah sacharidů je zde 14 g na 100 g výrobku.

Vilgain Čekankový sirup 3x
Čekankový sirup - GymBeam
Vilgain Čekankový sirup
GRIZLY ČEKANKOVÝ SIRUP 450g
Čekankový sirup

Profil aminokyselin

Protein Yum Yum Whey - BeastPinkProtein Yum Yum Whey - BeastPink
Vilgain Whey Protein ⁠–⁠ 1000 g
Protein Just Whey - GymBeam
Protein 100% Whey Gold Standard - Optimum NutritionProtein 100% Whey Gold Standard - Optimum Nutrition
Whey 90 CFM Gold Isolate - Syrovátkový izolátWhey 90 CFM Gold Isolate - Syrovátkový izolát

Ultrafiltrovaný, nedenaturovaný syrovátkový proteinový koncentrát (mléko) (90%), sušené plnotučné mléko, guarová guma (zahušťovadlo), slunečnicový lecitin (emulgátor), přírodní vanilkové aroma, vanilkový prášek, steviol-glykosidy (sladidlo).

Výhodou je, že výrobce přesně uvádí všechny aminokyseliny, které obsahuje i jejich množství. Aktin Protein obsahuje kromě syrovátkového proteinového koncentrátu i sušené plnotučné mléko, guarovou gumu jako zahušťovadlo a slunečnicový lecitin jako emulgátor. Přírodní aroma a sladidla to celé dokonale doplňují.

Balení

Balení Vilgain se výrazně liší od jiných obalů. Stojící kapsa je naprosto průhledná – charakterizuje ji jednoduchý design, který pro někoho nebo představuje osvěžující změnu oproti zbytku odvětví, nebo vyvolá právě opačnou reakci – tento obal se totiž nesnaží „prodávat“.

V jakých velikostech balení je dostupný syrovátkový protein Vilgain? Můžete si vybrat mezi 1000 g a 2000 g balením. Případně máte také možnost vyzkoušet si různé příchutě pomocí balíčků vzorků. Tyto obsahují 30g prášku – je to dávka na jednu porci.

Užívání, dávkování a rozpustnost

Užívání je stejně snadné jako u jiných jiné proteinových prášků. Ať už před nebo po tréninku – nebo dokonce během vaší každodenní rutiny, proteinový prášek lze užít jako koktejl, nebo na různé způsoby ve vašich oblíbených pokrmech – ať už v ovesné kaši, nebo tvarohu.

1 porci představuje 30g, takže 1kg balení by mělo vystačit na cca 33 použití. Protože syrovátkový koncentrát má přirozeně vyšší podíl sacharidů a tuku, můžete k němu použít i nízkotučné mléko nebo ovesné a kokosové mléko. Jak uvádí výrobce, 30 g prášku by se mělo rozpustit ve 200 až 250 ml vody. Podle našich zkušeností je to ve sklenici sotva možné, protože prášek se velmi obtížně rozpouští. Se šejkrem je to celé jednodušší a s rozpustností není problém. Za obzvláště praktickou považujeme jednoduchou manipulaci s obalem.

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – chuť

Nyní pojďme k jednomu z nejdůležitějších bodů: k chuti. O ní bychom už podle ingrediencí mohli trochu tušit. Jedná se o protein bez umělých sladidel. Prášek nabízí jemnou sladkost, která se nezdá příliš intenzivní nebo bujná. Očekávat můžete také jemnější vůni a tomu odpovídající krémovou konzistenci. Chuť je opravdu působivá – i ve své intenzitě.

Prášek je určen pro každého, kdo chce méně sladkou chuť a hledá změnu oproti typickým produktům na trhu. Nutno podotknout, že chuť stévie je trochu cítit. Proteinový prášek je dostupný v těchto příchutích:

 • vanilka
 • chuťově neutrální
 • banán
 • čokoláda
 • jahodový mléčný koktejl
 • čokoláda lískový ořech
 • skořicová role
 • marcipánové sušenky s pistáciemi
 • slaný karamel
 • arašídový krém a kakao

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – 100% přírodní produkt

 • 100% přírodní produkt z mléka volně se pasoucích holandských krav
 • žádná umělá aditiva
 • slazený stévií
 • ultrafiltrovaný za nízkých teplot
 • vhodný nejen pro sportovce
 • příjemná chuť

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – účinky

K vybudování nové svalové tkáně potřebujete konzumovat kompletní zdroj bílkovin. Vilgain Grass-Fed Whey Protein je kompletním zdrojem bílkovin! Kromě toho je v elementární formě, takže tělo tyto bílkoviny rychle absorbuje a využije. Díky tomu je proteinový prášek vynikajícím zdrojem bílkovin pro fitness nadšence nebo sportovce.

Syrovátkový protein je kompletní protein, který obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. Aminokyseliny jsou důležité pro mnoho funkcí v těle, od budování svalů až po vytváření nových imunitních buněk.

Tělo si řadu aminokyselin vytváří samo, ne však esenciálních. Esenciální aminokyseliny musíte přijímat prostřednictvím stravy a konzumace syrovátkového proteinu je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.

Možné nežádoucí účinky

Někteří lidé mohou zažívat při užívání syrovátkového proteinu zácpu, průjem nebo nevolnost, zvláště pokud berou velké množství.

Vilgain Grass-Fed Whey Protein – cena

Cena 1000 gramového balení je aktuálně 699 Kč, cena 2000 gramového balení 1199 Kč. Ani nemusíme zdůrazňovat, že větší balení koupíte výrazně výhodněji a pokud neplánujete užívat protein jen jeden měsíc, vyplatí se do něj investovat.

Pokud to rozměníme na drobné 1 porce 1000 gramového balení vychází na 35 Kč, a jedna porce 2000 gramového balení 39 Kč.

 

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • chuťově méně sladké
 • bez umělých sladidel a příchutí
 • vynikající krémová chuť
 • dobrý poměr cena/hodnota

Nevýhody:

 • stévii je trochu cítit
 • někomu se může zdát málo sladký

Recenze a hodnocení zákazníků

Na slovenské Heurece, zatím hodnocení není mnoho – zatím jen 3, produkt zde však získal 90% doporučení. Na české Heurece je recenzí výrazně více a podobně jako na Slovensku, proteinový prášek získal 89% doporučení. Důvodem ztráty procent je v každém případě málo sladká chuť, resp. ne zcela vyhovující chuť – toto je ale velmi subjektivní – proto v hodnocení ani ne obzvlášť signifikantní.

Podívejme se na některé z recenzí i společně:

Kde koupit Vilgain Grass-Fed Whey Protein

Na českém trhu distribuuje tento doplněk výživy eshop atkin.cz. V online lékárnách dostupný není.

Závěrečné shrnutí

Vilgain nás dokázal přesvědčit. Podle našeho názoru je hodnota proteinového prášku srovnatelná s podobnými produkty – v některých příchutích je však obsah sacharidů poněkud příliš vysoký.

Chuť působí jemně a jsou použita jen přírodní sladidla a příchutě. Velmi dobře se pije. Ale teď k ceně: Suroviny jsou v posledních letech stále dražší, což se opakovaně odráží na konečných nákladech na trhu s proteinovými prášky. Zde se spotřebitelé setkávají s cenou 699 Kč za kilo, kterou bychom zařadili do středního pásma.

Z naší strany lze náklady označit za naprosto přijatelné a opodstatněné. Proteinový prášek již nelze koupit za 485 Kč a méně – zejména ne, pokud je důležitá kvalita a dobrá chuť. Obecně nás Vilgain dokázal pozitivně překvapit z hlediska ingrediencí, chuti a velmi pestrého sortimentu příchutí.

Zdroje informácií:

4.9/5 - (23 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.