DomůFitnessPosilováníNejlepší zátěžová vesta - 10, 20 i 30 kg - Test a...

Nejlepší zátěžová vesta – 10, 20 i 30 kg – Test a porovnání

Posilujete s vlastním tělem, ale cítíte, že by to chtělo přidat další závaží? Ideálním řešením pro vás může být zátěžová vesta. Tato pomůcka dokáže vašemu tréninku přidat mnohem větší náročnost. Můžete si vybrat z různých hmotností. V našem výběru jsme zahrnuli 5 kg, 10 kg, ale i 25 kg vesty, které vám dají skutečně zabrat.

Na trhu totiž existuje několik druhů zátěžových vest. Pokud nevíte, jak si vybrat správnou vestu, v našem článku se dozvíte vše pro to, abyste se správně rozhodli.

Nejlepší zátěžové vesty – náš výběr

Zátěžová vesta inSPORTline Marine 30 kg

Vesta, která vás překvapí kvalitou zpracování. Obsahuje mnoho vychytávek jako je nastavitelná zátěž, pevný materiál, navlékání přes hlavu, univerzální velikost, která sedne každému.

Zátěžová vesta s možností regulace zatížení od inSPORTline
cena od 3990 Kč

 

Zátěžová vesta inSPORTline Marine 30 kg je chytrým doplňkem pro většinu fitness nadšenců. Nastavitelná hmotnost od 1,2 kg až do 30 kg poskytuje flexibilní možnost, jelikož postupné navyšování hmotnosti zvyšuje dynamiku, vytrvalost, sílu, ale i aerobní kapacitu. Vesta Marine je vyrobena z velmi pevného polyamidu, při cvičení se nemusíte bát, že by se roztrhla nebo by závaží vylétli.

Malá závaží jsou umístěna v počtu 15 kusů v přední i zadní části a hmotnost jednoho závaží je cca 960 g. Ramenní popruhy mají šířku 9 cm a jsou velmi pohodlné. Nezařezávají se do ramene ani při intenzivnějším tréninku. Díky dvěma nastavitelným popruhům se suchým zipem je tato vesta rozměrově všestranná a sedne téměř každému.

Nasazuje se přes hlavu, což urychluje proces oblékání a svlékání vesty při těžších hmotnostech. Zátěžovou vestu inSPORTline Marine 30 kg využijete pro běh, trénink s vlastní váhou ale i další disciplíny.

Hlavní klíčové vlastnosti této zátěžové vesty jsou podle výrobce:

 • zátěžová vesta s užšími popruhy, která je velmi pohodlná
 • nastavitelná hmotnost 1,2 – 30 kg
 • ideální pro zvýšení explozivní síly a vytrvalosti
 • hodí se na běh, cvičení s vlastní hmotností a další sporty
 • nasazuje se přes hlavu
 • je vybavena nastavitelnými popruhy na suchý zip
 • univerzální velikost
 • hmotnost jednoho závaží: cca 960 g
 • počet závaží na vestě: až 30 ks
 • materiál závaží: železo
 • materiál vesty: nylonová tkanina s vysokou odolností vůči oděrům
 • šířka ramenních popruhů: 9 cm
 • velikost zad: d 45 x š 33 cm

Zátěžová vesta inSPORTline LKW-1060 1-20 kg

Profesionální zátěžová vesta s 19 kusy závaží s možností plynulého zvyšování zátěže, s reflexními prvky, pro všechny druhy posilování a jiných sportů.

Nastavitelná lavice na cvičení od inSPORTline
cena od 3390 Kč

 

Zátěžová vesta inSPORTline LKW-1060 s maximálním zatížením až 20 kg je moderní zátěžová vesta s rovnoměrným rozložením zátěže.

Vesta na cvičení inSPORTline je vyrobena ze speciálního a pevného denimového materiálu, aby bylo dosaženo maximální odolnosti, pevnosti a tuhosti. Vesta je určena k zatížení při kondičním tréninku, běhu a posilování. Díky množství sáčků na odnímatelná ocelová závaží, která jsou součástí balení, lze regulovat zatížení od 1 až do 20 kg. Praktické reflexní prvky zvyšují bezpečnost při běhu ve zhoršených světelných podmínkách a v noci.

Hlavní klíčové vlastnosti této zátěžové vesty jsou podle výrobce:

 • solidní zátěžová vesta s užšími popruhy
 • nastavitelná hmotnost od 1,2 kg až po 30 kg
 • pro zvýšení explozivity a kondice
 • skvělá na běhání, cvičení s vlastní hmotností a jiné sporty
 • obléká se přes hlavu
 • nastavitelné popruhy na suché zipy se nezařezávají do ramen
 • univerzální velikost sedne všem
 • hmotnost jednoho závaží: 960 g
 • počet závaží na vestě: až 30 ks
 • materiál závaží: železo
 • materiál vesty: nylonová tkanina s vysokou odolností vůči oděrům
 • šířka ramenních popruhů: 9 cm
 • velikost zad: d 45 x š 33 cm

Je pro mě zátěžová vesta vhodná? Kde ji můžu využít?

Pokud se rozhodnete cvičit s vlastní váhou, tak na začátku máte často co dělat sám se sebou. Jednoduše, nemáte dostatečnou sílu ani kondici. Všechno jde těžko a bolí vás každý sval v těle.

Zatížená vesta přidává dodatečnou tělesnou hmotnost k vaší vrchní části těla, aby se zvýšila zátěž během tréninku. Je navržena tak, aby zvýšila úroveň obtížnosti bez ohledu na aktivitu, kterou děláte. Je ideální pro budování síly, svalů a spalování více kalorií během tréninku.

Každý má při používání vážené vesty v hlavě jiné cíle, takže je důležité vědět, co od takového tréninku očekáváte. Když si koupíte zátěžovou vestu, která bude vyhovovat vašim potřebám, odvděčí se vám kvalitním a těžkým tréninkem.

Množství začátečníků si však věří natolik, že okamžitě začne cvičit se zátěžovou vestou.

Tento přístup je však spíše kontraproduktivní a demotivující zároveň, protože výsledky se dostaví až později.

To bude způsobeno větší svalovkou, která vás dostaví od cvičení na pár dní, možná i na celý jeden týden.

Lepším řešením na začátku je proto začít cvičit s vlastní váhou a zkusit, na co moje tělo má a na co ještě ne.

Postupem času a pravidelným tréninkem však nabíráte na síle a vytrvalosti. Zátěžová vesta se doporučuje až po několika měsících trénování s vlastní vahou.

POKUD ZAČNETE POCIŤOVAT, ŽE TRÉNINKY ZAČÍNAJÍ BÝT PRO VÁS ČORAZ SNAHŠÍ, PRÁVĚ TEHDY JE ČAS NA ZAKOUPENÍ ZÁTĚŽOVÉ VESTY.

Vesta na cvičení v tomto případě posune trénink na úplně jiný level.

Zátěžovou vestu můžete tedy využít jak při cvičení s vlastní váhou, tak při různých dalších outdoorových cvičeních jako například sprint či vytrvalostní běh.

Proč trénovat v zátěžové vestě?

Vesta je velmi často využívána při trénincích sprinterů. Pomůže vám zvýšit vaši dynamiku a svižnost při pohybu.

Také vám pomůže při zvýšení vaší vytrvalosti a anaerobní kapacity. V neposlední řadě posiluje zádové svalstvo a zvyšuje vaši sílu. Rozhodně můžeme říci, že zátěžová vesta je jedním z nejuniverzálennějších pomocníků při tréninku.

kalistenika

Zatížené vesty jsou obecně upevněny na ramenou, zádech, hrudi a části těla podobným způsobem jako neprůstřelná vesta. Je to tedy ideální tréninkový pomocník pro každého, kdo pracuje v ozbrojených silách a jiných bezpečnostních složkách.

Vesta je naplněna závažími, které se mohou lišit podle designu a zaměření vašeho tréninku. Zátěžová vesta trénuje vaše tělo, aby vynaložilo více síly pro provádění jednotlivých cvičení a pohybů během tréninku. s vestou se stávají mnohem těžší hlavně přítahy, kliky a běh. Po takových trénincích se zvyšuje vaše celková sílu, odpor a držení těla.

Zátěžové vesty nejsou užitečné jen pro ty, kteří vyžadují intenzivní silový a silový trénink. Zde je stručný seznam některých dalších výhod tréninku se zatíženou vestou.

 

Zvýšíte vaši celkovou kondici

Bez ohledu na to, zda děláte kardio, kalisteniku nebo domácí cvičení, nošení i lehké vesty zvyšuje intenzitu, která je nezbytná pro zlepšení úrovně kondice.

Spálíte více kalorií

Jelikož při nošení zatěžované vesty musíte pracovat tvrději, spálíte více kalorií, než kdybyste cvičili bez ní.

Vaše plíce naberou objem

Se zlepšeným množstvím kyslíku, které budou moci po takových vaše plíce absorbovat, můžete následně cvičit déle a nebudete mít problém absolvovat i těžší tréninky. Kromě toho si zlepšíte laktátový práh, vytrvalost a výdrž.

Zvyšte explozivní sílu

Cvičení s přidaným odporem pro plyometrická cvičení vás činí výbušnějšími a rychlejšími. Je proto ideální pro všechny, kdo se věnují bojovým sportům jako je box, kick box, mma a další.

Zvýšíte koncentraci v kostech

Stejně jako u všech silových cviků jako je například vzpírání nebo tlaky, budete zvyšovat pevnost a hustotu vašich kostí, což je obzvláště důležité s přibývajícím věkem.

Budete se cítit pevnější

Přidaná hmotnost vesty mění vaše těžiště, což vám může pomoci zapracovat na rovnováze a zlepšit koordinaci, jakož i zlepšit celkové držení těla posílením páteře.

Jaké typy zátěžových vest známe?

Podobně jako různých jiných doplňcích pro cvičení, tak i zátěžových vest je několik typů a druhů.

Známe vesty, které jsou vyplněny pískem nebo takové, do kterých se přidávají různé panely či ocelové kuličky se zátěží.

Takové vesty mají závaží rovnoměrně rozložené.

Proto se nemusíte obávat, že byste se při tréninku kvůli zátěžové vestě zranili.

Různé značky zátěžových vest se samozřejmě odlišují materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

MY DOPORUČUJEME VESTY, KTERÉ JSOU VYROBENÉ Z POLYAMIDU, KDYŽ TY JSOU PŘI TRÉNINKU NEJPOHODLNĚJŠÍ.

Dalšími materiály, se kterými se můžete setkat jsou například nylon či neopren. Nejdůležitější je, aby vám vesta seděla, abyste se v ní pohodlně cítili.

Je důležité, aby vám vesta nebránila při cvičení.

Dalším znakem, kterým se zátěžové vesty rozlišují je kapacita závaží.

Nejvíce rozšířenými jsou zátěžové vesty do 10 kg, 20 kg a 50 kilogramů. Desetikilové závaží se doporučuje zejména začátečníkům. Osobně také doporučuji začít deset kilogramovou zátěžovou vestou.

Výsledky po cvičení se zátěží se dostavují velmi rychle. Proto, pokud vám začne zdát, že vám je zátěžová vesta do 10 kilogramů málo, nebojte se přidat další závaží.

Nejpopulárnějšími značkami na poli zátěžových vest jsou pravděpodobně vesty Spartan, Bushido či Domyos.

Takové vesty můžete pořídit také ve velkých obchodních sítích.

Tuto možnost vám však nedoporučujeme. Lepším řešením je navštívit specializovaný obchod, který se zabývá výhradně prodejem pomůcek na podobný druh cvičení.

Kvalitní zátěžové vesty

Hledáte kvalitní zátěžové vesty za přijatelnou cenu? Vyzkoušejte následující produkty. Vyberete si z různých produktů za super cenu.

Jak zátěžovou vestu používat?

Používání tohoto fitness doplňku není rozhodně ničím náročným. Zátěžová vesta se jednoduše nasadí a následně odcvičíte váš trénink.

Většina zátěžových vest se zapíná na suchý zip. Máte-li vestu vyplněnou pískovými kapslemi, můžete začít se cvičením.

Do některých vest si musíte závaží vložit sami.

Před začátkem cvičení je také velmi důležité nastavit si popruhy tak, aby vesta pevně držela na horní polovině vašeho těla.

Nejvhodnějším cvičením, při kterém zátěžovou vestu využijete naplno je street workout nebo jinak řečeno cvičení s vlastní váhou.

ZÁTĚŽOVÁ VESTA VÁM BUDE NEJVÍCE NÁPOMOCNÁ PŘI CVIČENÍ ZHYBŮ A KLIKŮ.

Vaše tělo totiž při cvičení se závažím počítá s tím, že musí vynaložit větší sílu, jelikož jste si přidali dalších 10 kilogramů navíc.

Jakmile začnete později cvičit opět bez vesty, tak se kromě vaší síly zvětší i vaše „mrštnost“.

Jaká další závaží na tělo existují?

Kromě zátěžových vest, které jsou mezi lidmi, kteří cvičí, nejpopulárnější, existují i jiné druhy zátěží na tělo.

Jedním z nich jsou i různé náramky či závaží na zápěstí. Ty se používají zejména při posilování horní části těla, a hlavně ramen.

vesta se závažím

Využívají se při běhu a sprintech.

Dalším závažím podobným náramku na zápěstí jsou závaží na kotníky.

Ty se také využívají zejména při běhu, kdy cvičící sprintuje do kopce se zátěží na kotnících.

Vybuduje si tak větší rychlost a dynamiku.

Jaké cviky cvičit, abyste vestu využili na maximum?

Zátěžová vesta je opravdu všestranným doplňkem a dá se využít téměř při čemkoli. Existuje ovšem pár cviků, při kterých vaší vestu využijete skutečně na maximum.

Prvním cvikem jsou klasické dřepy.

U nich z velké části pracuje i záda. Máte-li u dřepů oblečenou na sobě zátěžovou vestu, posilujete stabilitu celé páteře.

Obecně při cvicích, kde při cvičení zapojujete i svá záda, je zátěžová vesta velmi nápomocná. Jsou to cviky jako výpady, vysoká kolena či jumping jack.

Zátěžové vesty

Hledáte kvalitní zátěžové vesty? Vyzkoušejte následující produkty. Kvalitní a za super cenu.

Dá se používáním zátěžové vesty zranit?

Při používání zátěžové vesty je pravděpodobnost zranění opravdu minimální.

Jediné, co se vám může stát, je, že závaží bude pro vás příliš vysoké.

Na všech kvalitních zátěžových vestách se proto dá závaží snižovat odebráním kapslí. Tak, jak se dá snižovat, lze i zvyšovat.

PRO VELKOU FLEXIBILITU ZÁTĚŽOVÝCH VEST, JSOU TEDY OPRAVDU SKVĚLÝM DOPLŇKEM K VAŠEMU CVIČENÍ.

Zátěžová vesta z bazaru?

Kromě klasických sportovních obchodů s doplňky na cvičení, můžete zátěžovou vestu koupit také v bazaru.

Stojí to za to?

Podle nás určitě ne, protože ve většině případů jde o opotřebované kousky, které mohou mít poškozený zip či samotná závaží.

Rozdíl v ceně mezi novou zátěžovou vestou a tou opotřebovanou přitom není až tak markantní.

Rozhodně tedy doporučujeme koupi nové vesty ve vybraných obchodech.

zátěžová vesta

Která je pro mě ta pravá?

Rozhodli jste se, že si koupíte zátěžovou vestu, ale stále se neumíte rozhodnout, která je pro vás ta pravá?

Přinášíme vám výběr podle nás pěti nejlepších zátěžových vest.

Věříme, že si vyberete správně a posunete své cvičení o další level vpřed.

Na co si dát pozor při koupi zátěžové vesty

Při nákupu doporučujeme dát si pozor na některé z jednotlivých bodů, které naleznete níže. Nechcete si pořídit vestu, která vám nebude sedět a bude vám při tréninku více překážet než pomáhat.

 

Typy vážených vest

Existují různé typy zátěžových vest, ale nejčastěji v obchodě najdete jeden z těchto dvou druhů – vesty s nastavitelným zatížením a vesty s pevným zatížením.

Nastavitelné zatížené vesty

Tento typ vesty vám umožní měnit zatížení přidáním nebo odstraněním závaží s pískem nebo plochých ocelových závaží vložených do předních a zadních kapes (podobně jako ochranné pláty do neprůstřelné vesty). Sáčky a závaží jsou navrženy tak, aby dokonale zapadly do otvorů a zajistily jejich bezpečné uchycení při různých pohybech. Nestane se vám, že by závaží z vesty vypadlo a zranilo vás.

Nastavitelné zátěžové vesty vám umožňují přidat další zátěž, když se vaše tělo přizpůsobí zátěži s kterou jste začali. Přesně toto je důležité pro neustálé zlepšování svalové kondice. U dřepů budete potřebovat mnohem těžší vestu než u přítahů. Nastavitelná vesta vám umožní změnit váhu přesně podle vaší potřeby. Nastavitelné vesty jsou proto velmi všestranné pro trénink a jsou účinné i při chůzi a turistice.

Tyto vesty se dodávají v různých hmotnostních rozmezích od 2 kg do 60 kg. Při výběru vesty zvažte hmotnost skutečné vesty, jakož i to, jak těžké může být zatížení další dodatečnou hmotností.

Zátěžová vesta s pevnou hmotností

Vesty s pevnou hmotností se dodávají v jedné váze a přestože lze použít pro jakékoli cvičení, běžně se používají spíše na kardio. Mají uhlazenější a menší design s menším počtem pohyblivých částí nebo úprav, které je třeba provádět. Pokud potřebujete po čase zvýšit intenzitu, můžete zvýšit rychlost nebo trvání běhu, ale hmotnost na této vestě nezměníte.

Tyto vesty se obvykle pohybují od 2 kg do 20 kg.

Typ vašeho těla

Design zátěžových vest se liší pro lidi se širšími rameny nebo pro lidi s užšími rameny.

Některé vesty na cvičení jsou speciálně přizpůsobeny pro ženy s designem „X“ na podporu hrudníku. Výběr designu dle typu postavy ovlivní pohodlí při nošení a možný rozsah pohybu.

Materiál zátěžové vesty

Hledejte vesty, které jsou vyrobeny z prodyšného materiálu s dobrou ventilací.

Vesta bude dobře pracovat s potem a nezačne tak brzy zapáchat.

Pokud běháte v extrémně horkém počasí, je nejlepší zvolit si vestu, která poskytuje dobrou prodyšnost, to jsou většinou vesty s již zmiňovaným designem do „X“. Většina materiálů z, kterých jsou vesty vyrobeny jsou vodotěsné.

Kompaktnost

Kompaktní vesty vám umožňují trénovat s naprostým rozsahem pohybu, protože jsou menší a tenčí ale zároveň mají požadovanou hmotnost.

Tyto typy jsou ideální pro běh, aerobik, turistiku ale i silový trénink, kde musíte tělo dostávat do různých poloh. Pokud absolvujete například hasičský nebo vojenský výcvik, ideální jsou tlusté vesty pro velké zatížení, abyste byli na výcvik připraveni. Tyto vesty lépe simulují skutečné podmínky pro tréninku nebo později ve skutečných situacích do kterých se vojáci a hasiči dostávají.

Nošení zátěžové vesty je nepříjemná záležitost. Být zatížen váhou navíc a hlavně v horkých podmínkách, působí psychický nápor. Přesně tyto situace vás posouvají vpřed.

Často kladené dotazy ohledně zátěžových vest

Jaká je nejlepší váha pro váženou vestu?

Pro muže doporučujeme vestu, která se přizpůsobí hmotnosti minimálně 10 kg, protože to je hmotnost používaná u většiny disciplín například v crossfitu.

Pro ženy je většinou v těchto soutěžích předepsána hmotnost kolem 6 kg. Nejdůležitější je pořídit si nastavitelnou vestu, která vám umožní časem přidat další zátěž.

Pokud jste začátečníkem, vyberte si vestu o hmotnosti od 5 do 10 kg. Tímto způsobem můžete přidat další váhu, když vám to vaše kondice dovolí.

Je zátěžová vesta vhodná pro můj trénink?

Zátěžové vesty jsou skvělým doplňkem vaší flotily tréninkových nástrojů. Nošení zatížené vesty během tréninku zvyšuje vaši sílu, vytrvalost, zvláště pokud se vesta používá během kardio tréninku.

Jaká je nejlepší vážená vesta pro vojenský nebo jiný výcvik?

Čeká náročný výcvik nebo přijímací řízení například do ozbrojených složek? Nejlépe uděláte pokud si vyberete vesty, které jsou prodyšné, bezpečné a mohou nést až 20 kg (alespoň 10 kg pro ženy).

Záleží na tom, jestli má vesta nastavitelnou hmotnost nebo ne?

Ano. Jak jsme již zmiňovali, doporučujeme vestu s možností přidat závaží.

Pravděpodobně budete časem silnější a budete chtít používat větší zatížení. To vám takový druh vesty umožní!

Existuje dámská zátěžová vesta?

Může to znít divně, ale máte-li skutečně obdařený hrudník (jen málo žen potřebuje speciální druh zátěžové vesty), navrhujeme abyste si vybrali zátěžovou vestu pro ženy.

Pokud nejste extrémně obdařená, tak vám sedne i klasická vesta. Dámské zátěžové vesty by vám měly nechat prostor, aby příliš nemačkaly prsa.

Zdroje informací:

 1. Timo Rantalainen, Ilona Ruotsalainen, Mikko Virmavirta – Effect of weighted vest suit worn during daily activities on running speed, jumping power, and agility in young men (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22266642/)
 2. https://www.menshealth.com/fitness/a22115800/best-weighted-vests-for-workouts/
 3. https://www.austintexas.gov/sites/default/files/files/Fire/Applicants/2019/CandidateFitnessExpectations.pdf
4/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.