DomůFitnessPosilováníPosilovací věž - Toto je 10 NEJ! (NÁVOD) + recenze

Posilovací věž – Toto je 10 NEJ! (NÁVOD) + recenze

Chcete si vybudovat silnou a pevnou postavu nebo plánujete cvičení zařadit mezi své každodenní činnosti, avšak návštěva posilovny vám vůbec nevoní?

Pak je posilovací věž právě tím fitness přístrojem, který si musíte pořídit!

Posilovací věž (nebo i domácí věž) je multifunkční zařízení, které nabízí možnost procvičit více svalových partií díky jedinému stroji. Toto jsou podle našeho odborníka nejlepší posilovací věže na trhu.

Náš tým odborníků vybral ty nejlepší posilovací věže na trhu

Posilovací věže kombinují kladku, bench-press a leg-press, avšak díky variabilitě tohoto přístroje naleznete na trhu množství posilovacích věží s přidanými možnostmi jako jsou například:

  • přidání hrazdy nebo kladky
  • moduly pro předkopávání a zakopávání
  • rozmnožování a unožování na stehna
  • stepper
  • rozpažování a upažování na ramena
  • přidání lavičky na cvičení

Díky tomuto jedinému přístroji si budete moct kompletně procvičit celé tělo.

Jediný přístroj, který si můžete pořídit na doma i vy sami, vám nahradí většinu vymožeností nabízených v samotných fitness centrech.

Výhody posilovací věže

Posilovací věže vám nepomohou jen s nabráním svalové hmoty a tvarováním postavy.

Díky cvičení na těchto strojích se zvýší vaše síla a zlepší držení těla. Rovněž se zlepší vaše stabilita, rovnováha či kontrola těla, nemluvě o tom, že dosáhnete i rychlejšího zredukování tělové hmotnosti.

POSILOVACÍ VĚŽ VÁM PLNĚ NAHRADÍ TÉMĚŘ CELOU POSILOVNU

Pro kvalitně odcvičený silový trénink hledejte posilovací věž, která má nastavitelný odpor a nabízí prostor pro zlepšování se. Postupem času musíte cvičit víc a víc, aby se tělo zátěži přizpůsobilo, rostlo a bylo silnější. Hledejte věže, které poskytují možnost odcvičení každé svalové skupiny a velký rozsah závaží.

Stavba a vymoženosti těchto přístrojů jsou ve skutku rozmanité a komplexní.

Existuje nespočet rozdílných modelů, ze kterých si můžete vybírat.

Člověk může snadno ztratit přehled v tom množství faktorů, ke kterým je třeba přihlížet, pokud si chcete zvolit skutečně takový přístroj, který vám bude sloužit dokonale a bude splňovat vaše cvičební plány.

Čím je tedy třeba se řídit při výběru vaší budoucí posilovací věže?

Náš TIP
posilovaci vez
Ultimate Gym 3000 multifunkční fitness stanice

Posilovací věž vhodná do domácí posilky. Velká hmotnost závaží až do 75 kg a nosnost až 150 kg. Na tomto modelu lze odcvičit až 100 cviků!

Jak vybrat posilovací věž

Cvičení doma má spoustu výhod. Ušetříte čas a benzín za dopravu. Nemluvě o tom, že už nikdy nebudete muset čekat, až se uvolní stroj na, kterém chcete cvičit.

Pokud už vám nestačí trénování s párem činek nebo kettlebellů a chcete svůj domácí trénink posunout na další úroveň, pořiďte si posilovací věž.

Kvalitní posilovací věž vám plně nahradí téměř celou posilovnu. Moderní inteligentní domácí posilovací věže nabízí možnost odcvičení všech svalových partií.

Další klíčovou vlastností posilovací věže je jednoduchost používání. Pokud je vaše domácí posilovací věž komplikovaná, těžko se sestavuje nebo vyžaduje každodenní přizpůsobování, je velká šance, že vás cvičení nebude bavit.

Zhodnotili jsme každou domácí posilovací věž z hlediska její schopnosti poskytnout všestranný trénink s možnostmi cvičení a širokým rozsahem zátěže, jakož i celkovou velikost, jednoduchost používání a cenu.

Všestrannost

Některé posilovací věže mohou být použity k provedení 20 různých cviků a některé mohou být použity k provedení více než 60 cviků.

Typicky, čím komplexnější stroj, tím vyšší cena. Úroveň všestrannosti může mít významný vliv na vaši schopnost budovat svaly.

Jste-li začátečník, doporučujeme najít věž, která není příliš složitá.

Začátečníci často provádějí mnoho cvičení jen s vlastní váhou těla, takže domácí posilovací věž s menší všestranností může být dostačující dobrou volbou.

Maximální nosnost

Mnohé posilovací věže vám umožňují zvedat těžké váhy, aniž byste si museli kupovat jednotlivé kotouče, tyče a stojan na činky.

Mají nastavení maximálního odporu, která jsou obvykle dostatečně vysoká pro většinu lidí, ale pokud jste typ člověka, který zvedá skutečně těžké váhy tak, při nákupu domácí věže věnujte velkou pozornost nastavením maximální zátěže a odporu kabelů.

Prostor je také důležitý

Jelikož vaším tréninkovým prostorem může být část garáže, malý koutek vašeho bytu nebo jiná místnost v domě, na velikosti posilovací věže, kterou si vyberete, opravdu záleží. Věže, které naleznete v tomto seznamu váží od 150 kg až po 250 a více kilogramů.

V první řadě se ujistěte, že se ve vaší domácnosti nachází dostatek prostoru pro daný přístroj.

Posilovací věže patří mezi robustnější přístroje. Proto by bylo určitě dobré mít jistotu v tom, že místo, kam ho plánujete později uložit, je dostačující s dostatečně vysokým stropem.

insportline

Také si nechte nějaké to místo nazbyt, pokud byste se později zamýšleli nad koupí doplňkových částí k zařízení, protože i ty vám zaberou určité místo.

Rovněž je třeba brát v úvahu, že některé z těchto zařízení mohou po montáži dosahovat i 300 kg.

Znamená to, že po umístění stroje s ním nebude možná další manipulace, proto zvažte místo, kam položíte svoji domácí věž.

Zaměření

Silový trénink je dobrý způsob, jak popsat jakékoli cvičení určené k budování svalů, ale tento termín je stále mírně nepřesný.

Například senior, který chce zlepšit mobilitu kloubů, pravděpodobně nepotřebuje profi posilovací věž s více nástroji s maximální zátěží 150 kg, zatímco kulturista pravděpodobně potřebuje více funkcí a vysokou všestrannost.

Chcete-li zcela nahradit posilovnu, doporučujeme hledat co největší posilovací věž alespoň se sedmi sťanovišti.

Některé věže jsou vybaveny stojanem pro provádění základních cviků, jako jsou dřepy, mrtvé tahy, bench press a jiné. Další funkce, které doporučujeme, jsou nástavce pro stahování kladek.

cvičení žena

Druhy zátěží na posilovacích věžích

U posilovacích věží se rozdělují dva základní typy zátěže:

Posilovací věže s cihličkami

Prvním typem jsou posilovací věže s cihličkami, jejichž prostřednictvím volíte vyšší nebo nižší zátěž na zařízení.

Zátěž se mění počtem kovových cihliček, mezi které se zasouvá kovový kolík.

Levnější druhy posilovacích věží mají vyrobeny cihličky z cementu, které jsou obaleny plastem. Ty kvalitnější přístroje mají vždy kovové zátěžové cihličky.

Posilovací věže na kotouče

Posilovací věže na kotouče jsou levnější než stroje s cihličkami. Součástí těchto věží jsou takzvané trny na které se osadí kotouče.

Obvykle je možné nastavení velikosti trnů pro různé průměry kotoučů nebo se k nim dokupují převodníky.

Velkou výhodou těchto druhů posilovacích věží je možnost cvičení s vyšší zátěží, kterou je však třeba zvlášť nakládat a skládat podle potřebné váhy, se kterou chcete cvičit.

Při vyjímání posilovacích věží je třeba dbát také na hmotnost zátěží, které jsou součástí zařízení. Ty kvalitnější věže mají zátěže s přibližně 70-90kg hmotností, zatímco ty levnější verze jen kolem 40 až 60 kg.

posilovací věž decathlon

Kladky posilovacích věží

Základní součástí každé posilovací věže jsou kladky. Rozlišujeme kladky s ložisky a kladky bez ložisek, která nemají až tak plynulý pohyb.

Zatímco věže vybavené s ložiskovými kladkami mají mnohem hladší a přirozený pohyb.

A kromě toho mají také mnohem delší životnost než posilovací věže bez ložisek. Pro dlouhodobé využívání se proto určitě doporučují raději posilovací věže s ložiskovými kladkami.

posilovací věž

Většinou jsou posilovací věže osazeny kladkami z plastu.

Ty levnější věže mají měkčí, poddajný plast, který se rychle opotřebovává, zatímco kvalitnější stroje s ložisky mají tvrdší plasty, případně jsou kladky vyrobeny z hliníku.

Při výběru posilovací věže dbejte také na to, zda má zařízení nastavitelnou výšku sedadla, nebo možnost nastavení úhlu opěrky a jednotlivých stanovišť. Levnější verze posilovací věže nemají tuto možnost, což by mohlo vést k tomu, že budete jednotlivé cviky provádět nesprávně.

Posilovací věž Body-Solid G10B

posilovací stroj fitnesáci

Posilovací věž Body-Solid G10B patří mezi jedny z nejkvalitnějších fitness přístrojů.

Díky němu si vypracujete postavu přesně podle svých představ.

Přístroj poskytuje více než 60 možností různých cviků – od posilování bicepsů a tricepsů, přes posilování prsních a mezilopatkových svalů si procvičíte i dolní část svého těla.

Body-Solid Fusion má nadčasový design, který je ovšem pouze zlomkem výhod, kterými stroj disponuje.

Tvrzené ocelové výsluhy Heavy Duty zabezpečují přístroji dokonalou stabilitu.

Posilovací věž má mimo jiné sedátko s nastavitelnou hrudní oporou či jednoduše nastavitelné sedátko se vzduchovým odpružením a širokodrážkovou kladku pro snazší pohyb.

Posilovací věž se zařazuje do kategorie S a k zařízení je možné připojit rozličné příslušenství jako je stroj určený pro cvičení kliků a přítahů, stroj na cvičení horní a středové části těla.

 

Posilovací věž inSPORTline ProfiGym C300

posilovací stroje

Multifunkční přístroj s nosností až 150kg je vybaven širokou škálou vymožeností jako je boxovací hruška a samostatný stojan na boxovací pytel.

Posilovací věž kromě standardního posílení rukou a zádového svalstva pomocí horní kladky nabízí také spodní kladku, která stimuluje takzvané veslování.

Mezi další přednosti věže patří anatomické tvarování opěrky, nylonové kladky nebo pružná ocelová lanka, která odpovídají za tichý a plynulý chod zařízení. Posilovací věž patří do kategorie HA, která je skvělou alternativou pro domácí využití.

Posilovací věž obsahuje tréninková stanoviska jako je butterfly s oporou zad nebo butterfly zádový s oporou hrudníku.

Kromě toho máte k dispozici horní i spodní kladku, možnost stahování kladky vsedě, předkopávání a zakopávání nebo tlaky vsedě s oporou zad.

4.1/5 - (7 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.