DomůMagazínHubnutí30 denní FITNESS výzva - 5 nápadů (INSPIRUJTE SE)

30 denní FITNESS výzva – 5 nápadů (INSPIRUJTE SE)

Plánujete se do léta dostat do formy, ale nezbývá vám už příliš mnoho času? V tom případě je pro vás 30 denní výzva ideálním řešením, která s sebou přináší několik ověřených benefitů, pro které si ji jistě oblíbíte.

30 denní výzva představuje skvělý cvičební koncept, díky kterému do vašeho života začleníte malé změny v průběhu následujících 30 dnů. Můžete si vybrat výzvu zaměřenou na určitou svalovou partii nebo plán na zlepšení celkové kondičky či vyrýsování postavy.

Hlavním cílem 30 denní výzvy je provést každý den nový cvik, který společně s celou sestavou vybraných cviků opakujete po dobu 30 dnů. To znamená, že každý den pracujete na tom, aby se z náhodného cvičení stal zvyk, který přinese zasloužené výsledky a hubnutí.

V nejnovějším článku jsme si pro vás připravili 5 nápadů na fitness výzvu, se kterou dosáhnete vysněné postavy.

 

Výhody 30 denní výzvy

30 denní výzva s sebou přináší určité výhody, díky kterým se ji vyplatí alespoň jednou za život vyzkoušet.

Nové zdravé návyky

Zamysleli jste se někdy nad tím, které činnosti děláte opakovaně? Pokud máte zdravé návyky typu cvičení, strava a dostatečný spánek, v tom případě směřujete ke zdravému životnímu stylu. A právě 30 denní fitness výzva je nejlepší způsob, jak si vytvořit tyto nové zdravé návyky.

Chcete ušetřit na fitness vybavení? Začněte svoji fitness cestu v obchodě Aktin.cz. Podívejte se na naše hodnocení + využijte aktin slevový kód.

Navíc opakováním stejných návyků po dobu 30 dnů je velká pravděpodobnost, že i po skončení výzvy je začleníte do vaší každodenní rutiny.

Zdravé soutěžení

Pokud máte rádi soutěžení, 30 denní fitness výzva je pro vás ideální příležitostí, jak nastartovat vašeho soutěživého ducha.

Toto tvrzení dokazuje i studie publikovaná v časopise Preventative Medicine Reports, která zjistila, že soutěž je nejlepší motivací ke cvičení, zlepšuje dodržování stanovených cílů a zdravotní výsledky.

Nejste v tom sami

Nejlepší na 30 denní fitness výzvě je to, že v tom nejste sami! To znamená, že se můžete přihlásit do jakékoli online výzvy nebo oslovit přátele a známé, zda by nebyli vaši sparingpartneři v této fitness výzvě.

Rovněž je známo, že cvičení se sparingpartnerem nebo ve skupině zlepšuje výkon, zvyšuje intenzitu cvičení a frekvenci tréninků. Toto pravidlo platí i při dietách, při kterých se rovněž ukazuje, že s větší pravděpodobností dietu zvládnete právě tehdy, když ji budete dodržovat v páru nebo skupině.

Zhubnete a vyrýsujete si postavu

Jednou z nejdůležitějších a nejatraktivnějších výhod 30 denní fitness výzvy je fakt, že díky ní zhubnete přebytečná kila a vyrýsujete si svoji postavu.

Proto pokud máte problémy se svou hmotností nebo kondičkou, 30 denní výzva může změnit vaše fitness návyky a dá vám impuls, který potřebujete, abyste z toho udělali trvalou změnu životního stylu.

Ideální pro lidi, kteří se potřebují dostat do formy v krátké době

Řekněme si to na rovinu. Dlouhodobé cvičební cíle mohou člověka naopak odradit, jak ho motivovat ke cvičení či dietě. 30 denní fitness výzva je ideální v tom, že je sestavena tak, abyste viděli zaručené výsledky již po 30 dnech.

Rovněž je ideální pro ty lidi, kteří mají za měsíc naplánovanou dovolenou, a do plavek jim zbývá shodit nějaké to kilo.

5 nápadů na 30 denní fitness výzvu

Zde vám přinášíme 5 nápadů na 30 denní fitness výzvu, které se určitě vyplatí vyzkoušet.

30 denní planková výzva na břicho


Plank je cvičení s vlastní váhou, se kterým posílíte nejen celé jádro včetně přímého břišního svalu (abs), ale i vnitřní a vnější šikmé svaly, hýždě, dolní část zad, ramena a hrudník.

Co se týče planku, existují různé typy tohoto cvičení, jako například:

 • Boční plank
 • Plank s odskokem nohou
 • Obrácený plank
 • Vysoký plank

Důležité u planku je to, abyste jej procvičovali správně, jinak nebude mít požadovaný efekt.

Postup

Přejděte do pozice pro klasické kliky, pokrčte ruce a sesuňte se na lokty, které máte položeny přímo pod rameny. Vyrovnejte se v zádech a zpevněte celé tělo. Hlavu mějte také v prodloužení páteře, nezaklánějte ji ani nevěšte.

Lokty jsou přímo pod rameny, s podlahou svírají 90 stupňový úhel, přičemž lopatky jsou rovněž stabilizované a nevyčnívají. Zadek nevystrkujte, držte jej rovnoměrně s tělem.

V této pozici vydržte 20 až 30 sekund, poté tělo uvolněte.

30 denní výzva na zadek a stehna


30 denní fitness výzva na zadek a stehna patří k nejoblíbenějším výzvám, při které jde hlavně o cvičení dřepů s vlastní váhou na mnoho opakování. Avšak používání vah při cvičení 30 denní výzvy zvyšuje aktivaci svalů, díky čemuž dosáhnete mnohem lepších výsledků.

Při 30 denní výzvě k zadku a stehna je důležité dodržovat správnou techniku, proto je třeba se dopředu seznámit s cviky, které jsou ve výzvě zahrnuty.

Ve výzvě naleznete tyto cviky na zadek a stehna:

 • Dřepy – jde o jeden z nejúčinnějších cviků, který má vliv na správný rozvoj svalů hýždí a stehenních svalů.
 • Výpady – jedná se o posilovací cvik na zadek a stehna, který můžete dělat s vlastní váhou nebo se závažím.
 • Požární hydrant – tento cvik připomíná pejska čůrající na hydrant, přičemž díky němu posílíte nohy a spodní část zad. Také si zlepšete stabilitu a rovnováhu.

30 denní výzva na ruce a prsa pro ženy


Kdo by nechtěl mít krásné ruce a paže v letních šatech nebo tričkách na ramínka? Díky této 30 denní fitness výzvě posílíte nejen ruce od ramen až po zápěstí, ale také vám pomůže zvýšit vaši svalovou vytrvalost.

Toto jsou TOP 3 cviky na ruce a prsa:

Dámský klik

V případě dámského kliku si klekněte na připravenou podložku, zapřete se rukama o zem tak, aby bylo vaše zápěstí pod rameny. S nádechem jděte celou váhou těla dolů, přičemž ruce pozvolna ohýbejte v loktech.

S výdechem se opět plynule vraťte do výchozí polohy, přičemž ruce máte natažené a natažené. Opakování závisí na cvičebním plánu ve 30 denní výzvě.

Biceps s jednoručkami

Stoupněte si, mírně si rozkročte nohy a vyrovnejte záda. Vezměte si připravené jednoručky, chyťte je do rukou a ty dejte podél těla. S výdechem přitahujte zátěže směrem k ramenům, cvik opakujte podle plánu cvičebního plánu ve 30 denní výzvě.

Tricepsový klik

Sedněte si na podložku a nohy pokrčte v kolenou. Dlaně si opřete o podložku tak, abyste měli ruce natažené a zapřete se o zemi, přičemž dlaně směřují k chodidlům. Zvedněte hýždě as výdechem jej zvedejte nahoru a dolů, aniž byste jej položili na zem.

Opakování závisí na cvičebním plánu ve 30 denní výzvě.

30 denní výzva HIIT


30 denní výzva HIIT je fitness program bez vybavení, který je určen pro vyšší spálení kalorií za kratší dobu. To znamená, že se jedná o vysoce intenzivní intervalový trénink, který vyžaduje maximální úsilí během namáhavého cvičení v krátkých intervalech s ještě kratšími přestávkami.

Toto jsou největší výhody HIIT tréninku:

Trénink celého těla

Spousta cviků, které najdete ve 30 denní HIIT výzvě, zapojují hlavní svalové skupiny těla. Jedná se o explozivní provedení pohybů a cviků, jako například dřepy s výskokem, sprint, burpees, horolezec nebo výpady s výskokem.

Zrychlený metabolismus

HIIT trénink nejenže nastartuje vaše srdce, ale rovněž dokáže rozjet i vás metabolismus. Princip je takový, že HIIT zvyšuje termogenní efekt v těle, což prodlužuje dobu, kdy vaše tělo spaluje kalorie.

Zacvičíte si ho kdekoli

Jedno z hlavních výhod HIIT tréninku je i to, že nepotřebujete žádné cvičební pomůcky a můžete ho odcvičit kdekoli. Stačí vám jen 20 až 30 minut volného času a můžete se směle pustit do 30 denní fitness HIIT výzvy.

30 denní kardio výzva


V rámci kardio výzvy jsme si pro vás připravili trénink, který sestává z jednoho pohybu a jedné cvičební pomůcky. Jde tak o skákání přes švihadlo, které patří mezi sportovci k rostoucím trendům.

Jedná se o ideální cvik, který vám pomůže nejen zhubnout, ale rovněž vás dostane do formy, zda zapracuje na vaší dynamice a výbušnosti.

Jaké jsou hlavní výhody skákání přes švihadlo:

 • spálíte více kalorií,
 • urychlíte hubnutí,
 • posílíte střed těla a dolní končetiny,
 • budete mít zdravější srdce, plíce a celkovou fyzickou kondici,
 • přispívá k přirozené pevnosti kostí,
 • cenově dostupné a snadno skladovatelné,
 • skvělá forma HIIT tréninku.

Závěr

30 denní fitness výzva je ideální řešení pro ty, které čeká o měsíc dovolená a do plavek jim zbývá shodit nějaké to kilo. Rovněž je skvělým startovacím motorem pro lidi, kteří se již dlouhodoběji snaží nastartovat svou fitness cestu.

Existují různé typy fitness výzev, přičemž se můžete zaměřit na vaše břicho, hýždě, stehna či celkovou kondičku. Na internetu najdete spoustu nápadů na 30 denní fitness výzvy, které se opravdu vyplatí vyzkoušet.

4.6/5 - (9 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.