DomůFitnessPosilováníNejlepší činkové sety - Vybíráme (TOP 5)

Nejlepší činkové sety – Vybíráme (TOP 5)

Chcete být silnější, ale nevíte, jak začít? Činkové sety jsou super začátek. Stejně jako například kettlebell, i činky jsou mimořádně všestranné a lze je použít na různé cviky. Chcete-li zpevnit spodní část těla, stačí vám pár činek a můžete začít dřepovat. Potřebujete napumpovat ruce? Činky jsou ideální k procvičení bicepsu i tricepsu.

Na trhu je mnoho činkových setů a může být náročné vybrat si z této široké nabídky. Fitnesáci jsou tady, aby vám pomohli zúžit výběr a vybrat si tu nejlepší sadu činek přesně pro vás. Set činek poskytuje efektivní způsob, jak si zacvičit doma. Pojďme se podívat, jak vybrat ten nejlepší.

Vyzkoušejte tyto činkové sety

Jak vybrat nejlepší činkový set

Stejně jako u každého jiného produktu, i u činkových setů existuje několik věcí, na které jsme se zaměřili při vytváření našich doporučení.

Prohlédněte si některé z nejdůležitějších vlastností, které by měly sady činek splňovat.

Jaká je cena činkových setů?

Toto zcela závisí na tom, co od činek očekáváte. Pokud je nepotřebujete velký set a stačí vám jeden pár nastavitelných činek na občasné cvičení, jedna nastavitelná činka vás může stát přibližně 1180 až 1890 Kč.

Nejlevnější činkové sety můžete najít za částku přibližně od 4730 Kč.

Ale pokud chcete seriózní činkový set s množstvím váhových možností, musíte počítat s částkou přibližně 21.300 – 70.960 Kč.

I když se takový široký cenový rozsah může zdát pro průměrného spotřebitele matoucí, pokud víte, co hledáte, velký výběr produktů, ze kterého si můžete vybrat, bude pro vás jen výhodou.

Výhody činkových setů + na co si dát pozor při výběru

Kvalitní činkový set vám během tréninku pomůže v různých aspektech. Podívejte se na ty nejčastější.

Odcvičíte spoustu cviků

Z tréninkového hlediska je toho opravdu hodně, co můžete s činkami cvičit.

Zatímco s kettlebellem můžete provádět jen omezený počet cviků, činky lze použít pro různé variace cviků, jako jsou například tlaky na lavičce s jednoručkami nebo izolované cviky, jako je bicepsový zdvih.

Zatímco velké činky kralují cvikem, jako je dřep, tlak na lavičce nebo mrtvý tah, činkový set lze použít pro větší řadu cvičení. Nabírání svalů tak bude mnohem jednodušší než s jednou činkou (zdroj).

Pohodlí

Je jasné, že někteří lidé jsou ochotni koupit si volně stojící hrazdu nebo klec na dřepy s plnou sadou kotoučů a různých typů tyčí, nic z toho není pro většinu lidí tak dostupné jako jednoduchý činkový set.

Činky jsou nejen kompatibilnější v domácí posilovně, pokud jde o množství prostoru, ale jsou obvykle ohleduplnější vůči vaší podlaze.

S kompletním činkovým setem můžete stále využívat výhod přidávání hmotnosti, aniž byste potřebovali velký prostor pro cvičení.

Odolnost

Pokud jde o fitness vybavení, dlouhodobá životnost je to, díky čemuž se investice do vašeho vybavení z dlouhodobého hlediska vyplatí. Nikdo nechce kupovat nové činky každého půl roku.

 

Při koupi produktu, první věc, kterou byste si měli všimnout, je použitý materiál. Mnohé činkové sety jsou vyrobeny z nerezavějící oceli nebo mají pogumovaný povrch.

V závislosti na prostředí, ve kterém trénujete, každá z těchto vlastností ovlivní výdrž vašeho vybavení.

Hmotnost

Dalším klíčovým faktorem při koupi by měla být skutečná hmotnost činek.

Zvažte své zkušenosti se cvičením a najděte sadu, která vyhovuje vašim potřebám a úrovni dovedností, přičemž nezapomeňte na to, že se budete postupem času zlepšovat. To znamená, že budete chtít mít k dispozici i větší hmotnost, než právě teď zvládnete zvednout.

Sada činek se může pohybovat od lehkých (2 až 10 kg na činku) až po těžké váhy (11 až 40 kg na činku).

Náš tip: Chcete-li větší kontrolu nad cvičením, hledejte takový set činek, jehož činky se zvyšují v menších přírůstcích (5 kg – 7,5 kg – 10 kg) a ne ve velkých skocích (5 kg -10 kg – 15 kg).

Kolik místa máte k dispozici

Fitness vybavení zabírá místo, to je jasné. Hlavní výhodou sady činek i se stojanem je, že nezabírá až tolik místa jako velké činky.

Chcete-li aby byla vaše domácí posilovna kompaktnější, bude pro vás lepší malá souprava nebo některé samostatné nastavitelné činky.

Ujistěte se, že před koupí jste správně změřili místo, kde plánujete umístit stojan s činkami.

Cena

Jak jsme již výše zmínili, průměrná cena kvalitní sady činek se pohybuje přibližně od 21.290 Kč výše.

Existují levnější možnosti, ale mějte na paměti, že budete muset dělat kompromis.

Při nižší ceně nedostanete takový rozsah vah jako při vyšších cenách. Je jen na vás, jaký máte budget a kolik jste ochotni investovat do činkového setu.

Samostatné nastavitelné sady činek můžete najít i za částku kolem 4730 Kč. V takovém případě dostanete většinou 2 nastavitelné činky. Se dvěma činkami odcvičíte většinu cviků. V případě, že chcete odcvičit téměř vše, doporučujeme zakoupit k takovým činkám také lavičku na cvičení.

Závěr

Kvalitní činkový set může být jedním z nejužitečnějších nástrojů, které budete mít ve svém tréninkovém arzenálu.

Poskytne vám příležitost odcvičit si velký výběr cviků a zároveň vám dá možnost postupného navyšování hmotnosti.

Před koupí zvažte množství prostoru, které máte, rozpočet, který plánujete investovat a to, co od činkového setu očekáváte.

Doufáme, že vám náš článek pomohl a vy si koupíte tu pravou sadu činek, která vám pomůže naplnit vaše fitness cíle.

4.5/5 - (6 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.