DomůVýživaDoplňky stravyPrimulus - Pomůže zvýšit testosteron? (recenze)

Primulus – Pomůže zvýšit testosteron? (recenze)

Pokud trpíte příznaky nízké hladiny testosteronu, ale ještě nejste připraveni na substituční léčbu, doplňky výživy založené na přírodní bázi mohou být řešením. A Primulus je právě jedním z nich.

Na trhu se již etabloval a stal se nejprodávanějším doplňkem výživy určeným pro muže. Dnes se podíváme detailně na jeho složení, výhody i nevýhody a zkusíme přijít společně na to, zda se do něj opravdu vyplatí investovat. Čtěte dál.

Primulus

 • jedinečné certifikované složení vytvořené speciálně pro mužské zdraví
 • zvýšení libida, příliv energie, podpora imunity a dobrého spánku, tónování svalové hmoty
 • ověřený český výrobce
 • vynikající hodnocení a recenze
 • rozumná cena

Primulus – složení

Ačkoli mnohé testosteron tablety tvrdí, že pomáhají zvyšovat hladinu testosteronu, chybí jim ověřené pozadí. V případě tohoto doplňku výživy se však jedná o produkt společnosti, která nezůstává v anonymitě. Ostravská firma Primulus Group ručí za kvalitu obsažených složek svým jménem.

Jedinečné složení přípravku tvoří následující ingredience:

Tribulus Terrestris – Kotvičník zemní

Tribulus terrestris v latině znamená „rostlina kaltrop. Název souvisí s trny na jejích pupenech, které vypadají jako kaltropy, nebo jako ďábelské, resp. kozí rohy. Možná právě pro tento vizuál – rohy – se již tisíce let považuje za dar pro sexuální zdraví.

Aktivními složkami Tribulus Terrestris jsou saponiny, flavonoidy a alkaloidy. Saponiny jsou typem chemické sloučeniny, která může mít pozitivní vliv na lidský organismus.

Jsou známé svými protizánětlivými vlastnostmi a schopností snižovat hladinu cholesterolu.

Flavonoidy jsou dalším typem přírodních sloučenin vyskytujících se v rostlinách a mají antioxidační vlastnosti, které pomáhají chránit tělo před poškozením buněk.

Alkaloidy jsou sloučeniny obsahující dusík, které mají různé účinky na tělo, včetně úlevy od bolesti a svalové relaxace.

V posledních letech si Tribulus Terrestris získal oblibu jako přírodní doplněk pro nadšence kulturistiky a fitness. Předpokládá se, že zvyšuje hladinu testosteronu, což může vést ke zvýšení svalové hmoty a síly. K úplnému pochopení jeho účinků na organismus a jeho potenciálních rizik je však zapotřebí další výzkum.

Trigonella foenum-graecum (Pískavice řecká, Fenugreek)

Pískavice řecká, (Trigonella foenum-graecum), známá také jako fenugreek, je voňavá bylina z čeledi hrachovitých (Fabaceae) a sušená se používá jako koření. Vůně a chuť semen je silná, sladká a poněkud hořká, připomíná spálený cukr. Běžně se melou a používají také jako koření, nebo se mohou konzumovat syrové nebo vařené.

Jedná se o rostlinu, která se běžně používá v kuchyni i bylinkářství. Semena rostliny obsahují sloučeniny, o kterých se prokázalo, že mají mnohé zdravotní výhody, včetně schopnosti zvýšit libido.

Aktivní složky písečné písečky řecké zodpovědné za její afrodiziakální vlastnosti se nazývají saponiny.

Ve vědeckých kruzích vždy chtějí vidět populaci alespoň 30 lidí, pokud jde o studii. Statisticky vzato, jde o minimum, které zajistí, že se nejedná o „náhodu“. S 30+ účastníky si můžete být zcela jisti, že účinky, které se projeví, jsou způsobeny testovací proměnnou.

V převratné studii výzkumníci získali šedesát zdravých mužů, aby otestovali, zda má pískavice řecká nějaký vliv na zdraví a kondici. Testovali nejen sílu, ale také hladinu testosteronu v krvi a dokonce i tělesný tuk.

Zjistili, že po 8 týdnech se volný testosteron u účastníků zdvojnásobil. Celkový testosteron se zvýšil o více než 12% a procento tělesného tuku kleslo téměř o dva body oproti výchozí hodnotě. Vše bez jakýchkoli vedlejších účinků.

A co víc, vědci dokázali izolovat pravděpodobnou příčinu – snížení aromatázy. Aromatáza je proces, kterým tělo přeměňuj testosteron na estrogen. Pískavice řecká by mohla tento proces zastavit.

studii z roku 2016 muži, kteří užívali 600 mg extraktu pískavice řecké denně po dobu 12 týdnů, zaznamenali výrazné zvýšení hladin testosteronu, spolu se zlepšením sexuální funkce ve srovnání s placebem.

Další studie zjistila, že užívání 500 mg extraktu pískavice řecké denně po dobu 12 týdnů zvýšilo hladinu volného testosteronu až o 46 % u 90 % účastníků.

Pískavice řecká má významný vliv na testosteron. Čísla nelžou: pískavice řecká funguje.

Zinek

Zinek je jedním ze základních stopových prvků. Esenciální stopové prvky jsou skupinou minerálů, které tělo potřebuje ve stopových množstvích pro normální fungování. Je nezbytný pro aktivitu enzymů zapojených do syntézy produkce testosteronu.

Ukázalo se, že zinek pomáhá při produkci testosteronu a plodnosti, avšak je pravděpodobně prospěšný jen pro ty, kteří trpí jeho deficitem.

Selen

Selen je málo známý minerál s různorodým průmyslovým využitím. Ještě méně známé je, jaký vliv může mít na zdraví – konkrétně na hladinu testosteronu.

Dokonce i některé z absolutně nejlepších T-Boosterů na trhu jej zařazovaly do svých doplňků velmi pomalu. To může souviset také s náklady a efektivností ve formulích.

A přitom některé z prvních experimentů se selenem se uskutečnily již velmi dávno a jejich údaje zůstávají empiricky cenné.

V studii bylo vybráno více než 400 neplodných mužů k léčbě placebem nebo selenem. Výsledky ukázaly, že selen byl schopen zlepšit všechny ukazatele zdraví spermií – počet, morfologii a pohyblivost.

Odlehčení řečeno „produkovalo se mnohem více dobrých plavců“. Tato studie přímo neměřila testosteron, ale tento mužský hormon je jediný zodpovědný za zdraví spermií, což poprvé indikovalo, že selen zlepšil hladiny testosteronu.

Hořčík

U mužů s nízkými hladinami hořčíku a nízkými hladinami testosteronu se zvýšený příjem hořčíku může promítnout do zvýšení produkce testosteronu přímo i nepřímo – jelikož jednou z funkcí hořčíku v těle je pomáhat přeměňovat vitamín D na aktivní formu.

Vitamíny C, B6 a D3

Dalším nepřímým přispěvatelem ke zvýšení testosteronu je vitamín C. Vitamin má antioxidační vlastnosti, které zlepšují celkové reprodukční zdraví, chrání spermie před poškozením a může pomoci zvýšit počet a pohyblivost spermií.

Také chrání Leydigovy buňky před poškozením, snižuje oxidační stres a hladinu kortizolu, což vede k lepší produkci testosteronu.

Vitamin B6, běžná složka nacházející se v doplňcích výživy, dokáže více než jen zlepšovat celkové zdraví.

Podílí se na produkci androgenů, včetně testosteronu. Suplementace může zvýšit produkci luteinizačního hormonu, který stimuluje varlata, aby produkovaly více testosteronu.

Vitamin D3, lidově známý jako „sluneční vitamín“, zlepšuje funkci Leydigových buněk a stimuluje produkci LH (luteinizačního hormonu), dvou složek, které řídí produkci a uvolňování testosteronu. Vitamin D v podstatě povzbuzuje Leydigovy buňky a luteinizační hormon, aby zvýšily produkci testosteronu, což pomáhá obnovit hladiny hormonu.

Snižuje také produkci SHBG (globulin vážící pohlavní hormony), což je protein, který se váže na testosteron, čímž se snižuje jeho dostupnost v těle. Výsledkem je více volného testosteronu v organismu.

Výzkum ukazuje, že vitamín D3 hraje klíčovou roli v mužské sexuální funkci. Suplementace může pomoci chránit před nedostatkem, který může být spojen s vyšším rizikem erektilní dysfunkce.

Extrakt z černého koření

Je přítomen z jednoduchého důvodu. Pomáhá zvyšovat vstřebatelnost složek přípravku.

Primulus – jedinečné složení

 

 • jedinečné certifikované složení vytvořené speciálně pro mužské zdraví
 • zvýšení libida, příliv energie, podpora imunity a dobrého spánku, tónování svalové hmoty
 • ověřený český výrobce
 • vynikající hodnocení a recenze
 • rozumná cena

Primulus – dávkování

Primulus přichází ve formě tablet s doporučeným užíváním 2 tablety denně s jídlem, nejlépe obě večer nebo jednu večer a druhou ráno. Tabletky zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Důležitá je samozřejmě důslednost v užívání. Tento doplněk výživy lze brát dlouhodobě, dokonce se to i doporučuje.

Primulus – účinky

Primulus, kromě svého primárního určení – zvýšení libida a hladiny testosteronu může:

 • podporovat určitá zlepšení v oblastech jako je svalová hmota, mobilita, energie, vitalita a spánek.
  může také pomoci zmírnit problém, jakou je erektilní dysfunkce u mužů
  může pomoci udržet svalovou hmotu a hustotu kostí během období hubnutí.

Možné nežádoucí účinky

Užívání boosterů testosteronu, které obsahují zinek může způsobit následující vedlejší účinky:

 • ospalost
 • průjem
 • zvracení
 • žaludeční křeče

Kromě toho byliny, které přípravek obsahuje mohou interagovat s určitými léky.

Pokud uvažujete o přidání přípravku ke zvýšení testosteronu do vaší rutiny, nejprve se poraďte se svým lékařem, zda je tento doplněk vhodný pro vaše potřeby.

Primulus – cena

Tabletky Primulus jsou dostupné v 60 kusovém balení, což při doporučeném dávkování znamená, že jedno balení vystačí jeden měsíc. Aktuální cena přípravku je 560 Kč a pokud se na stránce výrobce zaregistrujete na pravidelný měsíční odběr, získáte jej za 504 Kč.

Ano, jsou na trhu i ekonomičtější přípravky tohoto typu (podíváme-li se na poměr cena/obsah), ale vzhledem k unikátnímu složení považujeme tuto cenu za přiměřenou.

Výhody a nevýhody

Výhody:

 • unikátní certifikované složení přípravku
 • široké spektrum účinků
 • důvěryhodný výrobce
 • poměr kvalita – cena je adekvátní

Nevýhody:

 • velikost tablet může někomu způsobit problémy při polykání (lze to vyřešit jejich rozpůlením)
 • na chuť je třeba si zvyknout

Primulus – vyvinutý výhradně pro muže

 

Recenze a hodnocení zákazníků

Na našem největším srovnávacím portálu doporučují Primulus tři ze čtyř zákazníků. Není to špatné skóre. Podívejme se na jejich recenze.

primulus

Kde koupit Primulus

Doplněk výživy Primulus koupíte přímo na stránce výrobce primulus.cz, nebo v následujících důvěryhodných online lékárnách: drmax.cz, pilulka.cz, benulekaren a magistra.cz.

Logicky by se nejvýhodnější cena měla objevovat na stránce výrobce, ale doporučujeme sledovat ceny všech prodejců, v rámci akcií můžete tento doplněk získat za ještě výhodnější cenu.

Závěrečné shrnutí

Při pohledu na důkazy je jasné, vitamíny a účinné látky obsažené v tomto doplňku výživy jsou klíčovými hráči při produkci a uvolňování testosteronu. Díky tomu jsou vynikajícími podpůrnými pomocníky zvýšení hladiny testosteronu.

Pamatujte však, že důslednost a pravidelné užívání je nezbytnou podmínkou úspěšných výsledků. A je třeba si uvědomit, že jde o doplněk výživy založený na přírodní bázi, určený k dlouhodobému užívání. Proto, nečekejte zázraky a především ne na počkání. Protože nic takového, jako nejsilnější přírodní testosteron neexistuje. Nástup a míra účinků závisí na vašem věku, zdravotním stavu i životním stylu.

Zdroje informací:

4.5/5 - (12 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.