DomůMagazínHubnutíNejlepší stroje na hubnutí - (TOP 7) + Návod, jak vybrat

Nejlepší stroje na hubnutí – (TOP 7) + Návod, jak vybrat

Jaký je nejlepší trenažér na hubnutí? Ve skutečnosti je to ten, který vás bude nejvíc bavit! Nejlepší stroje na hubnutí jsou ideální, pokud chcete zpevnit postavu nebo shodit pár kilo a to vše v pohodlí vašeho domova.

Ať už jsou vaše fitness cíle jakékoli, podívali jsme se na několik strojů na cvičení, abychom zjistili, které skutečně stojí za vaše peníze.

Tady je naše doporučení nejlepších strojů na hubnutí, které vám pomohou zůstat fyzicky fit.

Nejlepší stroje na hubnutí

Jak vybrat ten nejlepší stroj na hubnutí?

Výběr toho nejlepšího kardio přístroje nemusí být jednoduché rozhodnutí. Na trhu je totiž velké množství možností s obrovským cenovým rozsahem.

Bez ohledu na to, zda se chystáte investovat stovky nebo dokonce tisíce korun, první věc, kterou je třeba zvážit, je, který typ aktivity vás bude nejvíc bavit, protože je pravděpodobné, že při ní vydržíte a uvidíte požadované výsledky hubnutí.

Musíte zvážit, co je pro vaše tělo nejlepší. Stačí vám něco nenáročného jako je například stepper, nebo byste se raději pořádně zapotili na běžícím pásu?

Na tyto otázky si musíte odpovědět ještě před koupí.

Mezi nejoblíbenější posilovací stroje na hubnutí patří:

 • stepper
 • vibrační plošina
 • běžecký pás
 • stacionární kolo
 • verticon
 • veslovací trenažér
 • eliptický trenažér

Ne všechny z výše zmíněných posilovacích strojů na hubnutí jsou určeny pro intenzivní kardio, při kterém se zapotíte. Proto jsme na závěr článku zahrnuli i možnosti, jako je závěsný trénink TRX, který můžete používat doma pro silový trénink nebo třeba hrazdy.

Jednotlivé trenažéry jsme testovali, abychom viděli, jak jsou vhodné pro jednotlivé druhy tréninků.

Dávali sme pozor na dôležité vlastnosti každého produktu. Zamerali sme sa hlavne na jeho hlučnosť pri používaní, všetky funkcie, ktoré ponúkajú, ako napríklad virtuálne cvičenia, a to, či sa dajú zložiť, aby nezaberal príliš veľa miesta.

Stepper

Když hledáte stepper, který byste přidali do své domácí tělocvičny, kromě rozpočtu budete chtít zvážit dvě hlavní věci: úroveň vaší kondice a prostor, který máte k dispozici.

Všechny steppery budou mít společný rys, a to imitaci chůze po schodech. Některé budou mít vyšší odpor, doplňky, jako jsou odporové pásy pro tvarování horní části těla, nebo dokonce více funkcí, jako jsou přednastavené tréninky.

Pokud jen hledáte něco k rychlému a snadnému cvičení během dne, pravděpodobně můžete ušetřit nějaké peníze a rozhodnout se pro levnější stepper.

Chcete-li však intenzivně cvičit, pravděpodobně budete muset zainvestovat do dražšího stroje. Profesionální stepper, který je vybaven různými doplňky bude stát víc a zabere víc místa.

Chcete-li kompromis mezi kvalitou a cenou, doporučujeme podívat se na tyto steppery.

Vibrační plošina

Vibrační plošina pomáhá aktivovat vaše svaly tím, že jimi mírně zatřesete a poskytnete jim větší podnět. Ukázalo se, že tato dodatečná aktivace svalů zlepšuje sílu a zapojení svalů a dokonce může zlepšit hustotu kostí.

Vibrační plošiny se dodávají v různých stylech, všechny s různými funkcemi v různých cenových hladinách.

Abychom našli ty nejlepší produkty, konzultovali jsme jejich výběr s odborníky a zkoumali jejich velikost, hmotnost, nosnost, intenzitu, rychlost vibrací a cenu.

Vibrační plošiny nejsou plnohodnotnou náhradou za běžné kardio cvičení, ale mohou být dobrou alternativou. Když stojíte na vibrační plošině, energie se přenáší do vašeho těla, což nutí vaše svaly stahovat se a uvolňovat desítky krát každou vteřinu.

Výzkum naznačuje, že trávení již 15 minut denně na celotělové vibrační plošině až třikrát týdně může pomoci posílit svaly, zvýšit krevní oběh a zmírnit bolest svalů po tréninku.

Velmi oblíbená je například plošina Vibroshaper nebo tyto produkty:

Běžecký pás

Jediným nejjednodušším způsobem, jak vybudovat nebo zlepšit kondici, je přidat chůzi nebo běh do vaší cvičební rutiny.

Může vám to překazit například špatné počasí, příliš vytížený program nebo vyhýbání se posilovně z různých důvodů.

Tehdy je vhodná mít doma kvalitní běžecký pás, který nabízí spoustu cvičebních programů a zábavných funkcí, díky kterým budete motivováni do cvičení.

Rostoucí popularita domácího cvičení s sebou přináší velký počet strojů na hubnutí. Můžete si vybrat od cenově dostupných produktů až po špičkové běžecké pásy.

Běžecký pás vám umožňuje pohodlně cvičit v bezpečí vašeho domova a přesně dle vašeho rozvrhu.

Navíc, běžecké pásy jsou maximálně univerzální přístroje. Tréninky si můžete měnit tak, aby zahrnovaly různé kardio (chůze, jogging, sprint nebo běh).

Najít ten správný běžecký pás může být obtížné. Přesně proto jsme si pro vás připravili výběr těch nejlepších běžeckých pásů pro domácí použití i tipy, které vám pomohou rozhodnout se, který běžecký pás je pro vás ten pravý.

Stacionární kolo

Jízda na kole je skvělé cvičení, které vás zaručeně rozhýbe. Stacionární kolo je skvělým doplňkem právě, když nepříznivé počasí, které znemožňuje jízdu na kole venku.

Rotoped pracuje se stejnými svalovými skupinami jako klasická cyklistika venku.

Vaše nové stacionární kolo by mělo mít různé úrovně odporu na změnu intenzity vašeho tréninku spolu s nastavitelným sedadlem.

Většina kol se dodává s monitory a naprogramovanými tréninky, pokud se rozhodnete připojit k živému tréninku nebo měřit svůj progres například pomocí aplikace Strava.

Hlavní výhody stacionárního kola jsou:

 • Udržuje krevní tlak v normě
 • Podporuje krevní oběh
 • Zvyšuje celkovou vitální kapacitu plic
 • Zapojuje mnoho svalových skupin
 • Pomáhá spalovat tuky a tím hubnout

Air bike

Speciální typ stacionárního kola s názvem Air bike. Pokud hledáte extrémně intenzivní, ale krátké tréninky, Air Bike je to pravé pro vás!

Takové kolo je vhodné pro:

 • procvičení celého těla
 • zapojování desítek svalových skupin
 • hubnutí tuku a nabírání svalové hmoty
 • jednoduché ovládání a celkově i cvičení
 • široké možnosti využití
 • při cvičení nenajdete nikdy hranici odporu

Verticon

Pokud hledáte efektivní trénink celého těla, který zvýší váš srdeční tep, spálí kalorie a posílí vaše svaly, verticon splňuje tohle všechno. Cvičení napodobuje lezení po skalách (ale rychlejším tempem) a zapojuje všechny svalové skupiny.
stroje na hubnutí

Cvičení na vertikálním trenažéru je vynikající způsob efektivního celotělového tréninku.

Za jeden trénink dokážete spálit stovky kalorií.

Veslovací trenažér

Veslování účinně procvičí téměř každou svalovou partii včetně nohou, rukou, zad a středu těla, přičemž buduje kondici a zvětšuje kapacitu plic.

stroje na hubnutí

Kromě toho, že se díky veslovacímu trenažéru dopracujete ke štíhlé, fit postavě a zpevnění svalstva, má také pozitivní vliv na krevní oběh a tlak.

Hodí se těm, kteří chtějí zhubnout, zapotit se nebo posílit celé tělo. Cvičením na trenažéru totiž zapojujete mnohé svaly celého těla a ocení jej hlavně lidé se sedavým zaměstnáním nebo bolestmi zad.

Mezi jeho hlavní výhody patří to, že má nízký odpor, takže je nenáročný na klouby. Je to ideální doplňkový trénink k silovému tréninku. Zapojuje téměř celé tělo a zlepšuje pevnost středu těla. Je to ideální stroj na hubnutí celého těla.

Eliptický trenažér

Na eliptickém trenažéru procvičíte celé tělo. Nemluvě o tom, že můžete efektivně zhubnout, popřípadě nabrat svaly.

stroje na hubnutí

Hlavní výhoda je, že při cvičení na eliptickém trenažéru nezatěžujete klouby. Pohyb je plynulý a vhodný pro naprosto všechny věkové kategorie.

Pokud tedy přemýšlíte, že byste jako váš hlavní přístroj na hubnutí zvolili právě eliptický trenažér, čtěte dál a vyberte si ten pravý přesně pro vás.

Kromě toho, že má velké množství výhod, je vhodný i do obývacího pokoje nebo ložnice. Na přístroji můžete cvičit i tehdy, nemáte-li doma svou vlastní posilovnu.

Je to dokonalý přístroj, který vám pomůže zlepšit kondici zhubnout.

V kombinaci s kvalitní stravou vám zaručeně pomůže ke zeštíhlení postavy.

4.9/5 - (8 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.