DomůFitnessPosilováníNejlepší vzpěračské boty - (TOP 5)

Nejlepší vzpěračské boty – (TOP 5)

Ať už jste začátečník nebo profesionální vzpěrač, kvalitní vzpěračské boty vám pomohou posunout váš trénink na úplně jiný level. Nejenže nabízejí větší oporu při vyšších vahách, ale udržují vaše nohy pevné pokaždé, když cvičíte dřepy nebo mrtvé tahy. Při hledání těch nejlepších tenisek na silové tréninky hledejte boty, které nabízejí pevnou a stabilní podrážku, která vás udrží stabilně na zemi, když budete tlačit nebo táhnout vysokou váhu.

Zde jsou nejlepší vzpěračské boty na našem trhu. Vybírali jsme je podle několika hlavních aspektů, které musí splňovat.

Nike Metcon

Cena: od 2659 Kč

Výhody: široká škála designů, odolné materiály, všestranné boty pro různé aktivity

Nevýhody: vyšší cena

Nike Metcon jsou flexibilní, odolné a nabízejí dostatek podpory pro širokou škálu aktivit vzpírání a crossfitu.

Navíc je vyrobena z pěny Nike’s React, která způsobuje to, že botu lze použít i pro vysoce intenzivní trénink (HIIT).

Boty nabízí širokou, plochou podrážku, která vám poskytne stabilitu při pohybu. Na botě se nacházejí také odolné gumové nášlapy pro větší trakci. Materiál boty ze síťoviny pomáhá udržet vaše nohy v chladu v teplém počasí.

Tyto boty jsou skvělé pro swingy s kettlebellem, dřepy, výpady, mrtvé tahy.

Nike Romaleos

Cena: od 4490 Kč

Výhody: mnoho velikostí a barev, kvalitní funkce i pro profesionální vzpěrače

Nevýhody: nejsou příliš vhodné pro jiné fitness aktivity

Pokud hledáte čistokrevné vzpěračské boty, pak jsou Nike Romaleos boty přesně pro vás.

Díky široké podrážce, tvrdé patě, znatelnému poklesu od paty po špičku a nastavitelným širokým řemínkem poskytují Nike Romaleos dostatek stability a podpory, takže se můžete plně soustředit na provedení jednotlivých cviků.

Boty jsou také navrženy s minimálním ohybem v horní části, což přispívá k pevné podrážce pro výbušné zdvihy například při crossfitu.

Reebok NANO

Cena: od 1235 Kč

Výhody: univerzální boty pro různé aktivity, široká škála barevných a velikostních možností

Nevýhody: nejsou vhodné pro běh na delší vzdálenosti

Reebok Nano byly navrženy speciálně pro crossfit.

Model Reebok Nano je navržen tak, aby vám pomohl snadno skákat, lézt, zvedat a sprintovat krátké vzdálenosti. To vše, aniž byste museli měnit boty.

Kromě měkkého a odolného svršku pro optimální podporu při rychlých pohybech poskytují tyto boty lehké a citlivé odpružení s pěnou Floatride Energy Foam.

Toto jsou lehké boty, za super cenu, které vám pomohou při každém silovém tréninku. Zamilujete si jejich styl a funkci, když budete provádět výpady, TRX nebo jiné náročné cviky.

Adidas Adipower Weightlifting

Cena: od 4725 Kč

Výhody: systém dvojitého zapínání umožňuje ideální přiléhání i na úzká chodidla, podle recenzentů jsou tyto boty výborné pro dřepování

Nevýhody: málo barevných provedení

Pokud máte úzká chodidla, měli byste pouvažovat nad botami Adidas Adipower Weightlifting II, protože nabízejí přiléhavý střih, aby vám paty nesmýkaly.

Boty jsou také vybaveny nastavitelným systémem dvojitého zapínání se šňůrkami a řemínky, který vám umožní dosáhnout pevného uchycení, aniž by byly příliš těsné.

Pryžová podešev Adipower Weightlifting II poskytuje optimální trakci pro podporu stability a rovnováhy.

Reebok Legacy Lifter

Cena: od 3514 Kč

Výhody: ideální pro vyšší lidi, tvrdá, plochá podrážka a široká základna nabízejí extra stabilitu

Nevýhody: málo dostupných velikostí

Dřepy se mohou zdát jako pohyb, který můžete udělat s jakýmikoli botami nebo dokonce bez bot, ale abyste si zajistili správnou formu a techniku, měli byste si vybrat správnou obuv.

Reebok Legacy Lifter jsou jednou z nejlepších možností, protože mají vyšší podrážku, která udrží vaše tělo správně zarovnáno při klesání k zemi a zároveň podpírá vaše kotníky, abyste se nenakláněli příliš dopředu.

Bonusem je, že díky zvýšené zadní části boty se dobře hodí pro vyšší sportovce s delšíma nohama, kteří potřebují extra stabilitu.

Vzpěračské boty – Co musí splňovat

Vyztužená pata dodatečná podpora ve střední části chodidla zabraňují posouvání nohou při tréninku. Pro ty, kdo chtějí vyzkoušet olympijské zdvihy, byste také měli zvážit boty s mírně vyšší podrážkou, která umožňuje lepší rozsah pohybu při pohybech, jako jsou například dřepy.

Podívali jsme desítky bot na vzpírání a zhodnotili jsme je z hlediska podpory, pohodlí, materiálů a ceny.

Ptáte se, jestli nemůžete cvičit v klasických běžeckých botách? Samozřejmě, že můžete ovšem vzpěračské boty mají hned několik výhod.

Běžecké boty mají na nohou příliš velkou pěnovou vložku, která může způsobit zranění.

To znamená, že pokud provádíte boční pohyby v běžeckých botách při zvedání velkého závaží, riskujete pohyb nohy a podvrtnutí kotníku (zdroj).

Vzpěračské boty nejen pomáhají předcházet zraněním, ale podporují také dobrou formu a techniku provedení cviků.

Větší stabilita

Chcete-li zvedat těžké váhy, potřebujete boty, které zůstanou pevně na místě. Vzpěračské boty s pevnou podrážkou to splňují. Výztuhy v patě a střední části chodidla vám pomohou udržet rovnováhu.

Už žádné posouvání se v botách. Pomohou vám také přesně protlačit nohy, bez ohledu na to, jak velkou váhu zvedáte.

Dostatečné pohodlí

Abyste se vyhnuli botám, které vám brání v dosažení špičkového výkonu, je důležité nosit obuv, ve které se budete cítit pohodlně. Neměli byste se cítit omezováni ve svých pohybech a neměli byste pociťovat žádné nepohodlí při dřepech, výpadech nebo jiných silových cvičeních.

Trvanlivost

Boty, které vydrží dlouhé a náročné tréninky by měly mít odolnou podrážku a svršek. Pryžová výztuž bot by vám měla pomoci udržet stabilitu během náročných tréninků.

Ideální je zvolit vrch boty, který je ze síťoviny. Ta je dostatečně odolná a nohy se v takových botách potí výrazně méně.

Cena

Tady je to docela samozřejmé. Některé z těchto bot vypadají opravdu pěkně, ale mají příliš vysokou cenu. Ať už máte peněz nazbyt, nebo máte omezený rozpočet, výběr správných bot na vzpírání by měl očividně záviset na tom, jaké funkce nezbytně potřebujete k dosažení svých cílů v tělocvičně.

Pro začátek rozhodně nepotřebujete drahé vzpěračské boty a úplně vám postačí například oblíbené conversky.

 

4.5/5 - (6 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.