DomůOutdoorHamak na kempování - Jak vybrat ten nejlepší? + (TOP 10)

Hamak na kempování – Jak vybrat ten nejlepší? + (TOP 10)

V dnešní době je obtížné najít outdoorového nadšence, který nevlastní hamak. Ať už doma na dvoře nebo v lese při kempování, je hamak rychlým způsobem, jak si odpočinout a zrelaxovat. Jednoduché zavěšení by mělo být nejvyšší prioritou, ale většina z nás bude stejně hladovět na cenu hamaku. Možná se ptáte, jaký rozdíl je mezi levným a drahým hamakem? To vše vám zodpovíme v tomto článku. Čtěte dál a vyberte si ten nejlepší hamak přesně pro vás.

Toto je náš výběr TOP 10 nejlepších hamaků

Jak vybrat hamak?

Houpací síť poskytuje dokonalý relax venku, zvláště po dlouhém dni práce v interiéru.

Prozkoumali jsme desítky houpacích sítí, zhodnotili jsme je z hlediska všestrannosti, funkčnosti a pohodlí a našli jsme ty nejlepší možnosti pro všechny účely, ať už jedete na kempování, užíváte si den v parku nebo lenošíte na svém dvoře.

Otestovali jsme různé modely, které stojí pár eur, ale i dražší hamaky za tisíce korun.

Dražší modely mají většinou lepší design, větší pohodlí, nižší hmotnost a různé další užitečné funkce. Levné modely většinou nabízí průměrný komfort.

Při posuzování výhod a nevýhod jednotlivých modelů jsme hledali hlavně na to, jak budete hamak používat.

Chcete-li hamak pověsit někde na zahradě a občas si v něm odpočinout, nepotřebujete špičkový model za stovky eur. Ovšem pokud chcete jít na několikadenní túru, doporučujeme poohlédnout se po kvalitnějším produktu.

Kupujete-li si houpací síť, abyste ji měli na jednom místě na svém pozemku, klidně si vyberte něco esteticky zajímavého.

Pokud však budete hamak používat na cestách (například během kempování nebo dovolené), vyberte si hamak, který se jen tak lehce neroztrhne, nevybledne a ani se nepřevrátí. Pro cestování jsou obvykle nejlepší nylonové varianty bez rozpěrných tyčí.

Materiál

Co se týče materiálu, jedná se rozhodně o nejdůležitější aspekt celého výběru. Hamak by měl být vyroben z materiálu, který je voděodolný, prodyšný a odvádí vlhkost.

Pokud hledáte houpací síť na zahradu nebo na dvůr, můžete zvolit například bavlnu, která je pohodlná a jemná.

Hamak může být vyroben z několika druhů látek a materiálů, i když většina z nich je buď bavlna nebo nylon (nebo jejich mix).

Rozhodnutí, která látka hamaku je pro vás ta pravá, bude záviset na tom, jak jej chcete používat. Záleží také na tom, jestli ho chcete nechat venku a zda s ním chcete cestovat nebo kempovat.

Nylonové hamaky jsou obvykle levnější a přenosnější než bavlněné houpací sítě. Houpací sítě z nylonu obvykle mají lepší vlastnosti, avšak nejsou tak stylové jako bavlněné.

Materiál významně ovlivňuje odolnost nebo životnost hamaku, ale to se může lišit také při používání a údržbě nebo péči.

Nylonové hamaky jsou ideální pro kempování, protože lehce schnou, jsou lehké a ukázaly se jako mimořádně odolné.

Funkčnost

Funkce vašeho hamaku je klíčovým faktorem, který je třeba zvážit ještě před zakoupením. Kempinkový hamak, který je téměř vždy vyroben z látky odolné vůči povětrnostním vlivům, nemusí fungovat stejně dobře jako hamak z bavlny.

Musíte také zvážit umístění. Houpací sítě, které jsou ponechány venku celé léto, musí být vyrobeny z odolných materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům, zatímco hamaky, které visí v krytém prostoru nebo lze přinést dovnitř během špatného počasí, mohou mít stylovější prvky, jako jsou například různé dekorační prvky .

Plánujete s hamakem kempovat nebo jen tak relaxovat doma na dvoře?

Jedná se totiž o dva velmi odlišné hamaky, takže je velmi důležité rozhodnout se, jak jej chcete používat, a teprve poté se rozhodnout pro konkrétní produkt (zdroj).

Cena

Cena je velmi důležitým aspektem při koupi hamaku (alespoň pro většinu z nás). Chcete-li hamak pouze pro občasné použití, stačí vám nejlevnější varianta, která se pohybuje v cenové relaci přibližně 950 Kč.

Pokud hledáte profesionální hamak na turistiku, cena takového produktu se může vyšplhat až na 4755 a více korun.

Záleží proto na tom, jak chcete hamak používat. Promyslete si to a následně si vyberte ten pravý produkt přesně pro vás.

 

Velikost a pohodlí

Dalším kritickým aspektem výběru je bezpochyby pohodlí. Prostornější modely mají tendenci nabídnout o něco lepší pohodlí, zatímco některé menší modely obětují pohodlí a nabídnou kompaktní rozměry, které nezatíží váš batoh.

Velikost a nosnost hamaku jsou mimořádně důležité, zvláště pokud ho chcete sdílet s více lidmi.

Menší vnější prostory vyžadují menší délku hamaku a tím i menší nosnost, zatímco do větších prostor se vejde širší hamak.

Co musí splňovat kvalitní hamak?

Dobrý hamak by měl být snadno postaven a složen. Po několika testovacích pokusech byste měli být schopni složit a rozložit hamak maximálně do dvou minut.

Nejtěžší částí procesu je najít dva stromy, které jsou od sebe ve správné vzdálenosti a unesou vaši váhu.

4.4/5 - (5 votes)

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.