DomůMagazínHubnutíJak zhubnout břicho? Shoďte tuk a ukažte svaly! 4 TIPY - více...

Jak zhubnout břicho? Shoďte tuk a ukažte svaly! 4 TIPY – více není třeba

Tuk na břiše je víc než jen nepříjemnost, díky kterému je vaše oblečení stále těsnější a těsnější. Jak zhubnout z břicha je otázka, která trápí mnohé z nás.

Je to vážně škodlivý problém pro vaši psychiku a hlavně vaše tělo.

Pojďme se ve stručnosti podívat na to, jaké typy břišních tuků známe.

Jeden typ břišního tuku – označovaný jako viscerální tuk – je hlavním rizikovým faktorem diabetu 2. typu, srdečních chorob a jiných stavů (důvěryhodná studie).

Mnoho zdravotnických organizací používá index tělesné hmotnosti (BMI) pro klasifikaci hmotnosti a předpovídání rizika metabolických onemocnění.

To je však zavádějící, protože lidé s nadměrným břišním tukem jsou vystaveni zvýšenému riziku, i když vypadají chudě (důvěryhodný zdroj).

Přestože ztráta tuku z této oblasti může být náročná, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste snížili přebytečný břišní tuk.

Zde jsou 4 tipy, jak ztratit břišní tuk, podložené vědeckými studiemi.

1. Jezte hodně rozpustné vlákniny

Rozpustná vláknina absorbuje vodu a vytváří gel, který pomáhá zpomalit potravu při jejím průchodu trávicím systémem.

‍Náš tip

Kvalitní zdroj vlákniny je například psyllium. Účinně podpoří trávení a uleví organismu. Prohlédněte si kompletní článek o tomto tématu.

Studie ukazují, že tento typ vlákniny podporuje hubnutí tím, že vám pomáhá cítit se sytý, takže přirozeně jíte méně. Může také snížit počet kalorií, které vaše tělo absorbuje z potravy (důvěryhodný zdroj).

A co víc, rozpustná vláknina může pomoci v boji proti břišnímu tuku.

Pozorovací studie na více než 1 100 dospělých zjistila, že s každým zvýšením příjmu rozpustné vlákniny o 10 gramů se přibírání břišního tuku během pětiletého období snížilo o 3,7 % (zdroj informace).

Mezi vynikající zdroje rozpustné vlákniny patří:

  • lněná semena
  • shirataki nudle
  • růžičková kapusta
  • avokádo
  • luštěniny
  • ostružiny

vláknina v potravinách

Shrnutí

Stále se ptáte, jak zhubnout z břicha? Vláknina vám může pomoci zhubnout zvýšením pocitu sytosti a snížením absorpce kalorií. Pokuste se proto do svého jídelníčku na hubnutí zařadit spoustu potravin s vysokým obsahem vlákniny.

2. Vyhýbejte se potravinám, které obsahují transmastné kyseliny

Trans-tuky vznikají pumpováním vodíku do nenasycených tuků, jako je například sójový olej.

Nacházejí se v některých margarínech a pomazánkách a často se přidávají i do balených potravin, ale mnozí výrobci potravin je přestali používat.

Tyto tuky byly v pozorovacích studiích a studiích na zvířatech spojovány se záněty, srdečními chorobami, inzulínovou rezistencí a přírůstkem břišního tuku (zdroj).

Jedna několikaletá studie zjistila, že opice, které jedly stravu s vysokým obsahem trans-tuků, získaly o 33 % více břišního tuku než ty, které jedly stravu s vysokým obsahem mononenasycených tuků.

Shrnutí

Abyste snížili břišní tuk a ochránili své zdraví, pozorně si přečtěte etikety složek a držte se dále od produktů, které obsahují transmastné kyseliny. Je dobré je nahradit zdravými tuky, například z avokáda, vlašských ořechů či olivového oleje.

3. Vyhýbejte se cukru a cukrům slazeným nápojům

Potraviny s přidaným cukrem jsou špatné pro vaše zdraví. Konzumace velkého množství těchto druhů potravin může způsobit zvýšení tělesné hmotnosti.

Studie ukazují, že přidaný cukr má skutečně škodlivé účinky na zdraví Je to dokonce potvrzeno vědeckou studií. (důvěryhodný zdroj studie).

Četné studie ukázaly, že přebytek cukru, zejména v důsledku velkého množství fruktózy, může vést k ukládání tuku na břiše a v okolí jater.

Cukr je z poloviny glukóza a z poloviny fruktóza. Když jíte hodně přidaného cukru, játra jsou přetížena fruktózou a je nucena ji přeměňovat na tuk. Toto samozřejmě není příliš vhodné pro váš organizmus.

Někteří věří, že toto je hlavní proces škodlivých účinků cukru na zdraví. Každopádně jde o jeden z těch nejhorších vedlejších účinků cukru. Zvyšuje břišní tuk v oblasti játrech, což vede k inzulínové rezistenci a různým metabolickým problémům (zdroj).

Horší je v tomto směru tekutý cukr. Zdá se, že mozek nezaznamenává tekuté kalorie stejným způsobem jako pevné kalorie, takže když pijete cukrem slazené nápoje, nakonec sníte více celkových kalorií.

4. Pravidelně cvičte

Cvičení patří mezi nejlepší věci, které můžete udělat, abyste zvýšili své šance na dlouhý a zdravý život a vyhýbali se nemocem. Toto bohužel nechápe mnoho lidí.

Zbavení se nepříjemného břišního tuku patří mezi hlavní zdravotní benefity fitness cvičení.

Ideální je zapojovat cvičení na střed těla nebo i core cvičení. Můžeš si je prohlédnout v tomto článku, kde najdeš i ukázku tréninku. Stačí ti k tomu 6 minut.

Zajímavost

To, že chcete zhubnout břicho, neznamená, že je třeba ho cvičit každý den. Z jedné studie vyplývá, že cvičení pouze břišní oblasti po dobu 6 týdnů nemělo téměř žádný vliv na obvod pasu.

Břicho cvičte tak jako jinou partii (například biceps, triceps, hýždě atd…). Sestavení cvičebního plánu ti buď pomůže trenér nebo to můžeš zkusit sám.

Silový trénink a kardiovaskulární cvičení sníží tuk v celém těle.

Aerobní cvičení – jako chůze, běh a plavání – může výrazně snížit břišní tuk (zdroj, zdroj).

Jiná studie zjistila, že cvičení zcela zabránilo lidem znovu získat břišní tuk po zhubnutí, což naznačuje, že cvičení je obzvláště důležité při udržování hmotnosti a odvrácení takzvaného jojo efektu.

Je tedy jen na vás jestli se dáte po přečtení těchto informací, které jsou vědecky podloženy, do pohybu a začnete s sebou něco dělat.

Cvičení také vede ke snížení zánětu, snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení jiných metabolických problémů spojených s nadměrným břišním tukem.

Shrnutí

Cvičení a pohyb je pro zbavení se tuku v břišní oblasti velmi účinné. Je třeba mít kvalitní stravu a dostatek pohybu. V tom je celé kouzlo krásných postav.

4/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.