DomůFitnessPomůcky pro cvičeníNejlepší láhev na vodu - Jak vybrat? (ideální pro sport)

Nejlepší láhev na vodu – Jak vybrat? (ideální pro sport)

Kvalitní láhev na vodu může být klíčovým bodem při udržení dobré hydratace. Investice do pěkné láhve na vodu vás může inspirovat k pití většího množství vody, což může zlepšit vaše zdraví různými způsoby. Kromě uhašení žízně a prevence dehydratace důkazy naznačují, že dostatečný příjem vody může podpořit trávení, snížit únavu, zabránit bolestem hlavy a zlepšit pleť.

Zde jsou nejlepší láhve na vodu z nerezavějící oceli nebo ze skla, které momentálně naleznete na našem trhu.

Nejlepší láhve na vodu

Jaké druhy lahví existují

Skleněná láhev je pro vás zdravější a také nezatěžuje životní prostředí. Nerezové láhve na voduz udrží vodu studenou celé hodiny, jsou lepší pro životní prostředí než plastové a nejsou náchylné k rozbití jako skleněné láhve na vodu.

Prozkoumali jsme desítky produktů a vyhodnotili jsme je z hlediska materiálu, nákladů, jednoduchosti čištění a počtu hodin, po které jsou tekutiny udržovány v chladu. Každá láhev na vodu, kterou naleznete v tomto článku byla vybrána na základě těchto faktorů.

Skleněná láhev

Skleněná láhev na vodu je šetrná k životnímu prostředí. Toto řešení je také považováno za bezpečnější pro lidské zdraví, jako například plastové láhve na vodu.

Sklo se lehce myje a nedrží na sobě žádné příchutě ani pachy jako plastová láhev nebo shaker. Jediná nevýhoda je, že sklo může být těžší než alternativní materiály, nicméně na dnešním trhu je mnoho skvělých možností.

Výhody skleněné láhve

Skleněné láhve na vodu mají mnoho výhod. Jsou lepší pro vaše zdraví, ale i pro životní prostředí. Sklo udrží vodu čistou a svěží a také se velmi snadno čistí. Hlavní výhoda je taková, že se na skleněné láhvi nezůstane pach ani chuť po nápoji, který jste v ní měli. Se skleněnými láhvemi na vodu vám nehrozí vylučování BPA a jiných chemikálií do vody.

Skleněné láhve na vodu také drží vodu při konstantní teplotě efektivněji než plastové láhve na vodu.

 

Recyklovatelné skleněné láhve na vodu jsou také mnohem lepší pro životní prostředí. Plastové láhve na vodu ne vždy projdou celým procesem recyklace a mohou skončit na skládkách.

Jedinou nevýhodou skleněných lahví je to, že jsou náchylnější k rozbití.

Nerezová láhev na vodu

V závislosti na tom, k čemu budete nerezovou láhev s vodou používat, budete chtít konkrétní typ víka. Pokud například sportujete nebo jste v tělocvičně, pravděpodobně budete chtít brčko nebo abyste se mohli rychle napít.

Láhev se širokým hrdlem je vhodná, chcete-li do láhve přidat například led nebo pokud do láhve s vodou budete nalévat tekutiny z jiné nádoby.

Velikost

Láhev na vodu z nerezavějící oceli o objemu 0,8 až 1,2 l je skvělou volbou, pokud hrajete tenis nebo sport, kde byste mohli být několik hodin v horkém počasí a chcete, aby vaše voda zůstala studená. Láhev na vodu o objemu 0,5 až 0,7 l je vhodná pro každodenní činnosti, jako je chození do práce nebo do posilovny.

Jelikož nerezová ocel funguje stejně na teplé i studené nápoje, zvažte, jestli si do láhve plánujete dát kávu nebo čaj. Pokud plánujete vzít láhev s vodou do auta, do letadla, na kolo nebo třeba na túru, bude pro vás lepší štíhlý design.

láhev na vodu

Na co si dát pozor při výběru vhodné láhve na sport?

Funkčnost

Při výběru nejvhodnější možnosti musíte zvážit, jak budete láhev s vodou používat. Chcete-li pít z láhve jednou rukou během cvičení, vyberte si láhev s brčkem.

Pokud láhev používáte při práci nebo na cestách během celého dne, myslete na její velikost, hmotnost a funkčnost.

Cena

Cena lahví na vodu se liší. Pokud budete láhev na vodu používat denně, investice do kvalitní, odolné a opakovaně použitelné láhve, ze které budete rádi pít, se vám z dlouhodobého hlediska skutečně vyplatí.

Pokud nechcete zbytečně drahou láhev, musíte počítat s tím, že její kvalita nebude na vysoké úrovni.

Péče o láhev

Některé skleněné láhve na vodu se myjí pouze ručně, což může odradit ty, kdo upřednostňují předměty vhodné do myčky nádobí. Před nákupem si přečtěte pokyny pro péči o láhev s vodou, abyste zjistili, jak ji správně mýt.

Kolik vody potřebujete denně vypít?

Každý den ztrácíte vodu vydechováním, pocením, močí a pohybem střev. Aby vaše tělo správně fungovalo, musíte doplnit zásoby vody konzumací nápojů a potravin, které obsahují vodu.

Kolik tekutin tedy potřebuje průměrný zdravý dospělý člověk?

Americká národní akademie věd, inženýrství a medicíny určila, že dostatečný denní příjem tekutin je:

  • Přibližně 3,7 litru tekutin denně pro muže
  • Přibližně 2,7 litru tekutin denně pro ženy

Tato doporučení se týkají tekutin z vody, jiných nápojů a potravin. Asi 20 % denního příjmu tekutin obvykle pochází z jídla a zbytek z nápojů.

4/5 - (5 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.