DomůVýživaNáhrada stravy - Ideální na hubnutí (ověřeno)

Náhrada stravy – Ideální na hubnutí (ověřeno)

Kvalitní náhrada stravy je skvělý pomocník jak při redukční dietě, tak i v případě, kdy nemáte dostatek času na vaření. Jedná se o práškovou směs obohacenou o všechny potřebné živiny, která snadno a rychle nahradí i jídlo z vašeho běžného jídelníčku.

Náhradu jídla nejčastěji naleznete ve formě prášku, který je obohacený o bílkoviny, vlákninu, vitamíny, minerály a další důležité látky pro vaše tělo.

Ve většině případů stačí tento prášek zalít horkou vodou nebo mlékem, přičemž vám vznikne koktejl nebo kašovitá směs, která je plnohodnotnou náhradou vaší běžné stravy.

Více kvalitní náhradě stravy v době, kdy nestíháte vařit, se dozvíte v novém článku.

Nejlepší náhrada stravy – TOP 6

Vybrali jsme pro vás TOP 6 produktů náhrady stravy podle recenzí

KetoMix Proteinová polévka s kuřecí příchutí

Proteinová polévka KetoMix s kuřecí příchutí je ideální náhradou stravy, která vás zasytí a dodá vám potřebné živiny. Přitom ji stačí pouze zalít horkou vodou a můžete servírovat.

Tato kuřecí polévka obsahuje minimum sacharidů, optimální množství bílkovin, minerálních látek a vitaminů. Je ideální k obědu, večeři nebo jako odpolední svačina. Rovněž ji můžete použít při redukční dietě, jakož i na doplnění běžného jídelníčku.

Hlavní výhody:

 • ideální poměr živin, minerálů a vitaminů,
 • vhodná při redukční dietě i v běžném jídelníčku,
 • jednoduchá příprava a servírování,
 • vhodná i pro lidi s celiakií,
 • ideální na oběd, večeři a olovrant.

SATURO Vegan náhrada stravy

SATURO náhrada stravy je kompletní náhrada jídla, která je vyrobena z přírodních složek nejvyšší kvality. Jedná se o nápoj s ideálním množstvím živin, díky kterému přijmete dostatečné množství bílkovin, sacharidů, tuků, minerálů a vitamínů.

Jedná se o ideální volbu na cesty, která je jednoduchá na přípravu a neobsahuje žádné živočišné přísady, takže je vhodná i pro vegany a vegetariány.

Rovněž vás překvapí vysokým podílem bílkovin, které pocházejí ze sójového proteinového izolátu, přičemž je rovněž obohacena o všechny esenciální aminokyseliny.

Hlavní výhody:

 • obsahuje až 26 vitamínů a minerálů,
 • zasytí vás až na dobu 5 hodin,
 • ideální náhrada stravy pro vegany a vegetariány,
 • vyrobena z přírodních složek nejvyšší kvality,
 • je praktická a cenově dostupná.

Impact Diet Lean

Impact Diet Lean je chutná směs bílkovin, která je ideální volbou pro redukční dietě. Tato náhrada jídla obsahuje až 17 g bílkovin v jedné porci, takže představuje kvalitní zdroj doplnění bílkovin nebo náhradu běžné stravy.

Rovněž je doplněna o vlákninu, chrom a směs esenciálních vitamínů a minerálních látek, které vám zaručí přísun potřebných živin během dne.

Impact diet rovněž obsahuje nižší procento cukru, čímž se stává ideálním pomocníkem při redukci hmotnosti.

Hlavní výhody:

 • obsahuje až 17 g bílkovin,
 • také vlákninu pro lepší trávení,
 • ideální pomocník pro redukci hmotnosti,
 • s nižším obsahem procentem cukru,
 • ideální náhrada stravy na cesty.

ActivLab Protein Breakfast

Protein Breakfast ActivLab představuje ideální náhradu běžné snídaně, přičemž je obohacený o hořčík a guaranu.

ActivLab nabízí optimální poměr bílkovin a sacharidů, a také v něm naleznete i aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA).

Protein Breakfast ActivLab je vhodný nejen jako náhrada stravy, ale stejně jako pomocník při zvýšení objemu svalové hmoty a tvarování postavy.

Hlavní výhody:

 • obohacený o hořčík a guaranu,
 • zdroj bílkovin s nejvyšší biologickou hodnotou,
 • obsahuje sacharidy v podobě rýžových a ovesných vloček,
 • vhodný jako náhrada stravy, zvýšení objemu a tvarování postavy,
 • bohatý na aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA).

KetoMix Proteinový koktejl s vanilkovou příchutí

Proteinový koktejl s vanilkovou příchutí od značky KetoMix lze použít jako plnohodnotnou náhradu stravy či jako součást redukčního programu. Jedná se o proteinový koktejl nové generace, který obsahuje pouze 117 kalorií.

Rovněž jde o skvělý zdroj bílkovin a vlákniny pro lepší funkci střev, díky čemuž vás zasytí i na delší dobu.

Tento koktejl od KetoMix si oblíbíte i díky jeho krémové konzistenci a vanilkové chuti, přičemž také neobsahuje lepek.

Hlavní výhody:

 • vhodný i pro lidi alergické na lepek,
 • s obsahem bílkovin a vlákniny,
 • ideální pro redukční dietě a jako náhrada jídla,
 • jedna porce obsahuje pouze 117 kalorií,
 • krémová vanilková chuť.

The Protein Works Dietní náhrada stravy

The Protein Works představuje ideální náhradu stravy, která svým zákazníkům nabízí i něco navíc. Tento protein je obohacen o spalovače tuků s minimem kalorií, což z něj činí ideálního pomocníka při hubnutí a redukční dietě.

Jedná se o dietní náhradu stravy, která je ideální na cesty, přičemž obsahuje speciálu směs bílkovin a pomalu stravitelných sacharidů.

The Protein Works vás překvapí svojí lahodnou chutí, na které si mohou pochutnat dokonce i vegetariáni.

Hlavní výhody:

 • dietní náhrada stravy vhodná na cesty,
 • obohacená o spalovače tuků s minimem kalorií,
 • kombinace bílkovin a pomalu stravitelných sacharidů,
 • s obsahem vitamínů a minerálů,
 • vhodná alternativa i pro vegetariány.

Co je to náhrada stravy a jak funguje

Náhrada stravy představuje ideální a pohodlný způsob, jak rychle a kvalitně nahradit váš oběd nebo snídani v době, kdy nestíháte vařit nebo chcete zhubnout. Stačí ji jen zalít horkou vodou nebo mlékem a vydatné jídlo máte na stole!

Tyto výrobky jsou obvykle ve formě prášku nebo tekutiny, které obsahují určité množství kalorií, bílkovin, sacharidů, tuků a dalších živin, které byste rovněž získali iz běžné stravy.

Nejčastěji se používá jako náhrada stravy za jedno nebo více jídla denně.

Jaké typy náhrady stravy trh nabízí

Existuje několik druhů náhrady stravy, ze kterých si můžete vybrat tu, která pokrývá vaše individuální potřeby a aktuální preference.

V tomto případě může jít například o bílkovinné koktejly, sacharidové práškové náhražky či hotová jídla, která stačí zalít horkou vodou.

Druhy náhrady stravy

Bílkovinné náhrady stravy

Tato náhrada stravy je bohatá na bílkoviny a vhodná pro ty lidi, kteří chtějí zvýšit svůj příjem bílkovin na podporu růstu svalové hmoty nebo pro rychlejší hubnutí.

Sacharidové náhrady stravy

Sacharidové náhrady stravy mají více sacharidů, přičemž naopak obsahují menší poměr tuků a bílkovin. Jsou ideálním řešením pro ty, kdo potřebují zvýšit svůj příjem sacharidů, například jako rychlý zdroj energie.

Nápoje na hubnutí

Nápoje na hubnutí jsou skvělým řešením nejen pro ženy, které chtějí zredukovat hmotnost, ale pro všechny, kteří chtějí zhubnout a zlepšit si tak své zdraví.

Tyto nápoje na hubnutí obsahují obvykle málo kalorií, jsou zároveň bohaté na bílkoviny a vlákninu, která zlepšuje trávení a funkci střev.

Hotové náhrady jídel

Tyto náhrady jídel koupíte obvykle v podobě hotových jídel, přičemž je stačí zalít pouze horkou vodou a můžete servírovat.

Nejčastěji jde o práškové směsi, z nichž po zalití vodou vyčarujete polévky, kaše či husté koktejly.

Jaká je cena náhrada stravy

Náhrada stravy v případě redukce hmotnosti představuje dlouhodobý proces, který vyžaduje čas a peníze. To znamená, že pokud vám nejde jen o občasnou náhradu jídla, ale plánujete dlouhodobé hubnutí, v tomto případě si budete muset připravit větší budget.

Cenově dostupná náhrada stravy

V případě cenově dostupné náhrady stravy můžete v nabídce najít různé koktejly na hubnutí, které jsou ve formě prášku.

Tímto koktejlem můžete jednoduše nahradit snídani nebo si ho dopřát mezi jídly, přičemž jeho cena se pohybuje od 355 do 1190 Kč. Vše závisí na jeho kvalitě a množství.

Náhrada stravy jako redukční dieta

Pokud plánujete využít náhradu stravy jako plnohodnotné řešení v redukční dietě, v tom případě budete potřebovat alespoň 7 až 14 denní plán na hubnutí.

V tomto případě se bude cena náhrady pohybovat od 2379 Kč výše, protože jí budete muset nahradit několik chodů denně.

Na co si dát při výběru náhrady stravy pozor

Náhrada stravy má nejen své výhody, mezi něž patří rychlost přípravy a ztráta hmotnosti, ale také v ní naleznete i několik nevýhod.

Přestože náhrada stravy představuje kvalitní náhradu klasických jídel, jedná se v tomto případě o krátkodobé řešení, nikoli celoživotní styl stravování.

Stejně i když je daný koktejl obohacený o různé živiny a potřebné látky, nedokáže obsáhnout všechny potřebné živiny, které naše tělo potřebuje z dlouhodobého hlediska.

Je důležité si uvědomit, že náhrada stravy není určena k trvalému používání a neměla by nahradit zdravou a vyváženou stravu. Před použitím náhrady stravy se doporučuje konzultovat tento proces se svým lékařem nebo odborníkem na výživu.

Závěr

Náhrada stravy představuje skvělé řešení ve chvíli, kdy nemáte dostatek času na vaření, nebo jen hledáte vhodné jídlo do vaší redukční diety. Jednoduše zalijete práškovou směs horkou vodou nebo mlékem, a plnohodnotné jídlo je na světě!

Kvalitní náhrada stravy obsahuje všechny potřebné živiny v podobě bílkovin, sacharidů, vlákniny, vitamínů či minerálů, které nahradí klasické jídlo z krátkodobého hlediska. To znamená, že bez problémů nahradí i běžné jídlo z vašeho jídelníčku.

4.6/5 - (9 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.