DomůMagazínHubnutíSpalovač tuků bez cvičení - Má smysl jej užívat?

Spalovač tuků bez cvičení – Má smysl jej užívat?

Nebylo by to hezké dát si pilulku a dosáhnout cílů v oblasti hubnutí bez jakékoli námahy? Když poprvé narazíte na spalovač tuků, možná právě toto jsou vaše očekávání.

Mnoho lidí má dojem, že spalovače tuků jsou tajnou zkratkou k vysněné postavě – ale, jak se dozvíte níže, není to úplně tak.

Dnes vám vysvětlíme, co se stane, pokud budete užívat spalovače tuků, aniž byste cvičili. A pak vám nabídneme několik klíčových tipů, jak nastartovat cestu hubnutí ruku v ruce s doplňky na spalování tuků. Čtěte dál.

Může se spalovač tuků užívat bez cvičení?

Můžete tedy spalovače tuků užívat bez cvičení nebo to vytváří zdravotní rizika?

Nejprve se na to podíváme čistě ze zdravotního hlediska. Potom se v dalším podíváme na výsledky užívání spalovače tuků bez cvičení.

Krátká odpověď je ano – spalovače tuků můžete užívat i bez cvičení. Podrobná odpověď je však mnohem složitější a spletitější.

Předtím, než se dostaneme k podrobnostem o tom, co se stane, užíváte-li spalovače tuků bez cvičení – nejprve se stručně dotkneme toho, jak tyto doplňky fungují. To poskytne určitý kontext pro všechno, co následuje.

Spalovače tuků účinkují následovně:

  • snižují chuť k jídlu
  • snižují vstřebávání tuků z potravy
  • posilují metabolismus
  • zvyšují termogenezi

Všechny tyto účinky podporují cestu hubnutí – i bez cvičení. Ale – to, že můžete užívat spalovače tuků bez cvičení, ještě neznamená, že byste také měli!

Přejděme však k lepší otázce než „můžete užívat spalovače tuků bez cvičení?“.

A tou je…

Účinkuje spalovač tuku bez cvičení?

Již víme, že spalovač tuků můžete užívat i bez cvičení. Bude však fungovat tak dobře, jak by fungoval, kdyby se pravidelné cvičení stalo součástí vašeho života? Dosáhnete stejných výsledků jako člověk, který si najde čas na cvičení?

Určitě ne!

Kvalitní spalovač tuků bude sice produkovat určitý stupeň výhod i bez cvičení, ale v tom případě si nemůžete dovolit opomíjet své stravování. Důvod vysvětlíme níže.

 

Co se stane, pokud užíváte spalovač tuku bez cvičení?

Je zřejmé, že výsledky se budou lišit od člověka k člověku. Jaký máte metabolismus? Kolik máte momentálně tělesného tuku? Je vaše strava optimalizována? Všechny tyto proměnné určují, co se stane, pokud budete užívat spalovač tuků, aniž byste cvičili.

PRŮMĚRNÝ ČLOVĚK BUDE CÍTIT ÚČINKY SPALOVAČE I BEZ CVIČENÍ

Užívání termogenních spalovačů tuků může zvýšit srdeční frekvenci a dodat energii. Ze všech typů spalovačů tuků mají stimulační spalovače tuků nejvýraznější účinky.

Když se užívají bez cvičení, stimulanty spalování tuků mohou způsobit nervozitu. Kromě toho mohou stimulační spalovače tuků zvýšit tělesnou teplotu, což může vést k pocení a neklidu.

Jiné, nestimulační spalovače tuků vás až tak neovlivní.

Mnohé složky ve spalovačích tuků bez stimulace fungují tak, že zvyšují soustředění a koncentraci. Proto může být tento typ spalovače tuků dokonce schopen poskytnout výhody, když pracujete nebo se věnujete domácím pracím a může být lepší volbou, pokud netrénujete.

Jedním z mechanismů spalovače tuků je pomoci snížit chuť k jídlu. Pokud necvičíte, spalovač tuků vám může pomoci podpořit vaše cíle v oblasti hubnutí tím, že vám zabrání přejídat se.

Během několika týdnů si ti, kteří již byli štíhlí, mohou všimnout jemných změn v obrysech. Na jejich váze se projeví minus pár kilo.

Ale brzy narazí na zeď.

V určitém bodě už spalovač tuků samotný víc nedokáže. Vaše výsledky se rychle ustálí, dokud věci nezměníte a nezavedete nový stimul: cvičení.

Pokud nevíte, jak funguje hubnutí nebo spalování tuků – stojí za tím jediná fráze: kalorický deficit. Je to stav, kdy vaše tělo spaluje více kalorií, než přijme. Konečným výsledkem je, že začne spalovat tuk jako zdroj paliva – což přispívá k tomu, že jste zdravější, šťastnější a hubenější.

Do kalorického deficitu se můžete dostat (a zůstat v něm) dvěma způsoby. Ve skutečnosti jdou ruku v ruce:

  • spálíte více kalorií cvičením
  • konzumujete méně kalorií prostřednictvím dietních omezení

Takže – ano, spalovače tuků fungují i bez cvičení – za předpokladu, že jste si optimalizovali svůj jídelníček a jste schopni jej dodržovat. Přesto vám vřele doporučujeme cvičit, pokud se chystáte užívat spalovače tuků! Tady je důvod…

To, že nemusíte cvičit, neznamená, že byste neměli…

Hlavní problém s necvičením je dvojí. Prvním problémem je, že nespalujete tolik kalorií a nevyužíváte plný potenciál svého suplementu – za který platíte ne malé peníze.

Druhá nevýhoda je pravděpodobně důležitější: přicházíte o všechny ostatní výhody, které cvičení poskytuje.

Pamatujete si, jak jsme zmiňovali, že spalovač tuků může pomoci zvýšit metabolismus? Jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit metabolismus, je cvičení. Proč? Protože čím více svalů máte, tím funkčnější bude váš metabolismus – v klidu i v období fyzické aktivity.

To znamená, že s větší svalovou hmotou spálíte více kalorií i v klidu. Nemluvě o tom, že s trochou čisté svalové hmoty na své kostře vypadáte lépe!

Navíc cvičení může pomoci snížit hladinu stresu a zlepšit kvalitu spánku. Obojí je při hubnutí mimořádně důležité. Protože když jste ve stresu nebo trpíte nedostatkem spánku, tělo uvolňuje hormon zvaný kortizol.

Kortizol může podporovat ukládání tuku – zejména ve střední oblasti těla. Cvičením a snižováním stresu tedy můžete nepřímo podpořit cestu odbourávání tuku se spalovači tuků nebo bez nich.

Takže i když si myslíte, že kvůli hubnutí nemusíte cvičit – doporučujeme, abyste to vyzkoušeli. Možná budete překvapeni, o kolik lépe se budete cítit. A chystáte-li se investovat do spalovače tuků, proč jeho potenciál nemaximalizovat kombinací diety a cvičení?

L-karnitin od GymBeam

Hledáte kvalitní spalovač tuku? Vyzkoušejte následující produkt od firmy GymBeam. Je kvalitní a za super cenu.

Shrnutí

Takže, můžete užívat spalovače tuků bez cvičení? Ano. Ale měli byste? Pravděpodobně ne. Fungují spalovače tuků bez cvičení? Ano, ale přicházíte o plný potenciál, který nabízejí.

Co se stane, pokud užíváte spalovač tuků bez cvičení? Užijete si jen mírné zvýšení energie s příjemným teplým pocitem uvnitř, jelikož termogenní vlastnosti fungují podle svých nejlepších schopností. Chcete-li skutečně využít potenciálu doplňků pro spalování tuků, které nabízejí, musíte je zkombinovat s pravidelným cvičením a přiměřenou stravou.

Zvažte toto přirovnání: spalovač tuků je jen klíčem ke dveřím na hubnutí. Klíč musíte vložit do zámku, otočit jím a potlačit, abyste odemkli plný potenciál doplňků pro spalování tuků. Nejsou alternativou tvrdé práce. Spíše podpoří úsilí, které vynaložíte a vy dosáhnete výraznějších výsledků v rychlejším časovém rámci.

Zdroje informací:

4/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.