DomůFitnessTrenažeryNejlepší Verticony - Lezecký trenažér + (návod, jak vybrat)

Nejlepší Verticony – Lezecký trenažér + (návod, jak vybrat)

Lezecký trenažér nebo Verticon je jaksi mimo centrum zájmu a nevěnuje se mu tolik pozornosti jako například běžeckým pásem, eliptickým nebo veslovacím trenažérem. A to navzdory tomu, že nabízí neuvěřitelné kardio cvičení.

Verticon, vyrobený pro simulaci outdoorového lezení po skalách, poskytuje procvičení celého těla, které má nízký dopad, ale zvyšuje srdeční frekvenci a zároveň zapojuje všechny svalové skupiny.

Samozřejmě, jako v každé kategorii kardio přístrojů, i v tomto případě je na trhu z čeho vybírat. Existují základní, skládací modely, které tuto práci zvládají bez jakýchkoli extra plusů, ale také špičkové trenažéry, které mají interaktivní programování a nastavitelné úrovně odporu.

Dnes vám představíme lezecké trenažéry InSportline a provedeme vás i výběrem dokonalého lezeckého trenažéru pro vaše potřeby.

Verticon InSportline

Co je to lezecký trenažér

I když možná nevidíte lezecké trenažéry roztroušené po domácích tělocvičnách tak jako jiná oblíbená fitness zařízení, odborníci na fitness tvrdí, že používání lezeckého trenažéru je vynikající způsob, jak dosáhnout efektivního tréninku celého těla a spálit stovky kalorií.

Lezecké trenažéry jsou obvykle 2 – 2,5 m vysoké cvičební stroje, které jsou vybaveny nožními pedály a výškově nastavitelnými řídítky.

Tyto stroje vám pomáhají táhnout nahoru a dolů proti nastavenému odporu s cílem zapojit jádro, „jako kdybyste na něco šplhali“. Tento cvičební nástroj je ideální pro kardio, vytrvalostní a vysoce intenzivní tréninky.

Lezecké trenažéry poskytují kardio a aerobní tréninky se silovým tréninkem, takže získáte komplexní a efektivní trénink. Liší se od jiných kardio strojů tím, že zapojují celé tělo. Když používáte trenažér s nastavitelným odporem, můžete jej nastavit výše, abyste se zaměřili na budování síly, nebo níže pro více kardio tréninku.

Jelikož nohy zůstávají po celou dobu na pedálech, jde o cvičení s nízkým dopadem. Workout s nízkým dopadem minimalizuje stres a namáhání kloubů a je ideální, pokud trpíte bolestmi kloubů, které znepříjemňují jiné aktivity – například běh.

Verticon navíc využívá minimální podlahovou plochu

Jeho vzpřímená konstrukce je přirozeně prostorově úsporný design, takže toto cvičební zařízení můžete umístit do prostor, kde nelze umístit eliptické nebo veslovací trenažéry.

Verticon inSPORTline Home

Verticon

 • Verticon InSportline Home je, jak už i název napovídá, určen pro domácí použití a jelikož nabízí cvičení s nízkým dopadem, je vhodný pro každého bez ohledu na věk.
 • Díky bočním rukojetím jej využijete dokonce i jako klasický stepper.
 • Nabízí 8 nastavitelných úrovní zátěže, přičemž 75° úhel konstrukce šetří klouby.
 • Magnetický brzdný systém je zárukou nehlučného provozu.
 • Ovládání stroje je manuální.
 • Všechny potřebné informace jako je doba trvání tréninku, rychlost, ujetá vzdálenost, přibližný počet spálených kalorií a počet kroků se zobrazí na jednoduchém displeji, který ovládáte tlačítkem.
 • Trenažér se přizpůsobí každé postavě, nabízí 5 možností nastavení výšky rukojetí.
  Přesouvání stroje je snadné díky transportním kolečkům.

Které faktory zvážit při výběru vhodného Verticonu?

Při současné bohaté nabídce trhu je důležité vědět, co hledat, abyste našli kvalitní stroj. Následující faktory vám mohou pomoci zúžit možnosti.

Odpor

Nejzákladnější lezecké trenažéry používají jako odpor vaše tělo a gravitaci. I když nabízí dobrý workout, úroveň jeho intenzity určujete vy. Kvalitnější stroje jsou vybaveny více úrovněmi odporu, které umožní trénink zefektivnit.

Možnost nastavit odpor pomůže v pokroku směrem k fitness cílům a udržet každé cvičení náročným, i když budete již více fit a silnější.

Nastavitelnost

Lezecké trenažéry fungují nejlépe (a jsou na pocit nejpohodlnější), když jsou korektně přizpůsobeny vaší výšce. Je to zárukou toho, že řídítka a pedály jsou v souladu s vaším přirozeným pohybem při lezení.

Rozměr

Ujistěte se, že vybraný model se vejde do vašeho prostoru. Většina vertikonů zabírá poměrně malé množství podlahového prostoru, zejména ve srovnání s běžeckými pásy, ale jsou vysoké. Kvůli jejich výšce si musíte být jisti, že váš strop je dostatečně vysoký.

Potřebujete volný prostor pro trenažér, jeho pohyblivé rukojeti a samozřejmě pro sebe. Musíte šlapat do pedálů a při používání můžete být vyšší než samotný stroj. Určitě si nechcete při každém pohybu plácat hlavu o strop.

Některé modely lze poměrně snadno složit. V případě větších, neskládacích modelů budete potřebovat vyhrazený prostor, kde může trenažér stát, když se používá a když se nepoužívá. Existuje spousta modelů s transportními kolečky pro přemisťování stroje, ale toto nemusí být nejlepší volba, pokud je trenažér těžký.

když uvažujete o lezeckém trenažéru, musíte si být jisti, že bude fungovat ve vašem domácím prostoru

Maximální hmotnost uživatele

Nosnost lezeckého trenažéru je důležitým faktorem, zvláště pokud kupujete cenově dostupný stroj, který nemá stejnou robustnost jako dražší modely.

Nacházíte-li se na vyšším konci hmotnostního rozsahu, nesprávně zvolený trenažér může být na pocit nestabilní, nebo budete mít problémy s jeho funkcionalitou. Ujistěte se, že jste si vybrali stroj, který nosností odpovídá vaší hmotnosti.

Doplňkové funkce

Škála vybavení lezeckých trenažérů je široká. Některé nabízejí onboard workouty, jiné zase Bluetooth připojení. Najdete modely s dotykovou obrazovkou i předplaceným tréninkovým obsahem.

Ať jsou vaše tréninkové cíle a nároky na zábavu jakékoli, ujistěte se, že vybraný model jim odpovídá.

Verticon inSPORTline Pro 1000

Verticon

 • Robustní stroj s nosností 160 kg, díky čemuž zvládne i dlouhodobou zátěž.
 • Disponuje vlastním generátorem energie, nemusíte řešit kabely, ani zásuvky, stroj si vystačí se čtyřmi AA bateriemi, které si sám dobíjí.
 • 16 úrovní zátěže, 4 cílové programy, nastavitelné intervalové tréninky a unikátní závodní programy, které vám umožní soutěžit s virtuálními protivníky, jsou zárukou nejen intenzivního workoutu, ale také skvělé zábavy.
 • Nastavitelné rukojeti se 4 úrovněmi výšky.
 • Výrobce k tomuto modelu nabízí jako volitelné příslušenství také další tři typy rukojetí a držadel.
 • Možnost propojení s Fitscope (Android 6.0+/iOS 12.3+) pomocí Bluetooth (pozor, je to placená aplikace)
 • Kompatibilní s hrudními pásy (Bluetooth, ANT+, 5kHz)
 • Podsvícený displej zobrazuje následující údaje: celkový čas, doba trvání cvičení, rychlost, délku kroku, vzdálenost, tepovou frekvenci, kalorie, interval, stupeň zátěže.
 • Řemenový brzdný systém je zárukou nehlučného chodu.
 • Transportní kolečka a systém pro vyrovnávání nerovností podložky.
 • Vhodný pro domácí i profi použití.

Jaká je cena lezeckých trenažérů?

Vysoká! Lezecké trenažéry mohou stát kdekoli od několika stovek až po několik tisíc euro. Ale, na druhé straně, i ty nejlevnější modely dokážou poskytnout intenzivní workout.

V závislosti na vašem rozpočtu, toho, jak často budete stroj používat a vašich cílů v oblasti fitness, některé funkce vyšší kategorie mohou stát za zvážení, včetně sledování vzdálenosti, srdeční frekvence a kalorií, režimů cvičení a řízených tréninkových programů (většina bude vyžadovat, aby jste si zaplatili za přístup k nim).

Nicméně, třeba mít na paměti je, že verticon dokáže zacílit na horní část těla, spodní část těla i jádro, takže je možné, že koupí jednoho stroje se vyhnete nákupu dalších kusů vybavení do posilovny a v konečném důsledku ušetříte!

Jak vybrat ten nejlepší Verticon konkrétně pro vás?

 • Chcete-li zúžit své možnosti, začněte přeměřením prostoru, který máte k dispozici. Potřebujete stroj, který lze složit a který lze snadno přemístit, když jej nepoužíváte?
 • Dále se ujistěte, že stroj je pro vás vhodný. Zvažte, zda jste v rámci jeho nosnosti, a pokud jste vysoký, potřebujete model s nastavitelnými výškovými rukojeťmi.
 • Nakonec zvažte, které funkce jsou pro vás nejdůležitější. Výhody jako nastavitelný odpor, monitory srdeční frekvence a přístup k fitness třídám mohou maximalizovat hodnotu, kterou získáte z každého workoutu.

Shrnutí na závěr

Pokud hledáte efektivní full-body workout, který zvýší srdeční tep a zároveň bude mít nízký dopad na klouby, lezecký trenažér je dokonalým doplňkem vaší domácí posilovny. Simuluje lezení po skalách, jen bezpečnější a mnohem rychlejším tempem, přičemž zapojuje všechny hlavní svalové skupiny.

Investice do lezeckého trenažéru může být skvělým způsobem, jak se zaměřit na své celkové zdraví, budování síly a svalů nebo na kardio a vytrvalost. Navíc je dobrou volbou, jak změnit rutinu běžeckého pásu, nebo eliptického, resp. veslovacího trenažéru.

Zdroje informací:

4.9/5 - (13 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.