DomůMagazínHubnutíJak spálit 100 kalorií: ✅ 10 tipů, jak se více hýbat

Jak spálit 100 kalorií: ✅ 10 tipů, jak se více hýbat

Spálit 100 kalorií nemusí vždy vyžadovat navštěvování fitness center či posiloven. Existuje mnoho příjemných a jednoduchých způsobů, jak dosáhnout tohoto cíle. V tomto článku vám představíme několik snadných a účinných aktivit, které můžete zařadit do své denní rutiny. Objevme spolu, jak přidat pohyb do svého života a dosáhnout cílů v oblasti spalování kalorií.

Aktivity, které si vyberete, mohou záviset na různých faktorech, jako je volný čas, co vaše tělo v daný den potřebuje, aktuální počasí a podobně. Důležité je si uvědomit, že neexistují správné ani nesprávné volby – pouze různé možnosti, které váš přibližují k jedinému cíli: více se hýbat.

Přesný počet kalorií, které vaše tělo spálí během těchto aktivit, závisí na vaší hmotnosti, pohlaví, věku, stavbě těla a podobně. Proto je množství kalorií spálených při daných činnostech u každého odlišné.

Hodnoty kalorií, které uvádíme v tomto článku, jsou pro ženu, která váží přibližně 68 kilogramů.

Proto si můžete individuálně vypočítat přesné množství kalorií, které spálíte, na základě vaší váhy, trvání a druhu činnosti.

Chůze po schodech

Chůze po schodech není jen efektivním způsobem spálení kalorií, ale také jednoduchým a dostupným cvičením v každodenním životě – schody totiž najdete téměř kdekoli.

Ať už je to v práci, doma nebo dokonce i v hotelu, když cestujete. Deset minut aktivního stoupání po schodech může vést ke spalování přibližně 100 kalorií.

Kromě toho, tato aktivita posiluje svaly na nohou a pomáhá formovat nejen postavu, ale také zlepšuje kardiovaskulární zdraví. Ať se nacházíte kdekoli – schody mohou být skvělým nástrojem, který vám pomůže na cestě k aktivnímu a zdravému životnímu stylu.

Strečink a relax

V současném uspěchaném světě je důležité najít si čas na strečink a relax. Pokud věnujete pouhých 30 minut tomuto jednoduchému rituálu, jako je jednoduchá jóga, může vám přinést více než jen spálení přibližně 100 kalorií.

Kromě toho, že zlepšujete svou pohyblivost a uvolňujete napětí, pomáháte také svým kloubům a srdci. Také snižujete hladinu stresu a zlepšujete kvalitu svého spánku. Takto integrovaný strečink a relax může ve vašem každodenním životě vést k harmonii těla a mysli. Přispívá také k celkovému pocitu pohody a zdraví.

Chůze a pracovní hovory

Jedním ze skvělých způsobů, jak začlenit pohyb do své každodenní rutiny, je vyřizovat pracovní hovory během chůze. Můžete se projít po kanceláři nebo vyjít ven na čerstvý vzduch. Dva 15 minutové hovory denně vám mohou pomoci spálit 100 kalorií bez námahy. Počet kroků a kalorií můžete sledovat na svém fitness náramku či aplikaci v telefonu.

Postavte se

Chtěli byste oživit monotónní pracovní schůzky a přinést do nich novou energii? Zkuste pracovní schůzky ve stoje, či dokonce na procházce.

Za každých 10 minut, které trávíme ve stoje, spálíme přibližně o 10 kalorií více, než při sezení v kanceláři.

Navrhněte svým kolegům stojící setkání namísto těch v konferenční místnosti, dokonce ještě lépe – vyberte se na procházku! Tato aktivita podporuje nejen aktivní životní styl, ale dodává kreativitu a nový rozměr běžným pracovním setkáním.

Švihadlo

Chcete-li rychle spálit kalorie, skákání přes švihadlo je skvělým řešením. Stačí 7 minut intenzivního skákání a 100 kalorií spálíte jako nic. Zlepšíte si také svoji kondici a vybudujete sílu dolních končetin.

Nedokážete skákat 7 minut vkusu?

To vůbec nevadí! Postupem času se bude vaše kondice zlepšovat a 7 minut zvládnete levou zadní. Mějte vždy švihadlo po ruce, kdekoli se nacházíte, abyste jej mohli kdykoli použít.

Zaskákat si můžete kdekoli, kde budete mít místo – v obýváku, na dvoře či na chodníku před vaším domem. Nechte si švihadlo také v autě, abyste si mohli zaskákat i na veřejných místech, jako je například park.

Buďte aktivní

Pokud jste doma s rodinou nebo trávíte čas s přáteli, udělejte si spolu taneční párty! Neformální tancování po dobu 30 minut vám může pomoci zbavit se až 165 kalorií.

Aktivní hraní si s vašimi dětmi nebo vnoučaty je dalším dobrým způsobem, jak se kalorií zbavit. Vyzkoušejte hula hoop, schovávanou, nebo přehazování míče, aniž by vám spadla na zem. Tyto zábavné aktivity nejen zlepší váš pohyb, ale také přátelství a rodinné vztahy.

Úklid

Pokud potřebujete doma uklidit, nezapomínejte, že to nemusí být jen o čistotě, ale také o cvičení. Běžný domácí úklid vám může za 30 minut spálit přibližně 100 kalorií.

Potřebujete spálit víc?

Přizpůsobte si jednotlivé práce, abyste během úklidu spálili více kalorií! Jednoduché činnosti jako vysávání či utírání prachu si můžete přizpůsobit tak, aby se z nich stala cvičení posilující svaly. Takto se postaráte nejen o svou domácnost, ale také o své tělo.

Túra

Kdo potřebuje výmluvu k tomu, aby šel ven? Zavažte si šňůrky na turistických botách a vyražte do hor spálit 100 kalorií za 15 minut!

Turistikou spalujete více kalorií, než při chůzi v důsledku změny terénu. Při stoupání do kopce nebo na nestabilním povrchu, je svalstvo vašich nohou posíleno a zpevňují se vaše kotníky a kolena.

Pohyb v nerovném terénu přispívá k posílení břišních a zádových svalů, které udržují vaši rovnováhu. A výsledek?

Více spálených kalorií! Pokud ve svém okolí nemáte možnost jet na turistiku do hor či kopců, 20minutovou svižnou chůzí také spálíte 100 kalorií.

Běh

Nejjednodušším způsobem, jak spálit 100 kalorií, je běh. Nemusíte být profesionální běžec či sprinter, abyste dosáhli stanovených cílů. Stačí vám odběhnout jeden kilometr a kalorie půjdou dolů jako po másle.

Pokud cítíte, že běh není váš nejlepší přítel, nezoufejte! Zkuste střídat běh s chůzí, abyste si vybudovali svoji kondici během spalování tuků.

Zahrada

Pokud se vám líbí myšlenka práce v zahradě, máte skvělou možnost spojit příjemné s užitečným. Kopání, trhání plevele či sázení vám umožní nejen vytvořit krásný venkovní prostor, ale také účinně spálit kalorie. Pracování v zahradě po dobu 25 minut vám pomůže spálit 100 kalorií.

Tak si užijete čas strávený na čerstvém vzduchu, vytvoříte krásnou zahradu a možná i vypěstujete nějakou zdravou zeleninu.

Malá rada na závěr

Vložte do menší skleněné nádobky papírky s jednoduchými nápady na cvičení a mějte ji na kuchyňské lince nebo na pracovním stole v práci. Inspirujte tak kolegy, přátele či členy rodiny, aby si ze skleněné nádobky vybrali jeden nápad a absolvovali krátký trénink dvakrát nebo třikrát během dne. Podpoříte tím tak zdravý pohyb a zvýšíte kondici nejen sobě, ale i vašim blízkým.

4.9/5 - (19 votes)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Jakub
Jakubhttps://www.fitnesaci.cz
Sportu se věnuji odmalička. Hraju fotbal a ve volném čase rád cvičím. I proto jsem se rozhodl založit tento web. Neustále se v této problematice vzdělávám. V mých článcích se budu snažit přiblížit vám můj pohled na věc.